755
mai fiatalok...
  • Brigicsaj
    #675
    Ez érthető...de személyesen már nem biztos, hogy ugyan ezt megtennék... (aztán lehet, hogy mégis, de nem biztos) :)
  • IXEMGabeo
    #674
    jaja, nem mindenkinek van camja:D ez a mai fiatalság már chat és camera szexel is az élő szex helyett:P:D
  • Brigicsaj
    #673
    Hát nálunk az első évbe volt együtt az osztály, nagy csapatszellem meg miegymás...Aztán ahogy megmutatták az "arcukat" az én szememben alja nép, (mármint emberiségi mivoltára értem, a beszéd stílusára, hogy másokat lenéz, hogy egoista, újgazdag elkényztetett..:D stb...) onnantól kezdve nem érdekelt tovább, hogy ők kik, mik, stb...
  • tttttom
    #672
    Mi inkább camozás közbe beszéljük meg az ilyen dolgokat. :) Mert akkor látom rajta, hogy kamuzik e vagy tényleg komolyan gondolja. :) Természetesen ő is látja az arcomat. :)
  • tttttom
    #671
    Nálam a késéssel nem nagyon szoktak lenni gondok...Mert amikor régebben találkoztam valamelyik netes haverral a normálisak közül. Mondta, hogy számítsak egy olyan 5-10-20 perces késésre, mert van 1-2 dolga és úgy már tud jönni is. Jól van azt kivártam és nesze meg is jelent a srác. :) Azzal mindig egy jót dumáltunk vagy kajáltunk oszt kocc haza. Kb. nálam a netes haveri tevékenységek ennyire tudnak kiterjedni...Bulizni inkább házibulira másznék el. Csak én mindig olyanokkal akadom össze akik nem jártasak az ilyesmiben...
  • IXEMGabeo
    #670
    ja neten arctalanul könnyebben ki tudod nyitni a másik embert, mint élőben...élőben a legtöbbek esetében mély hallgatás van, mert nem tudja hogyan fejezze ki magát az addig neten marha jó társával, akivel eddig milyen jól elvolt...ez igaz lehet a netes párkeresésre is, ott abban nagy a rizikó, hogy a másik nem arra számít külsőleg, amit elvárt volna hiába voltál el vele neten, egyszerűen csalódik és az addig elért módszered kárba vész, mert ennek ellenére nem a belsődért ítél...
  • IXEMGabeo
    #669
    ha nem jön el az illető az elég kellemetlen, de ennél is rosszabb, ha perceket kell várakozni rá...
  • IXEMGabeo
    #668
    ismerős..Szigetszentmiklós hmm...általános sulim tele volt szigetszentmiklósi paraszttal nem is voltam jóba velük mondhatni ott használták ki a másikat ahol akarták és rohadt kétszínű volt a legtöbb...mondtam is magamba, de érdekes, hogy a csepeli osztálytársaim eégsz jófejek, de ezek a szigetszentmilósiak egytől egyig áskálódtak ellened, vagy kinevettek ha más voltál picit is...és ahogy mondod valószínűleg unatkoztak ezért voltak oly gyerekesek...ez már elég rég volt
  • tttttom
    #667
    Nekem van 2 olyan netes barátom akik nekem elmondják a titkaikat és én is az enyimet nekik és egyáltalán nem pofáznak ki semmit. :) Én se szoktam, ha valaki elmondja nekem egy titkát. Vagy, ha olyan lelki dologról lehet beszélgetni akkor megbeszélem vele.
  • IXEMGabeo
    #666
    nem érdeklődtek utánad, de te sem kezdeményeztél ez az az állapot...középiskolába két évig ezt csináltam magam körül 3-4 emberrel elvoltam a többieket leszartam, de tulajdonképpen láttam milyenek és nem volt kedvem kezdeményezni azokkal, mivel nem jöttek be emberileg...aztán ahogy gyúródott össze az osztály, úgy ismertük meg egymást, erre a legjobb alkalom általában a kirándulások, meg a közös bulik...buli alatt a programot értettem, amit nem ti szerveztetek, hanem más által kerültetek egy légtérbe...de a lényeg most ahol vagyok könnyedén lazán magamat adva, odafigyelve kezdeményezek másoknál, dumálgatok az emberrel, elég sokan vagyunk, szval idővel rájön az ember nincs ebbe semmi. Később aztán, ha úgy gondolod úgyis kialakul a másikkal haverság, barátság mi egyéb...
