244
A széles látókör mindenkinek jár.
  • _Vegeta_
    #204
    De ha mindenki lelep a nemzeti ertekek hova vesznek? En csak abban az esetben hagynam el az orszagot ha haboru dulna. (gondolom ezt most 21 eves fejjel ezt hozzateszem)

    Dynamic: Az atlag IS tehet arrol hogy idejutott az orszag. Miert? Mert nem gondolkodnak nem latjak at, hogy a politikusokat is csak cernan rangatjak mint a babukat. Es mindenki marja a masikat, hogy jobb e vagy bal pedig edesmindegy.
    Mert nem veszik eszre hogy 17eve szinte semmit se csinalnak.
    Nem tuntetni kell hogy mondjon le ez meg az mert azzal ugysem erunk semmit, egyszeruen ossze kell fogni en igy latom.
    Gond lehet meg azis szerintem hogy ha valaki bejut a parlamentbe orul hogy o majd meg fog tudni elni a fizetesebol es ennyi neki eleg is. Lehet rosszul latom.
  • mateus33
    #203
    Én úgy vagyok vele,hogy ha itt csak kihasználnak és nem becsülnek meg,akkor szívesen megyek oda ahol nem így van,és nem érdekel h ezért a szülőföldemet kell itthagynom,mert hülye azért nem vagyok:D
  • Dynamic
    #202
    Úristen milyen álomvilágban élsz?Ki ne találd már, hogy nekem vagy neked kéne segíteni az országon.Ez most teljesen úgy hangzik, mintha a mi hibánkból lenne ilyen, mintha nem dolgoznánk eleget, mintha lopnánk, csalnánk, mintha mi miattunk nem jutnánk előrébb.Ez az ország nagyon nagy szarban van, de nem a kisemberek hibájából.Nyugodt lehetsz a kisember mindent megtesz, hogy legalább a parizeres kenyérre való meglegyen.A hibát teljesen máshol kell keresni, de ez már politika nem is akarok belemélyedni.Tudod én meg inkább élek külföldön tízszer annyit keresve, kiegyensúlyozottan, érezve, hogy megbecsülnek, ahol van jövőm, mint minimálbéren tengődve, 20 évig fizetve a lakást, folyamatosan idegeskedve és stresszelve hogy hogyan fogom kifizetni a 45ezer forintos rezsimet, ebédre grízes tésztát enni, mert többre nem telik, nyaralás gyanánt hosszú hétvégére lemenni Lillafüredre, mert Olaszország már drága, és közben egész évben dagad a mellem a büszkeségtől, hogy ejnye, milyen jó is magyarnak lenni.
  • Dynamic
    #201
    "Amíg fegyverel nem kényszerítenek, addig nekem ez lesz a hazám, és kész."

    Milyen üres szavak ezek.Lehet köpködni, de én sosem éreztem ennek súlyát, csak egy jól hangzó passzusnak, a tehetetlenek mentegetőzésének.
  • Dynamic
    #200
    Egészségedre, én leléptem:)
  • _Vegeta_
    #199
    feldigiztem mpeg2be csak a gond hogy ööö 2GB-ot foglal perpill. :D
  • Jrex
    #198
    engem pont az a dinos rész érdekelne,mert nagyon régen láttam.
  • _Vegeta_
    #197
    Rendbe kell hozni ezt a ki*szott allamot. Vegre tenyleg meg kell csinalni a rendszervaltast es nem csak szineszkedni amit 17eve csinalnak.
  • TomDantes
    #196
    Igen ez így van.
    De ha külföldre mész, akkor nem segítesz semmit az országon.
    Mellesleg, rajtam inkább egy magyar gazdagodjon meg mint monfjuk egy ír.
    De a lényeg akkor is ez, hacsak nem végszükséglet én nem hagynám el a hazámat. Akármilyen rossz is, én ide születtem ,itt akarok élni. Nekem ze fontosabb mint a pénz. Inkább élek itt minimál béren, mint hogy külföldön éljek ötször annyit keresve.
  • Inquisitor
    #195
    Ha én elhatározom, hogy holnaptól jóember leszek és a többi, akkor mekkora esélyem van, hogy megtaláljak egy olyan melóhelyet, ahol nem létminimumra vagy 4 órára (vagy se!) vagyok bejelentve és ahol legalább a TB egy részét tényleg fizetik? Mert dolgozhatok én napi 12 órát, meg heti 6 napot is, ha abból az ország semmit se profitál, akkor semmit se tettem, nem de? :(
  • szilvalé
    #194
    Egyetértek...egyébként..nem éhezek, sőt..mondhatni én jól élek itthon is...de én csak egy vagyok a sokmillióból...Na innentől poltika számomra OFF..hetekig vitázhatnánk..
  • TomDantes
    #193
    Aha, és az eszedbe sem jut hogy mindez azért is van mert mindeki úgy gondolkodik mint te?
    HA inkább úgy gondolkodnának az emberek mint én hogy igenis , segítsünk a hazánkon, ne a saját kicsinyes érdekeinet nézzük hanem hogy mi a jó az országnak.., nos akkor talán haladnánk valamire.

