244
A széles látókör mindenkinek jár.
  • Jrex
    #244
    Sziasztok, keresem azt a részt amelyikben dinoszauruszokról van szó, vagy a címe is jól jönne, vagy esetleg akinek meg van az leírhatná üziben, hogy a tojásos résznél mit mesél az egyik paleontológus. Előre is köszi :)
  • szjaori
    #243
    http://konyv-konyvek.hu/a_megmento_9996319
    Kár hogy megszűnt a műsora, legalább könyveket ír.
  • blackgamer
    #242
    ma Frei!!!
  • blackgamer
    #241
    Bezárul a Frei Dosszié
    Egy évig biztosan nem lesz Frei Dosszié - ezt maga a műsor gazdája jelentette be.
  • nothes
    #240
    Arról beszélek.
  • blackgamer
    #239
    szerintem az utcák tisztaságára gondolt
  • nothes
    #238
    Az a habsburg csaj nem igazán volt képben... Amikor azt mondta: Mo kezd végre megtisztulni, majdnem röhögtem. A nyugati határszél talán.
  • blackgamer
    #237
    utsó Frei elég jó volt Como tényleg jó hely lehet, Szibériába nem vágynék (mármint állandóan lakni)
    köv. utána nagyobb szünet? miért?
  • _Vegeta_
    #236
    Jo kis musor volt ez. :)
  • Jrex
    #235
    ja én is láttam,a sok hülye követi annyira,én csak párat kedvelek,de nem követem őket,pedig még abba a korba vagyok.
  • Bandi 18
    #234
    Az biztos hogy nagyon el*urvult a világ és majmolják a sok nyálas sztárt :D. Én csak sajnálni tudom őket
  • blackgamer
    #233
    jáj, nem szeretnék ma tizenéves lenni...
  • _Vegeta_
    #232
    Oksi. :)
  • Lacee
    #231
    ok, ha így gondolod akkor asszem ne vitatkozzunk, elbeszélük egymás mellett...
  • _Vegeta_
    #230
    Nagyon korrekt volt a szamitogepes riport. Az jott le a szamitogep jo hobby, de konnyen magavalragadhat a vilaga. Ennyi.
  • Lacee
    #229
    "széles látókör mindenkinek jár" - lolmár. az általad említett alcím is kb szeptemberben lett csak hozzácsapva, pont amiatt hogy állandóan támadták a műsort.
    pont a számítógépjátékos rész az, amin könnyű illusztrálni, hogy egyszerűen nem igaz, amiket bemutat: nem gondolod, hogy veszélyes dolog a számítógépet csak a wordről vagy még arról sem ismerő embereknek úgy bemutatni a gamer szubkultúrát mint öngyilkos, erőszakfüggő elmebetegek csürhéjét, akik napi 16 órákat játszanak "griffháton, a negyedik dimenzióban"?
  • _Vegeta_
    #228
    A)
    nem ismeretterjeszto musor, hanem szorakoztato riportfilm (aktiv, fokusz, naplo stb)
    B)
    ha olyanoknak szanjuk akiknek fingjuk sincs a temahoz, akkor egyertelmuen a keszitok velemenyet kell hogy tukrozze a musor a tenyek felhasznalasa mellett. (Feligazsag mi a tokom az?)
    Peldanak eleg megnezni az internetes, szamitogepjatekos reszt.

    Jah igen a musort is ugy hangoztatjak hogy a "vilag frei es stabja szemevel". Nem pedig az igazi vilag vagy mittudomain.
  • Lacee
    #227
    az ismeretterjesztő műsor igenis pont arról szól, hogy duplán ellenőrizzük a tényeket (mivel olyanoknak szánjuk, akinknek lövésük sincs az adott témáról), nem az hogy szándékosan(!) féligazságokat vagy ordító hülyeségeket mondunk.
    a legutóbbi adásban magához képest kevés ilyen volt, mivel 90%-ban ismert emberek véleményét hallhattuk.
  • _Vegeta_
    #226
    Vonatkoztassatok mar el az ilyen hulyesegektol, ez annyira lenyegtelen... egyebkent is kereskedelmi televizioban csak igazat mondani nem lehet mert megb*sszak a pofajukat. :D
  • GregSB
    #225
    Itt van az adás 2 részletben.

    Én most néztem meg, és azt tanácsolom fentartással kezeljétek a benne elnahgzott "tényeket". Az alap-témával nincsen baj, az teljesen igaz és jó hogy műsort csinált belőle, de megint tele van nagyzó barmosgáokkal, amiknek a fele sem igaz.

