165
Aki integet, az búcsúzkodik. Aki fut, az sportol. Az utas az, aki vár a megállóban.
  • Szuperkaraj
    #125
    szintén, Boldog új évet mindenkinek :)
  • BenceYCE
    #124
    <span style="filter:glow(color=RED)"><span class="bb-style-large">BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDEN MAGYAR FÓRUMOZÓNAK!</span></span>
  • BenceYCE
    #123
    Egyetértek veled. De látom az embereken, hogy sokszor azért veszik elő a kolegákat mert máson már nem tudják levezetni. A dolgokhoz már tényleg csak annyit tennék, hozzá, hogy ha valakinek nem tetszik a dolog akkor töprengjen el azon a tényen, hogy VAN választása. Hiszen ez is csak egy a sok lehetőség közül. Van még 2láb, bicikli, taxi, saját autó.

    Az elméleties embereket meg alapból megvetem hiszen az élethez nem csak pénz kell. Amilyen élet meg neki jutott még ha luxus élet is az, akkor is tartsa meg magának. Nekem nem kell. Én csak azt mondom, hogy egy országnak olyan vezetősége van amilyet enged. Ha tudatosul végre az emberekben, hogy nem mi vagyunk a politikusokért hanem Ők miértünk, akkor tehet egy szivességet a szemléletével, meg a pénzével.
  • BenceYCE
    #122
    Velem akkor fordult elő ilyen amikor balhé volt az asszony meg köztem. 1,5 kanyaron keresztül beszéltünk telefonon. Semmire nem emlékeztem.
  • BenceYCE
    #121
    Értemén. Nem védeni akarom a kolegákat mert itt is mint mindenütt, akadnak rongy emberek. Nekem is vannak kellemetlen élményeim. Ezek szinte velejárói az utazásnak.
  • BenceYCE
    #120
    Mert reggel nem adnák ki a munkalapot ha a civil hajviseletemben állítanék be :D
  • digital
    #119
    Elismerésre méltó nevelési szándékod az igyekezeted, hogy rávilágíts a dolgok lényegére, és az érem másik oldalára. De, ebből a topikból is szépen tükröződik, hogy sokan, csak a maguk gyarló szemszögéből képesek figyelni a világot. Csak sajnos a nagy magyar virtus mellett, ez az egyoldalú szemlélet jellemző, főleg egy bizonyos kor alatt, ahol még nem éppen 100%-os a felelősségtudat. Ez tán még érthető is. De azoknál, akik ebben a szemléletben nőnek fel, és akiket ráadásul a jó sorsuk is megvédett az élet pofonaitól, és ha buszvezetők már nem is , de jó politikusok, "eszes" vezetők még lehetnek, akik grammra-dekára megvesznek és megvezetnek minden kiszolgáltatott fizikai dolgozók, hogy "lenézem a másikat, mert nem tudja mi az a halkés" nagy magyar specialitás már gyomorforgató...
  • bobey
    #118
    Átlagosan 99%- ban egyetértek veled! Csak így tovább.
  • bobey
    #117
    Az unalmasságról csak annyit, hogy én 3 évig voltam buszsofőr, és azért hagytam abba, mert arra lettem figyelmes, hogy nem emlékszem megálltam e minden megállóban. Néztem a tükörben az embereket, hogy kit melyik megállóhoz tudok kötni. Sosem érkezett panasz, hogy kihagytam volna megállót, de én inkább leszámoltam.
  • GregSB
    #116
    Azt elfelejtetem hozzátenni, hogy ez a 14es vili Kápmegyeri végállomásánál történt. Ott egy NAGY tükör van felszerelve egy oszlopra, tehát tökéletesen látott. Nem 3-5mpig csengetett, mert amikor elkezdett cengetni még kb 30m-re voltam a villamos hátuljától. Elkezdtem futni, mire odaértem beletelt 10-15mpbe, végig csöngetett, egyértelmű volt hogy arra várt hogy odaérjek és az orrom előtt becsukhasa az ajtót. Az ajtóba belerúgásnak pedig csak egyetlen oka volt: nem volt semmi más a közelben amin le tudtam volna vezetni az idegességemet :)
  • bakvarnyu
    #115
    Igy kivulrol nezve eleg kiabrandito szakma ez a buszsoforseg, egesz nap oda-vissza ingazni ugyanazon a vonalon baszott unalmas lehet , raadasul meg ellazitani se lehet folyamatosan figyelni kell a forgalmat ahh.