  • Brigicsaj
    #665
    Amúgy azzal vitatkoznék, hogy vidéken, vagy falun megbízhatóbbak az emberek..:D Legalábbis én egy pestmegyei városban lakom ugyi, aztán annak is a kihaltabb részén..:D Aztán nekem tapasztalataim szerint eléggé ilyen kibeszélősek, hátulról furkálósok, csak akkor érdeklődnek felőled , ha kell valami...( tisztelet a kivételnek)...Mondjuk lehet hogy csak nálam van így...:S :D
  • tttttom
    #664
    Bocs, de szerintem elfelejtettél elolvasni a hszemből egy részt(Nem sértésnek szánom). Nem az a bajom, hogy mondja azt, hogy már nesze első hívás=első találka. Az oké megértem, hogy melója van és az nap dolgozik melóhelyen meg otthon meg ilyenek. De ha már fixen megígérte, hogy eljön ekkorra az időpontra meg erre a helyre ahová megbeszéltük akkor tartsa is be az ígéretét. Hacsak egy szaros 1 órára is akkor is. Mert már nem egyszer jártam így rosszul pedig... Mert én akkor előre úgy tervezem a programjaimat, hogy eltudjak jönni. (Bocs a káromkodásért, de kissé kivagyok égve a rokonom baromságai miatt...) Volt egyik esetem amikor lementem a lakóhelyemtől arrébb levő 2-dik városba pedig a srác megígérte és baszott eljönni...Szóval kb. ennyit a netes haverok nagy részéről is... Aki normálisan betartotta az ígéretét azzal elmentem egyet sörözni vagy csak beszélgetünk egy keveset oszt ennyi. Azokat én normális embereknek tartom.
  • Brigicsaj
    #663
    netes barátok nem mondhatók igazinak sajnos..:S Legtöbb kibeszéli a problémákat arc nélkül és ez benne a pláne, hogy senkinek nem tudja a másik visszamondani akinek nem szabadna blabla..
    Nah meg ugyi nem egy olyan eset ismeres, hogy az illető másnak adja ki magát, mint aki, stb, átverésekről nem is beszélve....a netes haverok, 99%-ban netes haverok is maradnak...
  • Brigicsaj
    #662
    nekem is a 90% semmit nem tudott rólam a nevemen kívűl..xD
  • tttttom
    #661
    Amúgy falun lakom. :)
  • tttttom
    #660
    Én úgy szakítom meg a kapcsolatot, hogy többet nem írok rá msnen saját magam. Nem pedig letiltom...Hanem, ha akar akkor beszélgethet velem. De, ha találkozni akar velem akkor veheti úgy az illető, hogy elbaszta a bizonyítási lehetőségét ennyi...Legalábbis ez nálam így megy.
  • IXEMGabeo
    #659
    én azt veszem észre, ha te nem kezdeményezel, akkor abszolút leszarják mi van veled, tisztelet a kivételnek...Az én környezetembe ez volt mindig is, "nagyvárosi gyerek" vagyok, van itt minden fajta, féle ember, és az a benyomásom, hogy vidéken sokkal közvetlenebbek és normálisabbak az emberek, és persze megbízhatóbbak is, tapasztalatból állíthatom. Beszélgetéseim során a fiatalokról az a benyomásom, akikkel neten pl beszéltem úgy, mint te, hogy nagyon unatkoznak, mert nincs mit csinálniuk, általában 1 discon kívűl meg egy sportpályán kívűl nem nagyon volt semmi, ami a kedvére való lett volna. Ez csak az átlag akikkel így dumáltam. Függ persze a község, falu, város nagyságától is, függ a távolságtól, mert ezek a fiatalok, ha egy nagy város agglomerációjában élnek akkor inkább bemennek a városba programot keresni...

