3800
  • Freedom88
    #2237
    egyértelmü h az első.
  • HUmanEmber41st
    #2236
    Ekkora balesetek után mindig felvetődik a kérdés:
    mi a fontosabb? Betartani a biztonsági előírásokat, vagy a menetrendet?
    Mert a kettő együtt nem mindig megy..Sajnos sajnos
  • Freedom88
    #2235
    igen, 98cal ütközött
  • Tuvok #2234
    Amikor egy pőrekocsi végiggyalulja a mozdonyt, az analóg mutató állását figyelembe venni nem sok értelme lenne, nem is teszik .
    A fekete doboz (digitális regisztrátum) szerint 98 km/h-val ütközött .
  • Freedom88
    #2233
    igen
  • Tuvok #2232

    index
  • Tuvok #2231
    A mérőórás képre (60 km/h) gondolsz ?
  • Freedom88
    #2230
    Nem loptam el semmit, ez a kép fenn volt az interneten, én onnan szedtem.
    gigant is fenn van pár kocsival nagyon gyorsan 100zon, nem tau tulajdonság.
  • Rumcájsz61
    #2229
    Tuvok
    Erre már jött ki módosítás a Zebegényi baleset után. Ha állomástávolságban közlekedsz, de látsz egy működő jelzőt, akkor a jelzőn látott jelzésikép alapján kell az utat folytatni. A szönyi ív után meg tökmindegy, hogy milyen a zárjelző úgyis csak az utolsó pillanatban veszed észre. A taurusnak meg van egy rossz tulajdonsága, hogy azzal a pár kocsival fel tud gyorsulni 100-ra ha kinyomod a csülköt 10-15 mp alatt. Ilyen baleseteket tényleg csak több ember erőfeszítésével lehet előidézni. Free Te meg elloptad a VBI-sek fényképezőgépét.Én töltöttem le a netről képeket. Az óra 60 km/h-nál állt meg, de ez csak azt jelenti, hogy a műszer akkor ment tönkre, hogy milyen lassúlásnál következett be a baleset azt csak a regisztrátumról lehet kiolvasni.
  • Freedom88
    #2228
    Már elnézést, de aki ezt mondta biztos h nem jól tette.
    Van egy olyan képem amely sok mindent elárul, de nem adhatom közre.
  • Freedom88
    #2227
    A mozdony lámpája nem azért van hogy lássál, hanem azért hogy lássanak.
    Az autónál te követed az utat, vasútnál egyértelmüen a sin vonalán haladsz. Nem mind1
  • Tuvok #2226
    Zártárcsából nyílt vonalon tök sötétben egyszerűen semmit nem lehet látni . Jó esetben fényvisszaverő, már ha nem ótvar mocskos vagy nem ette szét a rozsda, de akkor is csak 50, esetleg 100 méterről látod, ráadásul függ attól is, hogy hogyan esik rá a fény, pőrekocsin amúgy is alacsonyan van, ha meg ívben is, megette a fene
    Na meg a zártárcsa nem is kimondottan a jármű "kivilágítására" van . Nincs itthon se az E1, se az F2, hogy megnézzem mi is a konkrét rendeltetése, de a haszna kb annyi, hogy jól lehet vele gurigázni a peronon
  • gz8
    #2225
    100 km/h az durván 27 m/s, tehát sok ideje nem volt. Érdekes, az autó távolsági fényszórója sokkal jobban bevilágítja az utat, mint amit én mozdonyon tapasztaltam.
    Jó, mondhatod, az út szélén ott vannak a fényvisszaverő csíkkal ékeskedő oszlopok 50 méterenként. A pályán meg valahol az ágyazattól x méterre, jobb esetben nem a dzsindzsában jelzi a fehérre festett darab beton a szelvényt.
  • Tuvok #2224
    Sok szabálytalanság történt, de ha 1 valaki helyesen jár el, máris megelőzhető lett volna ...
    Már most kíváncsi vagyok milyen módosítások jönnek ezután, kötelező tehervonati zárlámpa, pőrekocsi besorozása, stb ...
    Aztán majd kapjuk az oktatófilmet is, brutál képekkel
  • Tuvok #2223
    100-al ment, zártárcsát meglátod max 50 méterről
    Lusta vagyok számolni, de sztem a reakcióidő 1 másodperc sincs
  • gz8
    #2222
    Itt is több ember hibázott, köztük a vezér is. :(

    Érdekes, nem volt fent tárcsa az utolsó pőrén?
  • Tuvok #2221
    Sajnos írásban nem sikerült hozzájutnom a jelentéshez, de kb . így szólt:
    Aznap (szerdán) egész nap áramellátási problémák voltak az 1-es vonal jelzőrendszerében, így a bizberesek karbantartása miatt lekapcsolták a térközrendszert és állomásközi közlekedés volt (gyk: csak akkor lehet meneszteni vonatot, ha a következő állomás visszajelenti, hogy az előző vonat már megérkezett oda) és erről a mozdonyvezetőket írásban tájékoztatták is . Az első súlyos hiba itt történt, ugyanis a forgalmi szolgálattevő az előtt menesztette az Euregio-t, mielőtt a következő állomás visszajelentette a tehervonat megérkezését . A mozdonyvezető a hívójelzés feloldása után felgyorsított 15-ről 120-ra, ami szintén szabálytalan, ugyanis mivel a térközrendszer ki volt kapcsolva, így jelfeladás sem volt az EÉVB-re, egyedül max 80 km/h-val mehetett volna, afölött már második (figyelő) ember kell .
    Amikor a forgalmista rájött a hibára, felkapcsoltatta a jelzőrendszert, így (az akkori infók szerint) a feljövő vörös levágta a gépet és megállt gyorsfékkel . Hatástalanítás után 15-tel továbbmehetett volna (rádiózás után), de ehelyett átkapcsolta az EÉVB-t tolató üzemmódba majd vissza, így törölve a 15-ös korlátot, és felgyorsult 60-70-re de az ütemezés miatt feljött egy sárga a vörös jelző előjelzése miatt, egyszerűen kikapcsolta az EÉVB-t és vörös jelző ide vagy oda, abban a tudatban, hogy a köv állomásig nincs senki sehol, felment 100-ig, és 98 km/h-val csapódott a 15-tel haladó tehervonatba . A pőrekocsikról pedig ismert, hogy gyalul mindent, mint forró kés a vajat, esélye nem volt a vezetőnek, pláne hogy 1 másodperce sem volt a sötét miatt reagálni .
    Szokás szerint megint nem egy ember kellett a tragédiához, azaz ha peronkakas betartja a szabályt, semmi se történik, ha mégis, de a mozdonyvezető utasítás szerint jár el (és 15-tel megy, illetve használja a rádiót a kétes és váratlan jelzés miatt), akkor sem történik meg .
    A forgalmista 2 évig terjedő szabadságvesztésre is büntethető .

