110
A 13 aradi vértanú
  • Taranov
    #70
    Én örülök, hogy találtunk egy témát, nem fejezném be azzal az indokkal, hogy a tizenhárom hős nem ezt érdemli.

    Sajnos nem lehet politikai témájú topikot nyitni, próbáltak már többen is.
    Én személyszerint nem azért beszélgetek erről, hogy meggyőzzek másokat (bár cél az is, hogy legalább elgondolkodjon valaki az álláspontomon), csak beszélgetek.
  • qper
    #69
    Más dolog a politikát napi szinten követni, aktívan érdeklődni utána, és megint más dolog, ha az ember mindennapjait megmérgezi az aktuálpolitika.


    Ez a tizenhárom HŐS nem azt érdemli meg, hogy az Ő emlékükre nyitott topikban bezzegeljenek, hírtévézzenek, emeszpézzenek, fideszezzenek...


    Egy kicsit több emelkedettséget és nagyobb komolyságot a témához Uraim!

    Ha pedig annyira szeretnétek politizálni, csináljatok egy topikot és próbáljátok meg azt ami sosem fog sikerülni: egymást meggyőzni az "igazatokról"!
  • Lteebee
    #68
    Ez hülyeség.
    Esetleg csak azt, hogy fideszes, de azt meg nem alaptalanul.
  • Falconer
    #67
    Az még semmi, de ha kimennél az utcára egy kokárdával amikor nem márc.15.e van, akkor tuti egy csomo ember megjegyezné, hogy náci, meg szélsöjobbos stb.
  • Lteebee
    #66
    Én nem.
    És azt gondolom, nekem elég az, hogy én nem.
    És az sem érdekel, hogy mások nem látják, hogy én nem.
  • Lammer
    #65
    igy van pedig meg "mindig" Mo.nak hivjuk eme kis allamot, kivancsi lennek Izraelben elkezdenenk propagalni a komcsi aldozatokat, hat biztos az elso sarkon lelonenek minket... :DDDDD azert LOL nem?
  • Taranov
    #64
    Az a baj, hogy a kommunizmus áldozatairól, október 6-ról, március 15-éről együttvéve kevésbé emlékezünk meg, mint magában a holokauszt áldozatairól.
  • Lammer
    #63
    en "megertelek" ;)
  • Lammer
    #62
    ez nem unneples, hanem megemlekezes, ez oylan mint a zsido holokauszt ahol ugye egyfolytaban emlekeznek az erintettek, lathatod is, media kozelet propagalas van ezerrel... En peldaul soxor megemlekezek a komi renccer aldozatairol akik bortonben szenvedtek, felkotottek oket mert magyarok mertek lenni, meg felholtra verve egy eltre megnyomoritva, mert elolvasott egy petofi verset a foteren stbstb... jajjj hat olyan nincs is, az biztos kitalacio(arrol miert nem szol egy deka hir sem??? jokerdes mi?) ;)
  • Taranov
    #61
    Mert a hazáért és a szabadságért cselekedtek.
    Ha ma, 2005-ben is egy másik ország uralkodna felettünk, jobban értené mindenki a magyar emberek akkori gondolatait.
  • ngcsnet
    #60
    büszek vagyok arra h magyar vagyok, de azt nemtom mér kell ünnepleni h ezt a 13-at kinyírták...
  • Láma!
    #59
    arra is ment
  • mandarinocska
    #58
    ja a #48-ik üzenetedre írtam...

  • mandarinocska
    #57
    Hát igazad van, az embereket, illetve a magyar emereket nem érdekli semmi- ez a magyar mentalitás, nem mennek el szavazni, amit én égőnek tartok, azt sem bánnám, ha arra a pártra szavaz, ami ellen vok,de menjen el és használja ki a SZABAD és TITKOS választójogát....
  • Láma!
    #56
    az meg böven elég, na de hagyjuk, mielött bezárják atémát, nekünk meg büntit anak off-ért
  • Taranov
    #55
    Hát azért tesznek mást is, csak a parlamenti közvetítésből látsz ennyit.
  • Láma!
    #54
    én nem irigylem, én sokallom!!!
    én pl egyhamrmad annyi pénzért is megtenném azt amit ök!
    3havonta egyszer bejárni, megnyomni 3 gombot, és megkapni a fizut.
  • Taranov
    #53
    Különböző vélemények vannak.
    Attól, hogy valami szerinted jó lépése a kormánynak, elképzelhető, hogy másoknak és az ellenzéknek nem tetszik. Az egy másik dolog, hogy az ellenzék szinte mindig más véleményen van, de ez nem feltétlenül baj.
    Azért a valóban jó intézkedéseket támogatta az ellenzék (pl. a nyugdíjemelést), bár az államháztartási hiány növekedése miatt ez sem egészen jó intézkedés.

    A fizetésemelésről pedig az a véleményem, hogy a képviselők is közalkalmazottak, mint azok, akik egy átlagos hivatalban dolgoznak, vagy akik tanárok, orvosok stb. Ők is akarnak fizetésemelést, náluk is szokott lenni fizetésemelés, ezért a képviselőknél is kell.
    Nem emlékszem rá egyébként, hogy lett volna a képviselők bérelemléséről szavazás a parlamentben, de olyan még biztosan nem volt, hogy a nyugdíjemelést elutasították és a saját bérelemélésüket megszavazták.

