38
  • irkab1rka
    #38
    Azt értsétek meg végre, hogy a firefoxot és az operát a user VÁLASZTJA, az IE-t meg NEM VÁLASZTJA. A legtöbb cégnél a user elve nem rakhat fel cuccot a gépre, a rendszergarázda meg nem fog állandóan frissítgetni minden szirszart. Ráadásnak egy jó csomó lama fejlesztőcég olyan vállalati szoftvert ad ki, ami explorer függő és soha nem is fogják portolni, tehát a user IE-t MINDENKÉPPEN használ, ergo nem fog váltani mert nem is tud.

    Nos világos már, hogy miért nem érdemes számháborúzni, meg hány gépre teszem fel a downloadolt cuccot? Számháborúznak a böngészők fejlesztői, hogy nagynak látszanak, de ezt nektek NEM kell :)) beszopni.

    szóval az egész a rendszergarázdán múlik, meg azon, hogy mennyit áldoz fel az életőből erre. És még valami: ha egy IE bug miatt borul a rendszer, akkor csúnyán néznek a rendszergazdára és szidják a ms-t, ha az általa felrakott FF vagy Opera miatt leakel a sec., akkor kirúgják.

    Sakk-matt.
  • irkab1rka
    #37
    Gyorsabban jön le a szar az internetről ?:))))

    Quality NE Quantity.

    Majd ha lesz mondjuk stumble plugin az operához, akokr talán váltok. de minek? váltson az, aki IE-t használ.
  • Sil78
    #36
    Firefoxhoz használtál valamilyen gyorsító cuccot, pl a Tweak Network kiterjesztést, a FireTune progit vagy hasonlókat? Tulképp már ha csak a pipelining-ot bekapcsolod az about:config-ban, az is sokat gyorsít rajta (asszem ez Operában alapból be van kapcsolva, Firefoxban nincs bekapcsolva alapból, az IE meg nem tudja). Meg majd ha megjelenik az 1.5, azt nézd majd azért meg, sokkal gyorsabb az új Gecko motor a jelenleginél (ami nem is csoda, hisz több mint egy év fejlesztés van mögötte).
  • bazsiboj
    #35
    Amióta az Opera 8-as verziója kijött, kevesebbszer
    használom a Firefox-ot, mert érzékelhetően
    lassabb az Operánál, pedig azért a Firefox se
    csiga.

    Ami lassú (még mindig) az a Netscape Navigator,
    pedig már az is Firefox alapú, de ennek ellenére
    ugyanolyan lassú, mint a sima Mozilla.

    Firefox és Opera a legjobbak - sebbességre,
    tudásra és a hozzájuk kiadott hibajavítások
    tekintetében.

    Talán a K-Meleon éri el még a Firefox szintjét.
    IE alapú böngészők közül pedig a Maxthon a
    legjobb.
  • bazsiboj
    #34
    ,,A szerveradatok szerint a legtöbb letöltő Internet Explorert használt.''

    Vagy Operát, amely IE-ként azonosított a szerver.
  • exidoor
    #33
    urlresponse ide, xml oda, amióta használom semmi baj nincsen az operával, tökéletesen kielégíti minden igényemet

    bátran ajánlom mindenkinek
  • lokko
    #32
    keg:

    IE

    nagyon nem szeressük: a leglassabb
  • lokko
    #31
    Opera
    szeressük: mert a leggyorsabb, biztonságos, kezelhető
    nem szeressük: mert kicsit buta, és sok netes okosság nem szeretkezik vele

    IE
    szeressük: mert okos, szinte minden oldal optimalizálva van rá
    nem szeressük: mert minden felfedezett biztonsági résre vírust írnak a nyerészkedő vagy unatkozó "jófej" emberek ... ezen kívül a kezelési felület már kényelmetlen és elavult

    Maxthon
    Szeressük: explorer motorhoz ad egy nagyon kényelmes kezelő felületet

    Firefox
    Szeressük: meret különlegesnek lenni jó, és nem is buta cucc
    Nem szeressük: egy átlagos felhasználónak bonyolult és kusza ez a szedd össze magad pluginokból mentalitás, főleg hogy a sok szar plugin között alig akad használható ...
  • FTeR
    #30
    majd meglátjuk...(remélem mást is tudni fog még)
  • kbupdate
    #29
    szóval az nem "gép"?...

