58
Szoftverek, hardveres megvalósítás, e-könyvek, e- könyvtárak, stb.
  • Dzsini
    #58
    Ha már prc, akkor szívesen látunk a Kindle topicban, ott kicsit nagyobb az élet.
  • majonur
    #57
    Oke,koszi. A ceartor mar megvan, csak nem tud mit kezdeni a pdf el, akkor meg beszerzem az Abby finereadert is.
  • Dzsini
    #56
    Hosszú, de a leghasználhatóbb eredményt a pdf -> Abbyy finereader -> html -> calibre/mobipocket creator -> prc módszerrel lehet elérni.
  • majonur
    #55
    Sziasztok! Pdf formatumbol szeretnek Prc fajlt kesziteni. Nem tud valaki valami jo megoldast, vagy mukodo szoftvert?
  • SovereignXY
    #54
    Üdv emberek!

    Nem tud vki linket Nietzsche könyvekhez? Ahonnan le lehetne tölteni? Magyarul természetesen.

    Előre is köszönöm!
  • Dixtroy
    #53
    EBOOK01

    Szoval az amazon kindle nagyon jo, es nagyon szep, de sotetben nem olvashato, es nem szines. Van persze szines, de az nem az en penztarcamhoz szabott, hat megvettem ezt: MANTA EBOOK01
    Megosztom tapasztalataimat:
    MP3 lejatszas: durvan harom napig nyomta, kellemes hangerovel.
    EBOOK olvasas: a betufelbontasa tragikus, a legkisebb meret is olyan mintha csokkentlatoknak lenne, sebaj egy WORD macroval pdfre konvertalva, a dolog nem problema:

    Sub RePageMini()
    WordBasic.PageSetupPaper Tab:=0, PaperSize:=0, TopMargin:="0.8", _
    BottomMargin:="0.5", LeftMargin:="0.5", RightMargin:="0.5", Gutter:="0", _
    PageWidth:="16.9", PageHeight:="23.1", Orientation:=0, FirstPage:=0, _
    OtherPages:=0, VertAlign:=0, ApplyPropsTo:=4, FacingPages:=0, _
    HeaderDistance:="0", FooterDistance:="0", SectionStart:=2, _
    OddAndEvenPages:=0, DifferentFirstPage:=0, Endnotes:=0, LineNum:=0, _
    CountBy:=0, TwoOnOne:=0, GutterPosition:=0, LayoutMode:=0, DocFontName:= _
    "", FirstPageOnLeft:=0, SectionType:=1, FolioPrint:=0, ReverseFolio:=0, _
    FolioPages:=1
    Selection.WholeStory
    Selection.Font.Size = 15
    Selection.Font.Name = "Tahoma"
    With ActiveDocument
    .AutoHyphenation = True
    .HyphenateCaps = False
    .HyphenationZone = CentimetersToPoints(0.25)
    .ConsecutiveHyphensLimit = 0
    End With
    With Selection.ParagraphFormat
    .LeftIndent = CentimetersToPoints(-0.25)
    .SpaceBeforeAuto = False
    .SpaceAfterAuto = False
    .FirstLineIndent = CentimetersToPoints(0.25)
    End With
    Selection.ParagraphFormat.Alignment = wdAlignParagraphJustify
    ActiveDocument.ExportAsFixedFormat OutputFileName:= _
    "F:\ebooks\test16.pdf", ExportFormat:= _
    wdExportFormatPDF, OpenAfterExport:=True, OptimizeFor:= _
    wdExportOptimizeForPrint, Range:=wdExportAllDocument, From:=1, To:=1, _
    Item:=wdExportDocumentContent, IncludeDocProps:=True, KeepIRM:=True, _
    CreateBookmarks:=wdExportCreateNoBookmarks, DocStructureTags:=True, _
    BitmapMissingFonts:=True, UseISO19005_1:=False
    End Sub

