244
A széles látókör mindenkinek jár.
  • Reyes
    #164
    "összefoglalva az zavar a műsorban, hogy vesz néhány statisztikai adatot és féligazságot, és abból összehoz egy sztorit, ami után az egyszeri néző feláll és azt hiszi hogy "hú de tájékozott lettem", holott korántsem ez a helyzet."

    Így van...Ezt akartam én is érzékeltetni:S
  • Lacee
    #163
    szerintem meg pont a tájékozatlan emberek érdeke lenne, hogy rendes információval lássák el őket. te vagy én tudjuk hogy mi az a vov, de azért ez nem az, amit professzionális riportnak neveznék... képzelj el egy embert aki tényleg elhiszi amit a TV-n hall, valószínűleg elmegy a kedve az egész számítógépes mizériától...
    "leülsz a gép elé, belépsz a negyedik dimenzióba (LOL) és akkor medveként repülsz a griffmadarak hátán, kivéve persze ha nem molesztálsz tízéveseket." ja, és a GTA-ban nemi erőszakért kapsz pontot? ugyan. mint ahogy önmagában az sem igaz, hogy a rendőrök elleni erőszakot jutalmazza a játék, tudtommal az az alapsztori hogy korrupt rendőrök teszenk keresztbe mindenkinek... valóban, filmekben vagy épp a hírekben még nem hallottunk hasonlót, ejha, hű és ha.
    összefoglalva az zavar a műsorban, hogy vesz néhány statisztikai adatot és féligazságot, és abból összehoz egy sztorit, ami után az egyszeri néző feláll és azt hiszi hogy "hú de tájékozott lettem", holott korántsem ez a helyzet.

    enyhén szólva komolytalan... bár legalább annyit javult a helyzet hogy finomítottak a szlogenen: "a világ Frei szemével", nem azt mondják hogy így van.
  • Dynamic
    #162
    Így van.Speciel én is örülök annak, hogy már nem vagyok játékbuzi, mint 4-5 évvel ezelőtt, amikor napi 5-6 órákat játszottam.Ma már jó ha havonta játszok 5-6 órát.

    Reyes:
    Egyébként szerintem semmi baj nem volt az előadásmóddal.Azok a külső szemlélők, átlagemberek akiknek a műsor szólt és amúgy sem értenek hozzá, úgysem érzékel abból semmit, hogy Frei mennyire profi vagy nem profi a témában.Most az, hogy WoW-ot mond World of Warcraft helyett...na bumm.
  • Lacee
    #161
    azért megnyugtató hogy ez a Frei-féle "negyedik dimenzió" nem létezik...
  • blackgamer
    #160
    ha leült volna, akkor talán nem filmezne és a világot járná, hanem egy testi, lelki ronccsá válna mint sok ember akiket a netes játékok vágtak haza
    mint pl. az a magyar tag akit mutatott, van feleség, gyerekek, erre az egész estéjét wow-al tölti, mi ha ez nem roncs?

    nekem is voltak problémáim, tanulmányaim megsinlették rendesen a cod-os függőségemet, de szerencsére már kigyógyultam belőle

    a közösségi oldalakról: pl. Hotdog már nem győzi a sok 10-en éves lenge fotót törölni, nem kell ezeket bátorítani hogy vetkőzzenek, ma ez a trendi a teenage-er lányoknál, kicsit durva szerintem

    nem voltak a filmben hülyeségek, bár természetesen mindegyik epizód sugal egyfajta laikusságot, elejéről mondjuk lekéstem
  • Bucser
    #159
    Frei meg a komolyság?? ne vicceljünk ámbörök..
  • Reyes
    #158
    Jajj, az ökör Frei...Aszongya wow, meg csé.....Nem vagyok egy nagy gémer, de 100x többet értek hozzá, meg ezen a fórumon sztem az emberek 90%-a...

    Ez csak annyit szűr le, hogy ott KELL görnyedni a gép előtt, hogy feltápold a karaktered, ami nem jó, és a csúnya fejlesztők ebből megszedik magukat...