    Az miert van , hogy minden buszsofornek ugyanolyan a frizuraja?
    +makkoscipo es kotottpulover
  • BenceYCE
    #114
    utólag még hozzátenném azt is, hogy a buszomból csak oldalirányban szűrődik ki fény. Nem lehet ez másképp a villamosnál is. Namost ha te az utolsó ajtót akartad elérni akor Téged egyáltalán nem világított meg a belsőtér világítás fenye. Az emberek meg (kicsit bosszantó módon) télen mindig sötét ruhában járnak nem pedig pirosban/rózsaszínben/sárgában ( ). Ezáltal kicsit egybeolvad a környezetével. Erről mindig eszembe jut amikor egyszer a 15-ösön voltam ahol a vonal 75-80%-án centizgetni kell (függetlenül attól, hogy a főnököm vagy, ezúton is kössz kedves Demszy elvtárs amiért nem engeded törölni a vonalat) szóval bementem egy szük utcába ahol a parkoló autól között lavíroztam/kanyarogtam. És eljő a reggel 7:00 és a közvilágítást lekapcsolták. Borús idő, sötét házak, fényt csak annyit láttam ami a buszból kiszűrődött. Az viszont az Istennek nem hajlott, hogy az autók lökhárítóit is lássam. Megálltam és betelefonáltam a diszpécsernek, hogy azonnal kapcsoltassa vissza a kisvillanyt mert a gatyámig nem látok. Mire Ő közölte, hogy megengedhet egy telefont de a hatásra ne várjak mivel nem ez az első eset. Egyszerűen nem akkor kapcsolják le a lámpákat ha már kellően világos van hanem ha eljött az idő. Délután meg normál látási viszonyok között világít az egész város mint a karácsonyfa. Ez van. A lényeg a lényeg, hogy szerencsémre egy személyautó ugyanarra vette az irányt amerre én és megállt mögöttem. Az ő reflektorainak a parkoló autókon megcsillanó fényei segítségével jöttem ki abból a kanyarból. Na ennyit arról, hogy mit látsz és mit nem a tükrökből.
  • BenceYCE
    #113
    1.

    Nem minden busz/villamos vezető érzi úgy, hogy szorítja a menetrend. Bár a villamososoktól azt hallottam, hogy az Ő menetrendjeik még érzékenyebbek a lámpaváltásokra. De nézd meg a körútos a 4-6 villamos járatot. Szerinted foglalkozik ott valamelyik vezető azzal, hogy oda csukja-e a kedves utast? Lehetetlenség. Innentől kezdve talán náluk alakult ki először az a szokás, hogy csengetés után 3-5 mp-el zárja az ajtót. És felhívnám a figyelmed az utazási feltételekre: Az indításjelző megszólalása után TILOS a fel- és leszállás.

    2.

    Szerinted ha az utolsó villamossal közlekedik a kolega (és neki nem csak annyi a dolga, hogy elviszi a végállomásra a verdát hanem be is kell vinni a garázsba) akkor ha Ő lekési a szolgálati járatot akkor Neki mennyit kell várnia? De megkérdezhetem máshogy is. Ha Ő a reggeli szolgálati járattal megy dolgozni, és nem megy ki 5-10 p-el előbb a busz elé és lekési, akkor ha Te a legelső járattal mennél dolgozni akkor aznap Te is késel? Ő neki is vennie kell a fáradtságot, hogy időben elinduljon ha tudja, hogy szorít az idő. Ha teheti inkább 1 szolg.járattal előbb megy be a garázsba mert ha az lerohad még mindig van egy esélye. Te épp akkor érkeztél a megállóba. Ez azért nem egyenlő az "időben ottvagyok"-kal. De felhívnám a figyelmed, hogy (megint nem az alkalmazottak találták ki) a szolgálati szabályzat meghatározása szerint: az utas az a személy aki ráutaló magatartással a megállóban ÁLL! Hogy belerúgtál az ajtóba azon viszonz lehet, hogy nem csak a vezető nevetett. Utas szemszogből is nevetséges lehet, hogy valaki szembe száll 60 tonna vassal. ( )

    3.

