61
  • MuldR
    #61
    LOL!

    Az ember gyarlo. ha egy orszagnak nincs hadserege akkor nem tudja az erdekeit ervenyesiteni. Ergo a szomszedai megeszik reggelire. Tehat hadsereg KELL (ezt pl a magyar politikusok nem kepesek belatni)
    Nemtom hol beszeltem hulyeseget. Vilagits ra legyszives pacifistabuzi baratom :)
    30 eves vagyok, voltam katona, lottem eles fegyverrel, es megsugom, akkor voltam katona, amikor a delszlav valsag volt, es bizony a magyar hatart nem egyszer atleptek szerb es horvat fegyveresek.
    Bizz bennem, hogy nem lonek a bajtarsaimra! :)
  • uniu
    #60
    Senkinek nem KELL elvegezni a katonai munkat... Micsoda nagy baj lenne, ha senki nem akarna megolni a masikat, hova jutnank..
    Amugy meg military buzi vagy, csak ezzel az a baj(azon kivul h hulyesegeket beszelsz), hogy sztem te lennel az 1. aki besz@r a puskaloves hallatan... es ossze vissza tuzelne, meg a bajtarsaira is... Bar ha meg csak 14 eves vagy akkor meg talan elmegy ez neked.
  • Gorvik #59
    Az hogy körbeállják, és bottal piszkálják. Számomra ez valahol vicces
  • Yv@n
    #58
    Mi a f@szért menne Ő oda? Lehet neki van agya, és szeretné azt a koponyáján belül tudni.
  • NuCLEARScoRp
    #57
    Ez is csak azt bizonyítja hogy ugyanolyan állatok az amcsik is mint az irakiak....
    Ajánlom mindenkinek a Fahrenheit 9/11 cimü dokufilmet... abból kiderül hogy a legtöbb katona szegénységben él, alacsony iskolázottságú nincs is min megdöbbenni ezek tudatában,,,

  • MuldR
    #56
    Kivanok neked 1 napot ott kint :)

    Meg a megzizzeno falevelre is lonel utana! :P
  • haxoror
    #55
    A belinkelt képekről beszélek amiből mindenki megtudhatja hogy az iraki "terroristák" az éjszaka közepén cipő nélkül fehér pólóban támadják meg az amcsikat hüvelynélküli lőszert tüzelő AK-val.
    Hihető.
  • Asperot
    #54
    Most melyik képről beszélsz? Az SG-n mondjuk egy tank van ami nevezhető fegyvernek.
    Egyébként az első amit összeszednek az a fegyver. Talán nem kell magyarázni miért.
  • haxoror
    #53
    :DDDD

    Jólvan részemről ennyi :D
  • MuldR
    #52
    Valoszinu a legelso dolog, hogy a fegyvereket begyujtik. Nehogy egy onjelolt odarohanjon es felkapja. Ez szerintem ott elsoszamu biztonsagi alapszabaly. De ezt valami otszolgalo jobban meg tudna mondani.
  • MuldR
    #51
    Itt nincs birosag. Viszont ha valasztania kell egy tisztnek, hogy bekuldi a katonait akik ott halnak meg, vagy elotte picit radiroztat, akkor ez utobbit fogja valasztani. Es biza a tarackok sem valogatnak.

    Amugymeg, civil mit keres a tuzzonaban? Huzzon onnan! :)
  • haxoror
    #50
    Hol-a-fegyver-a-képen?

    Vagy biztos ami biztos alapon inkább lőjjenek agyon mindenkit hátha kést rejtettek a rohatt civilek a seggükbe amivel majd jól halomramészárolják az egész szakaszt?
  • Asperot
    #49
    Aha civil……Aztán egy civil hirtelen fejbedurrantja a társad egy 9mm-esel
    -Persze igaza van mert Ő a hazájáért harcol- Te hányszor kockáztatnál egy nap?
    Jobb nem hinni hogy a civil lét megmenti az életed.
  • haxoror
    #48
    "Tevedesek mindig vannak" ez jó szöveg lehet egy bírósági tárgyaláson, biztos jót röhögne rajta a bíró
  • MuldR
    #47
    Tevedesek mindig vannak. Belgradban is sikerult preciziosan telibe bombazni egy gyermekkorhazat. :(
  • haxoror
    #46
    Jaja biztos azért rugdostább arrébb a hullák mellől az AK-kat hogy aki majd nézi a képeket ne ijedjen meg a fegyverektől.
    Az olasz újságíró csaj kísérője se titkosügynök volt hanem biztos egy fegyveres terrorista...
  • MuldR
    #45
    Lehet hogy 5 perce meg AK volt a kezebe. Irakban minden "ellenseg" civil ruhat visel. Sot nemreg ota tudjuk, hogy a SAS is :)

    Nem a ruha szamit, hanem a viselkedes.

