Flight Simulator X

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#26305
Sehogy! Az modell szinten kellene megrajzolva lennie és meganimálva... ha nem csinálták meg akkor utólag nem tudsz belenyúlni

#26304
Sziasztok.
Még egy kérdésemre nem kaptam választ el képzelhetõ, hogy elveszett az elsõ írásomba, ott a betû rengetegben.

Melyik ATC a jó RADAR CONTACT V4.3 vagy a PINTSOFT-TÓL a PRO-ATC/X ezek közül nem tudom, valaki használja-e valamelyiket egyáltalán.
Az ULTIMATE TRAFFIC X 2-t néztem ki AI forgalom generálásához. Fogalmam nincs melyik ehhez hasonló softver lenne jó, melyik mekkora fps zabáló.
Ezekhez kérném a segítségeteket.

köszi elõre is.
#26303
Sziasztok!
Egy gépnél, aminek nincs 3D cockpit-ja, hogy lehet rakni neki?
Elõre is köszi 😄
polluxware
#26302
kábé én is ilyen szkeptikusan viszonyultam az egészhez.... most már úgy vagyok vele, hogy a popcorn bevan készítve, szóval hátha sikerül nekik...

megmondom mi a baj:

kedves vezetõnk, és a többi félkegyelmû már annyira elkoptatta a "nemzeti", és egyéb kifejezéseket, hogy az embörnek önkéntelenül is görcsbe rándul a rekeszizma ezen szavak véletlenszerû hallatán is...

én elsõ hallásra úgy gondoltam hogy ez valmi szíjgyártó féle kamu biznic amiben, full adókedvezménnyel hoznak ide arab gépeket LHBP-re, és magyar fiatal lányok fognak jó pénzért retkes arab gombócokon fetrengeni (egyéb szolgáltatásokkal megspékelve). Magyarán hogy elmondható legyen a SIKER!

ezek után kíváncsiságon túl, én azért megelõlegezem azt hogy drukkolok nekik<#vigyor5>

polluxware
#26301
http://www.atv.hu/videok/video-20130724-vago-jozsef

#26300
Úgy kétezer környékén ferihegyen ajánlottak nekem megvételre egy 737-200-as gépet. Kereken 100 halott elnököt kértek érte. Kár, hogy nem vettem meg, most betársulhatnék a sólyomba, emíreket fuvarozni vip-en. Azért kíváncsi lennék mennyit lehet leakasztani az ilyen tevékenységgel. Elsõ blikkre az jutott az eszembe errõl az egészrõl, mikor az eu csatlakozás elõtt szélhámosok járták a pici falvakat, és ott az idõs emberektõl pénzt csaltak ki, mondván, hogy õk addig nem kerülhetnek be az unióba, míg nincs a házuk bekötve a csatornahálózatba.
polluxware
#26299
nem engedi linkelni😊

polluxware
#26298
Aljas hazudós csatornáról linkelek! ,de csak ezt találtam:

#26297
Az életbe nem kellett még az fsx.cfg-t elmásolnom. Éppen ezért nem is tudom megmondani, hogy milyen zavart okoz az ilyen irányú tevékenység a rex lelkivilágának. Mindenesetre az már biztos, hogy a felhasználók a legkreatívabb személyek az információs társadalomban. A figyelmeztetõ ablak pedig arra biztat, hogy skubizd meg a logot. Valszeg abban leírja, hogy mivel milyen problémája akadt. De értem én a problémádat, hogy rejtett az a fájl, vagy mappa, vagy valami. A vezérlõpulton, a mappa beállításokban láthatóvá tudod tenni a rejtett fájlokat, és akkor már nem lehet probléma vele. Mindenesetre töröld az fsx mappából, mert úgysem azt használja a szimulátor, az ott csak a galibát meg a hajcihõt okozhattya. Bárki megmondhaccsa.
polluxware
#26296
Manyupot mennyi ido alatt nyultak le? Ismerek egy ugyes magust...

Clidey
#26295
Te mennyi idõ alatt tudnál összekalapálni 15-20-25-30 millió eurót? Egyáltalán megtalálni aki(k)nek van ennyi zsetonja, megpuhítani hogy lásson benne fantáziát ésatöbbi ésatöbbi...?

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

spyy55
#26294
Tud valaki EBBEN segíteni?