    A pdf lapozasa kicsit lassu, de maga az olvasás kellemes, a napfény becsillan sajnos a kijelzőn, standby uzemmodban is leszopja az aksit, ha nem kapcsolod ki teljesen, durvan 7 ora alatt lemerul. Egy pottyet neheznek erzem.
    Képnézegetés: teljesen jó.
    Videók: durván tízből hármat nem játszik le, setétség, csak a hang megy. Fogjuk a Konvertert és máris lejátssza.
    Internet: Na itt akadtam el. A wifivel csatlakozunk, hurrá, aztán megnyitjuk a böngészőt, ami Dillo.. és bejön a lengyel kezdőlap. Oké próbáljuk meg bookmarkolni mondjuk a google.hu -t. Hát bookmark alatt egy másik oldal jelenik meg. Zsákutca. Valaki esetleg találkozott ezzel? Hogyan lehetne a kezdőoldalt megváltoztatni, könyvjelzőt menteni, esetleg feltölteni?
  • baly94
    #52
    Én egy ilyet vettem nemrég.
  • karapakoska
    #51
    óóó a jó öreg 404es... már nem létezik az oldal
    lehet egyszerűbb lenne a legális változatot használni :D
  • öregharcsa
    #50
  • greco
    #49
    már nem ;-)
  • öregharcsa
    #48
    fizetős...
  • greco
    #47
    e-books
  • öregharcsa
    #46
    még gyengus... de jó kezdeményezés... én zárt fórummá tenném mielőtt a az okosok megtalálják...
  • kev
    #45
    Magyar e-books fórum. Magyar elektronikus könyvek.
  • kaszipl
    #44
    Sziasztok. Kellene egy kis segítség... Előre is köszi!


    Sony PRS350-et vettem Karácsonyra, de sajnos egy-két dolog gátol a gördülékeny használatban. A legfontosabb kérdés az lenne, hogy a következőn lehet-e segíteni:


    Szövegnagyításnál a tördelés "felborul". Pl versolvasásnál választhatok, hogy vagy olvashatatlanul kicsik a betűk, vagy felnagyítom, és egybefolyik az egész....


    Van valami megoldás erre?


    Mégegyszer köszi a válaszokat...
  • öregharcsa
    #43
    ez biztos hogy tft képernyős..azok ilyen olcsóak...nézd meg a vaterát..csak annyit írj ott be hogy ebook...
  • andatti
    #42
    Hali!
    A múlt héten kaptam egy e-mailt amiben árulnak ebook-ot, potom 25'900 Ft-ért, 7 colos, de a képeken sincs rajta a márkája, (a készüléken). Linket nem teszek be, nehogy reklám legyen...
    Bár nincs rajta, hogy e-ink technológiás lenne...
    xal az lenne a kérdésem, h ez reális ár? vagy mivel nem e-ink-es azért ilyen olcsó...
  • gothmog
    #41
    Méltatlanul alulkommentelt topik. Ezt találtam:
    torrent, és akkor.
    1. Menj el iso-vadászatra. (ééhérteeed...)
    2. Írd a keresőbe: Bestseller Books
    3. első találat:4GB zip-tömörített magyar e-book (~7000 kötet)
    4. A C-darab hibás (pedig abban vannak a Tom Clancy-könyvek), de egy -szintén ott beszerezhető- zip-repair program segítségével javítható.


    A fenti leírás kizárólag kutatási célokat szolgál, a letöltők számának változását szeretném figyelemmel kísérni a komment megjelenését követő napokban. Ezért kérem, hogy aki letöltötte, utána törölje a gépéről, hiszen illegális, és warez dolog lenne megtartani.
  • toto2700
    #40
    hm, ez valóban érdekes. Egy ilyen nem lenne rossz.
  • Ersiman
    #39
    Itt egy érdekes cikk:
    Július végén bemutatják a Crunchpadet
  • ZilogR
    #38
    de ugye érzékeled, h NEM ÉN akarok ilyet venni, sőt én mondom azt, h ebből a pénzből veszel egy ilyet (Nokia internet tablet N770, kb. 28-35eFt, 800x480-as kijelző, wifi, debian linux, bluetooth, touch screen)



    ÉS mellé egy ilyet:



    és még pénzed is marad...
  • bobi64
    #37
    80ezer forint? ezért egy kissebb könyvtárt lehetne venni! én egy kis sony telefonon olvasok/kicsi kijelző, ok./, de egy egész könyvtáram van benne már, és csak húsz rugó volt. biztosan jó az az ebook kütyü, de nagyon drága . sok mp4 lejátszó is olvas txt fájlokat, és egész nagy kijelzőkkel adják már őket.
  • bobi64
    #36
    pdf-et txt formátumba: /adobereader/pdf megnyit, szerkesztés, "mindent kijelöl", utána "másol", aztán az asztalon jobbegérgomb-új-szöveges dokumentum, majd jobbegér az üres dok.ban és "beilleszt".
    egyéb konvertálásokhoz nagyon jó az open office program. word dok.-ból lehet pdf-et csinálni egy kattintással
  • greg benz
    #35
    Sziasztok!