    Aki ott katona ruhaban van, az mind "szovettseges".

    "No one fires unless fired upon"
    :)
  • haxoror
    #44
    a képeken civilek vannak, nemhiszem hogy az usa hadsereg kiképzésének része a civilek ellenségként való kezelése
  • Asperot
    #43
    Minden katona a hazájáért indul a háborúba de az életéért harcol. Közben pedig napról napra aljasabb lesz.
    Mindegy mit tanult addig, mire nevelték, mit hitt magáról. Olyan körülmények közt ez elkerülhetetlen.
    Akik a képeket készítették szerintem soha nem gondoltak úgy az áldozatokra mint ember. Számukra csak ellenség volt akit jó volt úgy látni mert míg él ellenük harcol. Ez mindkét oldalra igaz. Ne legyetek naivak!
    Beteg az volt aki a képekért cserébe ellenszolgáltatást nyújtott.
    Ilyenek mindig lesznek. A civil humánus értékrend az első lövés áldozata. Örüljetek hogy olyan körülmények közt éltek ahol könnyű emberségesnek lenni.
  • MuldR
    #42
    Ez nem igaz, hogy semmi hasznos munkara nem alkalmas!

    Csak van akit ez vonz. Mindig is voltak emberek, akiket vonzott a katonasdi. Ilyenek voltunk az elmult 5000 evben, es gyanitom a kovetkezo 5000 ben is ilyenek maradunk. Ha addig ki nem pusztitjuk magunkat :)
  • haxoror
    #41
    Valakinek meg kell csinálnia?
    Lehet.
    Viszont az emberek többsége mindent elkövet hogy ne ő legyen az akinek ezt meg kell csinálni, a maradék aki semmi hasznos munkára sem alkalmas meg elmegy katonának :P
  • haxoror
    #40
    "Pedig az ember azt gondolná hogy a különféle nációk keveredése valamilyan szinten a tökélesedés felé mutatna."

    Pont hogy az ellenkezőjét gondolja mindenki :D
  • Admiral
    #39
    Archkoven te sem vagy egészen ép, már bocs...
  • MuldR
    #38
    Szoval se mondtam, hogy a lefenykepezes es kuldozgetes helyes.

    De mindket oldal csinalja!. Csak az arabok propaganda fotonak, az US oldal meg fun fotonak.
  • Satufa
    #37
    Egyébként ajánlom a Demokrata múlt heti számát.
    Egy fiatal iraki harcossal készítettek interjút.

    Tanúlságos
  • Satufa
    #36
    Muldr!
    És azt ki a franc mondta nekik hogy ezt fényképezzék le és tegyék közre?
  • Moyko
    #35
    Ez nem más mint a Média okozta káosz, mindig is voltak ilyen emberek akik szeretik az öldöklés és voltak akik szeretik nézni. Csak most az is kap belőle aki nem akar, ha jól emlékszem... a régi nyilvános akasztások és lefejezések, vagy a mágjáról ne beszéljünk. A baj hogy mindenki fejlődéről beszél... én nem látom. Az emberek még mindig halomra ölik egymást, és még tetszik is nekik. Az amerikaiakról annyit, hogy korunk legbutább és egyben legokosabb emberei. Nem kell álltalánosítani, de valahogy több jut a hülyéből arra a részre. Pedig az ember azt gondolná hogy a különféle nációk keveredése valamilyan szinten a tökélesedés felé mutatna.
  • hungi
    #34
    Te nem vagy militaribuzi véletlenül?
  • MuldR
    #33
    Ja es a zsoldosok azok a Blackwaters egysegek. De ok eleg kevesen vannak, es csak erzekeny teruleten vetik be.
  • MuldR
    #32
    Szerintetek amikor egy katona meglat egy irakit AKval a kezebe mire gondol:

    - "Le kell lonom, mert ezjo lesz Bush elnoknek, sok olajunk lesz oszt a csalad majd abban furdik!"

    - Eszebe jutnak a 3 napja hazakuldott USA zaszloval letakart koporsok

    - eszebe jut, mikor a bajtarsat mellette lottek ki, es mikor megforditotta a PASGT sisakba nem a bajtarsa arca volt, hanem egy marek veres huscafat

    Szerintem a 3 bol az elso nem fog az eszebe jutni. Viszont ha az also kettobol barmelyik, akkor egy "FUCK THIS!" orditassal beleuriti a tarat.

    Ha esetleg 2 nappal korabban latta a tobbieket, ahogy egy Humweebol elszenesedett tetemkent szedtek ki, akkor lehet utanna meg le is vizeli a hullajat.