#26293
Sziasztok.
Részemrõl én már nem szeretnék hozzá tenni a témához semmit sem.
Még csak annyit szeretnék elmondani, hogy volt 1-2 érdekes ki jelentése az atv-n amin meg akadt a figyelmem.
Még pedig ,hogy nem tudja teljesíteni teljes egészében az igényeket, mert állítólag többre lenne igény már most, ez azért érdekes. Hiszen lóvé állítólag van elég, tehát tudna gépeket vásárolni, mert ehez viszont hozzá tartozik még az is, hogy valami 50%-s kedvezménnyel tudna valami 20 egy néhány db-os airbus A320 típusokat vásárolni amik zsír újak. Azt is mondta az is meg lehet, hogy lecsap ezekre a gépekre.<#rolleyes>.
Ha meg van az igény csak azért nem tudja ki elégíteni, mert egyszerûen nincs meg neki a megfelelõ szakképzett személyzete sem boingekre sem airbusokra ezért csak a 6 gépes kezdés a boeing sorozatból. Mert ugye hiába van gép, igény, no meg lovetta ha az csak a budapesti reptér aszfaltját díszíti.
Na de ebbõl rögtön következik a kérdés, hogy mi a tökömnek bérel akkor 20 éves gépeket ha venni is tudna mondjuk az is lehet, hogy nagy tételben kap ekkora kedvezményt, ezért bérelnek inkább. Akkor meg miért ennyire öreget? Azt nem akarom elhinni hogy egy 4-5 éves gépek meg olyan rossz állapotban lennének mint ezek a 18-20 éves V.I.P. gépek. ÁÁÁÁÁÁÁHHHHHH a francba is!!!!!!!! van még azért zavar az éterben. Meg kell várni valóbban az AUGUSZTUS. 18-ÁT akkor majd lehet megint errõl baszélni.
#26292
Jó, tényleg igaz, majd ha augusztus 18-án leszáll a HA-SHA, akkor ráérünk beszélni róla

Volvo. For life. A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok. Alienware 14

polluxware
#26291
csak azt nem értem, hogy ezt "Elõbb" vagy "korábban", nem lehetett volna elindítani??

én csak ezt kérdezném...

polluxware
#26290
ha nem baj😉


polluxware
#26289
Engem csak az érdekelne még tisztelettel, hogy pontosan hány magyar pilótát is alkalmaznak?? (+kiszolgálók) Ugyanis egy múltkori riportban ahol megkérdezték a magyar pilcsiket tömörítõ szervezetet (valmi cakszervezeti mozg.), akkor a vezetõjük SÉÉÉÉMMMIRÕL nem tudott ,hogy bárkit is kerestek volna...

szóval.........

ha

netalán, esetleg full arab személyzettel fognak repülni, és esetleg a gépeken a WC ajtón kívül máshol nem lesz magyar felségjelzés (jól látható helyen)...

és valmi mutyi adókedvezményes idetelepülésrõl lesz csak szó😊 (a propaganda miniszter meg csak löki majdan a rizsát a sikerrõl....)

polluxware
#26288
két uccsó komment😊))))))))))

"László Kovács · Kiemelt hozzászóló · Miskolc, Hungary
és ki fog rajta utazni, mert én nem az biztos inkább gyalog megyek .
Válasz ·
· 22 órája

Tibor Csányi · Kiemelt hozzászóló · Rendõrtiszti Fõiskola
Kumiszt és ülés alatt puhított húst fognak felszolgálni.
Válasz ·
· 9 órája"

Hypo
#26287
ahogy a vak is mondja meglássuk

#26286
az elõbbi hsz-t visszavonom. ( mármint azt a 2,5 hónapos dolgot)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
http://www.youtube.com/watch?v=FbNO7JkMeic itt a videó, ha érdekel valakit.

Volvo. For life. A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok. Alienware 14

#26285
Igen, csak azt nem értem énse, h milrt kellett eddig várni, amikor ezt majdnem 2,5 hónap alatt hozták össze..
Az viszont télleg nem rossz, h V.I.P gépeket alakítanak át...

Volvo. For life. A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok. Alienware 14

