306
Narnia Krónikái
  • Inquisitor
    #146
    Biztos vagyok benne én is, hiszen az Edmundot játszó srác nyilatkozta, hogy megutálta a törökcsemegét a forgatás végére ...
    Na most ha valaki olvasta vagy látta sorozatban, akkor tudja, hogy sok minden történt ott a jégpalotában, ami a filmben nem volt benne, de ezek szerint azok egy részét leforgatták, hiszen a moziváltozatban Edmund nem sokat evett a fentnevezett édességből. Ki tudja, talán sok más jelenet is kimaradt?

    (Mondjuk a Harry Potter filmből is utólag kivágtak sok mindent, állítólag 2 részesre volt tervezve, és meg is látszott a filmen ... tuti abból is lesz rendezői verzió.)
  • G_ArchAngel #145
    biztos lesz ebből is 4 órás extra változat, a Gyűrűk Urát is sokkal értetőbbé tette az extra azok számára, akik nem olvasták...
  • Inquisitor
    #144
    Nem mondtam, hogy rossz vagynézhetetlen.
    Viszont Fantasy-nak túl egyszerű, Mesefilmnek meg túl ilyesztő.
    Meg azt mondom a sorozat jobb volt.
  • [Jakuza]
    #143
    Nincs semmi verlazito a kritikaban.
    A film egyszeruen egy atlag mu megszinezve egy par szamitogepes effectel.
    Gyerekmese fantasy kornyezetben,amibol evente jo ha 1-2 db jelenik meg,de ettol meg nem jo film.
    Raadasul tobb helyen tuljatszottak magukat a szereplok, ami tovabb rombolta a hatast.
    Talan ha 6/10 vagy 5/10 pontot erdemel egy 10es skalan, mondom minden rosszindulat nelkul.
  • Sné Zsuzsa
    #142
    Okis, részemről jó.
  • Malbeth
    #141
    Hát igen.Születtek kifejezetten rosszindulatu kritikák...
    Pedig a film nem ezt érdemli!
  • G_ArchAngel #140
    Tegnap megnéztük...

    Előtte elolvastam az index.hu kritikát, így sok jóra nem számítottam...

    A film végén pedig kiderült, hogy vagy nem egy filmet néztem a T. kritikussal, vagy végképp kiderült, hogy az index "tollforgatói" menthetetlenül rosszak...

    idézek: "A Narnia-sorozat első kötete, Az Oroszlán, a Boszorkány és a Ruhásszekrény négy testvér kalandjait meséli el, akik a második világháború német bombázásai elől egy angliai kisváros ódon kastélyába menekülnek."

    A Narnia-sorozat első része a "Varázsló unokaöccse" - erről ennyit...


    Viszont az oroszlánt látva, felmerült bennem a kérdés: meddig lesz szükség hús-vér színészekre?
    Már nem sokáig...
    Az ügyeletes sztárocskát beteszik a blue/green boxba, majd köréteremtik a világot; szebben-jobban, mint a valóságban.

    Bye-bye 20 millás gázsik!


    Fantasy-filmek szintjén nálam vitathatalan a Gyűrűk Ura sorozat első helye, de Narnia is dobogós - végülis ellenfele, sajnos nagyon nincs:(

    Heli'Kopter nekem annyira fantasy, mint a Diablo I/II RPG - semennyire...
    Narniát végig tudtam nézni, Heli'Kopter úttörő/kisdobos pályafutásának első részéről kijöttem a moziból, a másodikon 2× aludtam el, a harmadik megnézetlenül itt a vinyómon, a negyedik nem is érdekel...

    Szóval van egy Gyúrúk Ura, ami "Egy, mind felett", egy Narnia, ami kicsit jobb, mint a Dungeons 'n Dragons, aztán egy jól összelopott, sikerhajhász nő tollából született bárgyú gyerekmese...
    Kár, hogy mostanában a fantasy-műfaj ennyit érdelemelt:(
  • NeoMaN
    #139
    sok komment és kritika után rosszra számítottam, ennek ellenére szerintem fantasztikusan jó