    És tudod, én is pontosan látom, hogy mi minden rossz itt. Igaz,bunkó paraszt csalók az emberek, alacsonyak a bérek, ez mind igaz . De ettől eltekinte én akkor is itt szeretek élni.
    Tudod ,az meg hogy kit támagogatsz, például a tegnapi Frei-adásban az Írországba kint magyarok. Ithonsi maradhatak volna hogy tehetségükel a saját hazájuknak próbáljanak segíteni, de nem nekik a pénz fontosabb. Aztán odakintről megmagyarazzák hogy mi itt a helyzet. Nos, az ilyen gondolkodást nem szeretem.
  • homeless
    #192
    Húha nagy szavak. Akkor mond el, hogy miért jó a hazádban élni! Azért mert 0 munkalehetőség, alacsonyak a bérek, bunkó paraszt csalók az emberek? A magyarokkal bunkók, a túristákat átbasszák. Remek haza.

    "magyar vagy és ithoon élj, itthon dolgozz, munkáddal, tudásoddal, erődel a hazádat támogasd."
    Ez egy álom, hogy a hazádat támogatod. Pár faszt támogatsz akik leépítik az országot.
  • TomDantes
    #191
    Nem tudom de geyelőre még nem éhezek. Vagy te talán igen? Talán kenyérre sem telik?
    De mehetsz nyugodtam nyaralni Mauritiusra, ha neked az fontosabb mint az hogy magyar vagy és ithoon élj, itthon dolgozz, munkáddal, tudásoddal, erődel a hazádat támogasd.
  • Ramore
    #190
    Nagyon érdekes ötlet elméleti síkon, hogy profi, külföldi szakembereknek kellene vezetni az országunkat. Én biztosan nekik szavaznék bizalmat, mert a jelenlegi politikai elit pártállástól függetlenül többszörösen leszerepelt....
  • Lacee
    #189
    ezaz, ha valami nem működik akkor javító szándék helyett szarjunk bele, hagyjuk ott. nem a legjobb példa, de teszemazt a családodban összeveszel valakivel, az a megoldás hogy nevet változtatsz? házasság?
    felelős államférfi meg nem mondjon olyat hogy az állampolgárok menjenek külföldre, kész röhej... bár nem az első és utolsó. na de sztem nem véletlenül szűnt meg a politika-topiccsoport itt az ezsgén, evezzünk ontopicabb vizekre!
  • szilvalé
    #188
    És Neked enni ad a fene nagy hazaszereteted ??A gyerekedet is a hazaszeretetből fogod iskolába járatni?? A hazaszeretet majd meggyógyít ha kórházba kerülsz??? Stb..stb..stb..Éljél csak meg a nagy hazádból..én meg elugrok Mauritiusra nyaralni :D :D
  • TomDantes
    #187
    Nem akarok nagyon politizálni, de nem értem miért akanak innen ennyien el menni, meg miért mentek el ennyien.
    Amíg fegyverel nem kényszerítenek, addig nekem ez lesz a hazám, és kész.
    Nekem az hogy a hazámban élhetek fontosabb mint az hogy több fizetést kapjak.
    Hatalamas baj hogysokan nem így gondolkodnak, nagy baj hogy sokaknak fontsabb a pénz mint a haza.
  • Lipi1980
    #186
    Ez így van!
    És még csodálkoznak, hogy csökken a népesség???