    Egy konkrét példa: az hogy az Írországban kint lévő 7000 magyar hazánk krémje kb annyira igaz, minthogy az a pék vagy nem tudom ki bérgyilkos volt (akit megkérdezett az elnök vérdíjáról).
  • TomDantes
    #224
    Ha miután befolyást szerzett és haza jön, akkor tisztelet.
    Ha meg nek ,akkor sem haragszom rá, csak akkor ne magyarázzom hogy hogyan kéne itt magyaroszágon élni. Lehet hogy jobban tudja, de onnan a távoból legynen okos.
  • _Vegeta_
    #223
    Hm
  • Frosty01
    #222
    hol lehet megnézni utólag? (neten)
    ha tudtok adni egy linket, megköszönném (privátban)
    ezer thx előre is!
  • Serpa
    #221
    akkor az a sok közgazdász adja vissza a diplomáját, és üljön vissza a padba ^^
  • _Vegeta_
    #220
    2007be? szerintem irrealis hogy be tudtak volna hozni 5-6ev alatt a lemaradast. Tologatjak.
  • Serpa
    #219
    szóval akkor a 2007es bevezetésről is kamuztak?
  • _Vegeta_
    #218
    De epp ezt mondtam hogy nem par ev alatt tortent hanem 17! ev alatt foleg az elso 4ev volt a leglenullazobb. :)
  • Serpa
    #217
    értem.

    az infláció, a ktgvetésihiány, a valuta-árfolyam és a hitelek kamatlába nem lépheti át a meghatározott értékeket.

    persze, h lehetetlen behozni, hisz pár év alatt lenullázták az országot.
  • _Vegeta_
    #216
    Mar amikor mondtak akkor tudtak hogy keptelenseg lesz betartani az igeretet, amugy se volna nekunk jo az euro egyenlore..

    1990tol kezdodtek a rossz lepesek sott a legrosszabb lepesek 1990-1994kozott tortentek megalapoztak a jovonket es most szivunk. :(

    Az euro bevezetesehez valami 4-5kriteriumnak kell megfelelni mar nem emlexem, kozgaz oran csak hallgattam tanar aztmonda ne irjuk csak ertsuk meg. :) Szoval tenyekre nem emlexem de a lenyeg hogy nehany kriterium olyan mertekben nem felel meg az elvarasoknak, hogy szinte akarmit csinalunk lehetetlen par ev alatt behozni. :P
    Nemtom mar mi a fene volt de valaminek 3szazalek alatt kell lennie! Ami nekunk 9% volt, a mostani intezkedesek miatt ez leesett 6%-ra. Szoval erted. Sulyos gondok vannak. :(
  • Serpa
    #215
    persze, h voltak gondok, de mint írtam mindenki, vagyis jobb oldalról és bal oldalról is mindenki, azt mondta, h idéntől már €-val fizetünk;

    miért nem fizethetek €-val akár már ma?

    2002től kezdve nagyon rossz irányba folytatta útját kis hazánk, a 100 steppet leszámítva :) ,de már azt is nyügjük.

    a másik, azt nem értem, h a pénz elvonástól mér javulna bmi is.

    mikor a fejlesztésekhez pénz kell (pl. Klebersberg pénz ölt az oktatásba, a 20as évek elején a nemzeti jövedelem ~2-3%át költötték rá, a 20as évek végén már ~14%ot), ami meg is volt (hitelek tömkelege), csak ugye elqrták, nem arra költötték amire kellett volna.
  • _Vegeta_
    #214
    De 2002ben is ugyanolyan gondok voltak ha jol emlexem, a gond hogy azota nem javult a helyzet. :)
    Pontosabban most az itezkedesek hatasara valamit javult, de nem eleget. :)
  • Serpa
    #213
    "Euro bevezetesevel alapaiban vannak a gondok"

    hát ez az.

    mi történt 2002 óta, ami ezt hozta?
    költői kérdés ^^
  • Serpa
    #212
    azt kifelejtettem, h most csak találgatások vannak a bevezetésére vonatkozóan, ami elszomorító.
  • _Vegeta_
    #211
    Ezt tudnad reszletezni? Nemnagyon tudom mire gondolsz. Euro bevezetesevel alapaiban vannak a gondok. :)
  • Serpa
    #210
    saját vélemény következik.

    a hétfői adás műsorra se került volna, ha 2002ben nem történik az ami.

    hisz rendre elfelejtik az emberek, hogy 2002ben oldaltól függetlenül mindenki egyetértett abban, ha minden úgy megy tovább ahogy, akkor már idén €-val fizetünk itthon; aminek bevezetése "nem kicsit" függ az ország gazd.-i helyzetétől.
  • DrGreen
    #209
    Sajna lemaradtam a műsorról. Frei oldala nem müxik. Vki kisebb (pl.: 320x240) felbontásban feltudná tenni vhová ateljes műsort?
    Előre is köszi.
  • Ronny
    #208
    amúgy meg az emberek mindenütt ugyanilyen hülyék, csak mindenki a maga módján rakja bele a fejét a hurokba. Akármint csinálhatunk, ez az ország el fog jutni A-ból B-be. Mindenhol ugyanaz a forgatókönyv zajlódik.
  • Ronny
    #207
    és ha a politikusokat hátulról rángatják akkor ki fogja megszervezni ezt a nagy összefogást? Nincsenek alulról jövő törekvések, csak a marxista történelemkönyvek hazugságai között.
  • Ronny
    #206
    Lehet, hogy az az Írorszában élő srác csak ugródeszkának tekinti az országot és később angol nyelven publikálva több befolyást szerez, mint Feribohóc. Közben te itthon fizetted az adót és az éppen regnáló hazugbandát.


    Ez egy kis ország, ahol éppen a tőlünk teljesen idegen háttérhatalmi törekvések valósulnak meg. Ezekbe nincs beleszólásunk, mint ahogy Orbánnak és a Gyurcsinak sincs. Ők is csak úsznak az árral és hozzáteszik a maguk kis dolgait.


  • Ronny
    #205
    a népességcsökkenésnek ehhez pont semmi köze...