    Ja, csak olyan üljön le elé, aki még szereti a meséket, csodákat stb. Akciófilm őrülteknek nem ajánlott.
  • Inquisitor
    #138
    Szerintem nem lett olyan ütős a moziváltozat, mint amilyen lehetett volna. Túl sok energiát feccöltek a csatajelenetbe ...
    Inkább ajánlom beszerzésre a korábban említett filmsorozato(ka)t. Az közelebb áll a könyv szelleméhez, még ha nem is százmillás efektusok vannak benne.
  • Malbeth
    #137
    Szia Kriszti!
    Tényleg nem kell összehasonlítani... teljesen más a stílus a két mű.
    Ma láttam egy werkfilmet az RTL-en a Narnia készítéséről,remek volt,remélem
    minél többen megnézik a filmet,és végre nálunk is népszerűvé válik ez a nagxszerű könyvsorozat.
  • Kriszti13
    #136
    én is láttam ma a Narniát...nekem nagyon tetszett,de nemtom h minek hasonlítja a sok okostojás a Harry potterhez..a két film tök más de sztem a Harry Potter sokkal jobb! ez is jó a maga módján de a 2 film tök különböző!!
  • Lyan Kyj
    #135
    Nem engedem, h a kedvenc filmek topikjából flém-parádét csináljatok! Plz máshol vitázzatok!!!
  • greco
    #134
    Szerintem is..
  • Sné Zsuzsa
    #133
    Khmm...nem idiótáé, csak másképp gondolkozok
  • Sné Zsuzsa
    #132
    :DDDD


    Basszus nem semmi, ha valakinek sértem a gondolkodását, akkor mennyire különlegesen bunkó tud lenni.

    Elször is izb > kapd be ...másodszor pedig ranger...te is :DDDDD Mekkora faszok vagytok...nya...gondoltam én is bunkózok egy kicsit

    Ja és Ranger faszikám...öö... :DDD ...ha nem tetszik, amit írok takarodj innen, nem vagyok kötelező...ööö...ahogy IZB mondaná..."BABY"...yeah... :DDDD
  • RangeR
    #131
    Mivan csillagom, nem zsákoltak meg rendesen szentestén, vagy mi a f...sz? Sipákolj valahol máshol, ahol nem látom, mert kib...ul idegesít a virnyogásod
  • Malbeth
    #130
    Helyes!!!Helyes!!!
    Nem fogsz csalódni.Írd majd meg róla a véleményed!
    Nemrég tudtam meg,hogy a Narnia Krónikéi harmadik lett az Angol Nagy Könyv szavazáson.Azért ez nem semmi...
  • schrank
    #129
    mit vártál az összes ilyen gagyi pc trükkös szar óvódásoknak való az SW-vel LOTR-vel meg a köcsög kingkonggal együtt na meg a barátokközt de az egy külön topikot érdemelne
  • izb
    #128
    na sexelj tovább baby.
    ahoz van eszed.....
  • Lyan Kyj
    #127
    Már le is töltöttem a zenét, de megveszem eredetiben is! Megtisztelem ennyivel a készítőket!
  • Malbeth
    #126
    Ááááá...igen...! Egy idiótának a véleménye!
    Megvettem a film zenei cd-jét és annyira fantasztikus,hogy nehéz szavakat találni
    rá.Legfőképp a 'The Battle'és a 'Only the Beginning of the Adventure'című
    rész tetszik (meg persze a többi is),ez egy igazi színfónikus csoda.Persze már az előzetesek alatt,és
    a film alatt is lehetett érezni,hogy ez egy csodálatos zene,de CD-n halgatva
    még sokkal jobban átjön.Mindenkinek (legalábbis azoknak akik szeretik a Narniát,és a jó zenét)a legnyagyobb jószándékkal tudom ajánlani!!!
  • Lyan Kyj
    #125
    Hmm..hát ez is egy vélemény...
  • Sné Zsuzsa
    #124
    Véleményem a filmről:


    Ez egy unalmas fos, sokkalta többet vártam tőle, egyáltalán nem tetszett, elaludtam rajta és a nagy csatajelenet is egy ocsmány sz*r volt. Az igazságos oroszlán visszataszító volt és a szereplők pedig laposak voltak!!! Egyedül talán a kislány tetszett, de az okoskodó nővérét néha szívesen képen töröltem volna, az undormányos öcsikével együtt, a nagyokos és "rohadt bátor" bátyjról nem beszélek...

    Röviden, törömírtve: szétuntam a búrám, nem ajánlom senkinek sem, hogy ezért a vacakért pénzt adjon ki (plaza)...örülök, hogy én végig tekerhettem az egészet...