    Igen, Ti is ezt tennetek ott! Monitor mogul konnyu humanuskodni, meg elitelni a katonakat, de mikor ottvagy a csaladodtol messze, es pattog a falrol a tormelek az arcodba ahogy lovik, es ha nem te olsz, akkor teged olnek meg, akkor egeszen mas a helyzet.

    Nem kell elitelni sem a fogolykinzast, sem ezt. Haboru van. Majd ha bekoszont a bekeido, akkor kell elitelni ezeket.

    ja, es senki ne jojjon a minek ment katonanak szoveggel. az is egy hivatas. Valakinek meg kell csinalnia, ugyanugy mint a szarszippantast, a kukauritest, vagy a vezerigazgatoskodast.

    Ok feleskudtek a hazajukra. Ha irakba kuldik oket, akkor ott kell szolgalniuk.

    RESPECT minden Irakban szolgalo katonanak!
  • senoy
    #31
    Ezek a kepek borzasztoak.Bar en ebed kozbe neztem meg.
    Az amerikaiak mind hulyek.De mas nepek katonai is megtettek(sajnos meg fognak is) hasonlo szornyusegeket.
    Ugy latszik,ez mar csak igy megy.
    "Haboruban es szerelemben mindent szabad"
    ?
  • haxoror
    #30
    "A katona dolga hogy öljön, ha nem teszi gondolkodás nélkül akkor ő hal meg."

    Ez igaz viszont egy normális ember eleve nem megy háborúba, az egy dolog amikor vki otthagyja a mindennapi életét és amikor kitör a háború beáll a seregbe hogy védje(!) a hazáját na ezek a katonák, az usa-nak viszont nem katonái vannak hanem zsoldosai akik mások megölését tekintik a munkájuknak és ebből élnek.
  • Tbone
    #29
    Nezzetek meg a "power of nightmares" c. dokumentum filmet. A BBC keszitette, de eddig talan csak egyetlen egyszer engedtek leadni a BBC 2-n keso este. Nagyon erdekes temakat feszeget. Foleg a terrorizmus es az USA vilaghatalmi torekvesei mogott allo ideologiakat.
    Roviden: A terrorizmus (szerintuk) azert elfogadhato megoldas, mert aki nem az igaz hit szerint el, az nem muszlim, vagy megtagadta a vallasat.

    Viszont egy muszlimot, aki megtagadta a vallasat meg kell olni. Az USA-ban felismertek paran, a 60-as evekben, ha igy fojatja mindenki az eletet mint az akkori gyakorlat volt, akkor szet fog esni az orszag,
    mert mindenki csak sajat magaval torodott. Ezert letrehoztak egy ideologiat, miszerint az USA a kivalasztott nep, hogy elhozza a beket-biztonsagot az egesz vilag szamara. Ez csufosan meg is bukott, mert
    mindenki szart az egeszre.

    Ekkor kellett keresni egy masik fajta osszetarto erot, ami kepes osszekovacsolni az embereket. Ez volt a felelem. Ki is talaltak szepen, keresnek maguknak egy ellenseget, amit meg is talaltak a Szovjetunio kepeben. viszont a Szovjetunio szethullasa utan ott alltak ellenseg nelkul, ezert kellett keresni valaki mast. Ezert "letrahoztak" az Al-Quaidat. Egy gonosz nemzetkozi terrorszervezetet ami a hatterbol szovogeti gonosz terveit a vilag bekejenek a megdonteserol.Igy ujra volt ellenseg aki ellen lehetett harcolni, akire mindent ra lehetett fogni. Eredmenyeket soha nem is fognak elerni, a terrorizmus elleni harcnak, mert egy arnyek ellen harcolnak.
  • fapapi
    #28
    Tudod nem az a probléma, hogy ilyen képek készülnek mert ez a dolog adott vot az összes háborúba. (Nem lehet megakadályozni)

    Az a probléma hogy ennyire birka nép!
    Ne mondja nekem senki, hogy kötelezően vonult be hogy Irakban kell szolgálnia!
    Aki meg bevonul vállalja a felelőséget, ami ezzel jár!
    Bush véreskezű politizálását kellene megállítani, mert minden egyes iraki vére az ő kezén szárad.
    Clinton-t meg leváltják, mert leszopta egy nő :) nevetséges.
    Marha érdekes, hogy leváltották Clintont jött ez a fasz és egyből terrorizmus?
    Már abban sem vagyok biztos, hogy a 2 torony ledöntése sem Amerika műve volt!
    Elég sok érv van a mellet, hogy ez jól jött nekik.

    Olvastam itt a fórumban, hogy legalább nem élő adásban fejeznek le valakit!