    De persze le merem fogadni, nem ült le csak fél órát játszani egy passziánsznál komolyabb játékkal...
  • csgj
    #157
    kockafejű gyerekek :)
  • REALista
    #156
    Milyen kockák???
  • Seth
    #155
    de ezeken a beharangozókon olyan jót lehet mosolyogni. Úgy vannak beállítva mint vmi szekta ^^
  • Dynamic
    #154
    Kockák górcső alatt:D
  • blackgamer
    #153
    ma érdemes lesz nézni, mert a multiplayer játékokról lesz szó
    előzetes
  • GregSB
    #152
    Tóta W. Árpád meg jó dolgokról ír, csak a "megmondom keményen a tutifrankót fikázással vegyítve" stílusától már rosszul vagyok.
  • GregSB
    #151
    Egyetértek. Régebben is "kritikus hangvételű" cikkeket írtak, de azok még emészthetők voltak. Elleben a mai fikázástól fröcsögőekkel. Én már komolyan nem emlékszem mikor írt a Cinematrix valami pozitívat egy filmről utoljára...
  • Ramore
    #150
    engem sokkal jobban meglep, hogy az index.hu az utóbbi 1 évben mennyire megváltozott, szerintem nem éppen jó irányban.
  • Inquisitor
    #149
    Ha én elmegyek forgatni Budai, Pilisi vagy ne adj Isten Szentendrei villanegyedekbe, az mennyire mérvadó riport lenne arról, hogy miként élnek a "magyarok"?
    Most engem nem hat meg, hogy a Kínai üdülőterületeken mágnesvasút van, ha a mezőgazdasági lakosság majdnem egéssze a béka segge alatti életszinvonalon él. Nekem is van tehetős kínai ismerősöm, de ez nem jelent semmit. Itt is voltak gazdagok a nagy kommunizmus idején ...
  • Serpa
    #148
    azé az nem semmi, hogy 15 év alatt mi nőtt ki a földből ott.
  • Inquisitor
    #147
    Frei világa, és ami mögötte van (Index link)
    "Ambivalens műsor a Dosszié. A tanulatlan paraszt, aki minden egyes kínait tanulatlan parasztnak vél, soha sehol nem tanul ennyit Kínáról életében. Mindenki más viszont értetlenül mered a képernyőre: miért tesz úgy Frei Tamás, mintha ő fedezte volna fel Kínát?"

    Akkor frissítsünk, hogy az én véleménnyel egyező dolgokra is rávilágítsunk :)
  • Láma!
    #146
    halodunk?
  • mrzed001
    #145
    Én inkább azt mondanám, hogy:
    nem minden ugy hangzott el a müsorban mint a levélben, és az sem fix hogy a (levélnek áthúzva!) műsornak hinni lehet
    :)))
  • Láma!
    #144
    ezt már betették, s beszéltün is rola, hogy nem minden ugy hangzott el a müsorban mint a levélben, és az sem fix hogy a levélnek hinni lehet. ha visszaolvasol, és reagálsz, beszélhetünk még rola
  • Inquisitor
    #143
    Hogy kissé árnyaltabbá tegyem, hogy miért vélekedek a műsorról olyan negatívan, mint lentebb kifejtettem, íme ez a levél.
    (Sajnos kb. az összes "riport" után lehetett volna hasonló "kis" felsorolást írni ...)

    Frei Úr,

    Nem szokásom ilyen módon protestálni, de hétfői, Jemenről szóló műsora oly mértékben volt túlzó, pontatlan s felháborító, hogy muszáj reflektálnom arra. Nincsenek olyan illúzióim, hogy választ kapok, hogy bocsánatot fog kérni a jemeniektől, de akkor sem hagyhatom szó nélkül mindezt. Tíz éve élek itt, a tévedések elkerülése miatt, férjemmel együtt magyarok vagyunk. Tovább megyek, férjemnek nemrégiben könyve is jelent meg erről az országról.

    Talán azzal kellene kezdenünk, hogy a műsorában elhangzott adatok valótlanok. Többek között többször említi, hogy Jemen hatszor nagyobb területen fekszik, mint Magyarország - tekintsünk el attól a részlettől, hogy ez sem felel meg a valóságnak. Akkor viszont: 1. Miért csak a fővárosban és annak 3o kilométeres környékén forgatott? 2. Miért nem ment el délre, ahol senki nem jár fegyverekkel, késekkel? A kés neve egyébként dzsambíjja és a tradícionális öltözködés része. Semmi köze sem a terrorizmushoz, sem az al-Khaidához.

    - Miért nem mutatta meg a főváros azon részeit is, ahol a az otthoni mértékkel mérve is lenyűgöző villák és épületek sorakoznak?

    - Miért nem láthattuk az itteni plázákat, ahol a fiatalok európai öltözetben, a legújabb mobiltelefonokkal és Mp3-kal "tömegelnek"? Csakúgy mint otthon. Ahol megtalálhatók a Boss, a Benetton - sorolhatnám a világmárkákat hosszan - üzletei.

    - Nem mutatott utcaképeket csak az Óvárosból ahová gépkocsival tilos behajtani. Pedig bármelyik hétköznapi utcaképen látható lett volna, hogy az utcán közlekedő gépkocsik többsége, jóval modernebb és drágább mint amivel otthon találkozunk. A legnépszerűbb és leggyakoribb autó a Toyota Land Cruiser 100-as, amivel Önök is közlekedtek - 45 ezer USD. Az Ön állítása szerint a minisztériumi alkalmazotté volt. Milyen szegénységről beszélünk akkor?