#26284
Nos ajánlom mindenkinek akit érdekel! a yoitub-on fent lévõ videókat a sajtó tájékoztatóról.
Vágó úr nyilatkozata nem rossz, amit fel vázolt az jó, ha valóbban így lesz mint ahogy ott elmondták.
Az is kiderült nem az USA-ból jön a madár hanem valamelyik nyugat európai légitársaság használta mint V.I.P gépként New York-ot repülték vele valóbban a gép öreg 18-20 év körüli de nagyon jó a mûszaki állapota. Mondjuk az elsõ hivatalos indulás utasokkal az még zûrzavaros mert aug.,szept., és még okt. is szóba került, nem tudom melyik lesz az igazi.
Az én kezdeti kétségeim majdnem teljes egészében eloszlottak így, hogy már láttam a sajtótájékoztatót, még is csak többet lehetett meg tudni.
Csak azt tudom mondani ki kell várni mi lesz a vége.
Végsõ soron ha bejön neki akkor rengeteg egykori ott dolgozó (teljesen mindegy pilóta vagy utaskísérõ vagy éppen földi kiszolgáló személyzet) embernek nemcsak a munkáját, de az életét is vissza adják ezzel, hiszen nagyon sok embernek nem csupán csak egy munkahely volt az egykori MALEV.
Vágó úr nagyon magabiztosan nyilatkozott ezek szerint nagy háttérrel rendelkezik.
Remélem sok minden úgy alakul mint sokan azt szeretnék v. akarják.
A LÉNYEG AZ VÉGSÕ SORON," HOGY NE ARRA FIGYELJÜNK AMIT MOND, HA NEM AMIT TESZ" ez lesz itt a lényeg.<#kacsint>
A francba!! ismét majd vadászhatom akkor össze az új festést a szimulátoromba.
#26283
HAHAHAHA...<#mf1> ez jóvolt!!
Én nem irigylem õket egy csöppet sem sikerüljön nekik mit szeretnének.
De mint olvasgatom a jövõbeli terveket még hozzá 4 éven belül szeretnék mindezt elérni.
Én a számokat tartom túlzásnak amikrõl beszélnek.
Az USA-ból meg használt repcsit nem igazán nyerõ ötlet venni, bocsánat nem veszik õket csak bérelni fogják ezeket az öreg madarakat, ez nem egy jó dolog. Fõleg a felmerülõ költségek miatt mint ahogy azt te is írtad. Mikor majd az összes európai légitársaság a költségeik leszorítására törekszik.
Hypo
#26282
azt gondoltak ha megveszik az AVICRAFT kft-t ami kisrepuloket uzemeltet akkor annak a hatan meglesznek az engedelyek hat ez nem jott eddig ossze, Azert érdekes hogy amikor a malev csod meg nem volt a lathataron szamunkra ok mar akkor targyaltak olajhercegekkel 8 lasd szijjarto utjat oda mint ekleti nyitas) aztan az egesz haggyjuk megdogleni amit a gyurcsanyek elbaxtak dolog meg csak a felszin, voltak ott uzleti erdekek is lasd wizz air vagy ryanair...szoval nagy hokuszpokusz ez

#26281
Én nem tartom annyira repüléshez értõnek magam. ( Bár légiirányító szeretnék lenni) De ne mondják már nekem, h kicsit több mint 1 hónap múlva már repülni akarnak, mikor a desztinációkat se tudjuk... Egyébként meg sztem nem úgy van h becsöngetnek London Heathrow-ra, h csókolom, mi holnaptól szeretnénk heti 3 járatot ide indítani, mert jönne Álmos, meg Tas, és a többiek...

Volvo. For life. A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok. Alienware 14