    Abban a pillanatban, amint már nem látok több lehetőséget a jelenlegi munkámban és kifogytam az ambícióból, akkor én is megfogadom Gyurcsány papa tanácsát...
  • Lacee
    #185
    megint jó post a comment.comon

    a kommentek sem rosszak :)
  • homeless
    #184
    Tényleg az lenne a megoldás, hogy ki kéne takarítani az összes pártot. De ez SOHA nem fog megtörténni. Jól mondták a tegnapi műsorban, hogy nálunk nem történt meg a rendszerváltás. Az csak egy álca volt. Ugyanúgy maradtak a régi fejesek, mint pl Horn Gyula, aki régen valami komcsi tiszt volt, később miniszterelnök lett, vagy mondhatnám Medgyesit is. Az észteknél "felmosták a padlót" a régi vezetőkkel, és elküldték őket a kúrva anyjukba. És meg lehet nézni hol tartanak most. Arra ne is számítson senki, hogy a fidesz vagy az mszp megszűnik mert nemfog. Mindkét párt hataloméhes buzikból áll. Ha létre jönne egy új párt motivált fiatalokból akkor se tudnának nyerni, mert a 2 nagy párt hívei olyan agymosott hülyék, mint a szektások. A semlegesek meg nincsenek annyian, hogy egy új párt nyerni tudjon velük. Szóval lehet álmodozni, hogy egyszer jobb lesz, de ez a közeljövőben nem fog bekövetkezni, mert pár fasz annó megalapozta a jövőjét és atombombával se lehet kirobbantani őket.

    Hamarosan én is megfogadom gyurcsány egyetlen jó tanácsát miszerint "el lehet menni!"
  • Lipi1980
    #183
    Nagyon tetszett a tegnapi dosszié!
    Egy rövid hozzászólás, melyet érdemes végigolvasni:

    Azt hiszem nem túlzok, ha azt állítom, hogy evvel a témával kapcsoltos véleményemmel több száz ember osztozik:
    Régóta - de legalább azóta, amióta újabb négyéves bizalmat szavazott a többség a Gyurcsány-kormánynak - azon a véleményen vagyok, hogy ezt az országot teljesn mindegy, hogy ki kormányozza. Hiszen a parlament székeit koptató emberek ahelyett, hogy az ország érdekeit tartanák szem előtt, csak a saját zsebükre figyelnek és arra, hogy a négy év alatt minél púposabbra tudják tömni! Ezért is örültem annak, hogy a Gyurcsány kormány kapott még egy ciklusra szóló bizalmat, hiszen amit ők négy évre beígértek - bár igaz ez az összes előző kormányra is - arra lehet hogy a két ciklus is kevés lenne.

    Emlékszem, hogy amikor általános iskolában március 15-ét ünnepeltük, akkor édesanyám lázasan varrta a nemzeti színű kokárdát, amit én büszkén viseltem az ünnepségen. Ezzel szemben mas egy olyan országban élünk, ahol ha rajtad van a kokárda, akkor leköpnek az utcán, mert mocskos jobboldali vagy?!?!?!?!
    Ilyen országba miért vállaljon gyereket az ember? Majd őt is megdobálják, megrugdossák az utcán, mert kokárda van rajta? Miért kell(ett) egy nemzeti szimbólumot ikisajátítani egy politikai pártnak?

    Ha számít a véleményem, ennek az országnak egy olyan vezetés kellene, amely nem köpköd egymásra azért mert ők a "patkó" ellentétes oldalán ülnek, hanem meg kellene látni a valós problémát, és azt közös erőből megoldani. Lehet, hogy ugyanazt a problámát a bal és jobb oldalról máshogy látják, de hát több szem többet lát, és attól a probláma még ugyanaz marad!

