306
Narnia Krónikái
  • Malbeth
    #266
    Nem tudom.De én megnéztem moziban ötször,és malyd a DVD-t is megveszem Áprilisba.
    úgy az igazi,nem mindenféle rosszminőségű trutyit nézni.
  • matek24
    #265
    Lenne 1 kérdésem:Leszedtem a filmet torrentről,feliratot is szereztem hozzá,de nem tudom hogyan kell a feliratot belerakni a filmbe8az a probléma,hogy a letöltött cucc 1 avit tartalmaz)
  • Malbeth
    #264
    Szia!
    Igazi könyvben nem akarod megvenni?
    A Narnia Krónikáinak a bevétele a Box Office szerint 640 milliónál jár...,ngyszerűen alakul,és remélem a Japán bevételekkel át lépi a 700 milliót.
  • bzsoltika
    #263
    Sziasztok!!!
    Azt szeretném megkérdezni,hogy az oroszlán , a boszokány és a ruhásszekrény című részt, honnan tudnám letölteni eBook-ban???(persze magyarul)
    Előre is köszi.
  • Malbeth
    #262
    Szia! A Caspian Herceg talán mégjobb,bár énnekem mindegyik egyformán tetszik!
    Jó olvasást kívánok hozzá!
  • Rider84
    #261
    Sziasztok!Most fejeztem be egy napja a A ló és kis gazdáját.Nekem nagyon tetszett.Ebből is gyönyörű filmet lehet majd csinálni.És nagyon érdekes a történet,kíváncsi is voltam hogy milyen események történtek a Pevensie testvérek uralkodása alatt.Ez a könyv pont abba a korszakba repít el.Már nagyon kíváncsi vagyok a Caspian hercegre is.Jövő héten szerintem meg is veszem.



  • Mhosah Myth
    #260
    Az egy injekciós tű... A forgatás előtt intravénásan lőtte be magát egy kis heroinnal a színész...
  • 19890929
    #259
    Azt persze tudtam, h nincs köze a Narniához, de kb. ugyanolyan jóót várok, csak talán egy kicsit komolyabbat.És igen, mind a 7 könyvet olvastam.
  • Malbeth
    #258
    Szia!Remélem tetszeni fog a könyv,de arra legyél felkészülve,hogy semmi
    köze sincs a Narniához,sem stílusában,sem mondanivalójában.
    A Narnia könyveket olvastad már,kedves 1989??
  • 19890929
    #257
    Azért vettem fel az Edmund kérdést, meer máshol azt irták, h gonosz, és kiv voltam, h csak én gondolom-e másképp. A könyvben pedig asszem úgy írják le a törökcsemegét, h ha valaki egy azzal teli szobára bukkanra, az addig enné, míg ki nem pukkad... Ja és még sztem abba is kijőn, h nem rossz, h Mr. Tummnus-t, és a Rókát is megakarta menteni, hát csak nem gondolkodott előre...A Míg arcunk nem lesz, arra azt írták, h kifejezetten felnötteknek szóló mese, de mind1 mia műfaja, rem jó lesz!
  • Malbeth
    #256
    Ja még annyit a' Míg arcunk nem lesz ' című könyv nem mesekönyv,hanem igazi
    'felnőtt' irodalom,de állítolag nagyon jó.Csak mégegyszer:Nem mesekönyv.
  • Malbeth
    #255
    Szia 1989!
    Edmund nem gonosz gyerek...,sőt a Fehér boszi valamilyen varázsszert tett
    a török csemegébe amit Edmundnak adott,és ezzel késztette az árulásra.
    De a filmből ez nam derült ki...,ahhoz talán egy mesélőt is kellett volna
    használni a filmben aki ezt szépen elmondja miközben megy a film.
    De így jobb volt szerintem.