    És még annyi, hogy az eész eröltetett, vontatott....nagy sóhajok meg sírások a semmiért...áááá....pfújjj
  • viso 007
    #123
    "nekem tetszett
    mesefilmnek tökéletes volt
    nem is vártam tőle mást vagy többet"
    Na én is ezen a véleményen vagyok, a Gyűrűk Ura-val meg nem lehet összehasonlítani, mert nem egy kategória. Igaz mindkettő fantasy. A boszi hátborzongatóan jól játszotta a szerepét. De tetszettek a mellékszereplők is (farkasok+hódok). Igazi karácsonyi kikapcsolódást jelentett ez a film!

  • Malbeth
    #122
    Sziasztok!
    Mindet lefordították,és először 1988-ban jelent meg a sorozat,csak egy nem
    túl nagy kiadó jelentette meg nem túl nagy példányszámban...Ezért is van az,hogy kevesen ismerik.Viszont arról fogalmam sincs,hogy most miért kell márciusig várni az utolsó három könyv kiadásával.
    A könyvek nagyban külömböznek egymástól...A Ló és kis Gazdája c. rész(ez a harmadik könyv)
    például legnagyobb részt forró sivatagos területen játszódik.
  • Lyan Kyj
    #121
    Ez csak az újabb kiadásra vonatkozik, nem? Bár nem tom...a lényeg, h úgyis megveszem mind!:D
  • csingacsguk
    #120
    Nem hiszem, mert csak négyet fordítottak le magyarra!
  • Lyan Kyj
    #119
    Gondolom neked még a régi kiadások vannak meg...vagyis neked mind a hét könyv megvan?
  • Malbeth
    #118
    Szia!
    A Caspian Hercegben is van csata!A Narnia Krónikáiban minden rész nagymértékben
    külömbözik egymástól,teljesen más jellegűek,de abban is ez a négy gyerek+egy
    másik lesz a főszereplő.Nekem az egyik kedvencem a sorozatban.
  • csingacsguk
    #117
    A Caspian hercegebn is van csata?
  • Malbeth
    #116
    Valóban flesleges összehasonlítani,pláne szembeállítani a két művet.
    Ha jól tudom a Narnia Krónikáinak a bevétele már jóval meghaladta a 200 millió &-t.Remélem még az idén hozzáfognak a Caspian Herceg c. részhez...!
  • static
    #115
    Azt nem értem, hogy egy alig több mint másfél órás Walt Disney filmet minek a Gyűrűk urával hasonlítgatni. Az igaz, hogy mindkettő fantasy, de más kategória.
  • static
    #114
    Nagyonnagy ász vagy! Meg az is aki fordította. :)
  • Malbeth
    #113
    Szia!
    Tilda Swinton Jadis szerepében tényleg tökéletes volt,ő volt a legjobb a filmben.
    A vásznon szinte átütött a Boszi kegyetlensége,hidegsége.Amikor csak megjelent
    libabőrös lettem.Azt remélem tudjátok,hogy az öreg Prof.nem véletlenül nem nézte
    hülyének a gyerekeket,amikor azok Narniáról beszéltek neki...?
  • Mike at home
    #112
    nekem tetszett
    mesefilmnek tökéletes volt
    nem is vártam tőle mást vagy többet
  • davos80
    #111
    Aszittem te fordítottad.
  • greco
    #110
    A köszönet a fordítót illeti. Én csak belinkeltem! :-)
    Boldog karácsonyt mindenkinek!
  • davos80
    #109
    Köszi,és KEKÜKÍ!
  • greco
    #108
    magyar felirat
  • Eleskanyar
    #107

    A mesék, úgy általában, nem bővelkednek a váratlan fordulatokban, megszabott dramaturgiájuk szerint a Jó bajba kerül, majd hosszas küzdelem, próbatételek után győz, a Rossz pedig elnyeri méltó büntetését. A Disney csapat nem akart kockáztatni, a megfelelő – mármint a nekik megfelelő – helyen és időben igyekeznek megmosolyogtatni, kétségbe ejteni, megríkatni, amit legfeljebb a tíz évesnél fiatalabbaknál képesek elérni. Az előre látható fordulatok azonban egy a Gyűrű-trilógiát már látott kiskamasz számára unalmassá teszik a történetet.