306
Narnia Krónikái
  • AnuluWork #66
    A Star Wars - Episode 1 is tapsot kapott az első rajongóktól ...
  • Lyan Kyj
    #65
    Egy kommentár az imdb-ről:
    "The audience at this afternoon's preview screening of The Lion, The Witch & The Wardrobe, at New York's AMC 25 theater in Times Square, broke out in spontaneous applause at least three or four times. It seems that director Andrew Adamson has brought a thaw to normally-jaded New Yorkers as well as to the 100-year winter of Narnia. The movie pulls the viewer into the story right from the opening scenes of war-ravaged England, where siblings Lucy, Susan, Peter and Edmund (wonderful performances by all) are sent from their homes to the relative safety of 'the professor's' country estate where, during a game of hide-and-go-seek, young Lucy hides in the wardrobe only to discover the passage to the land of Narnia. From this point, the multi-layered story of betrayal, courage, sacrifice, redemption and hope unfolds into a briskly paced 2 hour and ten minute adventure that leaves the viewer emotionally charged and thoroughly entertained. "
    Ha tényleg igaz, hogy tapsban törtek ki az emberek, akkor igencsak szép lehet a film!
  • Lyan Kyj
    #64
    LOL, Zalaegerszegen már MA, 19.00-kor nyomták!!!! Mire megtudtam, csak az alsó 4 sorba jutott jegy:(Na nem baj, már csak pár órácska!!!
  • Malbeth
    #63
    Most láttam az RTL-en egy kis riportot a Narnia Krónikáiról.Bejátszották
    az egyik előzetest is,és beszélgettek Lucy és Peter szinkronhangjával.
    Meg a könyvek fordítójával.Nekem nagyon tetszett a riport.
    Holnap Buliii!
  • csingacsguk
    #62
    Örülök, hogy ennyi embernek felkeltette a figyelmét ez az alkotás!
  • Malbeth
    #61
    Dejó!Én is Győrben fogom megnézni a Cinema Cityben.
    Ne legyél már ennyire pesszimista.Mi az hogy nem leszünk sokan?
    Szerintem tuti teltházas vetítés lesz!
  • Lyan Kyj
    #60
    A győri premierre megyek, sztem nem lesznek sokan...Remélem adnak vhol feliratos változatot is!
  • Malbeth
    #59
    Már csak pár nap,és nálunk is elkezdik játszani a Narnia Krónikáit!
    Jaj Nagyon izgulok!Remélem Magyarországon is sokan megnézik majd!
  • Alien1024
    #58
    felirat mikor várható?
  • Malbeth
    #57
    Helyes!Helyes!
    Nekem mindegyik könyv nagyon tetszett,rendkívül eredetiek,humorosak,és izgalmasak.
    A Ló,és Kis Gazdája című részt annak ellenére hogy 260 oldalas egyetlen nap alatt
    olvastam el (nem tudtam letenni)!nem hittem volna hogy ilyesmire vagyok képes.
    Az tuti,hogy sok meglepetésben lesz részed!
  • Lyan Kyj
    #56
    Igen, a gyerekek színészi játéka tényleg kitűnő...ha a PC-re írt játékot végigviszed, megnézhetsz egy kisebb videót mind a 4 gyerekkel a forgatással kapcsolatban! A kis Lucy lehengerlő, hihetetlen élmény lehet vele dolgozni! Mondja fel a szinkront, és ugrál hozzá, teljesen beleéli magát, mintha a filmben lenne akkor is^^
    Amúgy én is megvettem a könyveket, kíváncsi vok a többi is ennyire ütős lesz-e...
  • Malbeth
    #55
    A Narniaweb oldalán sok véleményt olvastam a filmről,ezekt túlnyomórészt
    azok írták akik jól ismerik a könyvet,és szinte mind elragadtatva írt a filmről
    külön kiemelve,hogy a gyerekek milyen remek színészi produkciót nyújtottak.
    A vizuális effekteket,díszleteket és úgy összességében az egész látványt szintén
    dícsérték.Nagyon várom már a bemutatót!
  • winnie
    #54
    a 100M alatti valóban alacsony költségvetés - összeadva persze minden idők legdrágább filmje (de egy 10-12 órás cucctól ez nem csoda).