    PSP-n szeretnék Ebook-ot olvasni,és ehhez ugyebár a PDF-et át kell alakítani TXT-vé..A problémám az lenne,hogy kipróbáltam már két PDF to txt progit is (Some PDF to Txt Converterr,PDF2TXT v3.2),de egyszerűen nem jó,a txt-be konvertált anyag csak egy halom négyzetecske.. :( valakinek van valami ötlete? :(
  • ZilogR
    #34
    ok, elolvastam, értem mitől más, különösen tetszik, h megtartja az állapotát és akkor "ki is lehet kapcsolva" csak akkor kell áramot felvennie, ha változtatni kell a kijelzett dolgokon - persze akkor animált GIF-eket nem tud így lejátszani, illetve akkor ugyanúgy működnie kell, mint más kijelzőknek.

    de ha már ez ennyire szuper, akkor miért nem csinálják ütés-, por-, vízálló, valamivel esztétikusabb kivitelben és az sem lenne rossz, ha lehetne a papír margójára firkálni (amit el is lehet tüntetni, ha olvasni akarod a könyvet és külön kimenthető később az odafirkált dolog...) Én mindig gyűlöltem, ha valaki belefirkált egy könyvbe, de egy ekönyvbe belefirkálni más, olyan, mintha egy másik, átlátszó lapra firkálnál, sőt, lehet minden felhasználónak ilyen firka fóliája, amire ő maga jegyzetelhet, vagy aláhúzhat a szövegben...
  • toto2700
    #33
    csak az e-olvasónak a kijelzője nem bántja a szemed, más technológia.
  • ZilogR
    #32
    most néztem utána és tényleg kifizettél érte 82.990 Ft-ot?????

    úúúúristen, abból veszel egy eeepc-t és mellé egy linux-os nokia internet tabletet és ha jól csináltad még fagyira is marad...!!!!

    de ha veszel egy jó palm-ot, esetleg egy Nokia Nxx valamit, igaz ezeknek kicsi a felbontása (bár a palm-ok 480x320-a nem is rossz) azzal simán tudsz efféléket olvasni és max 15-20eFt-odba kerül.

    Azt viszont értem, h a monokróm kijelző ilyen célra még mindig sokkal jobb mint a szines...
  • toto2700
    #31
    a pdf-eket hogy eszi? Nem lesz lassú tőle?
  • gsg16
    #30
    üdv mindenkinek!
    tud valaki egy linket adni,ahonnan ezt a könyvet le tudom szedni magyar nyelven?:Hagakure
    köszönöm
  • ZilogR
    #29
    én vettem olcsóért egy Nokia 770-et és mindent átkonvertálok pdf-be. A kis masina alapból olvassa a pdf-eket így bárhol olvashatok. A kijelző 800x480 pixel és van zoom. Egyszerűen tökéletes (és emellett persze van rengeteg más funkciója is...)
  • ivjoe
    #28
    Olvasni. ^.^
    Scannert nem para venni, de e-readert? :)
  • blackgamer
    #27
    készíteni vagy olvasni?
  • ivjoe
    #26
    Létezik olyan ember a fórumon, akinek van valami célhardvere?
  • grabowski78
    #25
    Nekem is rengeteg e-bookom van főleg DOC formátumban. Eddig nem igazán tudtam olvasni csak monitoron ami fárasztó de most vettem egy V3 e-book reader t a www.koobe.hu oldalon. Nagyon tetszik, mert minden formátumot megjelenít, és egyszerű kezelni.

  • Timbo
    #24
    Philip Pullman: Északi fény kéne e-bookban :\ meg a másik 2 rész is :)
    örökkön örökké hálás lennék :)
  • zeus89
    #23
    Guinness World Records 2008 kéne e-bookba ...
  • ivjoe
    #22
    http://mek.oszk.hu
    http://ebookz.hu
  • ZilogR
    #21
    HELP! HELP!

    Egy nyelvtani algoritmus (betűgyakoriság, stb...) teszteléséhez kellene mai nyelvezetű akármilyen ponyva, szórakoztató, krimi, stb... regény, novella (lehetőleg minél hosszabb), ami txt-be exportálható és MINÉL TÖBB NYELVEN elérhető (főként: magyar, angol, spanyol, német, francia, orosz, dán, svéd, finn, stb...)!

    Mondjuk pl.: Bridget Jones naplója ideális lenne!!!

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • ivjoe
    #20
    Van már valakinek konkrét e-readere?
  • davidragon
    #19
    nem, magyarul kellene :P