989
Aláírásgyűjtés a petárdázás topic bezárásáért



Ha támogatod, ennyit írj be: TÁMOGATOM

Ha nem támogatod, akkor: NEM TÁMOGATOM



A téma bezárásához 100 szavazatnak kell összegyűlnie. Az ellenszavazatok mínusznak számítanak.

  • Pink Tiger
    #384
    mindegy milyen szóval kezdődik a topic:)
    aki nem akar bezárni egy topicot lehet állatvédő, én az vagyok

    pont az a lényeg hogy valami nevében másik hülyeséget nem tennék, az eszközök számítanak, mégha a topic neve a "valami"vel kezdődik is..
  • leslieboy
    #383
    Ha esetleg nem vennék észre a hszemben:TÁMOGATOM!!
    Egyetértek veled!
  • Padavane
    #382
    Istenem!

    Én mondogattam, hogy meddő vita és belemegyek értelmetlen veszekedésekbe...
    TÁMOGATOM és ha ezzel 1 idióta petárdázóst sikerül elterelni, vagy nem segíteni neki hozzájutni a petárdához, már megérte. Ennyi...

    Bye
  • Blasta
    #381
    Na most, hogy többek szemében public enemy lettem, el is hagynám a topikot.
    Bye
  • Pink Tiger
    #380
    lol, nos igen
  • Blasta
    #379
    Ismét a csőben vagy.
    Első lépésként mondjuk pontosan abban a topikban kellene MEGÉRTETNI az emberekkel, hogy rossz dolog amit tesznek, amit bezáratni szeretnél...
  • Tobacco
    #378
    TÁMOGATOM!!!!!!!!!!!!!!!

    DE NEM CSAK AZ ÁLLATOK MIATT!!!!!

    Tavaly KARÁCSONY ELŐTT (mégcsak nem is szilveszterkor),
    szomszédom 1 éves kislányának babakocsijába dobták
    (ha nem is szándékosan oda) a petárdát!
    Az a "legkevesebb", hogy Szilvike combja szétroncsolódott,
    mert megműtötték, és az ijedtségtől vagy fájdalomtól görcsrohama volt.
    De mozgáskorlátozott lesz, és örökre epilepsziás marad e miatt!

    Nagyanyámék utcájában valakinél,farakásba dobták az udvaron a petárdát, és kigyulladt, mert valami széna vagy szalma ami közte volt lángra lobbant, fél ház leégett, mire tűzoltók odaértek.

    Nekünk 4 éve,mikor még családi házban laktunk, egy "ártatlan" petárdás banda éjfélkor a redőny alá nyomta be a petárdát.
    El lehet képzelni, ahogy az ablak és redőny közt felrobbant, és az összes ablak kitört, és berobbant a szobába. Ha ott lett volna a család, és nem az étkezőben virslizni és pezsgőzni, akkor nem tudom, hányan maradtunk volna épségben, vagy akár életben az üvegzáportól.

    A petárdázók és a nem támogatók, gondoljanak bele, mi lenne, ha Szilvike az ő kislányuk lenne????
    Vagy mi lenne, ha az ő házuk fele semmisül meg????
    Vagy ha ők ott lettek volna a szobában családtagjaikkal, és fejükbe, szemükbe, és mindenhová állt volna a sok üveg????

    Persze kutyás történet is van millió. Csak azokat ismerjük és tudjuk.
  • Blasta
    #377
    Azt a nyolc betű különbséget asszem simán bevállalom, max nem leszek szimpi az egyik fórumozónak a százezer közül. És tükörbe is fogok tudni nézni, mert nem álszentkedek és kardoskodok olyasmi felett, amit NYOLC BETŰ leírása után ugyan úgy leszarok, mint más.
  • Padavane
    #373
    Ebben az országban nem a " Rambo "-t kell játszani. Az tényleg nem vezet sehová, ha odamegyek és felrobbantom a petárda gyárat. Ellenben azzal, hogy mepróbálom a lehetettlent, megértettni az emberekkel, mit művelnek.
  • Blasta
    #372
    Egyesek kicsit túllőnek a célon, ha mások véleményéről illetve annak tolerálásáról van szó...

