85
  • Equ
    #85
    ha többet nem is, de legalább lassabbak... :)
  • Caro
    #84
    Na azért a linuxos GUI-k messze többet tudnak a wineseknél.
  • FTeR
    #83
    linkeltem a gartneres hírhez is, ha valakinek reagálhatnikja van, az inkább oda tegye :)
  • FTeR
    #82
    az az érdekes, h linux fanok nevettek amikor ms kijött a w95 grafikus felületével, látjuk mi lett belőle, már linuxon is azt a GUI-t másolták le. nevettek amikor kijött a win server, látjuk megintcsak mi lett, pár év alatt piacvezető lett. nevettek amikor kijött az sql sever, mára az lett a leg kelendőbb. stb. stb. hagy ne soroljam végig az összes terméküket.
    közben linuxal és az open sourceal mi van? sehol sincsenek, soha nem is voltak.
    és mit csinálnak a linux fanok? nevetnek a vistán.
    mivel bízom az épelméjűségükben, azt kell gondolnom, h kínjukban nevetnek...
  • FTeR
    #81
    ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, h könnyű a linuxnak, mert 1%ról 1,5%ra való növekedés 50%os növekedést jelent
  • FTeR
    #80
    még elfogultsággal sem lehet vádolni, hiszen a linuxot pozitív eredménnyel hozza ki :)
  • FTeR
    #79
    sajna már kifutott ez a topik, de asszem caró vagy h4x0r kért linket a win serverek elterjedségére:
    erre tessék
  • Caro
    #78
    #75-#77:
    Akkor ugyanott vagyunk nem? ;)
  • Benedicht
    #77
    "Lassan 1 éve van fent az xp-m ezen verziója"

    Mar tobb. ~13-14 honapja.
  • Benedicht
    #76
    Izgalmas olvasmányt csináltatok. Lassan 1 éve van fent az xp-m ezen verziója . Azóta csak hetvegere kapcsoltam ki a gépet és soha nem fagyott ,soha nem volt kevés a memória ( ha kell swappel ) , ha bedöglött egy prg. mindig ki tudtam löni - tök mid1 hogy,de megoldható. Pedig a folyamatos net mellett jónéhány prg is folyamatosan megy . Ami erősen terhelő az a VS .NET es a 3ds max ami szintén folyamatosan számol ha nem dolgozom rajta. Néha a 2 egyutt is megy ( egyiknek sem vettem le a prioritását kisebbre ) gond nélkül ( -es van amikor ezeket benthagyva jatszok egy kicsit lazitas keppen. ilyenkor persze "uresjaratban" vannak). Ez nem hit kérdése meg egy szektáé. Tudom hogy a lin$ux a büdös életbe nem lenne képes rá. Látom másoknál mit müvel és tudom mire jó . Lehet hogy be lehet lőni. Nem kétlem hogy némi text file buher után jobb lesz és használhatóbb ,de ahhoz már hozzá kell nyúlni. Én az xp-hez nem nyúltam egy újjal sem . Alap telepites megy egy halom szeméttel rainstallalva ,mert lusta vagyok újratelepiteni ,meg minnek ez igy is tökéletes. Ez a lényeg ,ingyen van(campus) egy tökéletes rendszerem.
  • blackeagle
    #75
    Izgalmas olvasmányt csináltatok. Lassan 1 éve van fent a linuxom ezen verziója . Azóta nem kapcsoltam ki a gépet és soha nem fagyott ,soha nem volt kevés a memória ( ha kell swappel ) , ha bedöglött egy prg. mindig ki tudtam löni ( ha x-vel együtt ( mplayer fogta ) ,akkor kiugrottam shellbe , beléptem rootként és úgy - tök mid1 ,de megoidható - ) . Pedig a folyamatos net mellett jónéhány prg is folyamatosan megy . Ami erősen terhelő az a blender 3d renderelő ami szintén folyamatosan számol ha nem dolgozom rajta. Néha 2 is megy ( egyiknek levettem a prioritását kisebbre ) gond nélkül . Ez nem hitt kérdése meg egy szektáé. Tudom hogy az m$ a büdös életbe nem lenne képes rá ,még a szeretett xp sem. Látom másoknál mit müvel és tudom mire jó . Lehet hogy be lehet lőni. Nem kétlem hogy némi registry buher után jobb lesz és használhatóbb ,de ahhoz már hozzá kell nyúlni. Én a linuxhoz nem nyúltam egy újjal sem . Alap kernel megy egy halom szeméttel beleforgatva ,mert lusta vagyok újat forgatni ,meg minnek ez igy is tökéletes. Ez a lényeg ,ingyen van egy tökéletes rendszerem .
  • Equ
    #74
    "kernel space a Linuxon is létezik"

    vicces lenne, ha nem igy volna... :)

    "Ez a memóriakezelő alrendszer teljesen biztonságos, ha mégsincs elég hely, a processz megáll. "

    esetemben éppenséggel az egész kernel megállt egy kernel paniccal (gyk. kékhalál).

