86
  • Sámson
    #86
    Gyerek, hogy legyen mi motiváljon titeket:
    Egészséges erotika 9
    Roncsfilm 9
    Csapd le csacsi 8
    Mielőtt befejezi röptét a denevér... 8 (+0.5,)
    Sose halunk meg 8 (bár ezt rég láttam)
    { Argo (ez vitatható) 7 }

    5-ös filmeket ritkán nézek végig

    Nektek mi a "listátok" ?
    Kiváncsi vagyok ki mit írna a 80-90-es évek magyar filmjeiből, ami akkor úgymond fénykor volt.
  • Sámson
    #85
    Gyerekek itt az év vége; 1-10 osztálzás:
    Kontroll 6
    Üvegtigris I. 5
    Valami amerika 4
    Csudafilm 0
    Meseautó 0
    Ez a szar 0

    A nullásokat nem láttam.
    ja és a 4-es nálam überfost jelent.

    Üdv
    zombiee
  • Pakesz
    #84
    nekem teccet
  • Atisz #83
    Szép kritika, gratula. Egyetértek, a Heti Hetes állandó és ideiglenes "sztárjai" (???) túl sokat vannak a képernyőn. A hányinger elkerülhetetlen...
  • vizes
    #82
    Csudafilm?
    Ilyen unalmas csudaszar filmet még nem láttam.
    Az, hogy milyen a film nem biztos, hogy a szinészek ismertsége fogja eldönteni.
    A felhő a Gangesz felett ennek nagyon jó példája. Műfaja dráma, nem könnyed szórakoztató film ezért nem lehet összehasonlítani a játékfilmekkel.
    Nincsenek benne "sztárok", mégis lebilincselő. .A filmről itt olvashatsz
    Én is unom már a múltjukból élő, haknizó szinészeket, de ez van.
    Érdemes elmenni majd a filmszemlére, -akinek van ideje, kedve, pénze, stb.- és van esély arra, hogy találsz kedvedre valót például egy elsőfilmes rendező munkájában.
    Ezek nem "közönségfilmek". Az ilyenközönségfilmnek nevezett produkciókban sajnos kompromisszumokat kell kötnünk. Ezért nehéz eldönteni, hogy az Egyszoknya... jó vagy rossz film e? A kérdés inkább az, hogy megfelel e azoknak a követelményeknek ami a műfajában elvárható tőle?
  • b
    #78
    egy "lol"-t ide lehet írni?
  • Falatka2003
    #77


    Csudafilm !! HÁHÁHÁHÁ

    bejön 1 csóka, mond valamit, kimegy, jön másik, mond valamit, kimegy, aztán hepiend. Nabravó.