    Visszatérve nem gáz, ha neten ismerkedsz, én elég sok emberrel futottam úgy össze köztük 19 éves lánnyal, 31 éves nővel, velem egy korú sráccal, aztán dumálgattunk vagy éppen programot csináltunk...Azt pedig nem tudod elkerülni, hogy a másik ember valóban elfoglalt e, vagy burkoltan kifogásokat keres, mert nincs kedve veled találkozniuk...legegyszerűbb az, ha letiltod a másikat MSN-ről, telefonról, ezt minden hülye meg tudja csinálni. Mondjuk részemről felesleges, hamár vkit megismertem neten és egy hullámhosszon pendülök vele, akkor miért törölném le, minek hanyagolnám el? az efféle kapcsolatok az emberekkel bármikor jól jöhet, és ott van a kérdés megbízik e az illető annyira benned, hogy akár lazán benne van a találkában, e mellett még annyira jóba vagytok, hogy esetlegesen egy későbbi munkahelyre beajánl téged;)
  • tttttom
    #658
    Nekem igazából úgy nem voltak az osztálytársaim között barátaim meg haverjaim. :( Inkább netes haverok vannak. Csak azokkal az a baj, hogy a kurva távolság miatt nehézkes a találkozás. Összesen 2-szer voltam úgy, h találkoztam netes haverral, de azzal amikor beszéltem telefonon, hogy mikor érnek rá mindig mondtak egy külön időpontot. Aztán Meg amikor már 6 alkalomnál jártam telefonálással. Nem érdekelt. Lementem a haverhoz bratyóm segítségével Csépára, de amikor meglátott a srác akkor is mondta, hogy bocs, de nem tudsz bejönni hozzánk mert blablabla. Aztán már úgy vagyok, hogy az ilyen emberekkel inkább megszakítom a kapcsolatot...
  • salsoul
    #657
    nem gond, neki is bármikor

