64
  • dez
    #64
    Szerintem meg nem látod teljesen jól a helyzetet. ;)
  • megrab
    #63
    Előre szólok, én inkább intel párti vagyok.
    Az a benyomásom, hogy az intel az utóbbi időben az asztali gépek terén próbált meg komolyan fejleszteni mivel ott lemaradásban volt az amd-vel szemben (legalábbis a játékok teljesítménye terén - más, már egy egyszerű tömörítőprogi is gyorsabb intelen). Szal beerősítettek a pc-knél, de eközben szerveren lenyomta őket az amd, amelynél meg gyengébben fejlődik az asztali proci.

    Az egész ügy egy egyszerű helycsere lesz, mindenki abban erősödik amiben gyengébb volt, és abban marad le amiben addig vezetett.

    Egyébként azt, hogy mit vegyél leginkább az határozza meg, hogy mire akarod használni, gamereknek amd, filmeseknek intel...
  • Zsoltika 007
    #62
    Úgy lesz.
  • CyrSyS
    #61
    én kiszálok a témából. vegyetek csak továbbra is AMD-t :D sokat, és jobbat.
  • BiroAndras
    #60
    "Hmm, azon az 1 gigán tényleg optimalizálj, mert valamit elcsesztél:-)"

    Ne kritizálj, amíg fogalmad sincs, hogy miről van szó (másrészt, nem én is írom a mem zabáló részeket).
  • dez
    #59
    Az utóbbi 2 évben eléggé lelassult a procik teljesítménynövekedése. Most itt van a dual-mag, de kevés program használja még ki egymagában, és az ára is elég húzós.

    Pedig pl. a jövő játékai jóval összetettebbek és élethűbbek lesznek (nem csak grafikában, abban már most is elég jók, bár sok dolog még csak trükkökkel megy, mint pl. tükröződés, árnyékok, stb.), amihez bőven kell a kakaó. (Már szinte félelmetes, micsoda "játékok" lesznek, ha jobban bekeményítenek a játékfejlesztők. Szerintem nemsokára beáll ez is a vallás [mármint egy adott vallás elvakult nyomatása], különféle ideológiák [politikai+tudományos], és más effélék által alkotott sorba, mint ami az emberek fölé kerekedik. Szvsz hamarosan egy mátrixban találjuk magunkat. )
  • Komolytalan
    #58
    "Volt, hogy gondot jelentett kihasználni 5 mega RAM-ot. Ma meg keményen kell optimalizálni, hogy beférjünk 1 gigába"
    Hmm, azon az 1 gigán tényleg optimalizálj, mert valamit elcsesztél:-)
  • Komolytalan
    #57
    "Az AMD-vel sincs baj, ha jó alaplapot raksz alá. Teljesítményben pedig az AMD a nyerő jelenleg."
    Nem tom, én Athlon XP-s configot raktam már össze 6eFt-s alaplappal is, az biztos nem a minőség csúcsa, és atomstabil. Nincs rajta SATA, meg végülis semmi extra se - hát istenem, 6eFt-ért ennyi jár. De működik, minden gond nélkül.
    A kiforratlan chipsetekkel van néha baj, de az meg intelnél is előferdül.
  • majzi
    #56
    0023
  • maestro85
    #55
    "Intel proci + Intel Oem alaplap (intel chip szettel) számomra megnyugtatóan stabil együttes...."

    majdnem a legolcsóbb ECS(ez azé nem egy hu de haj de jó über márka, de olcsó és finom) lappal nyomulok AMD procival, és csak a windows miatt fagyott le, azért meg a Microsoftot kell szidni nem az AMD-t.
  • BiroAndras
    #54
    "sztem a jövőben egy idő után egyre kevesebb lesz a HW utáni igény"

    Nem lesz. Teljesítményből sose elég. Az utóbbi években is inkább technológiai problémák miatt lassult le a fejlesztés.
    Hogy mire kell még erősebb vas?
    - Játékra mindenképp. Egy komolyabb játék írásánál még a legerősebb csúcs proci teljesítménye is kevésnek tűnik. Nem véletlen, hogy a NextGen konzolokba olyan brutális teljesítményű procik kerülnek.
    - HDTV. Akadásmentes szoftveres lejátszáshoz nem árt egy kétmagos proci. És ez még csak a lejátszás.
    - Ha megvan a teljesítmény, gyorsan kitalálnak hozzá alkalmazást. Volt, hogy gondot jelentett kihasználni 5 mega RAM-ot. Ma meg keményen kell optimalizálni, hogy beférjünk 1 gigába.
    - Szervereknél nagyjából mindenhez kell teljesítmény.
  • BiroAndras
    #53
    "és bele egy Opteron 100 procit"

