88
  • Gregorius
    #88
    Gondolod nem olvastam el, ami kint van? Ennyire hülyének nézed az embert? Akkor nincs több kérdésem.
  • Piscator
    #87
    ?
    http://hbp.tar.hu/bkf.htm
    !
    IE-n gagyi,FF-en kevésbé.
  • Piscator
    #86
    "a lényeg, bármit is tesz az ms az a szükségszerűen rossz."

    Mivel érdemelte ki vajon a Microsoft, hogy sokan utálják? Most ne a divatfikázókról, lámákról beszéljünk.
    Milyen volt a marketingjük, stratégiájuk, áruk és minőségük egy évtizeden át?

  • Piscator
    #85
    rosszabbak vagytok mint az MSZP vs Fidesz vita, mert ott vannak személyes árnyalatok, egyéb kérdések,de itt tények vannak, rulz Opera/ FF.
  • dokar
    #84
    de azért durva, nem?
    :)
  • FTeR
    #83
    :) mennyi ilyen van a neten és sok hülye megadja a banki adatokat.
    van ennek egyébként "tudományos" neve is: phishing.
  • dokar
    #82
    Barátnőm kapott egy ilyen körlevelet:

    >Kedves barátok
    >
    > Olvassátok el ezt a levelet, és cselekedjetek gyorsan
    >
    > Ezt a levelet egy olyan információval küldöm amit egy profi , jó
    > barátomtól
    > kaptam.
    >
    > A Microsoft, és az AOL, a legnagyobb világhálón lévő vállalatok jelenleg,
    > a
    > leggyakrabban használt program Internet Explorer biztonságáért,
    > tesztelték
    > ennek a programnak a beta változatát.
    >
    > Amikor tovább külditek ezt a levelet az ismerőseiteknek, a Microsoft
    > leellenőrzi,(mindig h az a fél Microsoft Windowst használ) 2 héten
    > keresztül.
    >
    > A Microsoft 245.- � fizet minden egyes személy után akinek tovább
    > külditek
    > ezt a hírt.
    > A Microsoft 243.- � fizet minden tovább küldött hírért, és a Microsoft
    > 241.- � fizet minden harmadik személynek aki megkapja ezt a hírt.
    >
    > 2 hét múlva a Microsoft cég e-mailen felveszi veletek a kapcsolatot, és
    > átutalja az összeget.
    >
    > Eleinte nekem is kétségeim voltak, amíg 2 hét múlva fel nem vették
    > velem
    > mailen a kapcsolatot, és rá pár napra át nem utaltak számomra 24800
    > � t
    > miután tovább küldtem a hírt.
    >
    > MIndenképpen küldjétek tovább ezt a hírt, mielőtt befejeződik az
    > Internet
    > Explorer beta verziójának a tesztelése.
    >
    > Aki mind ezt megteheti nem más mint Bill Gates úr.
    >
    > A marketing összes költsége őt terheli.


    Mit gondoltok erről?
  • FTeR
    #81
    hanem a jóarcok hozzáállását szóltam le - akart lenni
  • FTeR
    #80
    felhívnám a figyelmedet arra az apróságra, h nem az ms-t védtem, hanem a jóarcok hozzáállását.

    "Azért mert MS valamit így lát, attól még lehet, hogy azt a felhasználó meg így látja. Attól még, hogy a fikázó azt mondja, hogy termékcsatolsá történt, at [........] l még lehet, hogy azért terjedt el, mert jött, aztán ott volt rögtön."

    azt szokás mondani, h a szándék a fontos :)

    májd, ha te nem egyből csak a negatívumot veszed észre, akkor majd még társaloghatunk. valamit valamiért.