Hont
#26280
Egyébként már azt is tudom, hogy "Álmos Vezér" lenne a neve...
Szegény arab befektetõnek elkurják a pénzét és majd oda adják pár milláért a TEC-nek...😊 😊 😊
Egyébként tegnap a Váradi megmondta a frankót!
Ma olyan új légitársaságba pénzt fektetni, mint homokot vinni a sivatagba...
Hont
#26279
Csak akkor kuka a szakszójuk, ha nem repülnek...Erre vannak a "zéró Time" szimulátorok!
A másik dolog meg amit csinálnak az több mint közröhej! Még az égegyadta világon semmilyen engedélyük sincs meg...Az az egy 500 elavult ócskavasat meg nem fogják tudni engedélyeztetni!
Már alapból egy elavult technika, arról meg hogy eddig az USA-ba repült és szinte semmi itteni szabálynak nem felel meg ne is beszéljünk!
A felszálló tömeg és fogyasztás arányát már fel se hozom...
#26278
Valahol talán az aero magazinban azt olvastam, attól nemzeti egy légi társaság, hogy a kormány talán valami féle bizonyítványt vagy okiratot ad ki és el ismeri mint a magyar köztársaság hivatalos nemzeti légi társaság ként<#fejvakaras> nem tudom nem vagyok benne biztos elképzelhetõ amit most írtam az hülyeség.
De egy biztos fapadosok talán a mai napig nem repülhetnek a frankfurti reptérre csak valami által el ismert légitársaságok, de mi alapján azt nem tudom, van egy pár reptér ha jól hiszem ahová nem repülnek egyáltalán fapadosok. Szerintem nem azért mert nem szeretnének mert nem engedik be õket. De mondom ezekben nem vagyok 100%-ig biztos ezeket valahol olvastam vagy hallottam.
#26277
Akkor ezek szerint naponta változnak a hírek a légitársaság körül. Most már valamelyest tisztult a kép számomra. De nekem még akkor is septében össze csapott légitársaság ez . Hisz a malev leállása óta még majd 2 év sem telt el tehát a leállás után már jócskán egy párhónappal el kellett kezdeni a befektetõk felkutatását. Bár ha találsz potenciális befektetõket talán 1-2 hónapon belül nyélbe lehet ütni az üzletet nem tomm...<#fejvakaras>. 31 út vonalat ír, elég gyorsan fabrikáltak 31-t biztos volt valakinek régóta valami terve ezzel kapcsolatban is nem tomm...<#fejvakaras>.Akkor meg még itt a kérdés ami nem elhanyagolható mindössze csak egy apróság a személyzet. Ki fogja ezeket a szép madarakat majd röptetni<#rolleyes>. Mert állítólag a meleves pilóták egy része már elhelyezkedett, a másik része meg már nyugdíjba vonult, ha minden igaz maradtak vagy úgy 30-an ez meg nem elég a 6 boeingre. A malev leállása után nyilatkozott egy volt maleves pilota az egyik hírcsatornának , " Ez a szakszolgálati engedély ami nekik van ezekre a típusokra egy fél év aztán kuka mert nem veszik fel õket utána már sehová" nem tudom mért nyilatkozta ezt, lehet kiesnek a gyakorlatból és ezért mondta nem tomm... ezt sem<#kerdes>.
de éppen most olvastam a hvg.hu a legfrissebb hírt meg a népszabadságban . Érdekes figurák lesznek a tulajdonosok.<#kacsint>
Hypo
#26276
ehy honappal ezelõtt az volt a duma, hogy nem diszkont legitarsasag akar lenni hanem premium, ezzel szembe a mai hir hogy a szokasos helyekre is repul ahova megy a wizzair rynair stb, szoval érdekes az egész. Az megy hogy mitol nemzeti legitarsasag amelyik alapjaban nem is nemzeti azt meg nem sikerult megértenem. Tehát a kérdés mitõl nemzeti egy legitarsaság?

#26275
Ja, és mellékesen, ez egy tegnap esti hír...

Volvo. For life. A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok. Alienware 14

#26274
Bocs, de én meg itt azt olvastam, h az elsõ gép egy B737-500 lesz, ami már augusztus 18-án megérkezik Ferihegyre... Akkor most mi van? <#nemtudom>

Volvo. For life. A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok. Alienware 14

#26273
Sziasztok!
Ti tényleg elhiszitek ,hogy lesz valami ebbõl a légitársaságból?
Nem vagyok semmi jónak az el rontója<#zavart1> és én is örülnék annak ha ismét lenne egy igazi magyar légitársaság.
De sajnos az eddigi sajtó értesülésekbõl, a nyilatkozatok hiányában az-az alig mondtak valamit, szerintem sok mindenki de fõleg a rep.. Szakma is joggal szkeptikus. Fõleg az aug. 23-i indulás az rögtön itt van, és egy airbus festésen kívül semmi mást nem lehetett még látni. Rengeteg a nyitott kérdés,nagy a köd az egész körül. Az elképzelhetõ,hogy szándékosan. A marketing meg viszont amatõr munkára utal, bár nem tudom vajon van-e nekik marketingesük vagy felkérte-e már valamilyen céget az arculat kialakításához. De mind idáig még nem legalább is én így tudom, mert különbözõ cégek bejegyzésein kívül, még igazi tevékenységet senki nem jelzett vissza. Na igen és még voltak olyan kijelentések amik szerintem is irreálisak. pl: a 2014-re szeretnék el érni az egykori MALEV 3 milliós utas forgalmát majd a késõbbiekben meg 50 gép-bõl álló gép parkot. Az én szerény véleményem szerint nagyon magasról szeretnének indulni, de reálisan át gondolva mi egy kis ország vagyunk és nem igazán jól mûködõ gazdaság híján.(most még! remélhetõleg lesz ez jobb is), elég lesz ha 2014-re az 1 milliót elérik. A legjobban az a pletyka tetszett ahol valaki azt mondta idézem "majd turkisch és az emirates airlines futhat apénzük után" ez azért már nem nagyképû ha nem bátor kijelentés volt. (A hülyeség nem összekeverendõ a bátorsággal), már csak azért sem mert a türkisch most márz.-ban adott le 117db vadonatúj a320-ra rendelést.
Na mindegy ,talán lesz belõle valami <#taps> nem szeretném az én meglátásom szerint a hibákat tovább boncolgatni. minden esetre az jó döntés ,hogy airbusokat akarnak vásárolni hiszen most egy pár légitársaság közel 1000 db airbust rendeltbe így valóbban hozzá lehet jutni 4-5 éves gépekhez.
Állítólag az elsõ gépük nem airbus lesz hanem egy AVRO RJ BAE 146-os gép ezzel szeretnének indulni.
Az árakra azt mondták igen alacsonyak lesznek, ezzel ellentétben errõl a géprõl az a hír járja elég nagy az étvágya nem tudom hogy akarják majd költség hatékonyan üzemeltetni. na mindegy!! HAJRÁ MAGYAROK CSAK ELÕRE.<#mf1><#wave>
ÁÁ... igen szeretném meg kérdezni tõletek mi a véleményetek a V4 atc-ról, vagy inkább a PRO/ATC-t vásároljam meg? szeretném már végre le cserélni a gagyi microsoft-os atc-t. Ja igen és kinéztem az ultimate traffic x-t. Érdemes meg vásárolnom vagy sem? nem tudom mennyire fps zabáló. Természetesen nem full-ra beállított ai forgalomra gondolok, csak ésszerû keretek között.
Elõre is köszi a válaszért.
JA igen és innen is szeretném üdvözölni a fotelpilóta szerkesztõjét szoktam olvasni az írásait különbözõ tesztekrõl. Nagyon frankó, hogy végre van magyarul is egy ilyen honlap.<#wink><#wave>
spyy55
#26272
Egy kis segítséget kérnék; eddig nem volt ilyen problémám 😞 Újra tettem az FS-t, szépen sorban mindent, aztán jött a REX (alap). A kezdésnél meg kell adni az fsx.cfg-t (ami rejtett, én ezért mindig az FS mappájába másolom), ami sikerült is (bár már alapból megtalálta). Bár leOKézása után EZ fogad. Nem tudom miért. Aztán a BACKUP-ot már meg sem csinálja, hiába minden próbálkozás... Valakinek ötlet???

