131
  • IoIa
    #131
    ?
  • dez
    #130
    Közben néztem a fórumukban, és ez csak experimental dolog egyelőre. (Mozillával feltelepül ez az ActiveX cucc is, Firefoxszal nem, azért kell külön.)
  • dez
    #129
    Mondjuk nem teljesen kerek a dolog, nem működik a görgetés.
  • dez
    #128
    Köszi. (Mások nevében is.) Aham, nekem is a cache-ben jelez, csak kérdés, hogy íráskor, vagy már olvasáskor. :)
  • neelix31
    #127
    Egy fórumon láttam pár napja, hogy előfordul, hogy ezt is telepíteni kell a gecko használatához:

    Link

    A víruskereső nálam is szokott jelezni, nemcsak IE illetve Maxthon, de más alatt is.
    pl. ezen az oldalon Opera és Firefox alatt is jelez a nod32:

    http://www.andr.net és itt kattints valamelyik kezdőbetűre.

    Nálam a böngésző cache-ben jelez, de ez nem jelent semmit, elég egy cache ürítés, amit be lehet úgy is állítani, hogy a böngésző bezárásakor ürítse.

  • dez
    #126
    Khm, az miért van, hogy hiába állítom be Maxthonban, hogy a Gecko motort használja (Firefox persze fent van), semmi sem változik? Pl. az ACID2 teszt is ugyanúgy jelenik meg...

    Ja, hogy miért használok Maxthont? Pl. Groups, Undo, Auto Hide (böngészősáv, stb.), klikkelhető linkek megnyitása háttérben gyorsan egy mozdulattal (gesturessel), nem klikkelhető url-ek megnyitása copy-paste nélkül, keresés indítása hasonlóan, jópofa pluginek, stb.

    Apropó Maxthon & biztonság (IE motor használata közben): hiába állítgattam be ésszerűen az IE-ben a biztonsági beállításokat, időről-időre jelez a víruskereső... Mellesleg a spyware-ek nem arról híresek, hogy mindet ismerik közülük... (Szel tehettem vissza egy backupot a rendszerből, mert ha egy cucc bejut, amit felismer a víruskereső, akkor ki tudja, mennyi juthat be, amit nem?)
  • Caro
    #125
    Így igaz.
    Nem sok mindent gyártanak alá.
    Mert sok minden van alá.
    Lehet nektek kényelmesebb a neten böngészni a cuccok iránt, de én csak beírom synapticba, hogy mit keresek, és dobja ki, hogy milyen csomagok vannak, amik ezt tudják. Nagyon ritkán fordul elő, hogy olyasmi kell, ami nincs benne egy disztribúcióban.
    Ezenkívül egy linuxot bármire be lehet állítani.
    Szóval ha nekem kell egy firefox, akkor csak annyit kell beírnom, hogy apt-get install mozilla-firefox.
    Ti ennyi idő alatt az explorert nem indítjátok el :D
  • scorpeeon
    #124
    maradjunk annyiban, h a microfos egy kalap szar! az összes microfos egy kalap szar! az outlooktók kezdve a vördön és az iexloreren át a vindózig az egész egy fostalicska. én ezekből csak a vindózt használom, azt is csak azért, mert mindent arra csinálnak. ha nem így lenne az egész fost kidobnám a kukába.
    "A Linux pont olyan jelentéktelen, mint azok akik használják! :) "
    ez pedig jemmzi az egyik vista logós értelmi színvonalát, és hozzáértését a dolgokhoz: a Linux sokkal jobb mint a vindóz (a Mac is) csak nem sokmindent gyártanak rájuk, ezért nem sokan használják őket. az meg h az iexlorer a legnépszerűbb, az nem azt jelenti h jobb mint a többi hanem azt h az emberek milyen hülyék...
  • Hegyikecske
    #123
    Túl nagy ügyet csináltok belőle egy alapprogramon veszekedtek.. mindenki használjon azt ami jólesik neki és kész!
  • archkoven
    #122
    Én általában IE-t használok, mert azt szeretem a legjobban.
    Van pár oldal (nagyon kevés) ami nem működik vele rendesen, ott Firefox, bár azt jóval kevésbé szeretem.
    Vírusok?? Ugyan honnan? Az SG-ről?:)))))
  • patyo
    #121
    azt hiszem, hogy az IE - n kivul, mindenik bongeszo jo. Aki nem hiszi, jarjon utanna. Viszont ha jol tudom a konkurens cegek, vallalatok ilyent nem szabad csinaljanak - hogy kimondjak hogy mi a jo es mi a nem jo,valami reklamokra vonatkozo torveny tiltja. Szoval nagy sarsag az ilyen .....
  • IoIa
    #120
    Egészségedre. Felőlem azt használsz, amit akarsz.
  • IoIa
    #119
    LOL!!!!!
    A leirt és a leírt nem ugyanaz, kedves szaGértő úr.
    leirt=lepusztít
    leírt=valahova írt szöveget
    De ne nyelvészkedjünk :)