    Winen egy picit ez "biztonságosabb".
  • Equ
    #73
    ez lemaradt...

    "linuxban elég jól megírták kernel szinten a memóriakezelést"

    hát ennek igencsak ellentmond a kernel panic... A winről inkább elmondható ez.
  • Laci73
    #72
    Equ: kernel space a Linuxon is létezik. A "maradék" memórián (user space) az egyes alkalmazások osztoznak, ha nem elég itt is jön a swap. Ez a memóriakezelő alrendszer teljesen biztonságos, ha mégsincs elég hely, a processz megáll.
  • Equ
    #71
    "Nem root-ként futott véletlen az a program?"

    na erre már nem esküszöm meg, lehet root volt. És akkor mi van? Igen egyszerű helyzet, egy program több memóriát igényelt mint amit a kernel ki tudott osztani -> el kell utasitani a memóriafoglalási kérelmét mégpedig az előtt, hogy maga a kernelnek túl kevés maradna a stabil működéséhez, ezen hasalt el a linux. De winen adminként is nyugodtan ki lehet próbálni semmi baja nem lesz. (megjegyzem nem hiszem hogy a linuxot a root hülyitette meg, memóriafoglalási kérelmek elfogadását nem befolyásolhatja a kérelmező program jogosultsági szintje, csakis a rendszer memóriaállapota)

  • Caro
    #70
    RAM: ha nincs beállítva kvóta megeshet... de különben nem. Meg nekem még olyan sose volt, hogy ne tudtam volna bejelentkezni és kinyírni, ha gondja volt.
    Nem root-ként futott véletlen az a program?
    A másik: linuxban elég jól megírták kernel szinten a memóriakezelést, lehet ezért nem foglalkoznak vele a fejlesztők.
  • Caro
    #69
    Úgy hallottam, ez a probléma csak windowsnál áll fenn( ;) ), bár én még nem használtam egy napon keresztül FF-et :D
    És gyanítom, hogy azért mert nem jó a garbage collector.(bár azért ebben közel sem vagyok biztos)
    Linuxnál nem hiszem, mert ő még úgy is optimalizál, hogy ha egy kód többször fut, csak egyszer tölti be, és csak az adatszegmenst hozza még egyszer létre.
    Mondom, nem tudom mi a helyzet winen, mert ott semmilyen irodai szoftvert nem használok, és linuxon is csak elvétve, de linuxon nagyon gyorsan futnak a dolgok, főleg azért, mert nem nagyon szeret swappelni.
  • Equ
    #68
    "De hasonlítsd össze hány platformon fut OO, és mennyin MSO."

    Huh, ezzel aztán ki vagyok segitve, nemcsak winen tetű lassú az oo, hanem linuxon is. Hurrá!

    "Azért nekik sokkal könnyebb, mert simán ki tudják használni az egész OP-rendszert, a másiknál nincs így."

    És ez engem - és úgy általában a világot, vállalatokat - hol érdekli? Azt használják ami jobban megfelel a feladatra, könnyebben kezelhető, gyorsabb. Ez pedig az mso. De te inkább azt mondod, hogy ne foglalkozzunk a szakmai érvekkel, sajnáljuk meg szegény oo iróit, mert nem tudják kihasználni a teljes oprendszer funkcionálitását. Igazad van, e nemes cél érdekében megéri milliókat kidobni az ablakon... (rosszul működő IT miatt)

    "De pont FTeR mondta egyszer, hogy a program "jósága" nincs feltétlenül arányban a ficsőrök számával."

    Persze. Elsődleges szempont az optimális működés (gyk. azt keveset amit tud legalább gyorsan, hatékonyan, korrekten optimalizáltan tegye) és ha ez megvan, akkor lehet a "ficsöröket" növelni. Mso mindkettőn túlvan, oo még az elsőt akadályt se vette, de már koppintja az újabbnál újabb dolgokat az mso-ból...