    neki ilyen vadkapitalizmus monomániája lehet
  • IXEMGabeo
    #656
    politikailag a kommunizmusból áttértünk a kapitalizmusba, nem az amcsik hibája valóban, hogy mindent átveszünk tőlük, NEKÜNK minek kell az, persze egyébként pedig vannak hasznos és haszontalan dolgok is amikben próbáljuk őket utánozni...itt nincs mit tagadni, ez így van. Ha nekem nem is hiszel, de a töri tanáromnak mondtál volna ellen...
  • salsoul
    #655
    az valóban ...

    inkább vad hülyeség ...


    egyébként mindenkinek van választási lehetősége
    ami van az azért van mert folyamatosan az választják

    amcsi nem tehet róla, hogy "picsanyalás van"
  • IXEMGabeo
    #654
    repect Brigi
  • IXEMGabeo
    #653
    "Meg, hogy manapság amióta amcsi picsanyalás van('89-90 óta.)"

    ez a vad kapitalizmus...
  • Molnibalage
    #652
    Az osztálytársaim nagy részének én is rejtély maradtam. Mondjuk bizonyos sziten ők is nekem.

    Vicces volt az 5 éves találkozó, mikor tizenx ember úgy meglepődött, hogy van egy ikertestvéram. Lényegébe semmit sem tudtak rólam...
  • Brigicsaj
    #651
    Valamilyen téren igazad van..:)
    Én is 19 vagyok..:) Általánosba nekem is 2 barátnőm volt akivel úgy beszélgettem, a többiek csúfoltak, meg gúnyt űztek belőlem folyamatosan...
    Aztán közép suliba is 1 igaz barátnőm volt, meg volt rajta kívűl pár akivel elvoltam, a többiek baszogattak, de már nem érdekelt..
    Amúgy tényleg az a baj a legtöbb korunk beli, vagy úgy 14-20 év közöttivel, hogy elvannak szállva maguktól, elvannak kényeztetve, azthiszik hogy övék a világ és hogy bármit meg tehetnek bárkivel.
    Túl sokat nem lehet ellene tenni....1 vagy 2 embert kell találnod akibe kapaszkodhatsz, a többieket magasról le ********.....
    Én ennyit tudok hozzáfűzni röviden..:)
  • salsoul
    #650
    Általján fiatalemberek legfeljebb a dresszúrában és nem a nevelésben vagy észben különböznek egymástól. Hisz esze kevésnek van, nevelése pedig egynek sem.

    Eötvös József [leveleiből - 44 ]
    1870. március 19.


    mai fiatalok = mindenkori fiatalok
  • tttttom
    #649
    A mai fiatalok többségével az a nagy probléma, hogy a szülők nem tudnak/akarnak foglalkozni a gyerekükkel...Emiatt a gyerek nem tudja, hogy mihez kezdjen magával. Persze vannak kivételek.(Pl.: Én úgy gondolom, hogy tudok kezdeni magammal valamit 18 évesen, de most nem akarom fényezni magam.)

    Meg, hogy manapság amióta amcsi picsanyalás van('89-90 óta.) a sok fostos média átvette ezeket a butító dolgokat melyeknek csak a pénz a fontos más meg nem. Na kb. ennyit tudtam hozzáfűzni a témához. Na de hadd írjak egy kicsit arról is, hogy egyes fiataloknál teljesen eltérő volt a média meg a gyerekkor megtapasztalása...Láttam a hszek között a legtöbb arról számol be, hogy a mai fiatalok többésége mind hülye. Na jó ezt részben aláírom.

    Na de az én esetem abban tér el, hogy én nekem nem voltak barátaim se általánosban, se középsuliban. Én inkább olyan nagyon fiatalon teljesen csendes alap vegetatív(gépies) módon éltem. Mivel nem beszélgettem az osztálytársaimmal semmiről, mert úgy gondoltam/gondolom, hogy nem vagyok közéjük való. Az idősebbekkel keresem/tem inkább a társaságot. Emiatt ki is lettem közösítve. Aztán meg egy ideig ez így jó volt, hogy a nálam idősebbekkel haverkodtam/barátkoztam. De aztán pár hónap után nemtom miért, de nyomasztónak érezték azok a személyek, hogy én velük haverkodom oszt ellettem küldve a "picsába". Nem értettem még akkori nagyon fiatal fejjel, hogy mi a baj volt velem és, hogy mit rontottam el. A suliban az én idősebb havernak vélt haverjaimmal inkább a hétköznapi dolgokról beszéltem ami érdekelte őket.(munka,hobbi stb.) A divat dolgok nem kifejezetten tudtak/nak érdekelni. És nem volt még barátnőm se meg nem jártam el idáig még bulizni se(Na jó kb. 4-szer voltam idáig a bátyámmal meg a haverjaival...Meg néha iszogattam, de mégse érzem azt, hogy mindennap kéne innom meg ilyenek...) és nem drogoztam nem balhéztam és nem csináltam semmi hülyeséget mégis úgy érzem magam annak ellenére, hogy egyedül vagyok, hogy tartozom valakihez a családomhoz. hát kb. ennyit tudok írni magamról amit a nyilvános világnak kiadtam. :)