    Ugyan már kíváncsi lennék te mit tennél ha bevonulnának ide az amcsik mert üzlet van benne és halomra lőnék a családod?
    Mer, ha ez megtörténne én is kibelezném azt a katonát!
    Megérdemelné Amerika hogy egy két észheztérítő pofont kapjon!

    A másik nem nagymértékben idevágó de láttam egy riportot, ahol csókot dobálva mondja az amerikai KÖSZÖNÖM NEKED EURÓPA,HOGY ILYEN OLCSÓ A BENZIN!!
  • uniu
    #27
    oh, nem is tomm hol lattam egy felvetelt arrol ahogy az amerikai katonak gyaszoljak elesett bajtarsaikat, konnyektol kuszkodve...
    amugy az iraqiak meg kegyetlenebbek, lattam par videot es ahhoz kepest ezek a kepek feludulest jelentettek... :-/ahogy az afganok tettek az oroszokkal, volt akit szandekosan nem oltek meg, csak kihereltek(bozotmetszo olloval), es utana elengedtek, had oruljon az eletenek...
    szal kar itt mutogatni masokra, nem jo a haboru es kesz. esetleg a politikusokra lehet mutatgattni akik miatt van ez...
  • hungi
    #26
    Egyébként látott a hulla közelében valamelyikőtök fegyvert? Mert én nem...
  • nenad
    #25
    egyertelmu, a + poen ebben sok okostoni ejjel nappal ilyenekkel ezzel jatszo agyhalott, pedig szimplan rohog az ilyenen, sot egyenesen es nyiltan kifejezi rajongasat a tomeg es egyeb pusztito fegyverek irant. Nagyon vicces lenne egy fordulat amikor szembesulhetnenek ezzel...
  • Pini
    #24
    Kiváncsi lennék ha a saját bajtársuk feküdne ott akkor is ilyen vidáman lennének?
    Nem véletlenül az ember a Földön a legnagyobb állat!!! Tisztelet a kivételnek!!!!
  • zippofcy
    #23
    A TV és az Internet előtt az emberek 99%a sose látott szétszakadt, megcsonkított, stb. hullákat. Ezért aztán önszántukból, dalolva, örömmel mentek a háborúba, abban bízva hogy most aztán végre megmutathatják mit is tesznek ők a hazájukért. Aztán mikor ott szembesültek a valósággal, idegroncsok lettek. Manapság a TV meg a Net miatt az emberek pontosan tudják mi vár rájuk a háborúban, ezért aztán nem is megy oda csak a legostobábbja, akikért úgyse kár. Viszont bizonyított tény, hogy ezek az emberek már sokkal többet bírnak "gyomorral", hála a gyermekkoruktól folyamatosan látott képeknek. Sőt, míg pl. a 2 világháborúban pl. a lövészek teljesítménye az első sikeres találat után drasztikusan romlott (miután látták mit okoztak egy másik embernek inkább direkt vagy indirekt nem céloztak már annyira) addig mára már hála pl. az amcsi hadseregben is majdnem 10 éve alkalmazott Doom, CS, stb játékprogramokkal történő kiképzésnek, ez már nem jellemző. De akkor mi a fenéért várják el az így kiképzett emberektől hogy tiszteljék az emberi életet, méltóságot, vagy akármit? Az ember is csak egy állat, és mint olyan mindenhez képes hozzászokni amibe nem hal bele. Akkor minek ez az álszenteskedés? A katona dolga hogy öljön, ha nem teszi gondolkodás nélkül akkor ő hal meg. Ez pedig veszteség az őt kiképző államnak, mert újat kell képezni helyette ami sok sok pénz. Ha meg elfogy az emberanyag az egyenesen a vereséggel egyenlő. Vagyis a jövőben egyre brutálisabbak lesznek a katonák a civilekkel is, és ez egyre nagyobb nyilvánosságot fog kapni. Mígnem aztán ehhez is ugyanúgy hozzászokunk mint ahhoz hogy a politikusak lopnak de nincs mit tenni ellene, hogy az adócsalás, a füvezés, a kurvázás olyan dolog ugyan amint a jog tilt, na de ezt senki nem veszi komolyan mert csak túlszabályzás, vagy hogy autópályán 130 ugyan a megengedett legnagyobb sebesség, de a mostani autók 90%a 200nál is ugyanolyan biztonságos rajta, stb. Ez a 21. század, a 20. végérvényesen elmúlt. Ébresztő
  • haxoror
    #22
    A képeken két iraki civil megtépett hullája van, Bush egy fasz és aki önszántából hivatásos katonának áll (usában ez egyértelműen külföldi bevetés) az meg is érdemli amit kap