    Miért hiszi azt mindenki, hogy mindent lehet látni a tükörből? Én szóló buszt vezetek. De soxor előfordult már velem, hogy a 2. (!) ajtónál nem vettem észre a külső tükörből, hogy egy nő a babakocsiját igyexik leszedni. Pontosabban legurítani. Persze neki állt feljebb mert én nem vettem észre. Könyörgöm mit kellett volna észrevegyek? A babakocsi első kerekét a külső tükörből? Ezúton is üzenem a babakocsis anyukáknak, hogy ritka nagy balfasz az az ember aki orral akarja letolni a babakocsit a buszokról nem pedig tolatva, ugyan azokkal a mozdulatokkal amivel felszállt. Viszont sötétben (mégcsak esnie sem kell hogy vizes legen a tükör) én a 11m-es buszon a hátsó ajtót nem veszem ki rendesen. Ha csak 2 kocsis szerelvény volt a villamos szerinted mit látott belőled a vezető? Én elgondolkoznék a helyedben, hogy alapfogalmakat és alapdolgoka kellene helyre tenni az utasok fejében ahoz, hogy megértsék a munkánk apró ám igen zavaró apró kis részleteit. Természetesen nem várható el senkitől, hogy ennek a tudásnak a birtokában szülessen. De kérdezni azt lehet. Ha viszont tudatlanul olyan dolgokat vágunk a vezető fejéhez amitől se köpni se nyelni nem tud akkor ne várjuk, hogy szépen mosolyogva végezze a dolgát. Más kérdés az, hogy én nem biztos, hogy felbasznám annak az embernek az agyát akire megállókon keresztül az életemet bízom.
  • GregSB
    #112
    Én elhiszem, hogy szorít a menetrend, meg minél kevesebbet akarnak késni, de azt te minek neveznéd, amikor este az utolsó 14es villamos felé rohanok, már csönget hogy zárja az ajtóit, lát engem a tükörben, csak én vagyok a közelben, és amikor odaérek a hátsó ajtóhoz becsukja az orrom előtt, és elindul... Mert én rohadt nagy bunkó parasztságnak nevezem ezt, és egyáltalán nem bánom, hogy akkorát belerúgtam az ajtóba hogy majdnem kinyílt :D

    Szerk: egy kicsit off volt, mert villamossofőrről szólt ;)
  • BenceYCE
    #111
    Gondolj csak bele mit ér a menetrend a 7 es vonalon ha egy(!) mozgáskorlátozott utazni szeretne. Odáig fajult a dolog, hogy panasz tettek a cégnél miszerint rendszerint nem veszik fel a mozgáskorlátozottakat. :) Hiszen még megelőzni se tudják mivel 99%-hogy van leszálló a megállóban. Tehát 1 kerekes utas 2-3 busz is befog. Ez van. Már nem szabad hinni a menetrendeknek. Azt meg csak úgy mellékesen közlöm, hogy általában fel van tüntetve a menetrenden, hogy: Csak tájékoztató jellegű!
  • HUmanEmber41st
    #110
    111.-es főútvonal, kint a városból, és az út melletti murvás útpadkán megyek...
    Tudod Egom kisváros, nincs villamos, meg buszsáv.. :) :)
  • Grusi
    #109
    Ennek sima matematikai magyarázata van, nem taktikai dolog a kérdés :) Hadd ne írjam le a levezetést, de kis belegondolással nem nehéz rájönni, hogy miért torlódnak össze a buszok a későbbi megállókban.
  • 0Fritz0
    #108
    A megengedett késésről jut eszembe:
    Kedvencem a sofőrök által alkalmazott konvoj taktika.
    Amennyiben a megállóban elhelyezett menetrend szerint kb. 5 percenként kéne jönnie egy tragacsnak (mert ott 4 busz is megáll és a papír szerint időben is úgy jön ki), akkor az esetek 80%-ban tuti, hogy egyszerre érkezik meg mind a négy.
    Aztán majd 20 perc múlva jön a következő "fantasztikus négyes”.
    Ennyit a menetrendekről.
