306
Narnia Krónikái
  • Bandew
    #106
    Hali!
    Tegnap én is megnézten és be kell vallanom engem nem igazán fogott meg. Ugyan egyet értek Lyan Kyj #83-as hozzászólásával. Az első 10 perc tényleg nagyon jó volt, eléggé izgalmat keltő volt és a zene is hatásos volt. De sajna utána elvesztette számomra ezt a lendületet. A jelmezek és tárgyak szépen kidolgozottak, ám sajna nagyon sterilek, nem nyújtják a kellő hatást (Peter kardja már szinte el-eltört). A színészek jók voltak és jól kiválasztottak, de sajna ez nem segített sokat. Egyes beszólásokat, pedig már nem bírtam nevetés nélkül elviselni (pl a csata elején, amikor Peter megkérdezi a kentaurt, hogy "Velem tartasz?"). Sajna ami még nem tetszett, hogy a gyerekek kivételével a karakterek többségének nem volt eléggé kidolgozva a jelleme és emiatt elvesztette a történet a hatását, már nem voltunk ott Narniában, csak egy filmet néztünk a moziban. Narnia nagyon szépen meg volt csinálva, tényleg mesés volt. Kár, hogy ilyen vegyesre sikeredett és nem tudott nálam rendesen érvényesülni. Biztos vagyok benne, hogy a gyerekeknek hatalmas élmény, nekik mindenképp érdemes megnézni. Talán majd elolvasom a könyvet is, de sajna anélkül nem teljes a film. Ez pedig nem mentség, hogy "Azért mert nem olvastam a könyvet" hisz a film az film, teljesnek kell lennie a könyv nélkül, a film keretein belül. Ezt nehéz elérni, de sajna muszáj ha jó adaptációt szeretnénk kapni.
  • Eleskanyar
    #105
    Igaz, szélsőségesen fogalmaztam, talán azért, mert nagy reményeket fűztem a filmhez, és én nagyot csalódtam.
    De itt a pozitívum, mert igaz, hogy mindenben van:
    A boszorkányt alakító szinésznő, nagyon profi volt, és remekül játszotta a szerepét...
    /Egyáltalán nem gyűlöletből beszéltem! Csak szomorúságból.../
  • Lyan Kyj
    #104
    Illetve ez csak egy olvasói kritika, de igaza van.
  • Lyan Kyj
    #103
    Most olvasom a moziplusszt:D Íme:
    "A Gyűrűk Urával csúcsokat döngető Weta mágusai néhány helyen szemtelenül trehány munkát végeztek: Aslan, az oroszlán pofájának, mimikájának kidolgozottsága ugyan részletes, színe, árnyalata, kontúrjai azonban borzalmasan elnagyoltak, elmosódottak és életidegnek." LOL
    "A kamera lustán mozog előre, nem képes dinamikát vinni a jelenetekbe" LOL#2 Csak elég megemlíteni azt a jelenetet, mikor a jégen futnak...

    Aztán itt van egy másik kritikus is szintén a moziplusszról, ő így ír:
    "A film korszakalkotó a maga nemében hiszen ennyire jól sikerült-könyv-film adaptációt rég nem láttunk. Mivel a kedvenc regényemről van szó, nem tudok objektívan irni, de mégis azt kell mondanom, gyönyörű és tényleg a könyv történéseit hitelesen leadó nagyszerű effektekkel és rendesen megcsinált fantasy lényekkel illetve egy nagyszerű világgal (Nárnia) gazdagodik az, aki megnézi a filmet.