  • Rider84
    #254
    Malbeth tudom hogy benne van,de ott csak Aragorn Arwen kapcsolata jelenik meg,Éowyn már nem így.Meg az Arwen szál is függelék,de lényegtelen.Ez Narnia fórum.:)
    Edmund biztos hogy nem gonosz gyerek,csak félékeny Peterre,mint legidősebb testvérre és tudatalatt cselekszik először helytelenül.Ez a könyvben is eléggé kijön,de szerintem a filmben is nagyon jól ábrázolják a gyerekek konfliktusait meg úgy a kapcsolatukat egymással általában.
  • REALista
    #253
    Ja egyetértek!Egyébként a Narnia a 12-14 éves korosztályt célozza meg!A GYU-val nincs egy szinten max a Potter 1-2-vel lehet összehasonlítani!
  • Bandew
    #252
    GYU vontatott??? Sztem el vagy tévedve. Ha egy film ritmusa lassú, az nem egyenlő a vontatottsággal. Amúgymeg a Narnia történései nem voltak előre kiszámíthatóak? Nem mintha ez lenne a fontos.
  • 19890929
    #251
    Van itt vki, aki olvasott más C.S. Lewis könyvet???Én neten találtam egy olyat, h "Míg arcunk nem lesz". Érdekesnek tűnik első látásra, de azért mások véleményére is kiváncsi lennék... (de már 100, h megveszem). Mível látom, h mostanában nagy a pangás errefelé, szeretnék felvetni egy kérdést: Szerintetek Edmund GONOSZ gyerek a film elején, vagy vmi más áll a háttérben???
  • Malbeth
    #250
    Mi az ott??Valami tőr,vagy injekcióstű..??Nem valami jó kép.
    Rider! Nem tudom miért írod,hogy Aragorn és Arwen,Eowyn szerelmi háromszög
    hollywoodi klissé,hisz benne van a könyvben...Nem olvastad??
  • Mhosah Myth
    #249
    A forgatás előtti pillanatok:

  • Rider84
    #248
    Én azért is tisztelem nagyon a Narnia stábját amellett hogy egy fantasztikus filmet hoztak létre persze,hogy tiszteletben artották C.S. Lewis elképzeléseit,gondolatvilágát...stb.Nem vittek bele teljesen fölösleges dolgokat,amelyek csak megbolygatná ka történetet.Andrew Adamson tökéletesen visszaadta azt,amit a könyv.Peter Jackson ezzel ellentétben (félreértés ne essék,szeretem a GY.Urát és tisztelem Jacksont is) keményen belenyúlt a dolgokba és ezt nem lehet azzal indokolni hogy időhiány..stb,ugyanis egy csomó olyan dolgot beletett a filmbe,ami a könyven nincs (erőltetett szerelmi háromszög a hollywoodi klisézés kedvéért...stb).Tehát az idő erre nem ürügy,ugyanis pont kivett dolgok helyett rakott be saját maga által kreált sztorikat,tehát nme ettől lett "rövidebb
    " a film.A Narniában ezzel ellentétben minden a helyén van!A stáb,a rendező,a producerek már az elején megbeszélték C.S. Lewis fiával,hogy tökéletesen hűek lesznek apja művéhez,és az ígéretet hála Istennek be is tartották.
  • vortel
    #247
    Nekem a Narnia tetszett, a GYU viszont nem! a GYU-val egyedül az volt abajom, hogy iszoynat vontatott volt, ráadásul nem voltak benne fordulatok! Vitték a gyűrűt egyész idő alatt, ráadásul közben a harcok is kiszámíthatóak voltak!
  • Humi
    #246
    hát nem tom, szerintem a GYU első részének az eleje eléggé unalmasra sikerült anno, és ráadásul hosszú is a bevezetés. dehát izlések és pofonok
  • 19890929
    #245
    Mindenkit, akit érdekel, az az alábbi oldalon megtudhat mindent a könyvekről és keletkezésükről : http://books.narnia.com/movielanding.html Amiket meg lejjeb írtam, azok hülyeségek, boccs, rosszul emlékeztem...
  • Inquisitor
    #244
    Ha jól olvastam lentebb az időrendet, akkor nem lehet párhuzamba vonni, a történetekben igen nagy ugrások vannak.
  • Rider84
    #243
    És egy év a mi világunkban Narniában hány év?1000?