    Hogy a jelentés óta milyen dolgokon módosítottak, nem tudom, én így tudom jelenleg .
  • gz8
    #2220
    Természetesen.

    Nem mondom, hogy örömmel várom, mert az lenne mindenkinek a lehető legjobb, ha soha nem következnének be ilyen események.
  • Tuvok #2219
    érdekel valakit tájékoztatás a szerdai balesetről ?
    oktatáson folyamatosan hozták a vizsgálatok eredményeit, meg tegnap több oldalas írásbelit kaptunk a dologról
  • B0B0
    #2218
    Tegnap már arról beszéltek, hogy az áramszünet miatt volt a balhé. Ez mondjuk egy dolog, de tudjuk, hogy áramszünet esetén is vannak szabályok amiket be kell tartani és be kell tartatni.
  • Freedom88
    #2217
    azt h ki vagy mi volt a baleset okozója nem tudom, sőt találgatásokba nem is nagyon akarok esni. Várom a hivatalos közleményt, hogy miként is történt ez. Feltételezéseim nekem is vannak, ahogy másoknak is.
    Majd ha minden biztosabb lesz akkor könnyebb lesz felemészteni a dolgokat.
    Annyi biztos h Almásfűzitő állomáson a balesetet megelőző órában áramkimaradás volt, ezért a térköz jelzők nem mutattak semmit. Innentől kezdve h mi történt és miért történt, még rejtély.
  • intersziti
    #2216
    Tenleg sokat mondo kep.
    Sajnalom a mozdonyvezetot, oszinte reszvetem:(:(

    De ki vagy mi volt a baleset oka?
  • Freedom88
    #2215
    sokat mondó kép...

  • V43 1105
    #2214
    Teljesen biztos!Sajnos, igen.. :(

    Nyugodjék békében..
  • Nohab
    #2213
    Biztos, már mindenki ezt mondja. Sajnos... :(
  • intersziti
    #2212
    Jó kemény baleset lehetett.A mozdonyvezető biztos h meghalt?
  • Nohab
    #2211
    Most már igen. Nem tudok sokat a balesetről.
  • V43 1105
    #2210
    Jó, de ugye azt tudod hogy a vez. állás helyén két pőrekocsi volt?
  • Nohab
    #2209
    Hát nem tudom, szerintem nem mehetett lassan, mert nagyon szét volt roncsolodva a Teknő.
  • csn tamás
    #2208
    mindenki mást mond hogy mennnyivel ment a tvben pl 60-70km/h-t mondtak szoval sok féle van eddig de ki tudja lehet hogy sosem tudjuk meg a részleteket...én is sajnálom a mozdonyvezetőt! egyébként ma reggel 2 embert gázolt el a vonat rákosrendezőn szoval jo napok ezek a vasutnak..
  • V43 1105
    #2207
    Neem, "csak" 40km/h-val ment..
  • Freedom88
    #2206
    ÖBB Taurus 98cal ment mikor csattant.
    Leirtak és elmondottak alapján és a szabályok betartása mellett 15tel mehetett volna...Nem cask 1 ember hibázott, de sajnálatosan az az 1 meghalt már, a másik meg kb. egész életét börtönben lesz.
  • B0B0
    #2205
    Én nem azt mondtam, hogy sajnálom a forgalmist, hanem, hogy nem lennék a helyében! Óriási különbség!
  • Freedom88
    #2204
    mondjuk igazából nagyon más állomáshelyü mv nagyon nem is lehetett, mert ők csinálják az eurégiós fordát
  • Freedom88
    #2203
    részvétem
  • Freedom88
    #2202
    igen, ez igaz:(
  • V43 1105
    #2201
    Én jobban sajnálom az MV-t ismertem, nagyon jó barátom volt.. :(
  • B0B0
    #2200
    A forgalmis helyébe sem lennék
  • V43 1105
    #2199
    Ma voltam a Fradiban, és annyit tudnak a tegnapi balesetről, hogy az 1116 017-es tauruson ahol Varga Gábor, Győri MV életét vesztette.. :(

    Almásfüzítő forgalmi szolgálattevő mulasztott, azonnal elbocsáltották , és bírósági eljárás belőle..
  • V43 1105
    #2198
    Szia!

    Tehát van egy Orvosi vizsgálat, aztán pszichológiai, ezután ha megfelelsz, akkor írány a tanterem ahol az elméleti anyagot kell megtanulnod, utána pedig típus vizsgákat kell letenned!