    Én személy szerint már alig várom a folytatást."
    Szal ismét csak azt mondhatom, akinek tetszett a könyv, a film is tetszeni fog!
  • Lyan Kyj
    #102
    Jaja, én is ezeken szoktam röhögni. Az imdb felhasználó-kritikái olykor szánalmasak. Mindenki egyetért abban, hogy az effektek, különösen Aslan mennyire durva, még a készítői is mondták, hogy eddig ez a legnagyobb munkájuk, erre meg páran leírják, hogy mekkora gáz már a vizuális effektelés meg a színészi játék....
    Én is ajánlom a PORT.hu kritikáját!
    Sztem ennél a filmnél elmondható, hogy csak az élvezi, akinek nagyobb fantáziája van, ha nem éled bele magad a történetbe, a világba, akkor uncsi lesz a film!
  • Malbeth
    #101
    Szia!
    Több olyan kritikát is olvastam a filmről ami csöpög a gyűlölettől,és nagyon durva,úndórító módon fikázza.Eszetlenül!Ezeket nem kell komolyan venni!
    Ha valaki a film eggyetlen pozitívumára sem hívja fel a figyelmet,az a mérhetetlen
    rosszindulatáról tesz csak tanubizonyságot.
    A legtöbb ilyen kritikára jó példa,hogy az Oroszlán (Aslan)megjelenítéséről is olyanokat írnak,hogy rossz a színe,meg a kontúrjai,és egyéb baromságokat.
    Ez teljesen hiteltelenné teszi a kritikáját.Nem korrekt!
  • phatprice
    #100
    Mostmá télleg nemtom mit higyjek komoan.Én is olvastam a moziplussz kritikáját..azért kérdeztem meg titeket dehát...nem jutottam közelebb
    amint látjátok. Viszont találtam egy ellenkritikát is méghozzá
    nem is akárhol::: Port.hu-->efes kritikájaEz mégjobban összezavart...De mostmár azér is megnézem...

    Na peace
  • Eleskanyar
    #99
    Talán a moziplussz kritikája adja vissza leginkább a filmel kapcsolatos érzéseimet:
    ,,Kudarc minden téren. Ezzel a rövid mondattal lehetne a legtalálóbban jellemezni a Narnia Krónikáit. Sem látvány, sem hangulat, sem dramaturgia. Gyorsan sirassuk meg a legenda karóba húzását.A Gyűrűk Ura megnyitotta a kapukat a klasszikus fantasy-k nagyfilmesítései előtt – a Narnia Krónikái pedig vélhetőleg egy durva mozdulattal bevágja.A legnagyobb gond a Narnia Krónikáival, hogy érezhetően összecsapott.(A Gyűrűk Urával még csak párhuzamba állítani sem merem)"
    Még annyit, hogy a Disney-nek sikerűlt újra szirupos, csöpögős masszává gyúrnia egy potenciálisan jó anyagot.
  • Lyan Kyj
    #98
    http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonosito=SuperSubtitles&id=1006721834

    Overdose már elkezdte, azért én is nekiállok...
  • Alien1024
    #97
    aniyra tényleg nem jó megnéztem másodszora és nem jön át az a filing mint a könyvben és a gyürük ura könyveket sokell joban meg lett csinálva filmre mint ez szoval fejelthető nem az igazi az elejétöl fogva hiányolok belöle valamit szoval nem nagy szám elsör tetszet akkor se voltd elragatatva de ennyi
  • owen20
    #96
    Hello!
    Jó lenne ha megcsinálnád a feliratot nagyon megköszönném!
  • Malbeth
    #95
    Sziasztok!
    Tegnap láttam a filmet kétszer a Győri Cinema Cityben,és állíthatom,hogy a
    film legnagyobb 'hibája',hogy túl rövid.Én szívesen néztem volna 30-40 percel többet.Én a film során bizony többször is éreztem a gombócot a
    torkomban,és nam igazán bírtak könnyek nélkül megállni.Az,hogy nem mindenkinek tetszik az nem baj,nincs film ami mindenkinek a kedvére van.A Király Visszatérről
    is hány olyan kritika született,hogy unalmas...,nincs mondanivalója...stb.
    A film szerintem Látványos,Izgalmas,és Szép.Szép film!
  • Lyan Kyj
    #94
    Ha vki biztosítana róla. hogy más még nem dolgozik rajta, akkor én bevállalnám, holnapra el is készülne...
  • static
    #93
    Azt viszont nem tudom mire vélni, hogy c kategóriás horrorfilmekhez már másnap kint a felirat, ez meg már 4 napja hozzáférhető és sehol semmi. :(
  • static
    #92
    Hát ja de ott legalább benne van a mondandója közepén és direkt nem olvastam. Te meg egyenesen beletálaltad az arcomba. Mind1 ha nem direkt volt nem gond, igy jártam...
  • static
    #91
    Csak az elejét láttam, de a szereplőgárdába nagyon kellemesen csalódtam. Ilyen gyerekek kellenek nem ez a vérszegény beteg állat Harry potter a rohadt stréber fejével, Pfffújjj! Szal ha nem cseszték el nagyon én biztos élvezni fogom mert szimpik a szinészek és így tuti együtt tudok majd velük érezni stb.

