755
mai fiatalok...
  • Willenbrock
    #635
    Jáj ezek a mai fiatalok,bezzeg a mi időnkben! Amúgy igaz:Senkit és semmit nem tisztelnek a mai fiatalok-csak az erőszaknak és az anyagi gazdagságnak van igazi értéke a szemükben, a vadkapitalista nihilista társadalom és a gyerekeknek udvaroló szölők/pedagógusok új rendszere tette őket ilyenné.Csak az egyéni érdeket és a taposást tanulják meg-nem képesek többé valódi emberi közösségeket alkotni-legfeljebb érdekből és nincsenek ideáljaik hisz a cinikus média kiölte azokat is.
  • jetskci
    #634
    Így van! Nálunk anno a katolikus gimiben nem engedték a lányoknak, hogy a saját hajszinük bármilyen árnyalatára befessék a hajukat, vagy kifessék a körmüket, sminkeljenek stb stb, állandóan ebből volt a botrány...
  • bld
    #633
    Hja a hajfestéses példádról meg anyni jutott eszembe, hogy egyre kevesebb őszes hajkoronát látni az utcán, bizony mára sok még azok közül is akik anno a saját gyerekük hajából petróval mosták a színt, most a nyugdíjból elmennek a fodrászhoz festetni:)
  • Piszkos  Fred
    #632
    Ööö... Hmmm. Egy okos ember mondta hogy minden generáció annyiban tér el az előzőtől, mint ők az ő szüleiktől.
    Gondoljunk csak bele. A szocializmusban nevelkedett generációnak is meg voltak a maguk vitái az ősökkel.
    Amikor az 50-60-as években a falunkba betört a hajfestés, több szülő petróleummal mosta ki a lánya hajából, közben persze szidták a büdös kölyköket :D
    Aztán ahogy mostanság megvannak a punkok, emósok, anno voltak a hippik, ősrockerek, őspunkok :D
    Minden generációnak megvannak a maga rákfenéi, amikért az idősek rühellik őket. Szóval nem az a keménydákójú, aki feláll a meccs elől, lesepri magáról a kiürült sopronis dobozokat, és lemegy a zuccára hogy jól beanyázzon a sarkon focizó srácoknak,
    hanem az, aki belátja, hogy igenis ők is ilyenek voltak fiatal korukban :D
    Külön megmosolygtatónak találom campy hszeit is, aki bár az általa imádott korszak után két évtizeddel született, úgy nyilatkozik róla mintha szakértője lenne.
  • daeemoon
    #631
    89 ben születtem, az utóbbi eszmecserét kiindító hozzászólás fele rám is igaz. A másik felét hiányolom. Hiányzik az az idő. (hol a fenében van a hangoló poti?... au!)
  • campy
    #630
    beindult a topik? no vita no racism
  • n3whous3
    #629
    Tesóm még akkor született, tényleg egy jó korszakból jött, neki máshogy telt el a gyerekkora, mint nekem, bár még én se a 90-es táborba tartozom bőven.
  • Fantomlovag
    #628
    21... De "hivatalosan" 18 és 30 közt "ifjúság"-ról lehet beszélni... Előtte fiatalkorú, 14 alatt gyerek...
  • Daza500
    #627
    Szerintem a legjobb, hogyha az Amerikai formát nézzük:
    20 év felett már nem számítasz fiatalkorúnak.
  • Szélrózsa
    #626
    meddig számítunk fiatalnak? csak h tudjam h kívülállóként szóljak e hozzá.
  • Balo
    #625
    Ezen olyan jót röhögtem, de szerintem mindenki aki vágja mi az a mosfet:D:D
  • campy
    #624
    hallottam ám!:D de ez a nyár más volt... no gép szinte, szerencsére:P tenisz, bringa, séta, pihenés friss levegő, ez volt jellemző az idei nyárra!:P
  • Herr Lehrer
    #623
    elég szar élete lehet annak, akinek nincs jobb dolga mint egész nap az SG-n panaszkodni, hogy ezek a mai fiatalok milyenek...
  • Ben C
    #622
    nem igazán értem Rúzsa Magdit milyen szempontból szúrtad be fekete pákó és győzike közé.
  • boyscout
    #621
    márnem :D
  • Wescone
    #620
    Mi van? Már a mai fiatalok sem irnak a topikba?
  • campy
    #619
    örülök ha igy látod!!! de már rég nem ír senki a topikba...
  • Disno
    #618
    köszönöm campy, sikerult mosolyt csalnod az arcomra :)
  • campy
    #617
    jajj de jo kihalt a topik!:):D
  • campy
    #616
    Róma - Lazio egyelőre 2-1 ezazz:D:D
  • campy
    #615
    hahaha...-.- érdekes elmélet!:)
  • Wescone
    #614

    Remekül szórakozom a beszólásaidon!
    Tömör és mulatságos.
  • Wescone
    #613
    Úgy látom itt mi nem vagyunk egy hullámhosszon mert nem igazán érted amit mondok.
    Szerintem ki-ki halgassa a maga csatornáját.
  • MoSFeT
    #612
    Ennek mindig ez a vége:
    "a törvény/szabály/elgondolás mindenkire vonatkozik csak rám nem"

    Attól, hogy valamit nem látsz, még nem jelenti azt, hogy az nincs.