  • BenceYCE
    #107
    Képzeld el magad a szolgáltató helyében. Ha egy ekkora cégre kellene felügyelned. És tudod, hogy az alkalmazottaid folyamatosan változtatják a helyüket és a Te pénzedet kezelik akkor Te nem állítanál csatasorba ellenőröket akik a buszvezetőket ellenőrzik? Dehogynem. Nálunk a BKV-nál nem csak a cég folyamatos ellenőrei mászkálnak hanem a csoportvezetők időközönkét (term. nem saját vonalon) és még az önkörmányzat mint megrendelő is képviselteti magát. Innentől kezdve már csak a buszvezető helyébe kell magad képzelni, hogy megéri-e Neked a rizikót, hogy megbux egy csóró emberkén. Vagy nem is csóró? Hiszen ide írtál?! SzG-ed csak van akkor? Te el mersz indulni annyi pénzzel, hogy a buszjegyet sem tudod kifizetni? Érdekes felfogás bár lehetnek véletlenek. Én mondjuk ha ilyen távolságra laknék attól a helytől, biztos nem bíznék semmit a véletlenre. De látod nem csak rossz buszvezetők vannak. Köszönd meg neki szépen és akkor legközelebb nem fogja undorral rádvágni az ajtót ha esetleg megbukott már párszor egy-egy csóró emberkével.
  • BenceYCE
    #106
    Tényleg meg kéne érteni, hogy nem kötelessége a buszvezetőnek megvárni a rohanó (feltételezhetően) utast. Ha megvár akkor köszönd meg szépen. Ha nem akkor meg jusson eszedbe, hogy a munkáját végzi. Főnökei vannak akik igen szigorú (érthető okokból) szabályok közé korlátozták. Had ne kelljen elmesélnem, hogy egy utas megvárása milyen láncreakciót indít(hat) el. Senkinek nem érdeke, hogy egy utas megvárásából késések keletkezzenek. Ugyanis ha túl sok a késés akkor "átfordítják" az egész csoportot. Vagyis az egyik végállomáson késleltetve indítják a buszokat olyannyira, hogy a végén 1 kanyar kimaradásával mindenki a munkalapján megjelölt időben indulhasson. Ezt az utasok onnan veszik észre, hogy 1-1,5 órán keresztül nem 10, hanem 15-20 percenként inulnak a buszok. Sok a busz a végállomásokon és bőven van ideje kiszállni a vezetőknek wc-zni. Viszont különbözően reagálnak egyes vonalak a forgalmi késésekre. Ha a csoport törzstagjai szeretik nyomni a pedált akkor pörgős sokat késő (nem járatkimaradó!!!) vonal lesz belőle. Ha viszont üzemanyagmegtakarításra és nyugodt biztonságos vonalra vágyik a csoport többsége akkor széthúzzák a menetidőt. Így lett pl az 5-ös vonalon 20p helyett 26p a menetidő csúcsban. Meg is kapta a "nyugdíjasvonal" becenevet. És, hogy mindenki tisztábban lásson: A BKV buszvezetőknek nem késni hanem sietni tilos! Tehát ha 26 perc van megadva akkor az nem "ami kifér a csövön" mert az utolsó megálló(k)ban lekésik a buszt. Késni viszont megfelelő indokkal (forgalmi helyzet) bármennyit lehet. A rendszerezésről pedig a központ kezeskedik. A buszvezető csak egy újjhegy a kézen. Alkalmazottak akik utasításokat hajtanak végre. De a felelősség akkor is az övék. Kicsit, hülyén jön ki de a döntő kérdésekben a buszvezető dönt nem a diszpécser vagy Aba Botond. Hiszen senkit nem lehet belekényszeríteni egy forgalmi helyzetbe. A buszért és az emberek épségéért Ő felel.
  • BenceYCE
    #105
    Volánnál van ismim. Ő azt mondta erre, hogy náluk a buszok 2 emberre vannak kiosztva. (Ellentétben velünk. Nálunk csak a délelőttös nevén lehet busz és azt sem kötelező kiosztani. Hál' Istennek a mi csoportvezetőnk rendes ember lévén kiosztotta asszem az összeset.) Szóvala két ember lakhelye között keresnek egy helyet ahol tárolhatják a buszt. Nekik egész napos munkarendjük van. Tehát ha másnap is Ő van szoliban akkor hazaviszi a buszt. Ha csere van akkor a megbeszélt helyen hagyják a verdát.
