3800
  • B0B0
    #2197
    Ha visszamész itt afórumba, rengeteg mozdonyról van belső kép
  • Freedom88
    #2196
    helló

    Ha egyetemre mész elég sok esélyed van h nem leszel mozdonyvezető. Próbálj inkább szakirányú (gépész) technikusi vizsgát szerezni, több esélyed lesz elhelyezkedni.

    Ne mondjuk addig a balesetről semmit mig nem lehet tudni többet. Még elég nyitott a kérdés, első felvetételezések a ETCS rendszer ment tönkre.

    Melyik mozdonyról szeretnél képet kapni? mert van elég Magyarországon is.

    Neked is kellemes napot!
  • intersziti
    #2195
    Helló

    Köszi a segítséget. De azonkívűl h vannak ezek a vizsgák (orvosi, pszichológia stb.)ezeken kívűl van ilyan tanulmányi szakasz, ilyen mint egy tanárira az egyetem? És szerintetek egy Erdélyi román állampolgárnak mennyi esélye lessz majd esetleg, mivel még csak XI. dikes vagyok és csak jövőben végzem a XII. osztályt és az éretségi vizsgám is csak akkor lessz.

    Egyébként sjnálom aszt a mozdonyvezetőt aki meghalt a balesetben. Hogy fordulhatnak elő ilyenek, egy ilyen kinek a hibája, mert szerintem nem a mozonyvezetőké.

    Ja mégvalami nincs valamekikötöknek egy olyan képetek hogy, hogy néz ki belülről egy mozdony mert bevallom hogy én már nagyon rég megszerettem volna nézni egyet belülről és érdeklődnék is az itteni mozdonyvezetőktől de nem tudok románul és ezéert is szeretnék magyarországon munkát válalni ha persze sikrül.

    Kellemes napot mindenkinek és jó munkát nektek!!!:)

  • V43 1105
    #2194

    Többen megsérültek, egy ember meghalt, amikor összeütközött egy személyvonat és egy tehervonat Komáromnál. A baleset kedd este, tíz perccel hét óra előtt történt Komárom és Almásfüzitő között, Szőny külterületén.

    Kavalecz Imre, a MÁV szóvivője az Indexnek elmondta, hogy a mozdonyvezetőn az orvosok már nem tudtak segíteni, az utasok közül ketten sérültek. A vonat, amelyen 10-20 ember utazott, Tatabánya és Bécs déli pályaudvara között közlekedett, és egy osztrák mozdony húzta.
    Napokig szünetelhet a közlekedés

    A fémhulladékot szállító teherszerelvényt a személyvonat utolérte, és beleütközött. A tehervonat három kocsija kisiklott, ebből kettő keresztbefordult, így elzárja mindkét vágányt.

    A vonalon a vasúti közlekedés szünetel, mert a felsővezeték is leszakadt. Információink szerint mindkét sínpár is sérült, így ezen a vonalon 2-3 napig bizonyosan szünetel a közlekedés. A Bécs, Győr felé közelekdő vonatok kerülőúton jutnak el célállomásukra, és legalább 2-3 órás késéssel kell kalkulálni.

    Az Index információi szerint a tehervonat Almásfüzítőről Komáromba tartott, lelassított, vagy megállt, amiről a személyvonat vezetőjét is értesíteni kellett. A helyszínen tartózkodó MÁV-szakértők szerint ilyenkor 15 kilométer/óra a megengedett sebesség, hogy a vonat meg tudjon állni, de a roncsolódásból ítélve a mozdony gyorsabban közlekedhetett, ugyanakkor a műszaki hibát sem zárták ki.
  • mstummer
    #2193
    Állítólag elég komoly baleset volt...
  • B0B0
    #2192
    Igyekszem! Akkor ha valami halaszthatatlan kérdésem van feléd, akkor majd itt felteszem! :)
  • csn tamás
    #2191
    nagyon köszönöm!!!!! figyelmes vagy!!!! itt vagyok s nézem a forumot csak nem mindig írok!!!
  • B0B0
    #2190
    Hallottam.

    De eltűntél! Így utólag is Heppi Börszdéj! :)
  • csn tamás
    #2189
    meghalt egy mozdonyvezető valami balesetben szőnynél :(
  • V43 1105
    #2188
    Helló!

    Ha nincs érettségid akkor nem lehetsz mozdonyvezető. Jelenleg nincs gyakornok felvétel a MÁV-nál január 01.-től azonban elvileg feloldják, tehát aki komolyan gondolja az január első hétfőjén lepje el a mozdonyüzemeltetési telephelyeket és próbálja meg felvetetni magát. Azonban akkor veszünk csak fel ha az orvosi vizsgálaton is megfelelsz.

    Ha több is érdelkel kérdezz, akár mailben is!"

