306
Narnia Krónikái
  • 19890929
    #226
    Én 2 dolgot szeretnék hozzátenni az elöbb elhangzottakhoz:

    1. TALÁN még nem készült egy olyan könyvet feldolgozó film sem, ami teljesen visszatudta adni azt, ami a könyvben van leírva, szóval lehet, hogy érdemes lenne a könyvet elolvesni, jah és aki írta annak üzenem, h olyat is mondanak, h nem a méret a lényeg!!:P

    2. TALÁN soha nem lesz olyan dolog a Földön, amit minden ember szeretni/utálni fog, ezek alól a filmek sem kivételek. Nekem tetszet , neked nem...
  • REALista
    #225
    Pfff!Azért nem kell túlzásba esni!!!
  • Malbeth
    #224
    Hali Neoman! pedig meg kéne venned,ha tudni akarsz valamit a következő évek
    legcsodálatosabb filmszériájáról (tudniillik a Narnia Krónikái lesz az)
  • BADE
    #223
    mondjuk a visual effect várható volt,hogy jó lesz,ua. a cég(Weta workshop) csinálta mint a Gyűrűk Urát.
  • Neill
    #222
    Tegnap néztem én is a filmet és elmondanám a véleményemet ha lehet:
    A rendező Andrew Adamson aki ezen a filmen kívül még rendezte a shrek1 meg 2-őt.Rá is nyomta a bélyegét a filmre.A bevezető rövid , a történet lineáris, olyan dolgokat emelt ki amiket nem kellett volna és fordítva.A színészek közül Tilda Swinton-on kívül mindenki átlagon aluli teljesítményt nyújtott.Olyan gyorsan összecsapottnak tűnik az egész, egy Gyűrűk urához nem mérhető, és hozzá teszem én nem vagyok nagy Gyűrűk ura mániás.Ha vmit dicsérni lehet akkkor kiemelném a visual effecteket és a rendkívül jó Gregson Williams által íródott zenét.Összeségében egy gyenge rendezés, átlagos színészi teljesítéssel, lineáris történettel.10-es skálán esetleg 4-es a zene miatt.
  • Rider84
    #221
    Az igazságtalan fikázásokat ne itt kérlek.Kösz.
  • desigo
    #220
    jaja
    jófej volt a hódcsalád:)
  • BADE
    #219
    tegnap néztük meg a filmet,a csatajelenetek azok nem voltak rosszak,de összességében elég gyenge volt.Hiányoltam az elefántokat ill. a zsiráfokat a seregből.
    Amint végetért az előadás azonnal kaptuk fel magunkra a kabátunkat,nehogy meglincseljenek a többiek.A falusi hód szövegét egyszerűen nem bírtuk röhögés nélkül.(mondjuk a film többi részét sem)A boszorkány pedig úgy nézett ki mintha a film előtt nyomta volna be intravénásan a heroint.
  • NeoMaN
    #218
    Meg akartam venni az első könyvet...
    Valami fikarcnyi pár oldalas kis alakú kiadvány, ráadásul ormótlan nagy betűkkel írva, hogy könyvnek lehessen nevezni.
    Nem vettem meg, ezért nem adok pénzt.
  • Malbeth
    #217
    Így van!Így van! Csak támogatni tudom a felvetésedet!
    Mindenki,akinek módjában áll olvassa el a Narnia Krónikáit!
    Én is még sokszor fogom elolvasni őket,az fix.
  • 19890929
    #216
    Nekem is volt szerencsém kiolvasni mind a 7 könyvet, és a Végső ütközetnek télleg nagyon szép a vége, de őszintén méég 1-2x elolvasom a végét, h télleg teljesen megértsem :) Aki teheti olvassa el!!!
  • Malbeth
    #215
    Pár napja fejeztem be A Végső ütközet című utolsó rész olvasását, a döbbenettől
    és meglepetéstől alig tudtam megszólalni,annyira szívszorító...
    Nem véletlenül írták a könyv ajánlójában ,hogy "és ezzel a megrázó összecsapásal
    érnek véget Narnia Krónikái".Ha jól megcsinálják nagyon nagy filmek lesznek ezek.
    Szerintem Rowling mama vért izzadva próbál a HP szériának is hasonlóan gyönyörűséges véget írni,de nemfog neki összejönni...