    - Az Óvárosban kifogásolta a koszt, az emberek mosdatlanságát. Rendben, de utazott-e Ön már a 7-es vagy a 9-es buszon? Járt-e már Váci úti aluljárókban ahol a hajléktalanok kompletten "bebútorozzák" az aluljárót, telefonfülkét?

    - És miért nem mutatta azokat az utcákat, amelyek tisztasága megfelel a mi kifinomult európai ízlésünknek is? Miért nem mutatta a szállodát ahol lakott?

    Nem szeretném hosszan sorolni a műsorban elhangzott tévedéseit, de szükségesnek tartom, hogy legalább néhányat korrigáljak.

    - Nem a szegénység az oka, hogy a kávéhéjat felhasználják. Tradíció - ha Önnek mond ez a szó valamit - és praktikum. Rendkívül ízletes, fűszeres italt készítenek belőle (gahwa), a kávészemeket pedig pörkölés után apróra őrlik s törökösen ugyancsak fogyasztják.

    - Nem laknak százezren az Óvárosban.

    - Soha nem volt Sába nevű királynője az országnak. Volt egy általunk Sábának nevezett királyság a mai Jemen területén, melyet egy időben valóban uralt egy királynő, akit Bilkísznek neveztek (Biblia).

    - Nem igaz, hogy tizenöt kilométerenként katonai ellenőrző pontok vannak. Az útvonalengedély pedig csakis a külföldieknek kell és biztonsági okai vannak, az utazók biztonságáról szól a történet. Ha valakit baleset vagy egyéb atrocitás érne, akkor ebben a hatalmas országban valahogy meg kell találni. Gondolta volna?

    - Az afrikai számokról pedig csak annyit, hogy a mi fogalmaink szerinti magas gyermekszámnak vallási és gazdasági okai vannak. Értsd: ez a szülők nyugdíj- és társadalombiztosítása. Sajnos nem lehet az almát a körtéhez hasonlítani, európainak érthetetlenek az itteni természetes dolgok.

    - Megjegyzem augusztusban, iskolai szünetben ritkán járnak a gyerekek iskolába. Idejük nagy részét az utcán töltik, talán még hazánkban is.

    Megértem a hitetlenségét, aminek a vallási vezetővel való beszélgetésben hangot adott. Tapasztalataim szerint Magyarországon az adott szónak de még az aláírásnak sincs különösebb jelentősége. Itt azonban tisztelik nemcsak a Koránt de az idősebbeket, kisebb közösségek vezetőit is. És állíthatom, hogy az itteni mindennapi életbe nem kúszott be a belpolitika, nemúgy mint másutt. Ki kell ábrándítsam, a terrorizmus és az al-Khaida sem.

    Attól tartok, Ön is felháborodna, ha valaki országunk bemutatásának szándékával a Viharsarokban, esetleg Szabolcs megyében forgatna, aztán kijelentené: ez Magyarország. Mit sugallna az a kép? Nincs villany a tanyákon, a WC az udvarban, cipő nélküli, mosdatlan gyerekek...
    Folytassam? Azt hiszem nincs értelme. De világosan kell látnia, hogy ez a társadalom is csak annyira tagolt mint bárhol a világban. Vannak szegények, gazdagok s középosztálybeliek.

    Műsorát még otthon láttam, szerdán érkeztem vissza Jemenbe s próbáltam éber lenni. Megnyugtathatom, első utam a spájzba vezetett és megnyugodva konstatáltam, hogy ott nem rejtőzik terrorista. Kikérdeztem szomszédaimat, átkutattuk az ő lakásaikat is. Eredménytelenül. Biztosítottak arról, semmilyen kapcsolatuk nincs Oszamával. Aztán hozzáfogtam a kicsomagoláshoz.

    Itthon vagyok s néhány hónap múlva megint hazautazom.
    S. Judit
  • mrzed001
    #142
    Bármibe, főleg ha van benne mibe :))

    És köszi :))
  • Gorvik #141
    A 8 nap alatt a föld körül-be is bele tudnál kötni?


    Utólag is boldog szülinapot! :)
  • Gorvik #140
    Ezt vegyem nem válasznak? :)
  • Gorvik #139
    Az a baj, hogy általánosítasz. Mért ne nézhetné egy épp elméjű ember a VV-t, BB-t, szappanoperákat, vagy mást? Sokan elfelejtitek, hogy ezek szórakoztató műsorok.
    Ezzel az erővel szinte az összes filmet be lehetne tiltani butítása miattt (á lá Holnapután a 1-2 hét alatt bekövetkező jégkorszakával;Ponyvaregény, South Park a káromkodásért), stb, stb, stb
  • mrzed001
    #138
    Köszönöm :))
    A vitapartner egyébként nem ellenség, csak mások a nézetei :)))
  • Láma!
    #137
    boldog születésnapot neked!
    a nézetkülönbségeink ellenére is;)
  • mrzed001
    #136
    Nem fogtam fel amit írtál, vagy érthetőbben, vagy magyarázd (amennyiben félreérthető amit írsz)
  • mrzed001
    #135
    Úgy érted nem magyarul hazudik ?
    Isten bizony nekem az átkos "politikailag korrekté" tett riportjai és híradói jutnak eszembe Frei műsoráról
  • mrzed001
    #134
    Úgyvan.