    A 14-es

    "Elég komoly kritériumok vannak. Teljesen egészségesnek kell lenni, de ezen felül pszihológusnál is meg kell felelni!

    Tehát egyensúlyérzék legyen hibátlan. A szemnél a szintévesztés kizáró tényező, szemüveg viszont nem feltétlenül az, de akkor lennie kell nálad szolgálatban egy tartalék szemüvegnek. Cukorbetegség kizáró tényező. Epilepszia illetve minden ájulásos rohammal járó betegség kizáró tényező. Hallás károsodás kizáró tényező.

    PÁV vizsgálat is van, különböző memória, reflex és másolási feladatok egymás után.

    De akinek ezek rendben vannak az még ne lehet tökéletesen nyugodt mert a piszológus még kiszuperálhatja.
  • Freedom88
    #2187
    orvosi vizsgálat a legfontosabb, többi már csak magolás
  • intersziti
    #2186
    Sziasztok. Lenne egy keresem barmeikotokhoz. Szeretnem ha valamejikotok felvilagositana egy olyan dologrol h mit kell majd csinalnom ha mozdony vezeto akarok lenni. Marmint mibol alla folyamat h mozdonyvezeto legyek, mert probaltam a netrol keresni de nem talaltam sehol semmit. Aker irhatjatok itt akart lehete emailban a [email protected]
    Kosssz a segitsegetek
  • V43 1105
    #2185
    Jaja jól megjárattam a kicsitkét
  • gz8
    #2184
    Gondolom 7-es fokozat alá nem is kapcsoltál
  • V43 1105
    #2183
    Orient Express Nohabbal jó kis út volt :P












  • V43 1105
    #2182
    Jaja megtalálható a pályán Görénypuszta is:)
  • gz8
    #2181
    Valahol Görénypuszta magasságában?
  • V43 1105
    #2180
    112-es vonal letöltöttem:D
  • gz8
    #2179
    Ez képzeletbeli pálya, vagy valamelyik vonal lemodellezve?
  • gz8
    #2178
    A februárt az ókori Rómában a silentium havának is hívták. (Forrás: Félremagyarázó szótár)
  • gz8
    #2177
    Az első képen ennyire ugye nincs túlemelve az ív?
  • V43 1105
    #2176
    Sziasztok, ma nem nagyon volt munkám, ezért játszogattam..







  • Tuvok #2175
    És mi az összefüggés ? :)
  • gz8
    #2174
    Február van...
  • Tuvok #2173
    mi ez a csend ?

    [E.1-et tanul]
  • Freedom88
    #2172
    Jó szórakozást
    Jó szórakozást!
  • B0B0
    #2171
    Hát nekem ez a Kádár-vonat még mindig nagyon bejön! :)

  • remot
    #2170
    Sziasztok
    Aki tud MDmot hangokat vagy ezzel kapcsolatba honlapot kérem ha lehet írjom mailemre [email protected] nagyon érdekelne
    csá remot
  • Tuvok #2169
    üdv
  • Schwarz
    #2168
    Trainz lelőhely
    ezkell a letöltéshez
  • HiPPoNaX
    #2167
    ami igy hirtelen ingyenes eszembejut, az a vonvez nevu kepzodmeny illetve a railsim. Utobbi igen regi, a link amit adtam meg perpillanat vinyohalal miatt nem el, de ha erdekel akkor neha csekkold meg, hatha sikerult visszaallitaniuk az oldalt rendesen. Komolyabb vasuti temaju jatekokat pedig vagy megveszed a boltban, vagy keresel vmi filecserelon (torrent, dc, emule, stb).
  • intersziti
    #2166
    De akkor aszt mond meg hogy honnan tok egy vonatos jatekot szerezni, leszedni mert nagyon szeretnek kossz
  • B0B0
    #2165
    És? :)
  • V43 1105
    #2164
    Ez bezony a Trainz2004,nem küldöm át mert majd 2 Giga.. x)
  • Freedom88
    #2163
    hát nincs...max a zusi
  • intersziti
    #2162
    Sziasztok!Vagy ha valamejikotoknek van jateka vonatos akkor megkerem ha lehetseges kuldje at nekem a [email protected] cimre. Legyszi kuldjetek valami jatekot hogy jatszhassak vonatos jatekon. Koszi:)
  • intersziti
    #2161
    szia! Aszt szeretnem megtudni toled h honna lehet olyan jatekot kapni. Nincs semmi vonatos jatekom de szeretnek valamit szolj legyszives h honnan lehet szerezni! Koszi
  • HUmanEmber41st
    #2160
    Én a Train szimulátorra tippelek
  • Freedom88
    #2159
    melyik game ez? Mert tippjeim vannak...de elég élethütlen a sinezet
  • V43 1105
    #2158
    Nah ja,néha játszani is kell,amúgy nem valós pálya szóval...:D