    "Szerinted az EU miért nyomja teljes erővel az open rendszereket?"

    Mert neki az az érdeke, hogy legyen saját rendszere is. Ettől még a cégeknek kicsit sem ez az érdeke, hanem hogy hatékonyan tudjanak dolgozni. Ha az open source rendszerek majd eljutnak valaha arra a technológiai szintre ahol a ms van sokéve, akkor majd a cégeknek is ez lesz érdeke. Addig ez csak bs. Egyébként konkrétan az eu-nak nem érdeke az open rendszer legfeljebb az open file formátumok, amiket jövőre meg is kap... (habár az ő szempontjukból - mi van ha nincs többé mso mit csinálnak a doksikkal - ez jelenleg is teljesül ugyanis az mso jelenlegi xml verziói is teljesen nyitottak, csak meg kell venni a licenset, hogy felhasználhasd más programokban, de a lényeg, hogy nem veszik el semmi ilyen esetben se)

    "A winnel ez "kicsit" többször előfordul, szerveres környezetben is."

    Mivel egy "kicsit" jobban el van terjedve... De látom nem értetted ezt mire mondtam. Teljesen lényegtelen hány támadás van, magáról a rendszerről beszéltünk, a "szakértő" úr ugye arra célzott, hogy a *nix milyen jól van megtervezve azt nem érintik ezek a problémák. Pedig ugye mindenki tudja, hogy ez mekkora marhaság ugyanolyan lyukas az is mint a win, csak nulla elterjedsége miatt nem támadják. Erre volt példa a féreg deface és a kernel panic tucatnyi linuxos biztonsági lyukkal...

    Memória. Érdemes ugyanezt megcsinálni winnel, de úgy hogy nem állitod le a memóriafaló programot, swap nélkül (vagy korlátozott swap mérettel) és megnézni mi történik. Semmi!! Az utolsó 20-30 megát a kernel nem engedi kiosztani az alkalmazásnak (megtartja magának), hanem megtagadja a program memóriafogalalási kérelmét, miközben a rendszernek semmi baja, röhögve előhozod a taskmant kilövöd az alkalmazást és vigan megy tovább minden. Ugyanez egy fedorán kernel paniccal kifektette a rendszert!
    De mint mondtam már korábban próbáld ki az outlook-os új üzenetet ami wordöt nyit. 100 kb-al se nő a memóriafoglalás... Szóval lehet ezt a témát se kéne nagyon a linuxal feszegetni :)

    (egyébként ezzel a memóriás résszel azt próbáltad bizonygatni, az oo-s fiúk nem tudnak winre normális programot irni csak linuxra? Ha igen, akkor ezt én elfogadom, csak akkor ne gyertek azzal, hogy winen használható az oo)
  • FTeR
    #67
    ah nem érted. már én is írtam, de újra: alapból hiába foglal kevesebbet, ha miután elkezded használni szépen felzabál mindent.
    ahogy Equ is említette pl a wördöd/áutluk-os példát.

    pl ff-nek is tragikus mem kezelése. 1 nap és pár tab után többet foglal mint a VS+Dreamweaver+wörd együttvéve. pedig indításnál még 1 IE ablaknál is kevesebbet foglal.
  • FTeR
    #66
    de a fícsörök minőségével már igen :)
    (igazán meghatódtam, h idéztél. még könny is szökkent a szemembe)