#26271
Hi! Ezt, hogy érted? Nekem mûködik a neten is vannak szerverek. FSopen Multiplayer FSX

#26270
Badarság. Hamachit kell használni, és már meg is vagyunk. 😄

Hypo
#26269
en jokat rohogok😊)) tier 3-4 ben tobb a kamikaze mondjuk a taj szep en mondom vfr kedek😊)))) de amugy szerintem a repulest nem lehet a tankozasra rahuzni

#26268
Sajnos az FSX multija nem mûködik!
polluxware
#26267
Simflight.com kezdõ hírét skubizzátok😊

polluxware
#26266
Tomi mondta hogy gáz nagyon... én nem kínozom magam vele😊)

Hypo
#26265
már a b200? szerintem az egy fos na nem mintha a carenado fele king air probalkozasok anyira jok lennenek de hat carenadotol nem is azt varjak szep screenshot gépek ennyi. Twottert majd kiprobálom látom kijott 101 verzió. bár ha nagyot akarsz rohogni akkor gyere world of warplanes betara😊))) a repuleshez nincs koze, mondjuk en jokat vfr kedek amig a tobbiek egymast gyolkolasszak😊)))

polluxware
#26264
most így nézve a hivatalos flight1es shoot-okat, azt kell mondjam grafikailag a fasorban sincsen az AS twotterhez képst😊 és 60dodót ezért😊))))

polluxware
#26263
a megvilágosodásodért😊 áldott legyen az.....

Hypo
#26262
de ellenséges vagy😊

polluxware
#26261
ha neked tetszik a sibwings birddddog, akkor sztem ebben sem fogsz csalódni....

Hypo
#26260
jó? 😊

#26259
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül,hogy a Level-D 767 Freightert hol tudnám megvásárolni? Sehol nem találom a cargot neten,még csak a virágbolti verzióban sem.
polluxware
#26258
próbáld már ki a twin otter-t basszus...

Hypo
#26257
FLIGHT1 B200: "...“The Flight 1 Beechcraft Super King Air B200 sets a new bar for flight simulation systems development and design,” says Flight One Vice-President Jim Rhoads. “It includes a Garmin G1000 avionics retrofit, advanced systems modeling, a maintenance module, and a custom-coded Android application that simulates the GCU 477 MFD controller. There’s really nothing else like this package on the market.”""

Minden gépre ezt mondják, hogy ilyen még nem volt soha😊))) Ez is az xy gépbõl átvett g1000 kár érte

#26256
Sziasztok! Tudom, hogy ez egy SIMULATOR topik, de azért próbálom megkeresni azokat a szimulátoros játékosokat, akiknek lenne kedve "velünk" repülni! :-)



További szép napot...