    A Te szavaiddal élve: csak így tovább...
  • heystumafly
    #371
    dehogynem tud, leharapja a f****d!
  • heystumafly
    #370
    a petárdások semmibe veszik az embereket és a kutyákat is.
    hányszor hallottam hogy a petárdát beletették a pulcsiába és megsüketült!!
  • akos
    #369
    ez igen!
    valóban példaértékű, hogy te felvállalod: szarsz bele az egészbe.
    csak így tovább.
  • heystumafly
    #368
    nagyon szép a kutyád, és támogatom
  • Padavane
    #367
    Kettőnk között pont az a Nyolc betű a különbség...
  • akos
    #366
    nem is jutunk egyről a kettőre... nézz végig az országon.
    az országos méretűvé növekedett impotencia. teljes nihil a társadalmon.
  • Blasta
    #365
    Hehe. Üdvözöllek a csőben!
    Tudni illik, én nem álszentkedek és hangoztatom, hogy aki ezt nem érti meg annak nincs agya és bőr a képén és hogy tud tükörbe nézni és boldogok a lelki szegények...
    Ellenben Veled, aki boldogan néz a tükörbe, hogy MEGTETTE AMI TŐLE TELT, ami jelen esetben kimerült nyolc betű leírásával, aztán kezicsókolom.
    Innen semmi többet nem teszel az ügyért, akárcsak az a többi aki a topik bezárására szavaz. (tisztelet a kivételnek)
  • Istencsászár
    #364
    ha mindeki eztcsinálná mint te hogy "ja énis igygondolom meg minden" de "nemteszek semmit" akkor nemjutnánk 1ről a 2őre semmi lyen témában soha....
  • Padavane
    #363
    Lehet. De legalább a tükörbe tudsz majd nézni, megnyugtatod a lekiismereted, hogy megtetted ami tőled telik.
  • akos
    #362
    hihetetlen, hogy ebben az országban mindig van önigazolás a tehetetlenségre, és hogy mit miért ne kelljen megtenni.
  • Blasta
    #361
    Gratulálok hozzá...
  • Blasta
    #360
    LOL, köszi, sokat jelent ez nekem!!!! :-)))))))))

    "de a kutya nem tud semmit tenni az ember ellen - ez a különbség: a tehetelenség..."

    Bizony nem. A fórumozó pedig nem tud semmit tenni az ellen, hogy ne durrantsanak százezer petárdát idén. Ha bezár a topik, vajon mennyivel lessz kevesebb petárdázó? Észre se lehet venni a változást. Attól még mindenki -én is-hangosan fogok anyázni minden balfaszra az utcán, aki patárdázni fog és fel sem fog tűnni az eredménye annak, hogy mondjuk több napot átfórumoztam az SG-n azért, hogy egy -a témával foglalkozó topikot bezárjanak.
    Nincs komolyabb eredménye, viszont a szabad véleménynyilvánítást komolyan megsínyli a fórum - ami ugyebár elvileg erről szól.

    Értem én, hogy mit szeretnél, támogatom is az IDEÁT, de szvsz ez nem a helyes út.
  • Padavane
    #359
    Sok sikert Angel! De azt vedd figyelembe, hogy: " Boldogok a lelki szegények " Nem fogod tudni meggyőzni őket úgysem.

    TÁMOGATOM
  • leslieboy
    #358
    Én azt mondom csak,a kedvenceinket megkell véddeni az ilyen állatoktól,akik mindenre,és mindenkire dobálnak!Huszonéves fiatal vagyok,de amennyire régen szerettem a petárdázást,annyira gyűlölöm már!Meglehet nézni csak a hiradófelvételeket múltévről!Úgy viselkedtek a petárdázó huligánok,mert már másnak nem lehet az ilyet mondani,mint az őrült vaddisznók,vagy ősemberek!Teljesen visszakell már fejlődnünk??Régen tilos volt,volt egy két petárdázó,akit nézegettem,de a kutyának se ártottak,mindig ügyeltek mindenki biztonságára,és akkoriban szegény állatok se féltek!De most,mint a világháború!!Olyan kimenni,mintha frontvonalra lépnél!Ezért mi barátokkal,családdal inkább bent maradunk!Mindenképpen támogatom!!
    Márcsak azért is,mert bizony még a kutyáknak is több esze,és jobb személyisége van,mint az ilyeneknek,akik gránátnak nézik a petárdát!!!
  • Padavane
    #357
    Szabad vélemény nyílvánítás. Azt írok amit akarok...
  • G_ArchAngel #356
    az a baj, hogy én azt is betiltanám, de az túlzottan is lokális dolog, nem egy nagyobb közösség érdeke, hanem párszázezer emberé, akik ha tennének valamit, akkor lenne eredménye, de a kutya nem tud semmit tenni az ember ellen - ez a különbség: a tehetetlenség...