  • danikarate
    #214
    vagy valakinek nincs meg gépen az küldje már el a :[email protected] címre
  • danikarate
    #213
    nem tudom valahonnan letölteni a könyvet magyarul?
  • Rider84
    #212
    Igen.teljesen más.Nézd meg a linken!Az utolsó 4 perc alatt megy körülbelül.
    Az nem a kórusos.
  • Hegemonix
    #211
    Tégy így! :)
  • Tyres22
    #210
    Kircsi kis film volt. megnézném még egyszer
  • Malbeth
    #209
    Szia! Pár héttel ezelőtt láttam néhányszor,de arra már nem emlékezek,hogy milyen
    zane szólt alatta...Más mint a sima előzetesnek a fő zenei motívuma?
    Mert az megvan,az a női és féri korusos .
  • Rider84
    #208
    Jaja.Jobb lenne.Egyébként láttátok a tv4 (svéd adó) 9 perces trailerát.Írtam is itt a linket.Azalatt is megy valami szuper zene.Azt nem lehet leszedni valahonnan.Az utolsó 3 perc alatt kb olyan zene megy ami nincs ott a soundtrack lemezen de nagyon kéne.Ez a linkje a trailernek:
    http://66.249.93.104/search?q=cache:nUAbb9mihsoJ:www.tv4.se/player/categories.aspx%3FtreeId%3D30141%26pid%3D32353%26more%3D1+Narnia%2B9+min+trailer&hl=hu
  • Malbeth
    #207
    Nem bánnám,ha azt a technikát választanák mint annak idelyen A GyU készítői,és egyszerre több filmet is leforgatnának...akkor legalaább minden évben moziba kerülhetne
    egy új rész.És nem kellene 2 évet várni...
  • NeoMaN
    #206
    kinek mi jön be....
  • grebber
    #205
    Ez nemfog megtörténni az biztos.
  • Malbeth
    #204
    Igen! Gyermekekként térnek vissza.Ezért is kell a Caspian Herceget leforgatni
    mert a gyerekek bizony gyorsan nőnek...Sőt azt is elárulom még a késöbbiekben is
    találkozunk velük.Olvasom a Végső Ütközet c. befejező részt...hát mit is mondjak
    Harry Potternek azt hiszem hamarosan leáldozik...
  • Hegemonix
    #203
    Mármint annyi idősen, mint 1941-ben voltak?
  • 19890929
    #202
    jah és fiatalon érkeznek vissza
  • 19890929
    #201
    A földi év 1941, a Narniai pedig 2303
  • Rider84
    #200
    Ez aaaaz!!!Tudtam hogy megfogják csinálni.Még nem olvastam a Caspian herceget.Hány év telik el a 2 regény cselekménye között a mi világunkban?Elvileg játszhatják ugyanezek a színészek azokat a részeket azoknál a jeleneteknél amikor a mi világunkban vannak,nem?Vagy 2 évnél több telik el?
    Narniába visszaérve meg gondolom újra felnőttek ugye?
  • Lyan Kyj
    #199
    YEPEEEEEEEEEEEE!!!!!!!

