44
  • phunky
    #44
    Commodore 64 CSAK a 27dik????
  • Pukkár
    #43
    Ide
  • Pukkár
    #42
    http://pcforum.hu/hirek/9219/30+eves+a+szemelyi+szamitogep.html

    Még egy vélemény az első PC -ről...
  • Pukkár
    #41
    A Commodore 64 -met visszasírom még mindig. Lehet hogy a játékok grafikája mai szemmel nézve 0, de sokkal jobb volt a játékélmény. C64 rulz&4ever
  • Neurotoxin
    #40
    Ne legyél már gyökér Vszínűleg Commodore "+4" és/vagy/esetleg "16"osod volt Én mind2ből rendelkeztem, de a "+4"es kazettás újítása után,az igazi nagy előre lépés a c16 nagy möff floppy meghajtója volt!

    NEM is TUDJA a mostani sok kis burzsuj g**i pénzes kisgyerkőc, akinek P4 3GHZes High-End vga-val szerelt gépe van, hogy most milyen jó neki és miből(játékok) maradt ki....

    De ha már Atari, akkor legyen már Amiga is!Tényleg, rajta van az utóbbi a listán?Majd később én is átböngészem....
  • enkido
    #39
    ...jah, de azert azt jo tudni, hogy ezek kozul egyik se PC :)
  • schrank
    #38
    nnnna ja azért egy mosogép "agyát" ne hasonlítgasd egy NASA-s cucchoz trabant vs porsche
  • LaPalma
    #37
    a pc egy gyűjtőnév, nem egy adott termék
  • EvilDevil
    #36
    A számítógép az alapja szinte mindennek!! A konzolnak meg aztán pláne!! Ma számítógépek nélkül a világ elképzelhetetlen lenne... ezért is nevetséges hogy meg se említik a PC-t!!
  • schrank
    #35
    mit erőltetitek a c64-et akiknek volt annak a 99%-ának akkor volt amikor már elavult volt a '90 körül akkor már inkább a gameboy azért mert valaki pc-buzi még nem kell mindenben azt látni
  • LaPalma
    #34
    viszont ha már itt tartunk, csinálni kellene egy hazai rangsort, tisztán magyar termékekből
    sorrend nélkül néhány javallatom: ht1080z iskolaszámítógép (nem teljesen magyar), videoton tv computer, primo, videoton hifi torony :) orion mini hifi, videoton tünde tv, brg mk-27 hordozható magnó, mcd-1 - a világ első kazettás floppyja (Jánosi Marcell féle)
    hirtelen ennyi, több nem jut az eszembe
  • LaPalma
    #33
    a gps/mobiltelefon valóban hiányzik/hiányozhatna, de itt termékek és nem technológiák lettek sorba állítva. vajon melyik az az egy és csakis egy gps, amelyik annyira megváltoztattam az emberek addigi szokásait? magellan meridian? garmin etrex vista? valszeg nem lehet ilyent találni, ezért nem került fel egy gps.
    az ipodról meg csak annyit, hogy lehet hogy nem ez volt a legelső hordozható mp3 lejátszó és anem is a legjobb, de mint ahogy a szövegben is olvasható, az ipod + az itunes zenebolt volt az, ami megváltoztatta a zenehallgatók/vásárlók szokásait (ne a magyar viszonyokat nézzük, nem is azt vizsgálták).
    bár szerintem is túlzottan előlre került, de még friss az élmény.
    viszont a sinclair zx81 volt az első olyan számítógép, amely (elvileg) bárki számára elérhető volt. azt is hiányolom
  • Apokrif
    #32
    12. a Motorola RazR V3 MegaLOL, de helyet kapott benne a Sony Aibo robotja is, ami tényleg egy nagy újítás, GPS tényleg hiányzik...
  • smv
    #31
    Az iPodot olyan előre rakni??? Akkor már a legelső mp3 lejátszó inkább mehetne oda...
  • Aramir
    #30
    Egy képet dobhatnál nekem :)
    Philips G7000-es lehetett, ha van külön markolófüle a kaziknak.
  • Balumann
    #29
    mondjuk nem sokat tudott, ilyen nagy fekete fogós kazetták voltak, 16 K RAM-os volt :D
  • Balumann
    #28
    nekem is volt már a C64 -es előtt is valamilyen gépem, nem tom mi volt a neve (akkor még C64 nem létezett, ez előtte volt). és már az is TV-re volt köthető (jó 12-13 évvel ezelőtt asszem :) ) Ha kell kép a doboza még megvan :D
  • kev
    #27
    A 49. helyen a retro - Joystick formájú c64 végzett.
  • Aramir
    #26
    Ja, tényleg, csak ezt a cikket olvastam el, itt nem említik, de a linken ott van az 50. helyen asszem.
    Azt tudom, hogy van ezer fajta, a Sega MegaDrivetól kezdve C64-en át a Taito féle árkád játékokig :)
  • hmhm
    #25
    a mobil és a gps elég "fontos" lenne a listába
  • arty
    #24
    én csak a magyar pcworldöt ismerem, de akkor ez világjelenség náluk: dilettánsok

    ipod fontosabb mint a c64? az ipod hatására talán ezrek választottak "szakmát" ? (c64->informatika)

    és kb. a lista felébe igy bele lehetne kötni ...

