33535
  • saca79
    #33055
    Igy van mindig C&D majd a lista alapján. Eddig is mindig igy csináltam soha nem volt hasonló motor hibám pedig több órás repülésem is volt vele. Most valahogy random előjött. Először azt hittem climb soran túlterhelem... ugye PNG a domborzat miatt viszonylag gyorsan kell emelkedni de szerintem a 1200ft/s nem szamit extrém terhelésnek, meg is néztem kisebb teljsitmenynel ugyan nem gyullad ki a motor de jobb majd bal hajtomu leallas szintén előjön.
  • Hypo #33054
    Itt hasonlo temarol beszelgetnek http://forum.aerosoft.com/index.php?/topic/99234-t5-temp-too-hot-for-no-reason/#comment-703244

    es ott a postok vegen egy masik posztra link ami szinten hasznos lehet http://forum.aerosoft.com/index.php?/topic/91246-climb-data-and-cruise-power-tables/
  • Hypo #33053
    Preflight procedure-t hogy csinalod? Cold and Dark es a beepitett AS check listet hasznalod?
  • saca79
    #33052
    AS Twin Otter- el kapcsolatban van valakinek sok sok tapasztalata? Pár órát beleraktam mar de még mindig ér meglepetés, mostanaban (3 repulesbol 2x)AYKO-ONB utvonalon, felszallas utan FL 120 ra emelkedné1200ft/s VS- el. Kb a climb felénel először a jobb majd a bal hajtómű tűzjelző jelez majd sorban le is állnak. A gepet sikerult vissza siklatni a közeli AYKO ra. De vagy valami nagyon elkerüli a figyelmemet vagy nem tudom mi lehet. Soha nem fordult meg ez elő nalam..
  • mustangdc3
    #33051
    ias ra gondoltam
    nem gondoltam volna h csak ennyi
  • Hont
    #33050
    FL350-n az teljesen rendben van!
    Már ha az IAS-ról beszélsz?!
    Vagy melyik sebességre gondolsz?
  • mustangdc3
    #33049
    az fs be én állítottam be tas-t- és ias-t is de akkor se mutatott annyit
    az aerosoft meg nem azt mutatja akkor?
  • mustangdc3
    #33048
    nincs szél. fl350
  • zolee145
    #33047
    Semmit nem raktam fel. Csak az alap FSX, meg beleraktam a 747-8F-et.
  • Hont
    #33046
    Melyik FSUIPC van fent...?
  • zolee145
    #33045
    Lett egy fura jelenség, és már nem először. 747-8F, robotpilóta megy szépen ahogy kell, egyszercsak bedől balra a gép. Gyanús volt, úgyhogy külső nézetbe váltok, az oldalkormány jobbra kitért, amennyire csak lehet. Balra nyomom, de a maximum ameddig megy az a közép állás. Ez így repüléskor jó is, de a kifutón sem lehet vele így balra kanyarodni. Eddig talán 3 alkalommal csinálta ezt. Minden gombon van, még az sem lehet, hogy véletlenül bemozdítottam valamit, meg aztán elvileg az oldalkormánnyal semmit nem csinál a robotpilóta. Valaki tudja mi lehet?

    (szerk.: oké, hogy valósághű, de a Légikatasztrófák sorozat alapján ha jól emlékszem az oldalkormány hiba a 737-eknél jött elő egy időben, nem a 747-nél :D )
    Utoljára szerkesztette: zolee145, 2017.02.05. 11:51:08
  • Papirzacsi
    #33044
    Ja 430 TAS, de te a műszerről terészetsen nem ezt olvasod le hanem az IAS.
    Google kereső: TAS, IAS, GS
  • Hont
    #33043
    Milyen magasan? Van szél?
    De szerintem is rendben van!
  • mustangdc3
    #33042
    430 környéke de lehet a cost index miatt van
  • Clidey
    #33041
    Miért, szerinted mennyi lenne a normális?
  • Papirzacsi
    #33040
    Sokmindentől függ, pl. a cost indextől is. De igen, tök normális.
  • mustangdc3
    #33039
    Aerosoft airbusnál normális hogy 150 utassal és 3 tonna cargoval fair időben csak 270 csomóval repül a robotpilóta?
    mach 0,775
  • Clidey
    #33038
    A műszerek ill. egyéb rendszerek számolása/szimulációja/megjelenítése.
  • decode7
    #33037
    Hlai egy kérdés (csak hogy értsem egy kicsit a model kezelést a gameben) Mért van az hogy külsö nézetben 30-35 fps van vc kokpitben 20 -25 re vissza esik am modellek nem bonyolultabbak ugyan annyi tris meg néztem a texturák se sokkal mi veszi el az erő forrást ennyire?
  • Hypo #33036
    cuki, ugy tudnam jellemezni mint mondjuk a heavy metal ban a nightwish .........erdekes mert noi eneks van de amugy egy fos
  • Papirzacsi
    #33035
    Valami, ami szerintem felejtős az olyanoknak, akik tényleg szimulátorral akarnak játszani/komolykodni.
  • decode7
    #33034
    Hali, srácok amúgy mi az a "Aerofly FS 2"?? most tünt fel hogy valami bate teszt már folyik....
  • Hypo #33033
    na jobb az a lényeg
  • mustangdc3
    #33032
    repülés közben már másabb egy kicsit
    nem tudom élesebbre állítani de mozgás közben már nem annyira észrevehető
    köszönet még egyszer a segítségért
  • litlebubu
    #33031
    Sziasztok! Előre is elnézést kérek, hogy a problémámmal ide írok, de az FS2004 topik elég halottnak tűnik. Nem tudnátok segíteni, honnan tudnám letölteni az oroszok által készített FS2004 ORBX remake valami frisebb változatát? V5.1-et találtam, de annál már sokkal újabbak,szebbek is vannak. Sajnos most anyagi nehézségeim miatt csak olyan számítógép áll rendelkezésemre, amin szépen csak az FS2004 fut. Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Hypo #33030
    érdekes olyan mintha nem lenne transparency
  • mustangdc3
    #33029
    igen
    a dc fixerben kivettem a legacynál azu alsó 2-t igy mostmár van árnyék
    módosítottam azóta a cfg fájlt és az inspectort is
    pár youtubeos videó segítségével
    már csak élesíteni kéne még egy kicsit rajta