    pl. egy narnia 2 GYU-film költségéből készült el. a most bemutatandó jim carrey-film, a "dick és jane trükkjei" pedig drágább volt, mint a két torony, vagy a király visszatér.
  • Bandew
    #53
    Hivatalosan már tényleg annak számít, mert 100 millió alatt csinálták. A trilógiát annyi pénzből hozták össze, mint amennyiből ált egy filmet szoktak készíteni.
  • Inquisitor
    #52
    " itthon igen kevesen ismerik, legalábbis a mostani tizenéves korosztály biztosan."
    Ja vagy 10-15 éve jött ki az előző kiadás. Most újra elkezdték kiadni, könyvesboltban 4-et láttam a 7 kötetből. Talán majd ha a moziban megy a film, akkor elolvassák a srácok.
  • Alien1024
    #51
    felirat készül a mavan os verzi ohoz?
  • RangeR
    #50
    Megnéztem a filmet. Többször is. Felnőtt-mese. Nagyon jó szerintem. A csata nem véres, de nagyon dinamikus, ez miatt nem fogja senki hiányolni a vérfröcsenést mert nagy a dulakodás így is:) Igazából nem is tűnt fel, hogy nem patakzik a vér. Amikor "bombáznak a griffek kövekkel" meg belerohannak a kentaurok dárdáiba a rohamozó szörnyek, az elég ütős így is. És ahogy az állatok verekednek a háttérben...medve elkapja a rarkast, gepárd nekimegy a tigrisnek, vadmalac tép valami koboldot:)) ezek csak pillanatokra látszanak a nagy csatában, de nagyon jó:) A hangulata tényleg fantasztikus, aki gyerekkorában élénken fantáziált mesebeli világokról, varázslásról, az megkapja amire várt:) Harry Pottert is azért szeretem, ezt a filmet is ezért!
  • Lyan Kyj
    #49
    A cspv 5.4-et adott rá, bár ezen már meg sem lepődök, mióta a Eurotrip-et is szidták a fórumokon, LOL!

    CSPV
  • Lyan Kyj
    #48
    Az is közrejátszik ennél a filmnél, hogy sztem itthon igen kevesen ismerik, legalábbis a mostani tizenéves korosztály biztosan.
    Viszont lefogadom, az lesz a legnagyobb kritikájuk a filmmel kapcsolatban, hogy gyerekes...
  • csingacsguk
    #47
    Elég szégyenteljes az, hogy ilyen filmremekekről elég rossz véleménnyel vannak az emberek itt hazánkban persze a sok barom filmnek a topikjába ezren meg ezren írnak ide pedig egynéhány hozzászólás után kezd is kihalni az egész beszélgetés!
  • Lyan Kyj
    #46
    LOL, ezt sasoljátok meg!