    akartam egy csomó dolgot írni, de 110%ban egyet értek EQUval, szal most kihagynám a vízhang szerepét. :)
  • Caro
    #65
    Úgy látszik neked a stratégiai szempontok nem jelentenek semmit.
    Szerinted az EU miért nyomja teljes erővel az open rendszereket?
    Azért mert nem engedheti meg magának egy amerikai cégtől való függést.
    Ezt a férges dolgot ugye nem gondoltad komolyan? :)
    A winnel ez "kicsit" többször előfordul, szerveres környezetben is.
    Még valami:
    Memóriahasználat linuxon:(debian 3.1, gnome-al)
    Mem: 516456k total, 482360k used, 34096k free, 34412k buffers 296116k cached
    Swap: 979956k total, 796k used, 979160k free
    Ugyanez OO 2 Writer elindítása után:
    Mem: 516456k total, 508364k used, 8092k free, 34428k buffers 296260k cached
    Swap: 979956k total, 796k used, 979160k free
    Még annyit mondok, hogy tegnap(vagy már ma? :D) írtam egy elszúrt programot. Elfelejtettem a malloc után free-zni, és egy többszörös ciklusmagban meghívott függvényből.
    Mondjuk tudtam, hogy ez lesz, de megnéztem, hogy mi történik.
    Megvártam, míg 500 megáig felment a swap, azután lekapcsoltam.
    A memóriahasználat 20MB! volt teljes grafikus felülettel, és ez nem is nagyon változott utána, csak a cache ment fel.
  • Caro
    #64
    De hasonlítsd össze hány platformon fut OO, és mennyin MSO.
    Azért nekik sokkal könnyebb, mert simán ki tudják használni az egész OP-rendszert, a másiknál nincs így.
    És azért ne akarjátok az OO-t az MSO-hoz hasonlítani, mert annak tényleg nincs értelme.
    De pont FTeR mondta egyszer, hogy a program "jósága" nincs feltétlenül arányban a ficsőrök számával.
  • Laci73
    #63
    Ezek szerint mi hasonlítunk :)
  • Equ
    #62
    kiválóan összefoglaltad, titeket nem szakmai szempontok vezérelnek, hanem kisgyerekes düh, gyűlölet, talán némi szélsőségesség. ezek olyan szempontok amelyek egyetlen vállalatot sem érdekelnek, legfeljebb a markukba röhögve ezen is keresnek egy adag pénzt, mint pl az ibm, aki linux nagy támogatójának vallja magát, miközben egész oldalas hirdetéseit olvasni mindenhol, ahol "az ibm vállalati környezetbe a windows xp rendszert javasolja"...

    A többi "szakmai" érveden nincs mit vitázni, mert nem érvek csak un. lózungok, megfoghatalan levegőbebeszélés, semmi konkrétum. Én ha konkrétumokat akarok írni az "elképzelheteltnül jól átgondolt" linuxról, akkor olyanok jutnak eszembe, hogy milyen érdekes, hogy csak pár éve sikerült acl alapú biztonságkezelést belehekkelni, miközben a "nem matematikusok által tervezett" LOL :)) winben egy évtizede elérhető volt, vagy az alkalmazások jogosultságkezelésének cas szerű hiánya, vagy a grafikus felület utólagos toldozása-foldozásából következő lomhasága stb-stb. De ezek már mind-mind lerágott csontok.

    "A Unix/Linux rendszerek igen megbízhatóak: gyakorlatilag csak hardveres hiba esetén állnak le."

    ... leszámítva amikor pár nap alatt linux szerverek tízezreit deface-eli egy egyszerű féreg, vagy amikor kernel panicba kergeti őket egy nem local admin pár tucatnyi biztonsági hibán keresztül stb-stb. Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Pontosan ez az a terület ahol ma már nincs semmilyen különbség a két rendszer között. Mindkettőből lehet atombiztons rendszert csinálni és mindkettő percek alatt kifektethető-törhető, ha hozzá nem értők konfigurálják. Amiben ma különbség van az a nyújtott szolgáltatások mennyisége-minősége és a programellátottság. Ezen dől el ma, hogy melyik rendszer terjed el és melyik rendszer süllyed el vagy toporog egyhelyben.