  • Malbeth
    #242
    Sziasztok! Hujujujj! Látom sok itt a kutyulás az időpontok körül...
    Én a történet időrendiségében írtam le a könyveket,tehát A Varázsló Unokaöccse
    története játszódik a legelőször pontosan 1900-ban (A mi időszámításunk szerint),Narniát meg ugye akkor alapítják meg.De maga A varázsló Unokaöccse
    könyv ,ha jól tudom a sorban a hatodikként jelent meg...Remélem most világosabb
    lett a kép...

  • 19890929
    #241
    Én úgy tudom, h C. S. Lewis eredetileg is Az Oroszlán, a Boszorkány és a Ruhásszekrényt írta meg elsőnek, és utána máár télleg a Narniai kronologiai sorrendben (szal utána a Varázsló Unokaöccsét, ami Narnia lértejöttekor játszódik, utána meg A Ló és kis Gazdását, ami a 4 testvér uralkodás alatt, és aztán a többit...) a Caspiant a színészek miatt forgatják következőnek, meer Angliában csupán 1, de Narniában több mint 1000 év tellik el. És Neil, milyen többi testvérre gondolsz, meer ebben a részben 4en vannak, és ha jól tudom, akkor a többi könyvben nincsenek testvérek, csak unokatestvér
  • Lyan Kyj
    #240
    Azért ezt filmesítették meg először, mert időrendben ez az első, nem? Akkor a köv. film a Ló és kis Gazdája lesz nem? vagy a színészek miatt a Caspian Herceget fogják?
  • Malbeth
    #239
    Szia Neill!Úgy van ahogy írod.
    A Narnia Krónikái hét könyvből áll,és most a második kötetet filmesítették meg
    (De lemerném fogadni,hogy előbb-utóbb az első könyvből is lesz film)!A Könyvek
    mindegyike nagyon eltérő egymástól,de mind ragyogó.Ídőrendi sorrendben a következő alcímekkel jelentek meg:1.A Varázsló Unokaöccse 2.Az Oroszlán a Boszorkány,és a ruhásszekrény 3.A Ló,és kis Gazdája 4.Caspian Herceg
    5.A Hajnalvándor Útja.
    6.Az Ezüst Trón 7.A Végső Ütközet.
  • Neill
    #238
    Amúgy vki magyarázza már el, hogy most konkrétan a könyv 2. részét dolgozta fel a film?És hol van a többi testvér?
  • REALista
    #237
    A Gyűrűk ura unalmasan indult???Hát akkor neked inkább mégis a Narniát ajánlom mert az igazán nagy filmeket te úgy is csak unnád!!!
  • Neill
    #236
    Úgylegyen, remélem én is persze.Biztos , hogy megfogom nézni a többi részt.És kedves 19890929, már pár sorral lejebb leírtam azokat a dolgokat amik nem tetszettek, nyugodtan olvass bele.Azok konkrétan a film hibái, de úgy látszik, hogy ezek ellenére is rengeteg embert a filmvászon elé vonzott és még fog.
  • Malbeth
    #235
    Szia Humi!
    Azok csalódhattak a Narnia filmben,akik azt hitték,hogy ez egy újabb GyU.,
    és nem akarták megérteni,hogy a Narnia valóban gyerekeknek írodott mese.
    Ha mindenképpen párhuzamba akarjuk állítani valamelyik Tolkien könyvvel,akkor
    az A Hobbit lehet,semmiképp sem A Gyűrűk Ura.
    Én olvastam a könyveket,és állítom,hogy ha bátran nyúlnak hozzá még hat csodálatos
    film fog készülni belőlük.
  • Humi
    #234
    csak reménykedjünk, azok nevében beszélek akik szeretik a narniát hogy nem az lesz a sorsa mint a potternek , mertmíg az első és második rész valami ujat mutatott az ifjúságnak addig a harmadik negyedik rész egyre unalmasabb és gyengébb lett. sztem
    ez a 4 rész legfosabb, megkoronázta az egészet
    ha továbbra is így halad fel sem veheti majd a versenyt a narniával.
    sztem már most sem .... pedig elméletileg a 4 rész - 1 ellen egyenlőre ..