    Gondolj a rádió példájára. Bekapcsolod és megszólal, és azt mondod, hogy csak az az egy adó van ami épp szól, mert nem hallasz mást. Ám ha arréb tekred az állomás keresőt... sőt ha esetleg hullámhosszot is váltasz, máris más és más adásokat foghatsz, attól függően, hogy milyen adásra (hullámhosszra) hangolod a rádiót.

    Kiemelnék pár szót: hullámhossz, hangolás, adás. Aki érti, érti.
  • Wescone
    #611
    Lehet, azt nem vitatom. Csak az arányok változtak meg kissé. 20-25 évvel ezelött a gyerekek 90-95%-a élte gyerekkorát a leirtak alapján, napjainkban jó ha 5-10%-árol elmondhatjuk ezt.
  • Wescone
    #610
    "Azért azt még hozzá kell tenni, hogy az emberek belső világával szoros összefügésben van a külső világ megjelenése."

    Van igazság benne, meg kell hagyni. Kár, hogy ez a megállapítás fordítottan működik nálam és még jó néhány jóérzésü embernél. Az én "belső világom" és sok más ember "belső világa" tökéletesen rendben volna ha nem kellene szembesülnünk nap mint nap a "külső világ" szánalmas látványával.
    De ezentúl aval fogom vigasztalni magam, hogy csupán csak más emberek "belső világát" tükrözi az elém táruló kép, én és sokan mások, csak véletlenszerüen vagyunk olyan szerencsétlenek, hogy állandóan sérült emberi "belső világokkal" szembesülünk úton, útfélen.
    Ettöl a felismeréstöl máris jobban érzem magam és elégedett vagyok!
    ...vagy inkább csak a fehér Milka-tol amit épp az imént nyeltem le?
  • campy
    #609
    jo enyhe elcsúszással tévedtem nayg dolog! MR. Proper:)
  • Wescone
    #608
    Haverok volnánk???
  • Wescone
    #607
    Úgy látom hajlamos vagy egyik végletböl a másikba esni.
    Nem akarsz jó példával járni elöl az ötleted kivitelezését illetően?
  • MoSFeT
    #606
    Jó, nekik csak akkor volt. De az nem jelenti azt, hogy másnak nem volt...
    Az, hogy nekem nem négy magos processzor van a gépemben nem jelenti azt hogy, senki másnak sincs, azt meg végképp nem, hogy nem is létezik.


    "1969 márciusától színes kísérleti adás indul a televízió 2. programja keretében, eleinte szerdánként, 18:00-21:00 adásidővel. Az EMV gyártmányú 2/0,4 kW-os adó az UHF sávban sugároz, a vételkörzete 30 km. 1973 végétől megszüntetik a 2. program kísérleti jellegét is. Ekkor a heti adásnapok száma már 4, a program sugárzása 4/0,8 kW teljesítménnyel folyik."
  • sapkafej
    #605
    sokkal kirívóbbak voltak

    hogy jön ide a fekete-fehér tv? :) a pánkok csak színes tv-ben látszanak?
  • campy
    #604
    ne akarjá mindig okosabb lenni!
  • campy
    #603
    a francokat anyám mesélte h MO-n nekik csak a 70-es évek végén volt!
  • Timbo
    #602
    Erre csak annyit, hogy lehet még most is így élni. Én a gyerekkoromoat így töltöttem (keverve a mai technikákkal :) ) és mondhatom csodálatos gyermekkorom volt. Bunkerépítéssel, erdőben, lődombon, sérülésekkel , éretlen gyümölcsökkel és mindennel amit csak a cikk tartalmaz. :)
  • MoSFeT
    #601
    Attól, hogy valamiről úgy gondolod, hogy nincs, bizony van.

    És már a '60-as évek óta van színes tv...
  • campy
    #600
    nem úgy értettem! más volt a divat meg amegjelenés! hajviselet ,meg minden
    Sapkafej: ennyire nem voltak kirivóak akkor helyesbítek! mivel csak fekete fehér tv volt lehet h nem tudtak róluk!
  • sapkafej
    #599
    "Skinhead, Rasszista, EMO , Rocker, Punk mit tom én kutyafüle 80-as években elképzelhetetlen lett volna"


    ezek (egytől-egyig) léteztek már a 80-as éveken is!
  • LES FORZA INTER
    #598
    ehh 80as évek rock nélkül? hm AC/DC, Edda, Beatrice... so-so jah 2000 előtt nem létezett rock...
  • no smoKING
    #597
    hallod haver azonnal költözz el arról a helyről ahol élsz..
    nem Echte ROMANTIKA, hanem Echte REAKTOR
  • MoSFeT
    #596
    Azért azt még hozzá kell tenni, hogy az emberek belső világával szoros összefügésben van a külső világ megjelenése.

    Tehát ismét oda jutunk, hogy: az embereknek első körben magukban kéne felszámolni a "környezetszennyezést".