    PS: minek van Opera a gépeden, ha a Maxthon olyan nagyon jó? Firefox-ot se kellett volna használnod...

    Ha valaki tudja azt, hogy romlott húst nem jó enni, mert - bár talán attól is jól lehet lakni, de - könnyen meg lehet betegedni, akkor ki a példában a szakértő? Aki megeszi, vagy aki kidobja? Én inkább kidobom. De te egyed csak...
  • NuCLEARScoRp
    #118
    Nekem Integrált SP2-es XP-m van... IExplorer kivételével mindent használok benne, Outlook 2003 van telepítve, Media Player 10...stb és semmi vírus kémprogi stb nem mászik fel a gépemre.

    Firefoxot használok de nem a "félelem" miatt, csak egyszerűen az tetszik a legjobban,,,
  • stratoman
    #117
    Én pedig kiheréletlen windows-t használok évek óta, még sincs gondom a vírusokkal stb.
    Az meg egy másik dolog, hogy ugyan a Maxthon-ról írtam korábban, de a gépemen van Opera is. Firefox-ot csak ritkán használtam.

    Mindenesetre én meg a Te szakértelmedre utalva - ha már korábban elóhoztad az enyémet - nem nevezném szakértelemnek azt, ha valaki úgy oldja meg a problémákat, hogy mindent "leírt" a gépről.

  • IoIa
    #116
    Nem vagyok linux fan, ez enyhe tévedés. Egy nagyon kiherélt windowst használok. Ami kapásból le van irtva a gépemről:
    msie, outlook(express), vbscript, activex, windows scripting host, wmp-ből csak a 6.4 van fent, bár azt sem használom, stb...
  • dester
    #115
    Hát az én gépem nem fertőződöt még meg. Annyira ne nézz lámának, hogy ha állandóan szopnák a vírusokkal, továbbra is Maxthon-t használnék.

    Azt meg mondd már meg, hogy a francba tud egy vírus települni, ha valaki mint én is nem rendszergazdai jogokkal használják a win-t?

    A statisztikákat meg lexarom.

    Ui:
    Egyébként én ezt is használom:

    Link

  • NuCLEARScoRp
    #114
    lola szerintem elütöttél egy billentyűt... nem lol néven akartál regisztrálni?

    Azért "örömmel" látom hogy megint idetaláltak a Linux fanok...
  • ironmaiden
    #113
    Hogy minek gecko motorra Maxthon?

    Biztos volt rá igény, ha a fejlesztők belerakták a Maxthon-ba a lehetőséget az átváltásra és a gecko motor kezelésére.:)
  • IoIa
    #112
    Az érvelésed öngól volt. Hogy miért? Mert a statisztikák azt mutatják, hogy a msie-t használják a legtöbben annak ellenére, hogy a gépük állandóan vírussal, kémprogrammal, trójaival, stb. fertőződik meg...
  • takysoft
    #111
    gecko motorra minek maxthon?
    ott a firefox.
    ha az IE olyan lenne, mint az FF, akkor eleve nem is létezne maxthon...
  • dester
    #110
    Bizonyára nem biztonságos, de az alap ie-nél biztonságosabb. Én legalább 5 éve használok ilyen böngészőt, de még nem volt gondom a biztonsággal. Használtál már egyáltalán ilyet, pl. avantbrowser-t vagy maxthon-t, akár rövid ideig is? Gondolod, hogy valaki évekig használná, ha állandóan szívna a vírusokkal stb.?