  • Hypo #33028
    fsx ben shadowk bepipálva?
  • mustangdc3
    #33027
    az inspector beállításai itt vannak
    nv
  • mustangdc3
    #33026
    köszönöm a segítséget
    átböngészem
    kipróbáltam a beállítást igy is szép mostmár
    csak még nem sikerült találni olyan pozíciót amibe látszanak az árnyékok
    itt egy videó amibe látszik mire gondolok 1:14 perctől az ablakkereten
    aerosoft
  • Hypo #33025
    Itt talalsz sok hasonlo topicot es guideokat erdemes de probald ki amit irtam
  • Hypo #33024
    Probald ki ezt a beallitast 8xCSAA beallitas mellett
    Legacy - slider is balanced and all items checked DX10 compat. reflections enabled

    Rain - brightness at 80% and slow snow checked - others unchecked

    Lights / Effects - Convert effects and exclude particle effects checked - others unchecked

    Shadows - Gen 3, enable boost checked - slider at just under 20%
    Reduce fall off, toned shadows checked - Contrast slider at 12-13%
    Reduce Fade checked, shadow bias at 0.5 - force vc walls unchecked
    I don't fly jets so the rest is default

    Clouds - all checked except Cloud Cull <----hard on FPS when checked (on my rig) and cumulus clouds selected in FSX

    Other - left column checked - right column unchecked

    Bloom - limit env. and limit scaling both checked
    Reflective slider at 70%
    Lights emissive at 63%
    Headlights 'switchable' slider at 33%
    Lights alpha/halo 'switchable' slider at 37%
    Light glare halo slider at 15%

    Water -Sky reflection max 41%
    Sky reflection min 33%
    Ambient light 105%
    Night sky reflection 27%
    Moon ambient light 46%
  • mustangdc3
    #33023
    sry. többször tette be ugyanazt a képet
  • mustangdc3
    #33022
    az inspectorról még nem sikerül olyan kis képet csinálni amin látszik is a beállítás. de itt tartok most.
    a félny változik csak nem olyan az árnyék hogy egy sötét vonal jelzi hanem az egész fülkében változnak a fényviszonyok




    Utoljára szerkesztette: mustangdc3, 2017.01.27. 13:15:07
  • Hypo #33021
    az más nem a fixer, csinalj mar lecci screeenshotokat a inspector beallitasokrol meg a fixer ben a shadow resznel mit allitottal...megoldjuk :)
  • mustangdc3
    #33020
    feltettem és próbálgatom a dx10 fixert és az inspectort is
    most nincs árnyék egyáltalán de megnézem mit kell és hogy beállítani neki.
    a dx10 fixer tett egy zöld négyzetet a bal felső sarokba azt el lehet tüntetni?
  • Hypo #33019
    na akkor szerintem egy probat meg ér rakd fel az inspectort admin modban elinditod a profile editort, rakeresel Microsoft Flight simulator 10 és ott levo beallitasokat kell modositani avsim foruman van kulon resz a dx10 fixernek ott vannak guideok mit kell beallitani javaslom probald meg aztan ha barmi van szolj
  • mustangdc3
    #33018
    nem telepítettem inspectort, a standard nvidia vezérlő pulton húztam fel amit lehetett
  • Hypo #33017
    upsz. nvidia inspectort hasznalsz? mik a beallitasaid?
  • mustangdc3
    #33016
    dx 11 megy de 10.hez nem telepítettem fixert van rex 4 is de annak sem kellene hogy ezt befolyásolja
    igy néz ki amugy

    Utoljára szerkesztette: mustangdc3, 2017.01.26. 20:13:51