    Miért jó egy szerver proci egy asztali gépbe?
  • Caro
    #52
    Szerintem éppen ezért nyitni fognak a fejlődő országok felé.
    Csak nehogy szemetelés legyen belőle!
  • Akuma
    #51
    "magas lóról nagyot lehet esni ..." :)

    valóban annyi és akkora teljesítményt dobnak piacra, hogy az ember elgondolkozik, hogy miért van szüksége váltásra...
    mert megérdemlem legfeljebb

    sztem a jövőben egy idő után egyre kevesebb lesz a HW utáni igény, így az árak az egekbe fognak szökni... majd meglátjuk
  • arty
    #50
    tipikus AMD viselkedés ... éppen jobbak és megindul a nagyképűsködés ... legutobb, amikor ezt játszották, kénytelenek voltak saját procit gyártani és abból lett a K5 :)

    magas lóról nagyot lehet esni ...

  • Yfel
    #49
    Olyan hirt mikor fogok latni, hogy:
    "Az AMD szerint az Intel nyerte az ikermagos versenyt"???

    Y

    :o)
  • vgez
    #48
  • hypno
    #47
    Jaj de jó!!!!

    Itt a régi gumicsont újraízesítve.
  • sonance
    #46
    :) szerinted...
  • Inquisitor
    #45
    "Mit ajánlanátok egy csúcskategóriás gépbe, amit játékokra és szoftverfejlesztésre is használnának?"
    AOpen párti vagyok, bár pont az értelmesebb alaplapjaikat nem kapni itthon, meg ha létezik még az IWill ...
    Mondjuk veszel egy megbízható és stabil 939-es alaplapot, és bele egy Opteron 100 procit. Ha jól láttam jobb helyeken alig drégább mint egy Athlon64.
  • smv
    #44
    /off

    Ez olyan, mint amikor a Mozilla alapítvány kipakolta a saját oldalára, hogy ő nyerte meg a böngészők versenyét, mert nekik van a legjobb brúzerük. Aztán az Operások szóltak nekik, hogy a kamu adatokat javítsák ki. Amint kiderült, hogy így az operának több pontja van, mint az ő böngészőjüknek (nem emlékszem pontosan, hogy mejik brúzerjükről volt szó, de ha érdekel valakit megnézem, meg adok url), rögtön lekerült a táblázat az oldalukról. :D

    /on
  • Caro
    #43
    húhú, te tudhatsz valamit...
  • EvilDevil
    #42
    max csatát nyertek de a "háborút" az Intel nyeri!!!
  • sped
    #41
    Mindig Inteles voltam. Az új gépemet viszont AMD-procira építettem. Hogy miért? Olcsóbb volt az AMD, hasonló kategóriában jobb teljesítményt nyújt, ugyanakkor kb. 20 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten megy mint az öcsém intele. Jobb. Ennyi.
  • Praetor
    #40
    Hja az x86-64 fedora 4 nagyon zsírul megy Athlon 64-en...
  • irkab1rka
    #39
    "Egy informatikus intelt használ."
    A többi amd-t :)

    "Egy informatikus intelt használ."
    A profik pedig AMD-t :)

    "Egy informatikus intelt használ."
    A programozók inkább AMD-t vennének :)
  • tehen_m
    #38
    Ekkora baromságot ritkán olvasok...
    10percet röhögtem ezen a kijelentésen. :DDDDDD
  • zzebi
    #37
    Hát ezt nagyon rég mondhatta Torvalds. Az utóbbi 3 évben inkább ilyeneket mond:

    "The boys at Intel can't be happy with the latest opposition to the IA-64 instruction set."

    "We're ... praying that AMD's x86-64 succeeds in the market, forcing Intel to make Yamhill their standard platform."

    "... the desktop performance of Intel's 64-bit processors is "horrible."

    "Actually, I'm a bit disgusted at Intel for not even _mentioning_ AMD in
    their documentation or their releases, so I'd almost be inclined to rename
    the thing as "AMD64" just to give credit where credit is due."

    "AMD's 64-bit extensions represent another major step forward, and the open-source community was quick to recognize that potential"
  • sonicXX
    #36
    AMD-t használok.