    Többet nem mesélek magamról...
  • Mike at home
    #648
    ergo az emlékek megszépülenk egy idő után, ennyi és nem több semmivel sem silányabb a mai gyerekek gyermekkora mint a miénk
  • Mike at home
    #647
    "Ha az erősebb elgyepálta unalmában a kisebbet és gyengébbet, az is rendben volt." ez szimplán nem igaz

    a 80-as években sőt, a 70-esben sem volt mindienki tanyasi, ergo nem mindeki ugrált kinn az erdőn-mezőn egész nap, volt akivel törődtek a szülei, és nem tojtak arra mit csinál egész nap. egyébként van akivel most sem törődnek. De telefon tényleg nem volt. Allergiás lehettél régen is. Disznósajtot soha enm ettem meg. a"kakóban nem volt vitamin" de volt, a Nesqucikben biztosan. Persze tanyán lehet, hogy nem :)
    WC, klórt már akkor is ismerték. Fárol mostalanul gyümölcsöt enni is tanyasi szokás, én még a banánt is megmostam (most is :) VHS volt korábban is, Spektrum, Commodore baráti körben is csak a 80-as évek közepétől. Szerintem a mostani kölyköknek is vannak barátaik, és uyganúgy tudnak bandázni is lenn az utcán. A 70-80-as években sem verhette már a tanár a kisdiákot, ez bizony nem fért bele a szocializmusba sem.
  • Mike at home
    #646
    simán volt Nestlé régen is
    csak a lúzerek ittak bedekót :)
  • Mike at home
    #645
    ez meg szimpla baromság
    illetve ugyanezt mondták rólad az idősebbek amikor gyerek/kamasz voltál

    mert tökéletes angyalka lettél volna kiskorodban :)
  • Mike at home
    #644
    maradjunk annyiban, hogy régen, azt mondták még kicsi vagy, nem csinálhatod, most meg azt mondják, a kicsik is hozzáférhetnek, nem csinálhatod
  • mrzed001
    #643
    Bocsi, de sajna te nem érted.
    Igen, nyomtuk mi is CoD-tól Halóig mindent (haló mint coop ... nevet a májam, az egy semmi sz.r) ... hát k.rvára nem építi a csapatot. Sőt, Moháztunk is nagycsapatosan, meg SW:BF az se.
    Ezek mind arról szólnak, hogy magányos hősök rohangálnak hülyegyerekek módjára, mennek ölni. Az ilyenek a fronton is 5 mp alatt hullanak el.

    Ha már moha, ez különösen jó példa. Volt ott pár szép nagy 20-30 fős csatánk.
    Ahogy szokás, páran mennek egymás után, de nem együtt, mindenki rambózik és elhasal.

    Mi viszont összeszokott csapat voltunk, 5-6-an mentünk együtt, ahogy kell.
    Senki sem rohan előre, első ajtó nyit, második be gránát, harmadik takarít bent, 4-5 hátvéd (nyílt terepen meg taktikai előrevonulás).
    És bár akkor telepítettük elsőnek(!), mégis alaposan vertük a profi minden pályát ismerőket.

    És amit te nem értesz, hogy ezek a játékok nem KÉNYSZERÍTIK rá a csapatmunkára az embereket. Mi így csináltuk, mert mi coopba nőttünk fel ... más senki sem.

    A Borderlands ezért is tényleges coop.
    Ott nincs sok esélyed, ha egyedül elindulsz, hogy te majd mekkorákat hentelsz ... mert nem fogsz.
    Ketten mentek, akkor a game is min 2x nehezebb ... 4-en meg >4x.
    Akiket egyedüli játéknál kinyírtál volna, azt ha 4-en mentek min 4-6x erősebben jönnek, így egyedül semmi esélyed ellenük (lőszert is beosszuk, kinek mi kell azt szedi fel, extrákat mint gyógyítás, ammo regen is ... a saját kárunkra erősítjük a csapatot).
    Mert mi nem szoktunk ám meghalni benne.

    A coop rts-eket meg gondolom hírből se ismered.
    Generals Zero:Hour? 3-an 5 db egy csapatba lévő maxi erősségű gép ellen?
    Szabály: Ha valakit levertek, vesztettetek.
    Ott sem nyomhatod úgy, hogy te bevéded magad és kész, védeni kell a többieket is, csak így élhetitek túl mind.

