57
  • Anteris
    #17
    klónozás:


    hibridizáció:
  • Epikurosz
    #16
  • HUmanEmber41st
    #15
    Kezdetnek csak annyit:
    atudomány csak a bizonyított elméleteket fogadja el.
    Az elmélet bizonyíték nélkül csak elmélet marad..
  • Rafaelo
    #14
    mamut paput babut :D
  • haxoror
    #13
    "feltehetőleg olyan ősi baktériumok maradványa, amit az ősi eukarióta sejt bekebelezett, aztán szimbiózisba kerültek."

    Ennél a résznél sztem beteg voltam
    Bazz én nem is én vagyok hanem csak félig, a másik felem bacilus!
  • irkab1rka
    #12
    Remélem a dodót is összerakják.

    Kukacos: szívesen meghallgatnám, ahogy pár kissé vallásos, magát nagyon okosnak tartó ismerősömmel elbeszélgettek arról, hogy most akkor volt-e evolúció, és miért nem ;-)

    Hja kérem, a barátokat válogatjuk, az ismerősöket nem...
  • kukacos
    #11
    Bár elismerem, a helyes cím kevésbé bombasztikus. :)
  • kukacos
    #10
    Szó nincs róla. A cikk eredeti angolja se lehetett túl pontos, de a szöveg címe súlyos félreértés (elnézést a fordítótól, gondolom, nem sok pénzért és rohammunkában dolgoztok).

    Egy mammutsejtben kétféle DNS van (mint egyébként az összes eukarióta sejtben is): mitokondriális és "közönséges" DNS. Ez utóbbi a sejtmagban leledzik, az előbbi pedig a mitokondrium nevű sejtszervecskében, ami a sejt energiagyára, és feltehetőleg olyan ősi baktériumok maradványa, amit az ősi eukarióta sejt bekebelezett, aztán szimbiózisba kerültek. Ezt bizonyítja az is, hogy saját DNS-e van.

    A közönséges DNS az, ami az örökléshez szükséges infó túlnyomó részét tartalmazza, bármilyen klónozáshoz elsősorban azt kellene felhasználni. A két típusú DNS mennyisége között sok-sok nagyságrendnyi különbség van. A mitokondriális DNS is másolódik a sejt osztódásakor, de kizárólag anyai ágon, ahogy ezt a cikk is helyesen említi (a spermium nem tartalmaz mitokondriumot). Ezért aztán minden utódban pontosan olyan mitokondriális DNS van, mint az anyukájában - kivéve a mutációk esetét. Na és itt jön az egész cikk a képbe, a molekuláris biológusok ugyanis így meg tudják becsülni a két állat távolságát a törzsfán a mitokondriális DNS-ben tapasztalható változások száma alapján: minél régebben váltak szét, annál több mutáció történt a két faj mitokondriális DNS-ében.

    A cikk eredetileg arról szól, hogy a mitokondriális DNS-t sikerült az eddigieknél pontosabban előállítani, így pontosabban lehet becsülni a mammut rokonsági fokát. A klónozás még igen messze van. A cikk címe helyesen pl. "Új rekord a mammut mitokondriális DNS-ének vizsgálatában" vagy valami ilyesmi (még arról sincs szó, hogy tökéletesen helyreállították volna).
  • Mice
    #9
    nekem is ez jutott legelőször eszembe. akkor most mikor fog vmelyik elefánt mamó mamutkölyköt szülni?
  • Kornan
    #8
    Érdekesnek tartom ezt a DNS kutatást,de igazából nem vagyok tisztában vele mire is jó ha megkapják a teljes géntérképének egy részét,azon kívűl persze ,hogy meg tudják határozni a helyét az evolúcióban,és esetleges tulajdonságait tisztázni lehet.Másra nem jó?A faj újraélesztése?
    Vagy esetleges klónozással csak elefánt-mammut hibrideket hoznának létre?
    Hmmm majd ha lessz időm kicsit beleásom magam ebbe a témába...
  • Alfa Of NS
    #7
    Csak nehogy megedd a protoipust
  • haxoror
    #6
    Akkor most lehet klónozni?
    A mamutpörkölt jól hangzik!
  • Bohun
    #5
    Ezzel mi lett most? nem tudja valaki?
    http://www.sg.hu/cikkek/26460
  • Cat #4
    ja, valószínűleg a szemét fotós nem tudott visszautazni az időben 10e évet :D
  • vincuska
    #3
    miert? nem aranyos? :-)

    es most 3.499Ft-ert megvasarolhato a ... Mammutban :-)
  • Turmoil
    #2
    Azért a kép nem semmi, szivacskövek előtt egy plüss-mamut:)
  • sped
    #1
    Jurassic Park phase one.