    Az elqrvulásról meg annyit, hogy élni kell valamiből, meg a gyereket iskolába járatni, meg rezsit fizetni, és ha ezek a szerencsétlen színészek nem kapnak megfelelő feladatot, akkor hiába várod, hogy jól teljesítsenek. Nyilvánosan unni fogják magukat, mert tudják, hogy egy sz*ros reklámfilmbe kell menni haknizni a betevőért. És tudod, miért teszik ezt? Mert van olyan, aki megfizeti! Ennyi. Nagyon sajnálom őket. Remek professzorok az első osztályos matekórán. Kár a tehetségükért.
  • Blasta
    #76
  • zateh
    #75
    Bárki bármit mond, én azért úgy tervezem, h. megnézem. Minden stílusnak megvan a maga szépsége, kinek mi fekszik...
  • M2 #74
    Már csak elvből sem nézek remakeket, aki ilyenekre elmegy, úgy hogy látta az eredetit (ha nem akkor pláne) az meg is érdemli
  • archkoven
    #73
    Ezt a "hajrá Viktor"-t nem vágtam le elsőre elsőre:D
    Már kezdtem megijedni:))))
  • psw
    #72
    Tetszik a kritika. Nem tudok mit hozzátenni, csak ismételném az előttem szólókat.
    Úgy látom egy-két "zombi" is betévedt ide, de hát
    ettől lesz minimum null-szaldós ez a film.
    Aztán egy-két év múlva újra felbátorodnak - Kernnel és Bajorral az élen - mert kell újra pénz s összehánynak valami.
    Hajrá SG, hajrá Viktor, figyelni fogom a többi irásodat is.
  • archkoven
    #71
    Az, hogy egy film jó vagy rossz abszolút nem pénz kérdése. Rengeteg jó film készült alacsony költségvetéssel és szar magassal, itthon és külföldön egyaránt.
    A rendszerváltás környéki években a rengeteg gagyi mellett azért készültek olyan klasszikusok is mint a 85-ös Egészséges erotika és a 92-es Csapd le csacsi és volt még pár bár nem sok.
    Az üvegtigris sem volt rossz az utóbbi időből, de én azért nem sorolnám a legjobbak közé, a Kontrol érdekes volt, kicsit céltalannak és túlzónak éreztem, de mindenképpen nézhető volt.
    Az Argo viszont egy nagy rakás szar volt. A film feléjéig még kitartottak a poénok -amik persze jó magyar szokás szerint kizárólag a helyzetkomikumra és a trágár szövegre, a bunkóskodásra építettek- de a film végére már majdnem elaludtam annyira sablonos és vontatott lett az egész -ugyancsak jó magyar szokás szerint.
    Folyton szidják az okos magyarok amerikai filmeket, de a sok magas költségvetésű látványfilm mellett azért nem lehet elvitatni tőlük, hogy letettek már valamit az asztalra. Mi még szinte semmit. A legtöbb magyar film az elmúlt évtizedekből még arra sem érdemes, hogy beszéljünk róla.
    Ezt még nem láttam, de csodálkoznék ha ez kivétel lenne.
    Még a végére annyit, hogy sehol nem rakják bele olyan direktben, olyan pofátlan módon a reklámokat mint azt Magyarországon teszik. Minden idők egyik legszarabb sorozata, a Kisváros volt ebben a csúcspont, ott tényleg nem tudtad biztosan, hogy ez már a film, vagy még a reklámot nézed.
  • BenceYCE
    #70
    Pedig a Csapd le csacsi is nagyon jó lett!
  • kano
    #69
    Sziasztok!
    Én nem tudom, hogy 1-2 ember mit látott de a Csudafilm nekem tetszett. Kis kikapcsolódást nyújtó alkotás. Hát nem egy Rambo 3 és egy amerikai akciófilm az biztos. Akinek ilyenre fáj a foga és az elméje az nézze ezeket. Ezek felfogásához nem kell különösebb ész, ami sajnos a magyar lakosságból egyre inkább hiányzik.
  • Gabest
    #68
    Kár mindenből remake-et csinálni, senki nem szereti újra elfogyasztani, amit már egyszer megevett...
  • winnie
    #67
    jé. arról mindenki elfeledkezett. az egy kedves és ötletes film volt.
  • látogató
    #66
    Én legutóbb a Boldog születésnapot láttam a magyar filmek közül, ami mostanában készült. Az tetszett. De ezt tuti, hogy nem nézem meg.
  • sajoati
    #65
    az alábbi a #55-re ment :)
  • sajoati
    #64
    az bizony. :)))
  • Cassell
    #63
    Szerintem a Kontroll meg a Valami Amerika se volt messze akkora film mint amilyennek beállították őket a Csudafilmet végig se tudtam nézni hááát ilyen übergyenge valamit nemigen láttam mostanság.
    De a Moszkva tér tényleg jó volt meg egy két lejjeb említett film.Sajnos a mai magyar filmekben nem tudnak semmi maradandót alkotni.2 napja láttam a Hideghegyet jó semmi köze a magyar filmhez de az mekkora jó film...
  • dirty dogg
    #62
    szerintem nézned kéne a parlamenti közvetítéseket is, és minden héten vasárnap kapnod kéne 20 percet a hiradó után.... :D
  • avman
    #61
    a lelkes szerző összekeverte a melókat. van ilyen. valszeg jobban teccett neki a jób lázadása, amiben rendezőpárosként szerepeltek. egyébként tökmindegy, ki rendzte és ki volt a porducer, a film szar volt. és még fizettek is érte. nekik. latabár meg forog a sírjában.
  • Sondheim
    #60
    A kritikához csak annyit, hogy a lelkes szerző még arra sem vette a fáradtságot, hogy egy stáblistát elolvasson, hiszen következetesen Kabay úrral rendezteti a filmet (sőt erősen kritizálja szakmaiságát e címen), holott a direktor Gyöngyössy Bence volt. Ezek után már csak az lepne meg, ha tényleg látta volna a filmet. És ezért még fizetnek is...
  • tshoky
    #59
    Én többet vártam a filmtől, de egy gyenge közepes osztályzatot adnék neki, a barátnőmnek abszolút nem tetszett. Amikor mi néztük viszonylag kevesen voltak és nagy hahotázás nem volt a film alatt. Az viszont nagyon nem tetszett, hogy ennyire durván nyomták pl az iebank reklámokat. A miniszter félrelép klasszisokkal jobb ennél.
  • westerneer
    #58
    Bennem a McDonaldsos munkám eszközölt szemléletbeli váltásokat, de azokat most nem részeletezném.. :)
  • Riddick
    #57
    Micsoda jó hangvételben irt a cik szerzője...:D Végre valami normális hangvételben ,itódott öszinte cikk,mert már a falra mászok a sok túlzó,semmit mondo ,hitegető,cikekktől... De ez tetszett..:D
  • BenceYCE
    #56
    A kontroll számomra pl elég érdekes volt.
    Aztán elmentem a BKV-hoz bunkó autóbuszvezetőnek mert kell a lé a sulihoz. Hát had ne mondjam egész más azóta az elképzelésem a világról. Majdnem olyan reformot vitt véghez bennem mint a katonaság. Sajnos a mai szellemileg alultáplált társadalomnak ennek a filmnek a gyér poénjai is megteszik...
  • Inquisitor
    #55
    "Dögkeselyű"
    Ez AZ a bizonyos taxis/bosszúállós film, vagy keverem valamivel? :)
  • obe
    #54
    nos : kern már régóta szar, csak ismétli ömnagát, a multjából él, már rég kerülnie kéne a képernyőt, csudafilmet megnéztem, bár ne tettem volna...kár a celluloidért...
    a bajor nálam nem számít színésznek, ő egy öreg strici(a rosszabik) aki inkább üljön a zserbóba, és nyomuljon az öreglányokra, azok még talán kajolják az olyen piás-proszto humort amit a köcsög kós haverjával 20 éve erőltetnek
    rudolf peti mostánában elkurvult, hatalmas színész volt valaha..sajnálom
    moszkva tér, kontroll az ujak közül ami filmnek nevezhető..a herr kiss által említett fércműveket joízlésü ember nem nvezi filmnek..ugye
    ha jo magyar filmet akarok látni akkor a 70-es, 80-as évekből halászok , gyögyszemek készültek akkor, melyeket forint milliárdokból sem tudnának überelni...igaz a mondás: teher alatt nől apálma, magyarul az átkos alatt kevés pénzből , kiválló szinészekkel, és rengeteg fantáziából készültek a magyar filmalkotás kivlóságai, ezeket bajorokkal, ulmanmónikkal, tv2-ős faszokkal lehetetlen véghezvinni....
    az meg hogy végigröhögték a filmet a nézők, az a humor definiálásának teljes hiányára utal, az emberek többsége a mai napig halálra neveti magát azon hogy vki elesik, vagy azistökmókás hogy faszi nőnek öltözik..no comment
    tehát a film értékelése:
  • Loál János #53
    "Magyar nyelvű előzetes letöltése" :CCCcc
  • Pash
    #52
    A marketing alapján engem teljesen hidegen hagyott a film, a kritika meg csak megerősítette a véleményemet... Biztosan nem fogok egy fillért sem kidobni erre a filmre.
    Csak annyit mondok: Takarás Elvtársak, takarás! :D
  • AnuluWork #51
    Tényleg. Koltai beteg volt, vagy miért nem ő játszotta Sóvárit?
  • Rafaelo
    #50
    minden filmben csak a bajor , kern van bazze
  • Matyóhímzés
    #49
    HerrKiss asszem nagy baj van az izléseddel. :D
    Egyébként én többet röhögtem cikken, mint az egész filmen. Nagyon jó meg lett írv, szeretem az őszinte embereket.
    Az a baj a mai magyar filmekkel, hogy nincs pénz rájuk, ezér össze kell kalpolni valahonnan. Persze a szponzor rögötön elkezd beleugatni a forgatásba, berakja a maga "szakembereit", plusz elindulnak az "az ott úgy nekem nemteccik" kezdetű mondatok, sötöbö. Ezeket a filmeket 40-50 éves emberekék csinálják 40-50 éves poénokkal, 10-20-30 éves embereknek. Ha pölö anyám megnézné ezt a filmet, biztos szarrá röhögné magát, de az a baj, hogy nem ez a koosztály a fő mozi látogató. Ezért a 21 évemmel nekem egy nagy rakás trágya a film, de egy 40 éves embernek meg lehet, hogy no.1.
  • TommyGun
    #48
    A kontroll szerintem külföldön is megállta a helyét...A meseautóra max a 60-as IQ-val megáldott amcsi egyetemisták ülnének be...
    Az aranycsirke meg egy kalap kakaát sem ér, ennyi erővel énis alapíthatnék valami díjat és akkor az itt a magyar oszkár...