    Na ez a coop picinyem.
    Nem az együtt rohanunk az ellenfél felé keresztbe, kasul, agyatlanul.
  • Piszkos  Fred
    #642
    Istenkém, olyan sztereotípiákkal dobálózol hogy hihetetlen :D A doom meg a borderlands lenne a csapatszellem kovácsa?:D
    CS, CoD, itt is csapatmunka kell ám. ArmA1-2-ben meg főképp, egyes pontoknál néha olyan állóháborúk alakulnak ki hogy csak fogaskerékminta csapatmunkával lehet előrébbjutni.
    Vagy ha kifejezetten Coopra gondolsz, akkor pl. Gears of war, Halo, hogy csak egy párat említsek. Nem muszáj okoskodni, ha nem érted hogy mi is van voltaképp :D
  • IXEMGabeo
    #641
  • Willenbrock
    #640
    Mikor kisiskolás voltam a 80-as évek közepén még tisztelettel tekintettünk a "nagyokra" akik mindössze pár évvel jártak felettünk.Előre köszöntünk a felnőtteknek,előreengedtük az idősebbeket,eszünkbe sem jutott visszapofázni meg szülőnek árulkodni ha sérelem ért "feljebbről".Egyszerűen elfogadtuk a helyünket és megértettük hogy nem mi vagyunk a világ közepe és az idősebb embernek több tapasztalata van.Az is természetes volt hogy nem mindíg van az amit mi akarunk és nem kezdtünk vörös fejjel üvölteni ha nem kaptunk meg valamit a boltban.
  • IXEMGabeo
    #639
    egyénként egykori ismerőseimen is észrevettem akikkel egy osztályba jártam általánosba gyerekként, tökre normálisak voltak meg minden észrevettem eljött kb a 6. 7. osztály rossz ofő ilyesmik és baromira szemetek lettek, mert ugyebár akkor kamaszodik az ember...én sztem a kamaszkort az adott illető szülőjének kellene valahogyan kezelni, mert sokan ebben a korban kallódnak el és lesznek olyanok felnőtt korukban is...
  • IXEMGabeo
    #638
    egyébként igazad van, de itt nemcsak a számítógépes játékokról van szó, hanem az Internet okozta veszélyekről...túl sok kisgyerek, nagyon korán megkapja az 1. számítógépét ezáltal akkor már Internet is van és onnan minden mocsokságot áttanulnak a gyerekek...ez is egyfajta megközelítés...
  • IXEMGabeo
    #637
    feléledt eme topik is?:) érdekes téma, mivel fiatal vagyok egyelőre nem nyilatkozom talán 60 év múlva xD
  • mrzed001
    #636
    "nem képesek többé valódi emberi közösségeket alkotni-legfeljebb érdekből"
    Ami nem csoda, hiszen mindenhol azt szajkózzák nekik, hogy mindenki ellenség.
    Ezt látják a TV-ben (össz reality show erről szól), ezt nyomatják nekik az iskolában, illetve az összes számítógépes játékban ugyanez van.
    A Doom volt az első, és egy jó ideig az utolsó olyan játék, ahol a játék célja az volt, hogy közösen egymást segítve vigyék végig a pályákat.

    Igen a Coop mód, ez az ami teljesen kihalt.
    A gyerek azt látja az összes lövöldözős játékban, hogy mindenki ellenség, mindenkit meg kell ölni ... és lehetőleg minél többet.
    Magányos harcosok képződnek így, közös munkára alkalmatlanok.

    Néha vannak kimagaslóan coop játékok, pl a Borderlands.
    Ezeket kell preferálni, rá kell szoktatni a mai fiatalokat, hogy ha egyedül kóborolsz akkor unatkozni fogsz, állandóan elbuksz, és semmire sem mégy. Míg ha együtt mentek, összedolgoztok, akkor már van egy szerény esélyetek a túlélésre ... de csak szerény, ha komolyan támogatjátok egymást, önfeláldozóan.