    (örülök, hogy az oo-s melléfogásodra nem reagáltál, hanem inkább témát tereltél)
  • Laci73
    #61
    Equ: A Linux-Win vita háttere jóval több mint szakmai vita - sőt talán ehhez van a legkevesebb köze. Itt bizony szemléletek ütköznek. Értsd meg: egyszerűen nem akarjuk - és nam hagyjuk - hogy az IT olyan fontos területe mint az OS fejlesztés (nyugodtan nevezhetjük sarokkövének is) egy monopólium kezében legyen - hiszen ez kiszolgáltatottságot, függőséget és biztonsági kockázatot jelent.
    Ha pusztán szakmai érveket fogadnánk el akkor hová tegyük az olyan dolgokat, mint pl. a napokban kijelentett állítás, miszerint a MS csupán 9 dollárt keres eladott szoftverein (ha jól emlékszem, konkrétan az XP volt megemlítve) Pedig más is tud számolni :)
    Milyen szakmai érvek állítják meg az olyan tisztán üzleti alapú erőszakos terjeszkedést, mint pl. legutóbb a nagyszámítógépes rendszerek célbavétele? (bár erre befizetek) Hová tart ez a menetelés a MicroSoft részéről? A fák nem nőnek az égig.
    De hogy szakmailag is érveljek (igaz, most nem az OO - MSO szintű alkalmazások, hanem a jövőt nagyban - döntően - meghatározó hálózati megoldásokat említve): én álmomban sem tudok elképzelni a Unix rendszereknél kiforottabb (és ahogy BlackRose fogalmazná) struktúráltabb rendszert. Az egész rendszeren érezni az átgondoltságot - hiába no, ezt matematikusok csinálták. És az egész működés ott zajlik előtted, mindent látsz (na jó, C koderek előnyben)! A Unix/Linux rendszerek igen megbízhatóak: gyakorlatilag csak hardveres hiba esetén állnak le. Nem kell mondanom, mit jelent ez egy hálózat esetén. A Unixban megjelenő, egyszerűen elérhető adatfolyam-kezelés (ami a C-be is átkerült) minden más OS-nél nagyobb lehetőséget nyújt (be kell valljam, bár ez a zárt kód hibája: nem ismerem a Win rendszerek hasonló megoldásait, legfeljebb C alapú nyelvek alatt)
    A Unix/Linux rendszerekből csak egy jó (és saját) fejlesztői környezet hiányzik. Itt valóban okosan lépett a MicroSoft: a .NET környezet nagyon megdobta az esélyeiket, ráadásul a Wines Java környezet is igen jó (olyannyira, hogy mivel pénzt is kell keresni, nem lehet kihagyni a .NET-el vagy a Java x-el való ismerkedést)
    Most olyan helyen állunk, hogy jósolni nem merek: de :) szerintem az üzletpolitika - és az ellenállás miatt (látod, nem szakmai érv) a Win rendszerek és kiegészítők előbb-utóbb vagy behalnak vagy ingyenessé válnak bizonyos szinteken, és a MS a .NET-hez hasonló fejlesztéseit hozza majd előtérbe.

    Grafománok előnyben.
  • strogg
    #60
    Ebben igazad is van. Jól rémlik.
    De hülyeségeket nem szoktam védeni. (Legalábbis remélem :))) Nem egy hülyét magam próbálok visszafogni. Főleg, ha semleges hír hallatán indulatból win. linux vitát akar generálni. Az a halálom.:)

    Az m$-t meg nem feketítem. Nincs rá szükség, megteszi ő maga. A velük szemben gyanakvó gondolataimat viszont leírom, mert elvégre erről szól egy fórum :)
  • Equ
    #59
    semmi kedvem visszakeresni hozzászólásokat, de az tisztán rémlik, hogy ha valamelyik fanatikust szakmailag megcáfoljuk, netán bebizonyitjuk, hogy szakmailag igen felkészületlen ergo nem nagyon kéne messzirmenő következtéseket ilyen témában levonnia, hátmég terjesztenie, te gyakran ott teremsz és megvéded... Aztán a ms jövőbeni, meg nem történt események alapján történő befeketetítése is mintha gyakran hozzád fűzödne. Node hagyjuk ezt, én nem jellemezni akarom itt a fanatikusokat és nem fantatikusokat meg a (nem annyira)hittérítőket. Én rendszermérnök vagyok és kizárólag a szakmai érvek érdekelnek, magasról teszek a világmegváltásra, kommunizmusra és hasonló bs-re, az érdekel mely termékek és rendszerek a fejletebbek, alkalmasabbak a megbízóim feladatainak ellátására.
  • strogg
    #58
    m$ oldala: http://www.szszi.hu/kozlemenyek/sajto/2005/11/18/Microsoft_versenytarsism/
    $open source oldal: http://www.szszi.hu/kozlemenyek/sajto/2005/11/15/MS_Off_OpenO/
  • Evil Merodak
    #57
    Ehhez kérek egy linket.
  • strogg
    #56
    Equ: Most komolyan.
    Engem te tényleg úgy ismertél meg, mint aki misszionárius a linux ügyében?
  • Equ
    #55
    Tévedés... Ez éppen a linusokra jellemző, ők hitvitát folytatnak és megszállottak ebben a témában. Ha jön egy jobb rendszer/alkalmazás én pillanatok alatt áttérek rá, mig a linuxosok kedvenc oprendszerüket fogják továbbra is erőltetni és terjeszteni róla az igét. De ezt is megbeszéltük már sokszor.
    Az áttérésről csak annyit, hogy a 6.5 mssql idején én egy nagyvállalattal dobattam az egészet egy kukába és tértünk át ibm db2-re, mert az jobb volt. Aztán 2001-ben visszaálltunk mssql-re mert az volt a legjobb és jelenleg is az. De, ha jön egy jobb, akkor megint váltok, akár oprendszerről akár alkalmazásról van szó. Tudod, szakmai érvek és nem hittérítés meg világmegváltó bs, ez a szakemberek jellemzője...
  • strogg
    #54
    Equ: nem értesz.
    Téged akkor sem tudnálak meggyőzni, ha 3 A4-es lapon lobogtatnám ezeket a szakmai érveket. :)))
    Ezértn em szállok bele ebbe a vitába.:)
  • Equ
    #53
    nyilván nem, elvégre ahhoz valódi (szakmai) érvek kellenének... :)
  • strogg
    #52
    Nem akarlak meggyözni:)
  • Equ
    #51
    ""szokás szerint az opensource kárára..." te magad mondtad"