    És a szereposztás marad??? Persze tudom, h nem mindenki tér vissza...
  • Malbeth
    #198
    Éljen !Éljen !Éljen!
    Végre hivatalosan is bejelentették,hogy idén elkezdődik a 'Narnia Krónikái:Caspian Herceg' című film forgatása!!!!
    Ennek nagyon örülök.Vártam ezt a hírt!
    Az elöbbiekhez csak annyit fűznék hozzá,hogy nincs olyan film ami mindenkinek
    tetszene.
  • Lyan Kyj
    #197
    Jaja, ismerős lánykák is mondták, hogy hihetetlen sz*r, meghogy csak azért csinálták, hogy sokat kaszáljanak az oroszlánnal, aki olyan jól van megcsinálva....sztem általában akkor születnek ezek a vélemények, ha egy baráti kör együtt, csoportosan tekinti meg a filmet...egyedül érdemes nézni!
  • grebber
    #196
    Hát haveri körökben olyan sikere van a filmnek hogy semmilyen, mindenki aztmondja nagyon nagy rakás szar.
    Meg máshonnan is ezek a viszhangok vannak hogy nem jó film mégis kurva sok bevételt hozot eddig. 531,7millio dollár.
  • Alien1024
    #195
    http://wanaware.netipar.hu/ itt lelehet jő minöségben magyarul és angolul is tölteni
  • David01
    #194
    Nincs meg valakinak e-bookban a könyv?Ha megvan légyszi küldje már el a [email protected]. előre is köszi.
  • Malbeth
    #193
    Szia! Teljesen egyetértünk!Nagyszerűen írtad le !Csütörtökön ismét elmegyek a moziba és megnézem...megint!
    Rider84! Szerintem Bombadil Tomát sehogysem lehetett volna berakni a filmbe,
    gondolj bele mennyire lelassította volna a filmet egy 20 perves jelenet az öreg
    erdőben...Áááá nem működött volna a film.
  • NeoMaN
    #192
    Háát nemtom. Nálam a LOTR az eddigi legtökéletesebb film amit láttam.
  • Hegemonix
    #191
    Az a helyzet, h régen nem varázsolt el ennyire mesefilm, mint most a Narnia esetében. Rég elfeledett gyermekkori rajongással csodáltam Narnia időn és teren túli világát, mely bravúros tökéletességgel jelenik meg a vásznon. A CGI nagyszerűen támogatja a történetet, nem nyomja el az élő szereplőket. Bár vannak dramaturgiai hiányosságai, a hangulat kárpótol mindenért. A zene csodálatosan szép és a kis Lucy szívmelengetően aranyos, szívvel-lélekkel, valódi gyermeki lelkesedéssel játszik. Nagyszerű filmélmény, várom a folytatásokat!
  • Rider84
    #190
    Ja meg még egy pozitívum ami mellett nem elhet elmenni:Nagyon becsülendő hogy a rendező és a producer itt már a forgatás előtt megfogadta hogy hű marad a könyvhöz és nem fogja fölösleges adalékokkal megspékelni,mely meghamisítaná a könyv üzenetét és hangulatát.(pl Peter Jackson szerintem teljesen fölösleges szerelmi szál adaptációja mely a Gyűrűk ura könyvben csak a függelékben szerepel.)És valóban semmi ilyesmi nincs benne.Teljesen tiszteletben tartották C.S. Lewis művét.Nekem Andrew Adamson hozzáállása mindenképpen szimpatikusabb Peter Jacksonénál,mert pl Jackson sok dolgot úgy hagyott ki a regényből,hogy közben betett olyat ami meg nem szerepel benne.Pl. ha a fölösleges szerelmi vagy egyéb más hozzátételeket kihagynak,akkor pl jut idő Bombadil Tomára,vagy más fontos kihagyott dolgokra.de ez csak egy példa.Szóval az idővel nem lehet indokolni a Lord of the rings kihagyásaiból jópárat pont emiatt.
  • Malbeth
    #189
    Na ezt viszont nem tudom,de szerintem valószínű,hogy a Narniához írták.
    Azt a régi tv sorozatot nem láttam,de azt mondják,hogy ha valaki szemet
    tud hunyni a régi tv-s "Effektek" felett akkor élvezetes.Én is megnézném
    bár a Caspian Herceget iknább majd 2007-ben.
  • Rider84
    #188
    http://www.tv4.se/player/categories.aspx?progId=32353&itemId=%20&treeId=30141&displayTreeId=

    Ezt a linket ajánlom mindenkinek.Ez egyik legjobb Narnia trailer amit láttam.9 (!) perces!
  • Rider84
    #187
    Igen,Malbeth,nagyon tetszik,gyönyörű és hangulatos.Amúgy nem tudod hogy ez a dal kifejezetten a Narnia trailerhez íródott (a címe alapján feltételezem),vagy csak utólag rakták bele,mert illik a hangulatához?
    A BBC sorozattal kapcsolatban tud valaki segíteni?Valahonnan le lehet tölteni vagy ilyesmi?Vagy képeket nézni belőle?Láttátok egészben?Ha igen tetszett?