    ja és nem vagyok fan. (gyk. nem rajongok az ms-ért) tényleg, létezik olyan, h antiFan? ha igen, akkor ti biztos azok vagytok.
  • FTeR
    #79
    a táblázatos dolgot leszámítva igazad van. sokkal egyszerűbb egy div-nek megmondani, h hol legyen a poziciója abszolute vagy relative és mitől milyen messze, mint a cellák egymástól való függőségével foglakozni. sőt SEO szempontjából is jobb, mivel teljesen mind1, h a sturkturálisan (szekvencia szerint) melyik elem hol szerepel. a body után jöhet egyből a tartalom és alá rakhatod a fejlécet meg az oldal paneleket (SEO-t ez nagyon megdobja), a css meg majd szépen a helyére teszi. accessibilityből sem utolsó mivel mind a képernyő olvasók, mind a css képtelen böngészők is egyből a lényeget olvassák/jelenítik meg, sőt a karakteres böngészők is jobb eredményt produkálnak (nem mintha olyan nagy lenne a piaci részesedésük :)).
    a táblázatok mellőzése nem trend, mindig is baj volt velük. trend az AJAX vagy a DHTML, mind a 2 már tízensok éve elérhető, mégis most van mindenki elájulva tőle.
  • FTeR
    #78
    baz, ott van fél oldal ami leírja miről szól és tele van linkekkel ami a részletes leírásra mutat. bele ne szakadj már fél oldal elolvasásába. (és igen olvastam)

    #76 jóvan, menjé pihenni.
  • Gregorius
    #77
    Kösz! Látom olvastad. Biztos széleskörűek az ismereteid.
  • Gregorius
    #76
    Helyesbítenék, sok mindent mondtál, és leginkább keverted a szenzort a fazorral. Az, hogy a homlokegyenest ellentmondásos felháborodásodban volt olyan is, ami megállta a helyét, az más kérdés. Ettől függetlenül még az egész érvelésed nem állta meg a helyét, ezért mondtam, hogy LOL volt.
    Azért mert MS valamit így lát, attól még lehet, hogy azt a felhasználó meg így látja. Attól még, hogy a fikázó azt mondja, hogy termékcsatolsá történt, attól még lehet, hogy az is történt. Attól még, hogy MS fan úgy gondolja, hogy ezzel nem a konkurrenciát próbálták meg kijátszani, attól még lehet, hogy pont ez történt, akarva, akaratlanul. Attól még, hogy te úgy látod, hogy az IE pusztán azért terjedt el, mert megfelelt a kor követelményeinek (amikor követelmény sem volt) attól még lehet, hogy azért terjedt el, mert jött, aztán ott volt rögtön.

    És ha majd egyszer ki tudod mondani, hogy valahol hunyó volt az MS, mert az MS sem tökéletes, el kell, hogy oszlassam a kételyeidet, akkor tudok majd rád úgy tekinteni, mint egy nem elvakult MS mellett érvelő rajongóra, aki azt hiszi, hogy a másik akkor fikázik, ha olyanokat mond, amivel nem ért egyet.
  • sonicXX
    #75
    "Te elméletről én pedig gyakorlatról beszélsz": mondom beszélek
  • sonicXX
    #74
    FTeR: Szerintem Te elméletről én pedig gyakorlatról beszélsz. Az én tapasztalatom ugyanis az, hogy ma táblázatok nélkül nem lehet mindenütt jól megjelenő, és kódszinten is átlátható szerkezetet kialakítani. Pontosabban lehet, de szerintem bonyolultabb. Én pedig nem fogadok el egy bonyolult dolgot csak azért, mert az az aktuális trend.

    Praktikus szempontok alapján döntöm el, hogy mikor melyik oldal mekkora arányban és milyen CSS és JS kódokat fog felhasználni vagy tartalmazni, túl a HTML-en. Ez feladatfüggő. De a táblázatokat többnyire nem zárom ki (illetve értelmes keretek közt nem tartom kizárhatónak) egy normális, áttekinthető dizájnban.

    Flash és Java: Flash maximum mint díszítő látványelem, Java pedig csak olyan oldalakon, ahol célirányosan olyan fejlesztés van, ami máshogy nem, vagy csak kínok árán oldódna meg.

    Mértékkel lehet bármit, csak ismerni kell mikor mekkora arányban mit kell az üstbe belekverni. Szerintem. A technológiák több esetben képesek egymást támogatni, vagy erősíteni, ami végeredményében ha kihasználásra kerül, egy praktikus és látványos weboldalt eredményez, feltéve hogy a dizájn is megfelelő minőségű.
  • FTeR
    #73
    az ami a címében szerepel...
  • FTeR
    #72
    dzsí, nem azt mondtam, h az IEből nem származik bevétele, azt mondtam, h nem közvetlen a bevétele. ellentétben az ff/opera üzleti bevételeivel.
    nemtom ezen mit nem lehet érteni.
    ms-nek nem létfontosság az IE, ellentétben a többivel. semmi másra nem jó neki, mint hogy növelje a windows értékét (és mellesleg fentartja a cég internetre gyakorolt befolyását).
  • Gregorius
    #71
    - vagyis most szarul működik miatta a web, és ez a felhasználóknak rossz. Nem szégyen ez, be kell ismerni. Szép és jó dolog az innováció, de azért nem kell behunyni a szemünket a sötét oldala felett sem.