    Nem irigyelni kell az országgyűlési képviselők fizetését, inkább legyél te is az :)
  • Láma!
    #52
    nézd, ne köss belém, bár megtehteted, vitázni nem nagyon fogunk. az ellenzéknek tényleg aza dolga hogy ellenzék legyen, csak éppen az is a dolga, hogy a népet szolgálja ugyanugy mint a kormányzo párt. szoval, ha esetleg a kormány egyszer véletlenül vmi jo dolgot akar, azt azért ne furja ott ahol csak tudja. egyébként érdekes, hogy az ellenzék, és kormánypárt mijen jol megértik egymást, amikor a képviselök fizetésemeléséröl van szo. ott miért nincs ellenzék???
  • Gorvik #51
    "Az ellenzéknek nincsen hatalma"
    "Nem akarok személyeskedni, illetve belédkötni, de nem érzem úgy, hogy nagyon átlátnád a rendszert."
  • Taranov
    #50
    A mindenkori ellenzéknek egyértelműen az a feladata, hogy többet ígérjen a következő 4 évre, mint a kormány, illetve kritizálja a kormány lépéseit, rávilágítson a sumákságokra.
    Az ellenzéknek nincsen hatalma, hiába fognának össze. Nem akarok személyeskedni, illetve belédkötni, de nem érzem úgy, hogy nagyon átlátnád a rendszert.
    Tehát a lényeg az, hogy az ellenzéknek az a feladata, hogy a hibát keresse a kormánypártban.
    Egyébként nem értem, hogy milyen kampányt tartasz te undorítónak és mocskosnak.
    Talán az "igazságosság, bátorság" szavakat vagy esetleg a Nemzeti Konzultációt?
  • Láma!
    #49
    és szerinted miért van ez?
    azért mert a pártok undorito, mocskos kampányoat folytatnak, és ahelyett hogy az ország javulásáért összefognának, egy-egy választás után, ahelyettcsak a hibákat keresik egymásban, és megy a mégnagyobb széthuzás...
  • Taranov
    #48
    Szerintem meg pont az a baj, hogy keveseket érdekel a politika, többen nézik a való világot, mint ahányan elmennek szavazni. Na ez a baj.
  • Láma!
    #47
    persze, anélkül már semmi sincs nem tudtad?
    ha nem adsz egy hajléktalannak aprot, akkor belédmagyarázzák hogy mejik párt szimpatizánsa vagy, és azért nem adtál, itt tart ma Magyarország...
  • qper
    #46
    Mindenképpen bele kell keverni a napi politikát október 6.-ba???????????
  • SpecTator
    #45
    a bátyám zászlot tartott a vértanúk terén....riszpekt :)
    (persze az osztállyal nem egyedül) :)
  • Gorvik #44
    Hát igen, az a jó kis Bayer féle műsor... valóban színvonalas, grat
  • Falconer
    #43
    Taranov a magyar nyelvtan tanár, ehh :)
  • Montanosz
    #42
    sajnos a hír tv olyan amilyen. véletlenül több eseményen is részt vettem amiról a hír tv tudósított, és mondhatom elég belemagyarázós volt az a beszélgetés/hírközlés amit nyomattak és elferdített (persze ha sok a ferde hajlamú nem is csoda - Rácz Károly szerint)
    OFF:mondjuk baloldali médiát sem olvasok/hallgatok de amióta a szépreményű orbán viktor a Demokratát reklámozta melynek 29-es számában kapásból holocaust tagadó cikk víritott, eh, bele sem nézek.
  • Taranov
    #41
    Elképzelhető, hogy a későbbiekben téged is érdekelni fog, de én pl. olyan beállítottságú vagyok, hogy minden ilyesmi történelmi esemény érdekel, lehet, hogy te nem.
  • Taranov
    #40
    A magyarok kisbetű :)
  • Verseghy
    #39
    A Magyarokat! Legyé büszke rá!
  • ngcsnet
    #38
    de most őszintén. kit érdekel ez?? már bocs de én már csak ilyen vagyok...hehehe. pardon

    csak vicc volt.
  • HUmanHunter
    #37
    az osztályfőnököm ezt olvasta fel 1. órában:D
  • Láma!
    #36
    nem akarok belemenni, mert eléggé off, de a hirtv-ben tényleg nincsenek primitiv dolgok, az más kérdés hogy a hireket, hogy közlik...
    hogy azok megfelelnek e a valoságnak
  • Falconer
    #35
    Most nem is a politikai nézetröl van szo, hanem arrol, hogy melyik színvonaltalan és priitív és melyik nemaz. A hetihetes primitív műsor primitív embereknek tele ízléstelen dolgokkal, a Hír TV -ben pedig nincs ilyen. És a hetihetesben is volt párszor, hogy baloldali emberkéket szidtak, és akkor is elfogott a hányinger azok láttán és hallán amit a TVben láttam.
  • Ibron
    #34
    Bocs...nekezd-t akartam írni,csak elírtam.
  • Ibron
    #33
    Ehh bakker nekezed....direkt csinálja még mindig némelyik paraszt,pedig már rég abba hagytam a nevem aláírogatását..de akkor tessék:PPPPPP.




    Ibron
    Ibron
    Ibron
    Ibron



    Ibron.
  • Balo
    #32
    Há igen vannak hozzád hasonló túlművelt emberek, akik a hírtv-re élveznek... de nincs ezzel gond...
  • maozedong
    #31
    köszi






    maozedong