110
A 13 aradi vértanú
  • Láma!
    #30
    :DDDD
  • Taranov
    #29
    Hát ez így is van. Annyi a különbség, hogy a Heti Hetes alapból színvonaltalan volt, Fábry meg az igényekhez igazodva lett az.
  • Ibron
    #28
    kép a 13 aradi vértanúról...szerintem meg azért jó,hogy van topik róluk..valakinek legalább eszébe jutott:P.
  • Balo
    #27
    Erre mondják a fideszes bajtársak, hogy a Heti Hetes meg a másik oldalt képviseli...
  • N1ggA
    #26
    Nagyon meglátszik rajta, hogy fideszes.
  • Montanosz
    #25
    OFF:
    igen, én már a sláger rádiót sem hallgatom ez miatt)))
    éljen a Y generáció rádiója))) http://flexhost.hu:8000/listen.pls

    szerintem egy silány hoffi utánzat akarna lenni(((
  • Taranov
    #24
    Hallottam.
    Függetlenül attól, hogy valószínűleg ugyanazzal a párttal szimpatizálok, mint Fábry, nem nagyon szeretem. Nem egy primitív ember, de nagyon lesüllyed a nézők szintjére. (Vagy még annál is alább) Az állandó WC témája nagyon idegesítő, de politikai témában is elég ízléstelen.
  • Montanosz
    #23
    hát bizony ez fábry volt az rtl-en))))

    na rójuk le a tiszteletünket hát:

    Az utolsó nap


    Haynau, a „bresciai hiéna”, a világosi fegyverletétel után két hónapot sem várt: október 6-ára tûzte ki a kivégzéseket. Reggel hét órakor Ernst hadbíró felsorakoztatta a tábornokokat, s kihirdette az ítéleteket. Ezután megbilincselték a tábornokokat, majd visszavezették õket a cellájukba, megtagadva tõlük azt a kérést, hogy együtt tölthessék az utolsó napot.
    Október 6-án hajnali kettõ és három óra között a papok felkeresték a halálraítélteket. Aulich Lajos Horatius verseit olvasgatta, Török Ignác Vauban várépítésrõl szóló könyvét bújta, Láhner György fuvoláján játszott, Dessewffy Arisztid még aludt.
    Többen még utolsó soraikat vetették papírra búcsúlevelükben. Fél hatkor elõször a golyó általi halálra ítélteket – Schweidel Józsefet, Kiss Ernõt, Dessewffy Arisztidet és Lázár Vilmost – vezették a kirendelt katonaság közé. Tizenkét katona állt fel velük szemben, töltött fegyverrel, majd midõn a parancsnokuk kardjával intett, a lövések eldördültek, Kiss Ernõ kivételével mindhárman élettelenül buktak a földre. Kiss Ernõt csak a vállán érte a lövés, ezért három katona közvetlenül elé állt, s leadták a halálos lövést Kiss Ernõre is.
    Ezután következtek az akasztófára ítélt tábornokok a következõ sorrendben: Poeltenberg Ernõ, Török Ignác, Láhner György, Knézich Károly, Nagy-Sándor József, Leiningen-Westerburg Károly, Aulich Lajos, Damjanich János és Vécsey Károly. Ez utóbbi vértanú büntetését – saját apja közbenjárásának köszönhetõen – súlyosbították, mégpedig azzal, hogy õt akasztották fel utolsónak, vagyis végig kellett néznie társai kivégzését. Sorra búcsúztak el egymástól, Vécseynek már nem volt kitõl búcsút vennie, õ Damjanich holttestéhez lépett, és bár nem szívlelték egymást, most megcsókolta Damjanich kezét.
    A kivégzést követõen az elítélteket elrettentésül közszemlére tették ki, majd este az agyonlõtteket a sáncárokban, a felakasztottakat a vesztõhelyen temették el. Mivel a kivégzettek ruhái a hóhért illették, ezért a felakasztottakat levetkõztetve helyezték hol a bitófa elé, hol mögé, majd melléjük döntötték az akasztófaoszlopokat is.
  • Taranov
    #22
    A jobb és baloldallal kapcsolatban azt gondolom, hogy jobboldaliak voltak a vértanúk, mivel a hazáért cselekedtek, viszont baloldaliak voltak, mert a nép érdekét is szem előtt tartották.

    Egyébként én büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok, de soha meg sem fordult a fejemben, hogy egy román, egy szlovák vagy egy horvát ember rosszabb, alacsonyabb rendű, mint egy magyar.
    Szóval nem értek egyet azokkal, akik azt róják fel az érintett aradi vértanúknak, hogy nem tudtak magyarul.
  • Montanosz
    #21
    nem volt butaság, pusztán provokatív kérdés, játék, amire ingerlékenyen válaszoltál.
    És Te?
  • Taranov
    #20
    Büszke vagy rá, hogy te tudsz magyarul?
  • Taranov
    #19
    Az utolsó mondatod eléggé butaság.
    Akkoriban még teljesen más volt a jobb- és a baloldal.
    Ahogyan most is más Magyarországon, mint pl. Amerikában.
  • FLeK0
    #18
    who?
  • nyami
    #17
    akkor mindjárt nyitok Petőfi, márc. 15., augusztus 20. stb topikot :c
  • Montanosz
    #16
    nana..most volt az rtl-en hogy a vértanúk fele magyarul sem tudott, csak mostanában van hogy cseszegetjük az örményeket?
  • geri15
    #15
    miért kéne törölni? nem kell... mondjuk nemigen van erről mit beszélgetni, de azért magyarok vagyunk basszameg, ennyire leszarni nemkéne szvsz
  • Montanosz
    #14
    nem kell törölni!

    ezt máris tovább vittem)))

    " illetve kérdés, hogy miről fogunk itt beszélgetni :)..."

    feldobtam a labdát, tessék....
  • Pyx #13
    törölhető szvsz
  • Montanosz
    #12
    kiváncsi vagyok mikor derül ki hogy hány zsidó származású volt köztük aki életét adta azért az országért, amely később buzgón sietett elgázosítani a leszármazottaikat,..hát ilyen a hála((((

    ja, és hogy izgalmasabb legyen. Hány volt baloldali és jobboldali?
  • akyyy
    #11
  • Viktorr
    #10
    a suliba a mi osztályunk csinálta a műsort:D
  • N1ggA
    #9
    Lehet, hogy ők et érzik a mádvilágon!
  • 0Fritz0
    #8
    Hát, például ma elég szép volt az idő...
  • Taranov
    #7
    Megérdemelnek, de nem sokat segítesz rajtuk ezzel, illetve kérdés, hogy miről fogunk itt beszélgetni :)
  • Nh Shevits
    #6
    szerintem mindenkinek evidens a történet a szereplőkkel együtt és hogy mit miért csináltak. felesleges ezért topic-ot nyitni...
    ezzel nem tudsz tiszteletet kinyilvánítani.
  • Darkboy
    #5
    Az lesz. :(
  • Ronny
    #4
    jaja, csak nehogy még1 X-elős idióta topik legyen!
  • Balo
    #3
    Hát ennyi erővel rengeteg embernek lehetne topikot nyitni...
  • tigeroo
    #2
    ja. hm.
  • Realtibi
    #1
    szerintem megérdemelnek egy topikot

    hiszen az életüket áldozták az országért