    - arra gondolsz, hogy miért gondolom, hogy ebből bevétele származik M$-nek? Mit gondolsz miért integrálják bele? Hogy kevesebb darabot adjanak el a monofunkcionális operációsrendszerükből? Nagyon egyszerű kérdés pedig, akkor miért nem veszik ki belőle, ha ez nem okoz nekik plusz bevételt? Mert ilyen önzetlenek? LOL

    - Úgy legyen!
  • Gregorius
    #70
    Jónak tűnik, mi van benne?
  • FTeR
    #69
    #63: IEban sok cucc az ajánlás (pre)béta változatát tartalmazza, mivel megjelenéskor csak az volt. ezért van olyan, h a funkció benne van, mégsem olyan mint a végleges szabványban.

    #64: indokold meg.

    #65 biztos lehetsz benne, hogy IE7 teljesen kompatibilis lesz az IE6-tal. (ff is valamennyire az). és azt is biztosra veheted, h azok a javascriptes objektumok amik az activeX-ből származnak, az továbbra is eltér a szabványostól (legalábbis deklarálás és inicializálás terén).
  • Gregorius
    #68
    Én értem.
  • FTeR
    #67
    ezt biztos nekem és biztos a #13asra akartad?
  • FTeR
    #66
    email klienst ugyan nem használok (csak webest), de többi ugyan az :)
  • Gregorius
    #65
    Így van, majd ha kijön az IE7, és ugyanúgy fog benne kinézni minden oldal, mint a 6-ban, akkor lehet nekem beszélni a szabványosításról.
  • Gregorius
    #64
    Ez azért LOL volt.
  • Gregorius
    #63
    Ami nem lenne gond, ha a már szabványban rögzített dolgok szabványos felhasználása során szabványosan is jelenne meg.
  • Gregorius
    #62
    Csináltam, sokat szívtam, és nem mondtam soha.
  • valamit
    #61
    ez tipikus "amíg kötekedni tudok igazam van" hozzáállás
  • nightw
    #60
    Érdekes vélemény, hogy az IE részesedése 90% körül van, ezért az a mérvadó és utána kell szopni a többi miatt. Ezzel egy a gond. Mit mondasz a maradék 10%-nak? Ha boltos lennél és az ajtód minden 10. vevőt nem engedne be, akkor is úgy gondolnád, hogy ez tök normális? Érdekes, hogy a maradék 10% szinte teljesen egyformán működik, IE viszont nem. Amúgy teljesen igazad/igazatok van. W3C ajánlás nem szabvány, csak egy vicc. DoS-t neki! Ne legyenek szabványok. Mindenki csináljon olyan kódot, ami eszébe jut és minden böngésző értelmezze úgy, ahogy akarja. Egyértelmű megoldás.

    Köszönöm.
  • Yfel
    #59
    Ha minden IE jobb mint az Opera es majdnem minden Firefox majdnem jobb mint az a legtobb IE akkor Az Opera:

    a) Szar
    b) Jo
    c) majdnem jo de annyira megsem
    d) Hulye vagyok, nem akarok regisztralni

    Valami ilyesmire gondoltal?

    :o)

    Y
  • dokar
    #58
    Ez csak az én személyes véleményem volt.
  • dokar
    #57
    Megint megy a bolondok háza!

    Sztem nagy hülyeség ez az MS őrület és MS utálat.

    Az MS fanok mindenben az MS dolgokat keresik, és tök mindegy mi az, az MS-t fogják isteníteni, ahelyett, hogy körül néznének az adott kategóriában. Az ellentábor meg ennek épp az ellenkezőjét csinálja, minden jó neki, csak az MS-től ódzkodik.

    Ha minden cucc MS, akkor az olyan egyhangú, mintha pl minden holmid csak a kék színű lenne.
    De az se jó, ha valaki pl gyűjti a színes üvegolyókat, de a kék színűeket mindig "eldobja".