    narnia

    A legtöbben természetesen hihetetlen jónak tartják a filmet, de vannak -sztem szándékosan- olyanok, akik azt mondják, nagyon rossz volt a színészi játék és az effektek, lol....végülis, csak a 3 legnagyobb effekt stúdió dolgozott a jeleneteken!:DD
  • Aramir
    #45
    De legalább jó véres :D
  • grebber
    #44
    Lol az mekkora szar film volt benen olyan rész ami nagyon nagyon filmre utalt.
  • grebber
    #43
    maVen mint mindig :D király ezt megcsekkolom felirat nélkül is meg majd felirattal és megfejelem majd még szinrkonosan is.
  • Lyan Kyj
    #42
    Amúgy elkezdtem a hivatalos honlapon a játékot digitális trading card gyűjtést meg digitális akciófigurákért, bár kisebb gyerekeknek van, pár rész még engem is megizzasztott, főleg, mikor egy több, mint 30 szólamú dalt kell visszajátszani....a mai napig nem sikerült azt teljesítenem, mindig félrekattolom már, annyira belefárad az agyam:P
  • Lyan Kyj
    #41
    Akkor is megvárom a dec22-t:P
  • Alien1024
    #40
    ez http://www.vcdquality.com/index.php?page=sample&id=57482 http://www.vcdquality.com
  • Alien1024
    #39
    Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and the Wardrobe *XViD* ANGOL:D:D
  • Malbeth
    #38
    Éljen éljen éljen!Éljen Narnia!
    Úgy látszik még én is alábecsültem a Narnia film lehetőségei!
    Pedig én nagyon jól ismerem a sztorit,és szeretem.Azt tudtam,hogy sikeres lesz,de
    hogy ennyire...azt nem gondoltam.
    Lyan Kyi!Ezután majd megismerik!Mindenki vigyen magával zsepit (főleg a lányok,és gyerekek)!Sálálá!
  • Lyan Kyj
    #37
    nem lesz vér, és előre szólok, h a Mikulás is benne van, szal ha a vér kötelező elem nálad, akkor ez nem a te filmed!
  • Aramir
    #36
    Nézzé' Texasi lácfűrészest
  • vg
    #35
    Én nagyon kíváncsi vagyok erre filmre, de kicsit rossz előérzetem van erről a gyerekfanatasy dologtól!

    Gondolom nem lesz semmi vér a hatalmas harcban, akkor meg mi értelme van?
  • Lyan Kyj
    #34
    http://origo.hu/filmklub/20051211agesa.html
    itt azt írja, 3. legjobb évi bevétel....kár, h itthon nagyon kevesen ismerik. Itt Győrben eddig egyetlen embert sem ismerek, aki hallott volna róla:(

    Nem tudja vki, h Mo.-n lesz-e feliratos változat? Gondolom a gyereke miatt mindenképp lesz szinkron, de azért eredeti hanggal jobb lenne.
  • Malbeth
    #33
    Csak helyeselni tudom a hozzállásod.Én is megvárom míg a mozikba kerül.
    Rossz minőségben nem érdemes megnézni.
    A játékot megpróbálom beszerezni.Én egyébként az első négy könyvet olvastam
    a Narnia sorozatból,és már nagyon várom a másik három megjelenését.
  • Lyan Kyj
    #32
    Én inkább megvárom a Mo.-i premier, a nagyobb filmeket mindig ott nézem...bár csábít, igaz, egy kukkot sem tok németül:P
  • Alien1024
    #31
    németül:( :(
    már le lehet tölteni a filmet
  • Lyan Kyj
    #30
    Hasonló platform/gyűjtögetős, mint amilyen a HP-ből készített játék is, viszont annál sokkal jobban különböznek az irányítható karakterek. A GYU hack'n'slash-jez hasonló fejlődési rendszer van, én nagyon élveztem. Sok a bónusz kisfilm, ha tetszik a világ, sztem mindenképp érdemes kipróbálni!
  • Malbeth
    #29
    A kis Lucy tényleg nagyon aranyos,főleg mikor találkoznak Tummnusz Úrral
    Szerintem a csaták,meg a látványvilág és a trükkök ott lesznek a szeren ,emiatt nem kell aggódni.Aki meg a vért szereti annak ott a Texasi láncfűrészes marhaság.
    A játékot viszont kipróbálnám.Jó lett??
  • Lyan Kyj
    #28
    Sok kamasz le fogja húzni a filmet, mert gagyibb, mint a GYU. Bénábbak a csaták, mert aranyosabbak a karakterek, nincs vér......én nem ezért szerettem bele a filmbe.....nem érdekel a csata, csak a világa!!! Mellesleg, nagyon arancsos a kis Lucy is^^
  • Malbeth
    #27
    Én inkább azt mondanám,hogy gyerekeknek,és felnőtteknek is szól,mint minden jó
    mese.Nagyon komoly mondanivalóval rendelkezik a mű,nem kell attól tartanod,hogy
    valami gyerekes "Csodacsibe"-szerű film lesz.