    Van még egy nagy nagy volumenű film ami szintén egy fabatkát sem ér. Méghozzá a sorstalanság. Hiteltelen az egész film. A főszereplő gyerek meg szinte végig fapofával "játsza" a szerepet. Röhej...és akkor ez milliárdokba került...olvastam a könyvet de tudatában vok hogy nem adhatja vissza a köny hangulatát a film de ez a sorstalanság teljesen koncepciótlan. Videóklippes az egész. bemutat minden történésből 1-1 részt tök értelmetlenül és teljesen összefüggés mentesen...
  • hoju
    #47
    Előbb láttam a filmet, és csak utána olvastam a fenti filmkritikát, és sajnos nem örülök annak, hogy ugyanez a véleményem. Kritikán aluli ahogy összecsapták ezt a filmet. Szégyen, hogy egy vígjátéknak csúfolt mozidarabon egyetlen egyszer nem tudtam jóízűen nevetni, de még csak mosolyogni sem. hoju
  • mouss
    #46
    aranycsirke... most őszintén, szerinted az az egész cirkusz jelentett bármit is? ....
  • HerrKiss
    #45
    Ízlések és pofonok... Nekem speciel tetszett a Meseautó és a Hippodron :) is. Jó volt a Valami Amerika, a Miniszter félrelép egyik nagy kedvencem. Elment az Üvegtigris is, de a Kontroll szerintem egy nagy rakás trágya. Nem t'om ki volt az a vadbarom, aki annak adta az Arany csirkét. A másik 4 jelölt bármelyike 1000x jobb választás lett volna, mint az a borzadály... ...
  • AnuluWork #44
    Az Argoban a film végig bakik közül volt egy, ami tetszett.

    Tibi fingott egyet. Erre az egyik marha:
    "Hogy mondod Tibi?"

    :)