    De, szerintem meg Explorer jó böngésző.
  • Sil78
    #28
    Állítólag a Merlin kódnevű Opera 9.0 majd támogatni fogja már az XSLT-t (éppen ideje is lenne, sőt).
  • Antifasiszta
    #27
    höhö de én csak operát és mozillát kérdeztem szoval lécives mondjátok emgmelyik a job böngészö? explorer nemjo böngészö,bár alegujab windwos vistához fasza explorer van csak az nekem laptopon van meg nem gépen:P
  • kbupdate
    #26
    Apple Safari.. Habár....
  • ironmaiden
    #25
    Maxthon:)
  • kbupdate
    #24
    1: az nem firefox mozilla, hanem mozilla firefox
    2: vagy használj vesszőt
    3: Internet Explorer:)
  • Antifasiszta
    #23
    melyik a jobb böngészö? firefox mozilla vagy opera?:)
  • FTeR
    #22
    "Egy ilyen böngészőbe már nem lehet belekötni, hogy ez meg ez rossz benne,..."
    mindig elmondom, sosem birom kihagyni. :)
    Opera semilyen szinten nem támogatja az XML-t. ráadásul még az urlresponse is szar. semmi "ajax"osat nem lehet rá készíteni.
    a legnagyobb gond, hogy semmi hajlandóságot nem mutatnak, h bele rakják, sőt még büszkék is a hiányára.
  • Andris
    #21
    Csak általánosítottam... nem kell ám mindenért leszólni az embert...
  • savior
    #20
    5.5ig en is hasznaltam operat es tok jo is volt
    a problema csak utana jott, ugyanis 16bit szin mellett egybol megakasztotta a gepet... annak idejen olvasgattam opera foruman, hogy masnak is van ilyen gondja, de semmi megoldas nem volt ra
    mivel 256 szin mellett nem volt kedvem bongeszni ezert lecsereltem ff-re es ezzel most tok jol megvagyok
    szivesen kiprobalnam az uj verziot de tartok tole hogy ugyanaz a hiba meg most is elojonne
    kar hogy nem korabban csinaltak ezt az ingyenesseget, most majd verenyeznek ff-el aztan az ie7 meg szepen visszaszerzi az elhoditott ugyfeleket :) persze aztan majd jonnek a biztonsagi hibak es kezdodik az egesz elorol
  • kbupdate
    #19
    hehe, én is letöltettem és mégse használom, fel se telepítettem. de ha kell vkinek, (akkor oda tudom adni... persze akinek van nete az is letöltheti a legfrissebbet,de...)

    FireFox-szal jobb a helyzet, azt is mindig letöltöm, ha jön egy update, fel is telepítem, de sose használom. (Persze kipróbáltam már ne m1x, de nem győz meg)

    Úgyhogy maradok a jó öreg, tapasztalt IE-nél:)
  • kev
    #18
    A böngésző piacon nincs verseny. Az emberek letöltögetnek mindenfélét, kipróbálnak más böngészőket is, de amíg az IE, az alapböngésző, addig a többség is ezt fogja használni. Jön az IE7, volt alkalmam próbálni a beta-változatot, és a böngésző sokat emlegetett "lassúsága", az új verzióban már nem lesz jelen. Füles böngészés..és a sok egyéb szir-szar, ami benne van az Opera-ban és a Mozilla-ban, benne lesz ebben is.
  • Flashy
    #17
    hurrá, mi lettünk az elsők a browser piacon, bontsunk pezsgőt! ja bocs, arra nem telik a cégnek, akkor igyunk meg egy pohár vizet ketten. népszerűek lettünk, de pénzünk továbbra sincs, sebaj, hátha megvesz minket is a Google vagy a Microsoft :)
  • akyyy
    #16
    én 3 böngészőt használok
  • dondore
    #15
    Opera
  • smv
    #14
    Az ok, hogy a letöltési adatok semmit se mondanak, de akkor az FF fanok se rajoljanak azzal h x millió letöltése van a Firefoxnak...