    A SPOILER feliaratot meg erőltessétek, nem hiszem, hogy leszakadna a kezetek. Ja és kapja be aki ezt az oroszlánosat beírta, most nagyon utálom. :)
  • a
    #90
    és idéztem! ott se volt spoiler-jelző
  • a
    #89
    ez nem spoiler, ez tény, h az evangéliumok alapján írta, aki valaha is hallot jézusról azt nem érik itt váratlan fordulatok, de nem is ez a lényeg
  • a
    #88
    "Nekem akkor tetszik egy film ha [...] elgondolkodtat, valami plussz mondanivalója van esetleg morális dillemát sugall"


    ajánlom a film/könyv újbóli megtekintését/elolvasását
  • static
    #87
    Faszé kell a poénokat lelőni?
  • a
    #86
    "...talán 1 váratlan fordulat hogy az oroszlán feltámad..."

    most lehet, h nagy meglepetést fogok mondani, de ez a mese az evangéliumok "feldolgozása" fantasztikus környezetben, remélem azért te nem az az ember vagy aki meglepődik, h a bibliai filmekben keresztrefeszítik Jézust és nem felakasztják...
  • izb
    #85
    "zoofil-pedofil- keresztény író tolmácsolásában"
    mivel nem olvastad a könyvet,és csak a hírekből értesültél ki is volt az író,igy azt hiszem kicsit elbaltáztad ezt a mondatot...
  • azirafael
    #84
    Na igen, én egy laikus szemével néztem a filmet, nem ismertem a könyvet, abszolút tiszta lappal próbáltam élvezni.... Természetes, hogy egy elfogult Narnia rajongónak be fog jönni, de egy rajongó akkor is meg fogja nézni ha én itt rosz kritikát adok.

    De sajnos az én véleményem nem az egyedüli volt a mozibol kifelé jővet... igen csak köpködött a nagyérdemű, sokan még a ráadást sem várták meg a film végén, inkább gyorsan leléptek...
  • Lyan Kyj
    #83
    Én! Igen! Délelőtt néztem! Talán elfogult vagyok kissé a filmmel kapcsolatban, de nekem nagyon is bejött. Második legnagyobb film számomra az SW3 után. Nem gondoltam volna, h a Narnia első 10 percében is ugyanaz a kellemes borzongás fut át rajtam, ami anno az SW3-nál is...
  • csingacsguk
    #82
    Te is láttad már?
  • Lyan Kyj
    #81
    Én írok akkor:
    Nos.....sztem két féle képpen elemezhetnénk a filmet: felmérhetjük, mennyit sikerült áthozni a könyvből, és megnézetjük, hogy teljesített mint film, önmagában.

    Nem kötözködésképp, de:
    A látványra semmi panaszunk sem lehet, a világ 4 legnagyobb effekt-gyártója készítette, első helyen a WETA, ami ugye olyan filmeket készített, mint GYU, King Kong... Minden képkocka meseszép, minden egyes jelenet a Narnia hangulatot árasztja, legalábbis számomra. Színészi játékról itt igazából nem nagyon lehet szót ejteni, hisz a 4 gyermek még kezdő ezen a téren, ez volt az első filmjük (kivéve a Susant játszó Anna Popplewellt, aki már játszott sorozatokban és máshol. Talán egyedül a Jadist alakító Tilda Swintont lehetne kiemelni, nekem nagyon tetszett a játéka, a másik kedvencem pedig a kis Lucyt játszó Georgie Henley lett, nagyon aranyos és kellően beleélte magát a szerepbe.
    Tény, hogy a történet nem tartalmaz eget rengető újdonságokat, de aki ismeri C.S.Lewis regényeit, az tudja, hogy nem ezen van a hangsúly.
    Mondanivaló tekintetében sem értek veled egyet, ugyanis rengeteg minden el van rejtve a párbeszédekben, amiket a gyerekek egymásnak mondanak...itt mondhatnám Lucy és Edmund beszélgetéseit például.
    Szerintem ez egy különleges film, mert sokkal kevesebb az akció, mint egy mai átlagos filmben, viszont annál magávalragadóbb is...
    Én azt javaslom, egyszer mindenki nézze meg legalább, és döntse el maga...
  • csingacsguk
    #80
    Plz írjon más is véleményt ne csak ez a vészmadár!!!!
  • azirafael
    #79
    Itt nem egyszerűen az akció hiányáról van szó... Nekem akkor tetszik egy film ha mondjuk izgalmas, vagy látványos, esetleg jó a sztori (értsd meglepő fordulatok, nem mindennnapi ötlet), vagy elgondolkodtat, valami plussz mondanivalója van esetleg morális dillemát sugal, kiemelkedő szinészi játék stb...