    De még mindig nem értették meg egyesek, hogy a dokumentumfilm, mint műfaj nem engedi meg, hogy sztereotípiákkal teletűzdelt hazugságokat nyomjanak a néző elé (Moore ehhez képest igencsak tényekre alapuló filmet készített, hiába is szidják egyes "tudatlan" egyének).
    Nevezze át FreiShow-nak (ejtsd: Fászhom :p) "alias így látom én világot", (más köntösben) tényleg azt mondanám, hogy ez egy szubjektív műsor, ami a Frei magánvéleménye, és maradhat kétely a parasztbácsiban is, hogy igaz-e.
  • Inquisitor
    #133
    " az emberek a suliban, a munkahelyen sokat beszélnek róla, ettől még nem lesznek hülyébbek "
    Pedig éppen ez a bajom, hogy DE! Ha valaki elhiszi azt a sok marhaságot, amit a kamuriporter kamuriportjaiban "tényfeltár" és még terjeszti is, akkor ő is a fertőző agylágyúlás fő horfozója és okozója lesz.
  • magus
    #132
    nem nyilvan nem (bar en spec azert olvasok el 1 konyvet 1 heten mert erettsegizem) (es az sem elhanyagolhato h miert kell fomusoridoben egy salgotarjani cigany kulturalatlan elbaszott csaladmodelljet neznem) de szamomra elfogadhatatlan hogy ez valakinek tetszik, hogy ezt egy teljesen epelmeju ember meg tudja nezni es szorakozik rajta
  • Gorvik #131
    "remenykednek h nem magukat nezik , pedig de."
    Az a baj, hogy sokan elfelejtitek, hogy ez egy szórakoztató műsor (mint a valóvilág, stb is). Persze, az emberek a suliban, a munkahelyen sokat beszélnek róla, ettől még nem lesznek hülyébbek (most hagyjuk azokat, akik kicsit/nagyon fanatikusakká válnak).
  • magus
    #130
    na mert a naplo nem a masik fele...

    amugy szerinted a videken elo, hatarozottan nagy szamban internettel rendelkezo ember, aki nyilvan nem 10 ora munka utan bedoglom a tv ele es nezek ki a fejembol kaliberu ember sok helyrol informalodik, es nem hiszi el azt amit mondanak neki, dehogynem, szerinted a gyozikenek, annak a darab szarnak miert van akkora nezettsege. szerintem az h annyian nezik mindent elarul. remenykednek h nem magukat nezik , pedig de.
  • Gorvik #129
    Ja igen, nemtom ki mondta, hogy semmit sem érnek azok a díjak, amiket kiérdemelt, de -már sorry a szóhasználatért- mennyen a picsába.
  • Gorvik #128
    Akárhogy is, érdefeszítő műsorokat csinál, olyanokat, melyeket nem látunk a Spektrumon/Discoveryn/stb.
    Szvsz aki tájékozott, + naponta figyeli több forrásból a híreket, el tudja dönteni, hogy miben ferdített/csúsztatott Frei.

    Mrzed001
    Persze, igazad van, ott van egy sor amerikai Frei-szerű "riportfilm". De egy valami hiányzik belőle nagyon: hogy nem magyarul gondolkozik a riporter.

    Inquisitor
    Nem állított ilyet. Egyáltalán nézed a műsorát?
  • Lacee
    #127
    igen, így értem mire célzol. csak az volt a félreértés, hogy nálam a valótlant állító dokumentumfilm az a "nem igényes"-kategóriába sorolandó, de ez ugye szubjektív :)

    (amőgy lásd még Michael Moore-féle filmek, ugyancsak erősen ferdített dolgokkal, összevágott párbeszédeivel.)
  • Láma!
    #126
    azon a csomagolás az igényes.
    nézd, hatalmas nézettsége van a gyözike sohw-nak mégsem igényes, söt egyenesen elkeseritö, ahogy szegénykém hülyét csinált magábol.ugyanigy igénytelen egy valo világ. de igényes egy legyen ön is miliomos, egy naplo, vagy a dosszié. remélem érzed mit akarok mondani
  • Lacee
    #125
    oké, ez jogos :)

    nem kötözködésből, de akkor az igényes mit jelent? a szépen becsomagolt darab szar igényes?