73
  • IoIa
    #33
    Szerintem a "bandázás" jobban megy neked. Hogy szerinted nekem miről van gőzöm, az csak számodra jelent valamit. És nem attól lesz "gőzöm" valamiről, hogy te mit gondolsz.
    Azt viszont tudom, hogy 1-2 embernek (akik a projektben vannak) mit jelent. Biztos megélhetést hosszú évekre.
  • Epikurosz
    #32
    Jé, most már tudom, hogy a laboreredményeimen mit jelent a vvt, vvt süllyedés, + ilyenek...
  • static
    #31
    Van róla halvány lila gőzöd, hogy ez egy-két embernek mit jelentene? ..... Szerintem nincs.
  • sonicXX
    #30
    No igen. Ha ezt a képen látható úriember és kis csapata elére, akkor a képen látható mosoly az arcáról lemosthatatlan lesz a dollármilliók miatt :-D. Aúgy persze éljen meg minden és nőjenek vissza a végtagok. Én azért hiszek abban, hogy ha valaki háborúban veszti el a lábát, mert katonának ment, akkor az az ő felelőssége. Persze megértem hogy amíg valakinek nem vágják le a lábát, nem tudhatja milyen is az. Da akkor se a szomszéd néni unszolására megy be ma egy katona a saeregbe, hanem önszántából. Mindegy, mert végülis tény, hogy vannak akik önszántukon kívül vesztik el végtagjaikat mondjuk elmebeteg szlovák kamionsofőrök miatt autóbalesetben stb... Nem is tudom... ez az egész nekem sci-fi. Valahogy bűzlik, hogy a mosolygós úriember 5-10 év múlva megrogyva fog ülni a székében egy pszihiátriai osztályon és azt fogja motyogni: "mértnemsikerültmértnemsikerültmértnemsikerültmértnemsikerült...". Nem a puszta véletlen műve hogy erre az elemi problémára, amely szó szerint hasogat néhányakat, még senki sem talált elfogadható megoldást. Én nem hiszek abban hogy erre a mai technológia valóban felnőtt volna.
  • uniu
    #29
    Eleg idiota hozzaszolas volt ez a reszedrol. Kivanom neked, -imatkozas elott- hogy elj a mostani tarsadalomban, ugy, mint azok az emberek akiknek szukseguk lenne ezekre a talalmanyokra. Es kozben olvass olyan tartalmu hozzaszolasokat, mint a tied... A katonasag valszinu nagy húzóerő lehet a projectnel, de ebbol a civil resz is profitalni fog. Amugy a harcteren kivancsi lennek, hogy visszautasitanad-e a labaid kinoveszteset ??
  • Plutonium
    #28
    Ez nagyon zsír ez amiről itt szó van. Ilyen szaloamandrás állatság volt az egyik x-aktákban is :DDD
  • Pharaoh
    #27
    Ezt nem tom miért írod ezt nekem, nem írtam, hogy csak a lépben termelődnek, de mivel a lépről volt szó csak azt említettem meg.

    Amúgymeg a vörösvérsejt csak addig ,amig van sejtmagja, miután elveszítette nezezik vvt-nek. direkt azért ez a két név, hogy meglehessen őket különböztetni. Attól hogy vvt a neve attól még persze hogy sejt.
  • IoIa
    #26
    Nem vagyok orvos, de annak idején pont azzal magyarázták, hogy miért vörös vértest és miért nem vörös vérsejt, mert nincs sejtmagja. Régen én is vörös vérsejtnek mondtam, de felvilágosítottak a téves szóhasználatomra. Aki felvilágosított, az nem Mari néni volt, hanem orvos.
    Egyébként rákeresve a kétféle megnevezésre kb. egyenló arányban adott ki a kereső találatot.
    Szóval én maradok a vértestnél, mert egy orvos szava nekem valamivel hitelesebb.
  • Esrohnoil
    #25
    Ha mindenkinél jobban tudsz mindent, mi a rákot keresel itt?
    Amit művelsz az meg flame.
  • irkab1rka
    #24
    Na menjen mindenki imádkozni, hogy ez össze ne jöjjön. El sem merem képzelni azt a háborút, ahol 2 hónap után újra harcba küldenek valakit, aki előtte 90%-ban megégett, vagy szétlőtték a lábát, vagy újrarakták egy taposóakna után.

    Bár az ABC miatt úgyis mindegy.