    És én is leírom, mint lentebb i írták:
    Nem rendszergazdai jogokkal kell használni a windows-t.
  • IoIa
    #109
    Dehogynem. Ezzel az elfogultságodra utaltam. Meg a szagértelmedre.
  • stratoman
    #108
    "Akinek még a logója is szutyok pista, attól nem várható más"

    Egész véletlenül nem te írtad ezt először?
  • IoIa
    #107
    Talán téged, mert kifogásoltad, hogy nekem nincs, kisfiam...
  • stratoman
    #106
    Én voltam rá büszke?

    Te kötöttél bele b@szd meg. Ki a f@szomat érdekelt eddig rajtad kívül, hogy kinek milyen a logója.
  • IoIa
    #105
    Minek csináljak logót, pista? Talán kötelező? Azért, mert te csináltál? Ki nem szarja le... Arra a ratyi szarra vagy büszke?
  • stratoman
    #104
    Aki még logót se tud magának csinálni, attól nem várható más.:)
  • Caro
    #103
    Mi az a "windows"?
    Na jó, bevallom, most hazudtam, ezt épp millenium alól írtam, és ez a winek legjobbika.
    Na nem memóriavédelem szempontjából.
    De egyébként én nagyon jól megvagyok a sarge-ommal.
  • ironmaiden
    #102
    Az IE-ben egy olyan elem van ami veszélyessé teszi az pedig az active-x.
    A Maxthon beállításai nem teljes mértékben az IE-ből származnak. Ráadásul az active-x egy kattintással kikapcsolható.
    Legfeljebb egy dolgot lehet a Maxthon ellen felhozni:A szabványokat annyira támogatja mint az IE.
    Ha valaki viszont gecko motorral használja már ez se áll.
    Ha gecko-val megy akkor már semmi köze az IE-hez.

    A biztonságról meg annyit, hogy nem rendszergazdai jogokkal kell a windows-t használni.
  • blackeagle
    #101
    A válaszomra gondoltál ? Lehet tudsz olyan linuxot ahhol van beágyazott ie ?
  • NuCLEARScoRp
    #100
    Mellesleg én beperelném azokat akik valótlanságot állítanak...
  • IoIa
    #99
    Akinek még a logója is szutyok pista, attól nem várható más. Használd csak, mert "megérdemled".
  • NuCLEARScoRp
    #98
    Minden nézőpont kérdése... én inkább MS ellenes cikknek mondanám(burkoltan az)... ismerve az SG MS ellenességét!!!
  • IoIa
    #97
    "Csak itt vakítják az Európaiakat, hogy ne akarj odamenni, mert tele van hülyékkel!" - nem is tudom, hogy melyik szar állam kínálgatja a zöld kártya lehetőségét... Biztos csak azért, hogy még csak véletlenül se menjen oda senki... Jobban tennéd, ha szorgalmasan tanulnál. Felső tagozattól talán majd több eszed lesz...
  • stratoman
    #96
    Szerinted.:)
  • IoIa
    #95
    dester és windows pista: ti el vagytok tévedve. Ami bármily csekély mértékben is használja a szutykot, az eleve nem lehet biztonságos.
  • stratoman
    #94
    Láttál te már egyáltalán Maxthon-t vagy AvantBrowser-t?

    Esetleg a mostani hozzászólások után hallottál róluk először? Ebben a topic-ban már többször is le volt írva, hogy a Maxthon tudja használni az IE motor helyett a Firefox által használt gecko motort is.
    Az meg semmit nem jelent, hogy az IE motorját használják, mert alapból biztonságosabbak nála.
  • dester
    #93
    A maxthon-t lehet használni a firefox motorjával is.
  • arty
    #92
    amerikaiak :D

    néha megingok, h tényleg segghülyék e odaát, de 1-1 hír rólukk és újabb hónapokig nincs kétségem ...