    Ez a film se nem izgalmas, látvány a már említett 10 percben, a sztori kiszámítható, líneáris, talán 1 váratlan fordulat hogy az oroszlán feltámad, amit a média régen lelőtt, mikor írták hogy Liam Nelson leszerződött szinkronhangnak mind a 7 részre... mélyenszántó gondolatok és morális dillema megmarad egy 10 éves gyerek számára is megérthető szinten (végülis nekik íródott). A szinészi játékról már írtam...

    Biztosíthatlak, hogy én sem egy fröcsögjöna vér meg a testrészek tipusú filmet vártam, de ez UNALMAS volt...


  • Lyan Kyj
    #78
    Sry a kettőzésért!
  • Lyan Kyj
    #77
    Te a tipikus példája vagy annak, kiknek nem ajánlható a film! Ha az akció részek miatt ültél be rá, akkor tényleg jobban jártál volna, ha előveszed még1x a GYU-t...
  • Lyan Kyj
    #76
    Te a tipikus példája vagy annak, kiknek nem ajánlható a film! Ha az akció részek miatt ültél be rá, akkor tényleg jobban jártál volna, ha előveszed még1x a GYU-t...
  • desigo
    #75
    beekizett haverjaikkal bedarálnak egy rakat mobot
    ezen behaltam!!!!!!!!!!!!!!!4
  • azirafael
    #74
    Most jöttem a moziból haverokkal néztük meg a híres C.S. Lewis Narnia Krónikája: a boszorkány, az oroszlán és a ruhásszekrény című oppuszt....

    Érdeklődve vártuk, a média szerint Gyűrűk ura szinvonalú, a herri kóklert maga mögé utasító, oszkár gyanús szuperprodukciót.....

    Hááát akinek vannak gyerekei és meg akarja büntetni őket, nyugodtan elviheti őket rá....

    Leginkább úgy tudnám jelemmezni mint a

    Coca Cola --> Cola Light
    Gyűrűk Ura --> Gyűrűk ura Light ---> GYűrűk ura extra light ---> Narnia

    Négy jóllakott napközis szerencsétlenkedik egy elbaszott erdőben egészen addig, amíg télapó feltápoljal őket egy rakat magic stuffal, aztán a beekizett haverjaikkal bedarálnak egy rakat mobot... mindez egy látens zoofil-pedofil- keresztény író tolmácsolásában... És ez nem vicc!!!

    Igazábol egy tíz perces csatajelenten kívűl nyugodtan végig lehetne tekerni a videót, ha valaki VHS-en nézné....

    Könyvben biztos jó, filmen egy rossz vicc aminek lemarad a poénja.
  • Lyan Kyj
    #73
    Még nincs, azt olvastam, egy gyerek már készíti.
  • owen20
    #72
    Valaki tudna nekem ehhez a filmhez feliratot?
  • Lyan Kyj
    #71
    Nos, ha fantasyt szereted, és nem az a lényeg számodra, hogy fröcsögjön a vér, ha szeretsz gyönyörködni a látványban, a képekben, akkor Narnia....ha szét akarod röhögni a beled, akkor Csak szex....
  • phatprice
    #70
    Na skacok...Tényleg jó lett? Mert hogy a kritikus barátunk a moziplusszon hogy
    nagyon gyenge lett..engem is érdekelne pedig..csak nemtom megéri e.Annyi rossz
    filmet láttam már így moziba..és mostmár megválogatom mire ülök be.Érdemes vagy
    inkább a Szex és más semmi??
    Írjatok valamit...

    PhatPrince
  • Alien1024
    #69
    én is megnéztem a filmet de az eredeti hangal is meg akarom csak felirat kéne ha van vagy készül valaki szoljon
  • static
    #68
    Már töltöm a cuccost de felirat még nincs hozzá. Nem tud valaki? :)
  • Lyan Kyj
    #67
    No, megnéztem!!!! TÖKÉLETES!!!! Azonnal a top10-es listám élére ugrott! Azt hiszem, holnap is beugrom a moziba megnézni! A szinkron sem lett annyira gázos, Jadis hangja szinte megegyezik az eredetivel! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! I LOVE THIS!!