  • BenceYCE
    #104
    914É nincs. Törölték az É jelzést. A 9xx az új jelzés. A történethez pedig az is hozzátartozik, hogy BP tömegközlekedtetésének buszos részét mint említettem 5 garázsból látják el. A megújult éjszakai járatok vezetőit (érts:sofőreit) tanfolyamon képzik, hogy tisztába legyenek BP teljes éjszakai közlekedésével. Mivel itt bármikor elküldhetik bárhova ezért tapasztalt több éves buszvezetői multtal rendelkező kolegákat alkalmaznak elsősorban. Hónapokon keresztül irattárnyi papírral jártak keltek ezek a kolegák éjszaka. De épelméjű ember ha belegondol milyen összeköttetés van ma a vonalak között talán megértőbb egy olyan kolegával szemben akit egyszer csak telefonon elzavartak egészen máshova. Én egy garázs, szóló (értsd:nem csuklós), nappali vonalainak sem ismerem mindegyikét. Az 5-ös vonalon járok. Voltam már párszor a 12,15,16,26,p41,21,p21 vonalakon. 1x, 2x a vár-buszon,28,156,250,41. Viszont soha nem voltam még a 4,13,8,27,40,40E,128,p172 vonalakon. Kellemes élmény volt amikor az 5-ös vonal hétvégi számainak egyikével garázstartalékból elküldtek p139-est pótolni. Néztek is az utasok, hogy mit keres itt a szép új Volvo helyett a 412-es Ikarus-szal. Főleg azért mert az a vonal csuklós én meg szóló busszal voltam. De akad kolega az 5-ösről aki 412-es Ikarus-szal 7a csuklóst pótolt. A csuklós buszokhoz 2 év tapasztalat és az utánna következő (esetleges) csuklós tanfolyam szükségeltetik. Hát nekem az sincs. Szóval vannak szükséghelyzetek nálunk is. Ilyenkor a legegyszerűbb és leg "utasbarátabb" megoldás ha az utast kérdezem. Papíron a diszpécsernek kellene mellém adnia egy jártas kolegát. Ami persze jóval időigényesebb és még ki is marad 1 kanyar mire megjön a segítség. Ez van váratlan eseteknél. Dehát senkit sem lehet kényszeríteni, hogy olyan vonalra menjen amit nem ismer. Ha előre tudod, hogy ismeretlen vonalra mész, akkor előtte van lehetőséged szabadidőből bejárni a vonalat amiért a cég fizet utólag.
  • BenceYCE
    #103
    Erre csak azt tudom példaként felhozni, hogy BP legforgalmasabb buszjárata a 7-es vonalcsoport.(7,7a (anno)p7,p173,73,stb) Olyan nagy a forgalom a Rákóczi úton, hogy 1 garázs nem is tudná kiszolgálni a vonalakat. Ezért az 5 BP-i garázsból több is szolgáltat buszokat azokra a vonalakra. Az Erzsébet-híd és a Keleti Pu között több helyen alkalmaznak Buszsávot a közlekedésiek. A kreszből megtudhatjuk, hogy kik vehetik igénybe. Így a menetrend szerint közlekedő buszok, megkülönböztető jelzéseit használó jármű, utast szállító taxi, halottaskocsi, stb. Szerintetek a városban biciklizők hány %-a használja a buszsávokat? Döbbenetes dolog, hogy ma magyarországon egy menetrend szerinti busznak át kell mennie a busz-sáv melleti sávba mert a taknyos biciklis futár még csak a kreszt sem ismeri. Persze a bicikli előzésénél figyelembe kell venni az "előzni egy nyomon haladó jarművet" c tételt. Azért vicc, hogy a piros 7-esnek kell bekönyörögnie magát egy másik sávba mert a cangás fél bemenni a másik sávba. A másik eset ha rááll a terelővonalra. Se jobbról se balról. Az a frankó.
  • BenceYCE
    #102
    Valóban nem a buszok nevű topic a legmegfelelőbb. Ez az!
  • smici
    #101
    én ezidáig csak egy olyannal találkoztam aki "szemét" volt.
    bár ő is csak az én szemszögömből, és meg is lehet érteni
    lényeg:
    egész este bent dekkoltam Pécsen, én onnan 25 km-re lakom, és hát már nagyon hazavágytam, de csak egy diákra volt jegyem, a diákot meg fenthagytam egy erkélyen és a szemét nem adott jegyet :C
    vártam még egy órát, következőn sikerült diáknélkül utaznom
    szar volt :C
  • BenceYCE
    #100
    Általánosítsunk! Gyűlölöm az embereket mert vannak köztük szemetek.

