110
A 13 aradi vértanú
  • Falconer
    #110
    Huh, ide iyen regen irtam....
    Mintha a mult heten lett volna, pff
  • Lteebee
    #109
    Havas gáz.
  • Falconer
    #108
    Pontosan.
  • Gorvik #107
    Egyetértek Havassal kapcsban.
    Bayert mint a "másik" oldal képviselőjét hoztam fel...
  • qper
    #106
    ha csak neki lenne bunkó paraszt stílusa a médiában... Hány és hány műsorvezető, meg "médiasztár" szenved az általad titulált betegségben.

    Ott van példának az exállamtitkár Havas Henrik. Bayer hozzáképest jólnevelt úrifiú. És az a tahó minden reggel műsort vezet, és véleményt nyilvánít.... pedig valahol a majomházban lenne a helye közvetlenül a csimpánz és az orángután ketrece között.

  • Falconer
    #105
    Ezzel azért nem értek egyet, de mindegy.
  • Gorvik #104
    Biztos nincs elege, egyszerűen csak kiélheti magát a nyílvánosság előtt.

    "mi megy médiában"
    Ami alól a HírTV is sem kivétel...
  • Falconer
    #103
    Van benne valami, de szerintem csak elege van, hogy ma mi megy médiában meg a kormányban.
  • Gorvik #102
    "megmondja a frankót"
    Na pont ez (is) a bajom vele. Egyszerűen bunkó "paraszt" stílusa van.
  • Falconer
    #101
    Szerintem meg éppen az a baj, hogy Bayert sokan nem hallgatják meg, pedig általában nem mond hülyeséget, érdekesen is beszél, és megmondja a frankót.
  • Gorvik #100
    Hogy Lámát kövessem...
  • Lteebee
    #99
    Bayer lol, meg Bencsik is, meg Lovas is (ha így hívják).
    Szerintem ők rengeteget ártanak a konzervatív oldalnak.

    Huhh, majd kifelejtettem Seszták Ágnest!
    Ő tán a legnagyobb lol.
    Az az alapvető bajom velük, hogy nem hajlandóak ütköztetni a véleményüket máshogyan gondolkodókkal, hanem csak csapatosan nyomulnak egymásra licitálva.
  • Gorvik #98
    Még mindig jobb mintha (már megint ezzel jön: ) Bayer műsorából építenék fel az emberek a véleményüket...
    Bár term. semelyik sem jobb.
  • Láma!
    #97
    nem akarok monoton lenni, de
  • Taranov
    #96
    Nem visszakanyarodtam a hetiheteshez, el sem kanyarodtam tőle.
    Jelenleg csak ez az egy műsor létezik, amiről ez a véleményem.
  • Lteebee
    #95
    Miért kanyarodsz vissza állandóan a hetiheteshez?
    Ez ilyen sarkalataos pont?
    Vasárnap este 10 körül van, én ha nézném is, elalszom rajta, pedig bírom.

    Szvsz túl nagy jelentőséget tulajdonítasz egyetlen műsornak és próbálod rákenni mindazt, ami ellenedre van a mai közéletben.
  • Taranov
    #94
    Szerintem ez érdekes, szívesebben hallgatom a pártok véleményét, mint a Heti Hetes szereplőinek a véleményét.
    Egyébként a parlamenti közvetítés is vicces szerintem.
  • Lteebee
    #93
    Én csak ritkán vagyok képes rá.
    És csak rövid ideig.

    Mindenki arról beszél, hogy az ő pártjának mi a véleménye, pedig szinte minden kérdésben egyértelmű, hogy az emberek mit szeretnének, vagy hogy mi lenne a jó.
  • Falconer
    #92
    Máshonnan, például hallgatok a rádióban parlamenti közvetítéseket, stb.
  • Láma!
    #91
    azt áruld el nekem, hogy te mire épited?
    honnan szerzed a tájékozottságod?
  • Falconer
    #90
    A baj az, hogy elhisz mindent feltétel nélkül ami ott van, és erre építi a szellemi szintjét.
  • Láma!
    #89
  • Taranov
    #88
    Vigyázz, mert még a végén kimerül az szmájli készlet.
  • Láma!
    #87
  • Lteebee
    #86
    Én nem ítélkezem ennyire sarkosan.

    Egyszer valaki azt a példát hozta, hogy valaki 10 órát gürizik a bányában, reggel egy óra, este egy óra út. Félóra, míg lemossa a mocskot.
    Hazamegy, eszik, dög fáradt.
    Senki nem várhatja, hogy szellemileg tápláló szórakozást válasszon. De még ha el is várom tőle, akkor sem haragudhatok, ha az egyszerűbb utat választja és megelégszik azzal, amit elébasz a média.

    És a heti hetes szvsz szellemileg, intellektuálisan nagyon, de nagyon messze van az aljától.
    ...show, ...show, ...show, világ, brother, győzike...
  • Falconer
    #85
    Az nem baj, hogy vki megnézi a heti-hetest, de vannak olyan emberek, akiknek például ez a kedvenc műsoruk, ebből tájékozódnak, és a politikai véleményük alapját is innen szedik. Na ezek az igénytelen emberek.
  • Láma!
    #84
  • Lteebee
    #83
    És emlékszel az arányokra is?