    Egyetértek abban is egyes hozzászólókkal, hogy ki kellen takarítani az egész "patkót" és olyan fiatal, firssen (akár külföldön) végzett szakembereket kellen odaültetni, akik csak a történelem könyvekből ismerik az olyan szavakat, mint a kapitalizmus, az kommunizmus, a szocializmus, nacionalizmus stb.

    Lehet, hogy ezek utópisztikus elképzelések, de lehet, hogy működne?
    Ennél már csak jobb lehet a helyzet..."

    Mi erről a véleményetek?
  • _Vegeta_
    #182
    dejo hogy nem olvastam tovabb a topikot, ment volna itt a vita fenysebessegen ^^
    Amugy nekem megvan VHS-en a dínó szauruszokrol keszitett riportfilmje (még az M1-es Frei dosszie). Emlexem mennyit mosolyogtam a "dínó szaurusz" kifejezesen. :)
  • Jrex
    #181
    de ilyen régabbiek érdekelnének.
  • blackgamer
    #180
    legújabbat a honlapjáról
  • Jrex
    #179
    valahol le lehet tölteni részeket?
  • blackgamer
    #178
    nem láttam a héten sajnos, amúgy szerintem jó amit csinál, kereskedelmi televíziókban nem lehet Discovery szintű adást adni mert a kutya se nézné
    de Discovery-n is jókat tudok röhögni bizonyos témákon, az is felületes adó
  • Inquisitor
    #177
    "összefoglalva az zavar a műsorban, hogy vesz néhány statisztikai adatot és féligazságot, és abból összehoz egy sztorit, ami után az egyszeri néző feláll és azt hiszi hogy "hú de tájékozott lettem", holott korántsem ez a helyzet."


    Erről szólt Frei ediggi összes munkássága. Van egy pár alapvetően vagy jórészt téves "hiedelem" meg "előítélet", ő meg cinál egy műsort amivel "bizonyítja" az általa prezentált áltényekkel. Megalol. De meg mondom őszintén, ha ilyen f*sra vevők a nézől, a Frei meg ezért pénzt is kap, akkor csinálja csak. :D

    Hogy idézzek egy régi klasszikus dalból: "Falsche riporter, Thomas Frei ..."
  • Magnumrolcsi
    #176
    Utóbbi 3om adás most vhogy nagyon bejött :)
  • blackgamer
    #175
    "Ma 12 - 14 óra között Frei Tamás várja Önt a www.frei.hu -n a chaten!"
  • Seth
    #174
    second life, lehet úgy van hogy 2nd life, nemtom
  • bali0015
    #173
    csá bocsi lehet már elhangzott ez a kérdés de nem tudja valki mi annak a játéknak a cime amit a neten lehet játszani és frei müsorába szerepelt(ahol lehet repülni meg házat venni stb.) külömben meg érdekes müsor volt(4.dimenzió) ,ha valaki tudja a cimet kérem mondja meg elöre is köszönöm. Balázs
  • blackgamer
    #172
    gamer365.hu-s Frei műsor elemzés :) egész poénos így hallgatni netezés közben
    forrás
  • Lacee
    #171
    illetve egy másik cikk, külön felhívom a figyelmet az utolsó bekezdésre :)

    link
  • Lacee
    #170
    lopok a comment.comtól:

    "Ezek után szinte felüdülés volt Frei „mennyiért ölné meg a magyar miniszterelnököt?” Tamás műsora, amely nem hozta az előzetesben ígért fröcsögést. Ez annyit tesz, hogy a műsor nem volt minősíthetetlenül rossz. Minősíthetően rossz volt. Míg a Kultúrház naponta jelentkező élő műsor, a Dosszié kéthetente és felvételről szélesíti a látókört (hogy mennyire, az a Webisztánon is olvasható). Elvárható lenne hát, hogy a készítők alaposabban utánanézzenek a témának, ami nem azt jelenti, hogy három kontinensen beszélgetünk emberekkel, hanem többek között a megfelelő háttérmunkát. Ez Freinél kimerült a tudatlan nézőben esetleg kialakult előítéleteknek való hanyatt fekvéssel, és a kellően negatív hívószavak – gyilkosság, pedofília, illegális – ismételgetésével.