    Mellesleg hagy legyenek csak ambicióik, nagyon is kellenek. Biztos vagyok benne, hogy a 9-es, 10-es opera eléri minimum az 5-8 %-ot, ha nem többet. Még a 10-et is megtenném, bár azt nem akkora összeggel. :) Egy ilyen böngészőbe már nem lehet belekötni, hogy ez meg ez rossz benne, mert egyszerűen az egész úgy a jó ahogy van, sőtt veri az FF-et és az IE-t. Bár már elmondtam ezerszer...
  • JZO
    #13
    Operaban sajnos hibas az UrlResponse implementacio. 7.5 ota ismert a hiba es meg mindig nem voltak kepesek kijavitani.
  • zpe
    #12
    Halihó
    Nem egészen értem a fikázások okát !
    Eddig is ingyenes volt csak egy reklámcsíkot kellett elviselni ! Nekem 14"-os ősrégi monitorom van de még így sem zavar mert létezik egy F11 nevű gomb ha nagy a baj, ráadásul a legfontosabb funkciókat egérmozdulatokkal irányíthatom úgyhogy soxor fullscreenben sem hiányoznak a gombok. Mindig is ez a böngésző volt a kedvencem több okból is : -legalább olyan jó mint a Firefox -legalább annyira biztonságos is - nem olyan tolakodó a reklámkampánya - komplett funkcióival együtt nem nagyobb és lassab az installja mint az FF-é alapból ! Használtam néha FF-et is de valahogy kényelmesebbnek érzem Operát, ugyanakkor nem írom le az FF-et mert remek alkotás az is!
  • Aramir
    #11
    Ja, aztán szorozd be X számmal, mert kitudja hány gépre teszik fel azt az egy letöltött Operát :D
  • Antifasiszta
    #10
    hát nem tom..melyik a jobb,opera vagy firefox mozilla? nah?
    nekem firefoxom van és nagyn faxa:)
  • Fenjoy
    #9
    ugyan ugy elmondtam ezt is FF topicban:)
  • Emmegki
    #8
    Akkor vedd úgy hogy az emberek fele használja is, oszd el a letöltések számát 2-vel és máris mond valamit.
  • blackeagle
    #7
    Letöltés soha nem fog semmit megmondani. Én leszedtem és még ki se csomagoltam ,már gyalú.
  • Emmegki
    #6
    Érdekes, ha a Firefoxosok mondják a letöltések számát az sose baj.
  • hungi
    #5
    Miért a cím talán objektív? "Egyelőre" pff...
  • Fenjoy
    #4
    megint egy "objektív" cíkk:) a letöltés semmit sem jelent... jó kis PR munka:)
  • CsabiDuke
    #3
    Ez nem akciós cucc hanem ingyenes cucc most, inkább olvasd el a cikket értelmesen!!!
    jó lenne ha a többi is ennyibe kerülne... WHHEEHEHHE
  • stukov
    #2
    "Az immár ingyenes böngészőnk lenyűgöző sikere bizonyítja, hogy az internetes világ nyitott egy új versenyző, egy új lehetőség iránt."
    Ingyencucc iránt jóhogy nyitottak!
  • Andris
    #1
    Tipikus marketing lépés... "hú gyertek mert most akciós a cucc..." aztán miután vége az akciónak, ugyanannyiba kerül, akció nélkül is. Számtech boltok is csomószor csinálják ezt. Ami akciós az 1 hónap múlva akció nélkül is olcsó lesz.