    Általánosítsunk! Gyűlölöm az autóbusz vezetőket mert vannak köztük szemetek.

    ergo ==> #12 #35 #48 no comment
  • CK1
    #99
    állt a buszmegállóba, és elött ez úton elment a busz, de a fejét látja, mert elötte ilyen tééép nad üveg van hogy jóóól kilátton a soför... azon ugytudom beis tudsz látni;)
  • Grusi
    #98
    Ha elment melletted, hogy látta meg, hogy nézed? Hogy láttad, hogy vigyorog? Ha egy busz elmegy melletted, te csak a busz hátulját látod, a sofőr meg elöl ül...
  • Grusi
    #97
    Azér rábaszni az ajtóra még mindig nem valami kulturált reakció tőled sem...
  • akyyy
    #96
    igaza van!:D
  • stp4trick
    #95
    nem az
  • gabber_saviola
    #94
    vágtam volna szájba a tuskót
  • Ben C
    #93
    Hááát.. ittis van kivétel.
    Suliból megyek a buszmegállóba, látom ott az 5ös.. tornnazsákkal táskával elkezdek felé sprintelni, észrevesz a buszsofőr, nyitvatartja az ajtót.. mindjárt ott vagyok, már csak rám vár.. már csak pár lépés.. pont elérem, lépnék fel és az orrom előtt becsukja az ajtót! Ráb@szok az ajtóra, erre kinyitja, érdekesen nézve felszállok, mennék leülni, de a buszsofőr elkapja a dzsekim (!!!) és elkezd ordibalni:
    -A kurvaanyádat dörömbölsz az ajtón bazmeg, időben kéne ideérni! :@


  • bakvarnyu
    #92
    Kamionnal ugy van , hetkoznap parkolhatnak a hazuk elott is (sajnos) de hetvegen csak telephelyen.Gondolom busznal is igy lehet mert az is ugyanakkora nagy=)
  • bakvarnyu
    #91
    hat ez igazan kurva jo tortenet volt =)
  • smici
    #90
    te figyelj már, ez valami tájszólás? :D
  • Sephi
    #89
    Varom este 9 fele a blahan meg anno a piros 7-est. Egyedul voltam a megalobba es tudtam hogy mutter alatira ideges lehet mert kestem es akkoriba nem volt meg mobilom. Jon a busz en orulok neki erre elmegyen es nem all meg. Gondolom egy emberert nem fog megalni de amikor latja hogy nezem akkor bevigyorit egyet a szemuveges fejevel. Mondom magamnak hogy most gyontam nem reg szal nem kudom el. Ot percbe se telt jott a masik busz mikor is hirtelen latom hogy az elozzo busz nekiment egy opel kocsinak. Erre megal az en buszom ugy hogy a soforok tudgyanak beszelni egymassal mert nem volt nagy kozelekedes.Hulye sofor fogta a fejet es ugy magyarazott a kolegajanak. En pont elul ultem amikor is felem nez a sofor oszt fogtam magam es akkora vigyort benyomtam neki hogy szerencsetlen kopni nyelni nem tudott es beintett :DDDD oszt en elrohogtem magam jol :D
  • static
    #88
    Itt az utcánkba lakik egy puncsos buszsofőr és este hazahozza a buszt, a kégli előtt parkol vele... Természetesen ez elég ahoz, hogy megállni meg indexelni kelljen ha jönnek szemből. Ez pedig már igy meg vagy egy éve és a kutya nem szól neki. Ezt megcsinálhatná amúgy?
  • Rayden14
    #87
    FElszáltam 1 buszra diák nélkül, megyek fel a buszra ,mondom a sőförnek kérek 1 diákot, mondja itt van a diák?, mondom nincs akkor kérek 1 teljes jegyet, mondja ,hogy van oylan ?? akkor erre mondom kérek egy felnőtett, kérdezi te már felnőtt vagy?? oan érthetetlen volt ár akartám már verni 1-et
  • fifi
    #86
    vidéki gyerek vagyok, hála az égnek nem kell buszoznom, de van egy csávó, aki itt "Villám Bandi" fedőnéven pilótáskodik a Detroit Diesel-en... :DDDD
    a neve nem véletlenül ez :)
    múltkor láttam be volt dagadva a feje, mondom mi van? megszúrta vmi darázs, alig látott ki a fejéből, de nem írták ki táppénzre csóringert... :)