    És hogy semmissé tegyem fenti állításaimat: a lista gondolom az amerikaiakra gyakorolt hatást irja le, elképzelhető, hogy náluk ezek voltak a legfontosabbak.... itthon biztosan nem, de ettől még tényleg lehet korrakt a lista .. passz. :)
  • Dying Soul
    #23
    Nekem is egyértelmű, hogy a Walkman a legnagyobb találmány az elmúlt 50 évben.
  • voodoothursday
    #22
    Szerintem PC World lista NEM anyira az első vagy úttörő cuccokról és fejlesztésekről szól, amik megváltoztatták az ember életét ,hanem inkább a valamiben különleges termékekről ami korszakának felkapott terméke lett .Pl ott a motorola teló sem az első telefon ,de gondolom mikor kijött akkor özönlött a nép a boltba hogy vegye.A cikk címe miatt van a sok félre értés, nem a legfontosabb hanem inkább a leg sikeresebb termékek lennének talán.
  • BaliBoy
    #21
    Hát az tuti, hogy nem lehet csak kifejezetten egy céghez kötni mert több cég is párhuzamosan kezdete el fejleszteni a PC-t. Most ne menjünk bele abba, hogy ki kitől lopott vagy akár a processzor háborúba, de az tény, hogy a számítógép az az elmúlt 50 év legfontosabb találmánya ami nélkül ma már elképzelhetetlen az élet. Szerintem ebben megegyezhetünk. "Here's PC World's official (and entirely idiosyncratic) list of the top tech gadgets of the last half century." Ugyan itt írnak egy olyat, hogy saját fejlesztésű cuccokról van szó, de szerintem, ha tényleg hitelesek szerettek volna maradni akkor kénytelenek kellettek volna lenni olyat is berakni amit esetlegesen nehéz megítélni, hogy ki akotta meg először. Mert azt szerintem senki nem gondolhatja komolyan, hogy az iPod de akár a walkman ugyan annyira kihatott az emberek életére mint a pc.
  • LaPalma
    #20
    hihi. a pc-t (personal computer) kifejezést előszőr az apple ég használta, ha jól emlékszem az apple // gépeinél. az ibm csak jóval később ragasztotta ezt a nevet a gépeire
  • enkido
    #19
    ...hmm azert en igencsak kotnem az IBM-hez...
  • duke
    #18
    "Szerintem a PC-t kellett volna az első helyre rakni."
    Talan ige.De a pc nem kotheto egy konkret ceg termekehez mint mondjuk a walkman.Mire a pc 90-korul elkezdett terjedni haztartasi eszkoze valt,addigra mar ezer ceg gyartotta.
  • enkido
    #17
    ...es meg a Primot is kihagytak :DDD

    Pedig az volt az elso gepem :) ram tuti nagyhatassal volt!!! :DDDD

    Felhaborito :)
  • echo
    #16
    Mindkettő rajta van. A joystick-es nem specifikusan az atari, hanem ez a gép típus. Az atari volt az első, de nagyon sokféle van, usa-ban a 3 év körüliek úgy tűnik szeretik.
  • enkido
    #15
    ...azert en a c64-et tutira betettem volna az elsok koze... szvsz nagyobb hatassal volt az iparra, mint az iPod...
  • BaliBoy
    #14
    Szerintem a PC-t kellett volna az első helyre rakni. Hiszen tulajdonképpen a PC lett az az eszköz ami az élet minden területét forradalmasította, és minden helyre (már lassan a klotyókban is) kerül egy. Utánna én is talán a walkmant raknám, majd a mobiltelefont. Szerintem ezek azok a dolgok amik vagy meghatároztak egy irányvonalat (technológiát, eszközcsaládot(pl. hordozható lejátszók)) vay saját maguk váltak abszolult nélkülözhetetlenné az élet területein.
  • wmatyi
    #13
    Nekem a GPS eszközök hiányoznak a listáról...
  • sonyv1
    #12
    Azért van 1 pár SONY a listában
  • Aramir
    #11
    Játékgép joystick?
    Az Atari 2600-ra gondolnak, az amit mostanában kapni joy formában beépített játékokkal, az egy aránylag új cucc, nem 1977-es.
  • echo
    #10
    A cikbből egyszerűen kimaradt, hogy miről is van szó: nem a top 50 újítás általában, hanem a top 50 Gadgets (nem tom hogy kéne fordítani, tán elektromos kütyü vagy valami ilyesmi). Így azért érthető miért nincs rajta a PC, és miért van rajta pl az a játékgép joystick.
  • LaPalma
    #9
    mint írták:
    "Egyáltalán nem könnyű sorrendbe állítani a szórakoztató-elektronika, számítástechnika és telekommunikáció területén megjelent fejlesztéseket, és ezt legtöbbször nagyban befolyásolja az érdeklődési terület, illetve az egyéni ízlés."
    ha téged kérnének fel erre, akkor a pcworld (és még sokan mások) is hasonlóan véleménnyel lenne a te listád iránt, úgyhogy peace.
  • LaPalma
    #8
    már hogy a francba ne lenne fontos. ez volt az első onagyközönség számára is elérhető video-játék
  • Athlon64
    #7
    Egyetértek veled!
    Személyszerint nekem a Walkman, VHS, Commodor16, PC, mobil telefon, DVD játszó, TFT monitor
    kb.

    De szerintem ez szubjektív, hogy kinek mi a sorrend és, hogy mi kerűl bele a listába!

    Ja és speciál engem az iPod tök hidegen hagyott már csak az ára miatt is!
  • EvilDevil
    #6
    A C64 nincs benne a 25-ben... a PcWorld nemrég a Panda-t hozta ki a legjobb vírusírtónak!!! Azt hiszem ennyit róluk.,,,

    Ja és hol van a listán az IBM PC?
  • EvilDevil
    #5
    "Már rögtön az első helyezett vitatható választás, ez ugyanis nem más, mint a Sony Walkman TPS-L2 1979-ből."

    Az első helyezett nem vitatható... ellenben a 2. és 3. sokkal inkább!!