    Én oprendszernek win-t használok, webnek FF-t néha IE-t is, emailnek TB-t, web programozásnak Macromedia-t, rendszerprogramozásnak VS-t, filmnek Mplayer-t és zenének Winampet!
  • Macc
    #56
    figyi, en egy szoval nem fikaztam a frontpage-t, viszont engedtessek mar meg nekem, hogy designer szemmel otvarnak tartsam a frontpage-el keszitett oldalakat...
  • FTeR
    #55
    nemtom, fontpage-en mit kell fikázni. az nem egy developer program, sima júzer alkalmazás, ami tele van előre készített modulokkal, h a lámer is összedophassa a családi kirándulást bemutató galériát. ezért adják az ofisszal (a többi júzer alkalmazással) és van helyette más a VSben.
  • FTeR
    #54
    #47, rég? ff-ben mi a régi? újszülött csecsemő :P

    #48, tipikus fika paranoia. egyébként te magad válaszoltad meg, msnek piac a kereső, a böngésző csak egy eszköz amivel lehetőséget biztosít és odacsábítja a felhasználókat. és ebből közvetett haszna van. tehát nem közvetlen. de azért örülök, h belém kötöttél.

    #49 exploit és nem heck és azok is csak a nem dokumentált fícsöröket jelentik. és a w3c _AJÁNLÁS_ nem törvény és még csak nem is szabvány. semilyen kötelező érvénye/ereje nincsen. és IE3 környékén a szabványok igencsak elavultak voltak, így ha vmi újat akartak felmutatni akkor magukra voltak utalva. aztán w3c átvette az ötletet, módosított rajta és hopp itt a de Facto ajánlás amit az IE nem támogat.
  • Macc
    #53
    ha CSS-ben szeretnel osszehozni egy kulturalt szabvanyos(!) layoutot, akkor majd fogsz vele szopni. Amig frontpaggel csinalsz otvar tipusu weblapokat, addig csak mas fog szopni:)
  • FTeR
    #52
    2 kiegészítés/ellenvetés:
    1. dizájnolásra használni a <table>-t manapság már majdnem olyan bűn, mint a goto utasítás 3. generációtól fölfele. minden nyelv ismeri, mégsem ajánlatos használni és 1est ad a tantóbácsi.
    2. a flash és java oldalakkal az a baj, h a SEO szempotjából nullák. ha már itt tartunk, az internet fejlődését legjobban a google és tsa-i hátráltatják, azzal, h spiderbot-ok elég "buták" és gyakorlatilag a standard htmlen kívűl semmit nem ismernek. az "ajax"-ot is ez hátráltatja a legjobban. márpedig ha valaki azt szeretné, h olyan oldala legyen amit meg is találnak (ki nem akarná?), az kénytelen a google tudását szem előtt tartani és nem a böngészőjékét.
  • Caro
    #51
    Ez a PC piacra is igaz. Mindenki a maga pecsenyéjét sütögeti.
    És emiatt kell ma is a driverekkel szenvedni.
    Egy új hipertext szabvány kéne, nem ilyen elbonyolított baromságok.
    És törekedni arra, hogy a böngésző az _BÖNGÉSZŐ_, tehát NEM kommunikál a géppel, NEM ír ki vinyóra dolgokat, NEM olvas onnan, kivéve ha a felhasználó SZÁNDÉKOSAN azt akarja, hanem az oldal "programját" jeleníti meg a saját "VM"-én.
  • arty
    #50
    a kérdés, valóban 100% ban átvették a szabványokat, vagy a szokásos módon csak 90%-ban és ismét csak hekkelgetheti mindenki az oldalát/böngészőjét az ie7 hez ..... ? :(
  • arty
    #49
    azt, h az internet tele van "hekkelt" oldalakkal, köszönjük a köcsög saját "szabványokat" használo IE motoroknak, a 3.0 óta! :(

    MS mindig is arra törekedett, h teljes monopoliumot alakithasson ki, ennek következtében sok oldalt liinuxon, mekintoson, egyében NEM tekitnhettél meg, ez még most is helyenként jellemző. Milyen egyszerü is lenne, ha lenne A szabvány és mindenki az ALÁ fejlesztené a bönhgészőjét, nem kéne egymást okolni!

    Alapvetően a netscape is és az MS idézte elő a jelenlegi helyzetet :(