    Hogy a legmeglepőbb negatív jelenségeket összegyűjtse, Frei nagyot markolt a lehetséges témákból, az egyenként is igen különböző MMORPG-ket egy kalap alá vette, és melléjük csapta a közösségi site-okat, az erőszakos játékok hatásait és a netes pedofíliát. Az eredmény a felszín kapargatása lett a szokásos freiszolással a dollármilliókról. Mindezt olyan csúsztatásokkal súlyosbította, mint a filmipar és a játékipar forgalmának összehasonlítása (12,5 milliárd vs. 10 milliárd dollár – arról nem szólt a műsor, hogy az előbbi összegben a játékkonzolok eladásai is benne foglaltatnak), vagy az hogy a World of Warcraft lényege egymás megölése (holott a szerverek jelentős része meg sem engedi egy másik játékos karakterének lemészárlását). Szakértőnek pedig sikerült megnyernie többek között annak a játékmagazinnak a főszerkesztőjét, amelyet túlnyomó többségben kiskorúak olvasnak, ehhez képest az olvasók az egyik lapszám mellé csomagolva megkapták minden idők egyik legbetegebb, 18 éven felülieknek szóló játékát, a Postal 2-t.

    Így annak ellenére, hogy az előzetesben ígért armageddon szelídebb formában került főműsoridőbe, azt kaptuk, amit vártunk. Az egyetlen igazán meglepő elem Frei, a nyelvújító volt – percenként sulykolta, hogy a virtuális tér nem más, mint „a negyedik dimenzió”, ahol netizenek, netpolgárok, sőt, „digitális bennszülöttek” térülnek le a jó útról.

    Végül tehát nem történt katasztrófa, de a tévé nyitása a sajátos közösségi élettel rendelkező MMORPG-k felé nem sikerült. A játékosok jogosan húzták fel magukat (a műsor fórumán is), a Kultúrházról pedig joggal kapcsoltak el. Az esténként nem monitor-, hanem tévéképernyőre gyógyult analóg bennszülöttek pedig nyugodtan sóhajthattak fel: lám, tényleg akkora marhaság ez az internetes játék, mint gondolták. "
  • bcrics
    #169
    frei 12.11
  • Toroco
    #168
    Hát mondtak pár hülyeséget a játékokkal kapcsolatban. GTA ban nem is kapsz pontot a rendő megölésért, meg nincs is benne nemi erőszak. csak az a kis sex amit a barátnővel csinálsz, de az is teljesen felöltözött emberekkel. szal erről ennyit. Véletlen sem a manhuntot mondták, amit be is tiltottak sok helyen. kiváncsi lettem volna mit mondanának az NFSröl, mert abból csak képeket mutattak.
  • Dynamic
    #167
    Tényleg nem sok mindenről maradtál le.Játékos szemmel tényleg gyenge volt.Semmi extra, csak általánosságok.Vagy 20 percig azt a Second Life nevű cuccot ajnározták, meg kb. 5 perc WoW és kb. 2 perc CS amiről meg abszolút semmit nem mondtak, csak képeket lehetett látni.Ja, meg netes pedofilok.Ennyi.
  • Balyy
    #166
    hy!
    Nem tud vki dobni egy linket ahol megtudnám nézni esetleg mert lemaradtam róla! De a kommenteket nézve lehet nem is baj!
    A freiről egyébként is megvan a véleményem csak a téma miatt érdekel!
  • Dynamic
    #165
    "valószínűleg elmegy a kedve az egész számítógépes mizériától... "

    És ez miért baj?Az direkt jó, ha minél kevesebb ember kockul:D

    "az sem igaz, hogy a rendőrök elleni erőszakot jutalmazza a játék"

    A GTA-t nem nagyon ismerem, hálistennek kimaradtam belőle, de sok játék brutalitása jóval túlmutat még ennél is(Manhunt,Carmageddon, Postal stb.), szal a lényegen mit sem változtat.