  • Humi
    #233
    sztem jó a film . lehet hogy akad még benne javítani való elég sok, meg lehet hogy egyesek szerint összecsapott, de lendületes, izgalmas , szép. ez nem egy gyűrűk ura , itt a rendezőknek nem volt idejük huzni nyuzni az idot, de ez jó is így . lehet hogy az eleje , bevezetés narniába elég rövid de az sem lenne jobb sztem ha 1 óráig tartana mire eljutnának a szekrényig. a gyűrűk ura meg egy hosszú, az első részről inkább ne is beszéljünk - az első 1 óra szörnyen unalmas.semmi érdekfeszítő nem történik benne.mind1. a másik pedig a narnia egy mese könysorozat volt eredetileg a gyerekek számára , a gyűrűk ura meg jócskán a felnőtteknek íródott könyv sorozat. - mindig lesznek olyan szempontok , amelyek alapján a két film közül valamelyik jobbnak minősül majd, de sztem ha narnia következő 6 részét is megfilmesítik majd , akkor a gyűrűkura az évek során eláshatja magát.
  • 19890929
    #232
    Hy Neil, akár privátban, akár ide, de írnál nekem pááár érvet arról, h szerinted méér rossz a film? Nem akarok vitatkozni, csak kiváncsi vagyok a véleményedre...
    Nekem személy szerint nagyon tetszik a film, de talán a könyv azért jobb, meer vannak olyan dolgok, melyeket nem lehet a vásznon visszaadni, pl. az emberek gondolatait, vagy esetleg egy kis háttérinfó valamiről... hajszállal de a könyv télleg jobb...sztem...
  • REALista
    #231
    A Narnia krónikái szerintem a Gyűrűk ura nyomába sem ér!!!Sőt még a Potter 3. és 4. része is sokkal jobb nála!De hátha a folytatás jobb lesz!A Potter első része is szar volt!!!!
  • Rider84
    #230
    Neill,mire érted azt hogy megbukott,mint film?Fejtsd ki mert így nem igazán érthető mi bajod vele.Egyébként az ú.n. "igényes" mozioldalak elég nagy hányada valótlanságokat állít róla.
  • Malbeth
    #229
    Sziasztok!
    A könyv méretét firtató kérdésre,annyit akarok még hozzátenni,hogy a könyvek nagy része pont ebbe a 200-300 oldalas kategóriába esik,és külömben is A Kis herceg
    százvalahány oldalas,és mégis az egyik legnagyszerűbb könyv.
    A könyv vastagsága,és annak színvonala nincs egymással összefüggésbe.
    Holnap remélem 'normális' közönséggel tudom megnézni a filmet...már nagyon
    várom!
  • Neill
    #228
    Én bevallom nem olvastam a könyvet, úgyhogy azt nem is értékelem.A filmet viszont láttam, és egyértelmű, hogy elég gyenge lett, kiemelném mégegyszer mint film.Természetesen az emberek nagy részét megfogják ezek a fantasy filmek.Nem szeretnék vitatkozni de nekem vannak érveim hogy mik a problémák,nyugodtan keress neten pár igényes mozioldalt ott is olvashatsz érdekes dolgokat.Azt minden hozzá értő tudja, hogy mint film megbukott , a könyv biztos vagyok benne , hogy jobb,talán majd egyszer elolvasom.
  • Rider84
    #227
    Szia 19890929!

    Teljesen lefedted 100%-ig a lényeget.Én előbb olvastam a könyvet még a mozi előtt pár nappal.És nem hogy azt kaptam amit vártam a filmtől hanem még többet is.Éreztem hogy nem fogok csalódni,de hogy ekkora hatással lesz rám ez a gyönyörű film azt azért még akkor sem gondoltam.De így lett és boldog vagyok hogy végre ennyien egy igazi érték mellé álltak oda.Végre egy ekkora érték kap hatalmas reklámot és egy ekkora érték lesz ekkora siker!Ez nagyon nagy jelentőségű dolog!