    Lola: kicsit túlhaladott amit állitassz. Az emberi vörösvérsejtnek ugyan nincs magja, de attól még teljes az enzimkészlete, szóval sejt az, nyugi.

    Fárao, "A VVT már az embrionális életben képzõdik a szikhólyag falában, késõbb a lépben és a májban, majd a hetedik hónaptól a vörös csontvelõben"

    FYI: Tessék tanulni...

    A heLYesírók meg bekaphaTTYák.
  • Esrohnoil
    #23
    Amire te gondolsz azt 1 L-el kell írni, így teljesen mást jelent.
  • IoIa
    #22
    Tanulni sosem késő, azt mondják, jó pap holtig tanul. Persze 40-45 éves korban megtanulni olyat, amit már általános iskolában megtanítanak, kicsit furcsa. Lehet, hogy csak elfelejtetted? Cavinton?
  • Epikurosz
    #21
    Köszi!
    ezért jövök ide, főleg, tanulni.
  • Pharaoh
    #20
    Tudom, csak nem volt kedvem leírni és copy+paste-val tettem be Epikurosz üzenetéből, a végén a vvt már a vörösvértest röviditése. Csak attól tartottam, hogy ha mind a kétszer vvt-t írok valaki nem fogja érteni.
  • IoIa
    #19
    Így van. De pontosítok:
    - a fehér: sejt
    - a vörös: test
    tehát vörösvértest és fehérvérsejt.
    Ez a hivatalos nevük.
  • Pharaoh
    #18
    A vörösvérsejtek a vörös csontvelőben termelődnek, csak a magzati fejlődés egy rövid szakaszában fejlődnek a lép-ben. A lépben pont az elöregedett vvt-k szűrődnek ki.
  • Epikurosz
    #17
    No vajon miért?
    Mert a vörösvérsejtek ott képződnek, emiatt is roppant jó a vérellátása, és sok minden jó kocentrálódik ott.
  • Epikurosz
    #16
    Jóvanna lola, csak élcelődöm. Itt senkinek nincs humorézrzéke, csak nekem és smity 8D-nek? Nagyon szomorú vagyok.
  • Teppik Amon
    #15
    Most is lehet 110 évesen virító fogad de kényelmesebb nélküle aludni
  • Pintyőke
    #14
    Fogacskakrol nem esett szo. Azert tok jo lenne 110 evesen is virito fogakkal vigyorogni. :D
  • Aspirin
    #13
    Egyébként a lép sokkal jobban regenerálódik mint a máj!
    Erről még a biológusok, orvosok, kutatók is kevest tudnak.
    Mondanom sem kell, a "lép"-ben messze nincs annyi gyógyszeripari perpektíva, mint a Szívban vagy a májban...
  • IoIa
    #12
    De nem mondott. Egyébként meg attól függ, hogy mit mondott volna. Viszont te állandóan kötekedsz velem, hagyd abba.
  • Epikurosz
    #11
    légy őszinte: ha a májról vagy a hámsejtekről mondott volna vmit, azt is lefitymáltad volna.
  • Laffite
    #10
    sztem ez addig nem jelent semmi szenzációt, amíg a kutatásnak nincsenek konkrét eredményei
  • IoIa
    #9
    "A professzor egy olyan jövőt képzel el, ahol a sebek heg nélkül gyógyulnak, a végtagok pedig részben, vagy teljes egészében helyreállíthatók." - a képzelgés kevés. Elképzelni bármit el lehet, de az még nem jelenti azt, hogy meg is fog valósulni.
    A "professzor úr" jobban tenné, ha a hámsejteket vizsgálná, vagy pl. a májat.
  • smv
    #8
    Ja, azt megszabják, hogy csak az egyik fél kezdjen el kinőni? :D
  • Xantia
    #7
    Nem kell a klónozás. Csak ketté kell vágni az ipsét, azért mindkét rész kinő újra.
  • fawcet
    #6
    Na és a levágott f*rk*t is újranövesztheti a hűtlen férj. :)
  • mrzed001
    #5
    Na ettől lesz igazán hallhatatlan a hegylakó :))
  • immovable
    #4
  • Zozo76
    #3
    Milyen tuti lesz! Ha veletlenul valami levagja a fejed, egy het alatt kinol ujra. :)
  • Inquisitor
    #2
  • OliApa
    #1
    Na, majd ha öreg leszek, az ötödik lábam újranövesztetem . . .