    de ha oda kell állni majd a kamion elé, akkor melletted leszek:)
  • Pyotr
    #355
    én meg azt mondom h nem a petárdázás topik durrog hanem a petárda!
    tehát a gyökerét húzd ki bammeg a problémádnak ne a levelét tépkedd!
    bár ez vonatkozik a többiekre is!
    nem támogatom
  • Blasta
    #354
    Ez már erősen off.
  • G_ArchAngel #353
    talán a "humoros és aranyos képek" topic nem okoz túl sok szenvedést az állatoknak...

    elárulok egy titkot, a fórum címe így kezdődik: ÁLLATVÉDŐK...

    nem szólásszabadság-védők, vagy fórum-védők...
  • Padavane
    #352
    Az az ember valamiért halálbüntetést kapott. Esetleg megölt valakit. Neki jogában áll elvenni valaki életét? Azzal kell büntetni valakit, amit elkövetett. Így igazságos. Valamivel határt kell szabni.
  • Blasta
    #351
    Ez esetben indítok egy topikot, hogy tiltsuk be a Bp parádéval foglalkozó topikot is, mert én az Andrássy úton lakom, és nekem, a családomnak plusz a háziállatainknak bizony egy egész napos tortúrát jelent az a rendezvény. Leszarom, hogy félmillió magyarnak egy napos szórakozás, de akkor is szegény állataim félnek a borzasztó hangzavar miatt, az ott lakó idősek nem tudnak pihenni, plusz akár még több szemetet hagy mint a petárdázás.

    De mindenképpen szeretném bezáratni, nehogymár
    a. egyesek eldönthessék, hogy egyáltalán hozzászólnak-e a témához
    b. sokak így ne vegyék észre, hogy egyáltalán létezik ilyen topik!!!
    c. akiket érdekel a téma, azokat -bár nemes célokkal vezérelve, de- megfosszam a szimpla VÉLEMÉNYCSERE jogától


    (Ma egy petárdázós topik, holnap a VILÁÁÁÁÁG? :-)))))
  • Istencsászár
    #350
    ugyis kivágják a fákat vágjuk miiis mitszámit csak porszemek vagyunk azt többiek is látják és ők is jönnek vágni azt már mindeki vág és.......... stb... nemrajtunk mulik ugyse mi? lol
  • Pink Tiger
    #349
    nem tudom mi a megfelelő megoldás,

    de ha bezáratjátok a petárdázás topicot egyetértek kevesebb a petárdázás, egy egészen kicsikét, majdnem elhanyagolhatóan kicsikét mondjuk egymilliomod százaléknyit, az is valami, de emellett csorbul a szabad véleménynyilvánítás joga, ezért ez nem megoldás nekem ez biztos

    olyan ez mint a halálbüntetés, miért vehetné el a társadalom valakinek az életét jogosan? tegyek rosszat hogy más ne tehessen rosszat? és akkor ami rosszat én teszek az rendben van?:)

    így nem lehet rendet tartani a világban
  • Padavane
    #348
    " Agyat és értelmet a népnek "
  • Rózsalány
    #347
    TÁMOGATOM
  • shad0w
    #346
    Igen, köszi, figyelmetlen voltam először :)
  • Pyotr
    #345
    zárassuk be ezt a topikot!!!!!!
  • norbre
    #344
    Zsuzsának egyébként igaza van, nem kéne eldurvulnia egy vitának attól hogy más másképp gondol valamit. Lehet hogy a gond igazából az hogy az emberekben nincs meg a kultúrált vitatkozáshoz való képesség, és amíg ez így van sajnos bármilyen kezdeményezés ordibálássá és anyázássá fajul, az eredeti probléma meg szépen elsikkad
  • Padavane
    #343
    "A téma bezárásához 100 szavazatnak kell összegyűlnie. Az ellenszavazatok mínusznak számítanak."
  • shad0w
    #342
    Üdv!

    Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy ez valahol le van írva, benne van a szabályzatban, hogy ha valaki összegyűjt itt száz "aláírást" akkor bármelyik topikot be lehet záratni? Mert ilyen alapon akkor nyitok egy ilyen ellentopikot a humoros, aranyos képek topik ellen is, és előbb utóbb úgy is összegyűlne, elegendő szavazat :) Miközben lehet, hogy ezren amelett szavaznának, hogy maradjon meg a topik, de van száz ember aki meg ellene, és akkor mi most jól ki***szunk a többiekkel :)

    Szal remélem értitek, hogy mire gondolok, ha valahol megtalálható ez a szabályzatban, vagy már volt erről szó a topikban akkor sry :)

    Update: időközben észrevettem "Az ellenszavazatok mínusznak számítanak" mondatot, és gyakorlatilag választ kaptam a kérdésemre :)

    Akkor viszont: NEM TÁMOGATOM