    Csak egy hasonlat:

    400 000 ember hangoskodik, 9 500 000 csöndben, nyugton van.
  • Taranov
    #82
    Hát a komcsizásban igazad van, de az utolsó mondatodban nem, mert a polfórum bezárásakor is voltak velem egyoldalon állók, és olyanok is, akiknek más volt a véleményük.
  • Lteebee
    #81
    Érdekes lehetett.
  • Pluskast
    #80
    Egyébként az infó rádióban volt egy nagyon jó beszélgetés Katona Tamással a 13 aradi vértanuról. Több könyvet is írt e témában, érdemes elolvasni őket.
  • Lteebee
    #79
    Szerencsére nem láttam.
    A fogathajtók jófejek voltak.
  • Pluskast
    #78
    Ok elismerem az uccsó kijelentésem nagyképűnek hangzott, ami nem jellemző rám ezért sorry.. Csak tudod marhára felháborított ez az összehasonlítása.
  • Lteebee
    #77
    Azért ne csinálja, mert nagynevű ősöktől eredetezteted magad?
    lol

    Egyébként meg nem a médiával van a gond, hanem az emberekkel, akiknek megfelel.
    Én nem haragszom Pataky Attilára, mert fideszes albumot csinál, hiszen van piaca, megveszik-megeszik. A fresh-sel sincs különösebb bajom, én ugyan nem vagyok képes végighallgatni egy albumot, de ha másnak jó ez, tőlem hallgathatja.

    Nagyobbnak, vagy többnek sem érzem magam csak azért, mert általában van saját véleményem a dolgokról.

    De hogy valaki igénytelennek nevezzen, csak mert tetszi a heti hetes és bizony nézek kereskedelmi tv-t...
    (utóbbi mondat nem neked, hanem lentebb valakinek szól)
  • Pluskast
    #76
    A Fábry elmehet valahova. Nekem eddig semmi bajom nem volt vele, de hogy jön ahhoz, hogy elkezdjen párhuzamot vonni az aradi vértanuk és az újpesti polgármester cselekedete között??? Milyen alapon csinál ő ilyen jellegű összehasonlítást. Arról nem is beszélve, hogy ezt az egész mizériát ami az újpesti polgármesterrel történt elferdítette a sajtó..
    Nekem a Nagy Sándor József az egyenesági ősöm, úgyhogy ne kezdjen el ilyen összehasonlításokat csinálni...
  • Lteebee
    #75
    #23

    Azokért a káromkodásokért, amit felnőtt ember pirulás nélkül tán nem is képes kimondani nem akaszthatnak az sg nyakába olyan pert, mintha politikusokról ugatnak gyerekek a fórumon.
  • qper
    #74
    igazából azt nem értem, hogy miért van etiltva. hiszen a gumiszoba így is igen cifra káromkodásokkal/anyázásokkal van megspékelve.


    ontopik:

    Épp most olvastam, hogy az egyik vértanú (azt hiszem Lahner volt az, de nem biztos) a háború előtt építészként dolgozott, és a kivégzése előtti éjszakán a cellájában is egy építésztechnikai könyvet tanulmányozott?

    Illetve Vécsey édesapja bécsben a Magyar testőrparancsnokság vezetője volt, aki miután megtudta hogy fia is az aradi tizenhárom között van külön büntetésként kérte, fiát utolsóként végezzék ki hogy végignézze a többiek halálát... Hát apa az ilyen?
  • Lteebee
    #73
    Korábban próbaképp volt polfórum, de minden topik komcsizásba, liberálbolsevikozásban, kozmopolitázásban, zsidózásban... végződött.

    A lényeg, hogy egyes lapok, politikusok által kedvelt jelzőkkel illették azokat, akik nem közéjük valók voltak véleményük alapján.

    Tehát egy idő után csak egy csapat írogatott oda, akik egy oldalon álltak és nem volt vita, hiszen nagyon is egyetértettek.
  • Taranov
    #72
    Szerintem is idétlenség, mert az lenne a természetes, ha arról beszélnénk, ami érdekel minket.
  • qper
    #71
    konkrétan nem is neked címeztem a dolgot, hanem nagy általánosságban fejtettem ki azt a bekezdést //(utal erre a többesszám használata is ugye :)//

    Gondoltam is hogy írok még egy üzenetet hogy azt ne vedd magadra, de rohantam elfele :)


    Én pedig azt mondom, hogy mindent a maga topikjába illik megvitatni, holmi aktuálpolitikai kilengéssel pedig nem szabad ennek a tizenhárom embernek az emlékét még csak meg sem zavarni.

    De ennyi erővel akkor eszmét és tapasztalatot cserélhetnénk e topikon belül a fékezett habzású mosóporok gyakorlati használatáról, lehet hogy ez is egy szép közös téma lenne :))


    Mellesleg nagy idétlenségnek tartom hogy nem lehet politikai témájú topikot nyitni pl. a gumiszobában.