    talán nem igy van? Az nem elfogultság kérdése, hogy belátod-e, hogy ha nem csak 10 éves fikagépek flamelnek, hanem előkerülnek valódi szakmai érvek, linkek, idézetek, akkor abból általában nem az open source jön ki jól, hanem ugyanoda lyukadunk ki, mint már ezerszer, hogy nem tud annyit, lassabb, nincs optimalizálva, nehezebben kezelhető, DE INGYENES.

    "Ettől fóggetlenül tartom a véleményemet, hogy roppant elfogult vagy, és valóban csak olyan hozzászólást olvastam tőled, amiben leszólod az open source dolgokat."

    Ez csak azért fordulhat elő, mert sosem azok az open source termékek kerülnek szóba amelyek tényleg nagyon jók, hanem olyanok amelyek folyamatosan csak ms termékeket koppintanak és közben fanatikusok hátszelével próbálják bizonygatni, hogy mennyivel is jobbak ezek, miközben lehülyézik azokat akik valódi szakmai okokból inkább fizetnek egy professzionális termékért minhogy egy ingyenes játékszerrel vesztegessék az idejüket ahelyett, hogy valódi feladatukat oldanák meg. De mint mondtam vannak kivételek, csak ezekbe sem a linux sem az oo nem tartozik bele...
  • strogg
    #50
    Sosem állítottam, hogy az m$ termékekenek rossz a felülete.

    Ettől fóggetlenül tartom a véleményemet, hogy roppant elfogult vagy, és valóban csak olyan hozzászólást olvastam tőled, amiben leszólod az open source dolgokat. "szokás szerint az opensource kárára..." te magad mondtad :)
  • Equ
    #49
    rosszul értelmezed. linuxosoknak (mint azt a fórumon annyiszor bizonyitották már) soha semmi nem jó ami ms-os, ha túl sokat tud akkor azért, mert minek, ha túl sokan használják akkor azért, mert rákényszeriti magát az emberekre stb-stb... Ebből kifolyólag nem kompetensek ms terméket érintő szakmai kérdésekben és általában szöges ellentétben nyilatkoznak a téma elismert szakértőitől...

    De nyugodtan cáfold a kijelentést, hogy a ms termékeknek kiváló a felhasználói felülete, hagy röhögjünk egyet, elvégre a szakmai kérdéseket már kiveséztük szokás szerint az opensource kárára...
  • strogg
    #48
    Ha linuxos akkor nem szakmai?
    Tényleg erre gondoltál, vagy rosszul értelmezem amit írtál?
  • Equ
    #47
    elkeseríteni nehéz lesz, ha azt vesszük, hogy az xp minden idők legsikeresebb ms terméke lett, igy talán ne nagyon feszegessük a linuxos "szakértők" jóslatait. Nyilván nincs olyan felület ami mindenkinek tetszene, de a felmérésk szerint az xp-k 80%-án a luna maradt... Sokminden hülyeséget össze lehet hordani a ms termékekről, de hogy ne lenne kiváló felhasználó felületük azt nem nagyon. Legalábbis szakmai (nem linuxos) körökben kiröhögnek vele.
  • strogg
    #46
    Nekem is az a tapasztalatom, hogy aki ele odaraktam az openoffice-t, annak sok gondja nem volt vele