    Hogy miért küldte el félbevágva a post-omat azt nem értem.
  • sonicXX
    #35
    Akkor én kérek elnézést és az én k(edves) anyámat, ha INFORMATIKUSKÉNT
  • CyrSyS
    #34
    Egyszerű az indok. Egy informatikus intelt használ.
    Linus tolvards szavait idézem: az linux mindig is intel párti marad. :D De aki AMD-s hát az engem nem zavar. Lényeg hogy minőség legyen.
  • sonicXX
    #33
    Tulképp engem leginkább az érdekelne, milyen alaplapot ajánlanátok. SW fejlesztést nem tudom pontosan hogy milyen.
  • tehen_m
    #32
    Tröszt ellenes törvények miatt nem az amd vesztette el a pert...

    Ami jelentősebb mint egy céget a nevéért beperelni.
  • assdf
    #31
    Mondjuk azért én még emléxem mit össze nem szenvedett az amd a zmd-vel...
  • Mr Manson
    #30
    AMD Forever!
  • tehen_m
    #29
    Stressz tesztben is amd nyert. (THQ)
    Milyen sw fejlesztés?
  • tehen_m
    #28
    Milyen fegyvernemet? Intel kezdetben még csak válaszra se méltata.

    És milyen fegyvernem? Linkeltem a #13 hszben MINDENBEN!
    NEM az AMD fordult illegális eszközökhöz a procijai népszerűsítéséért.
  • sonicXX
    #27
    Mit ajánlanátok egy csúcskategóriás gépbe, amit játékokra és szoftverfejlesztésre is használnának? Ami érdekel: alaplap, proci, memória, vinyó, viedókártya. Elsősorban gyártók és típusok érdekelnek, hogy melyik megbízható és terhelhető. Fontos hogy nyüstölhető legyen, mert esetleg 1 héten csak 1x kerül kikapcsolásra.

    Előre is köszi nagyon. Nem nekem fontos, hanem egy barátomnak.
  • Praetor
    #26
    X2: "Valószínűleg a világ legjobb ikermagos processzora"
  • zzebi
    #25
    A sok agyatlan fikázás helyett inkább értelmes érveket kellene felhozni egyik vagy másik oldal mellett/ellen.

    Tény: az AMD kétmagos szerver processzorai (a cikk ezekről szól) pillanatnyilag lényegesen jobbak, mint az Intel hasonló termékei.
    És ezt nem (csak) az AMD marketingesei mondják, hanem a független tesztelők 90%-a. A kocka persze fordulhat, de a pillanatnyi roadmap-ek alapján úgy tűnik, hogy az AMD megőrzi vezető helyét még legalább 1-1,5 évig. Hogy azután mi lesz, nagyrészt az Intel bénázásain múlik. Persze nem kell félteni az Intelt sem, nem fog ebbe a pillanatnyi hátrányba belerokkanni. Viszik a Xeon-t is, mint a cukrot.

    Az Opteron előnye elsősorban a Hypertransport és a beépített memóriavezérlő, ahogyan azt művelt barátunk korábban megjegyezte, viszont az ő állításaival ellentétben a HT előnye éppen nem elsősorban az egymagos/egyprocesszoros rendszereknél szembetűnő, hanem pont a többmagyos/többprocesszoros rendszereknél.
    Ezt az is csodásan bizonyítja, hogy az Opteron rendszerek szinte lineárisan skálázódnak a magok számával, míg az Intel rendszerei már 4 magnál erősen belassulnak.
    Minden egyes Opteron processzorban (az 1xx-es szériakat kivéve) 3 db HT bridge van, melyek hatalmas sávszélességet biztosítanak a memóriához és a többi processzorhoz/maghoz. Az AMD pontosan tudja, hogy 4-8 mag fölött gondok vannak még ezzel a sávszélességgel is, ezért dolgoznak sokan most a buszrendszer továbbfejlesztésén (pl HTv2, Horus).

    Az Intel Xeon eközben gyakorlatilag már 4 processzornál is megzakkan rendesen. Mindezen felül, az Intel dual magos processzirainak új alaplapra is szükségük van, így az upgrade is nehézkessé válik.

    Ebből a szempontból érthető, hogy aki most vásárol szervert, annak jobban megéri Opteront venni, mert egyrészt nagyobb a teljesítménye, mint a Xeonnak, másrészt a későbbiekben a rendszer teljesítményét könnyen skálázhatják egyszerű processzorcserékkel.

    Mindezek tekintetében teljesen érthető, hogy az Intel nem állt ki az AMD-vel versenyezni, hiszen csúfosan beégett volna.