1089
Jött egy hurrikán ... és jött vele más is



  • RaveAir
    #809
    Én is a pénteken sugárzott részeket néztem kb. a 10-ik részig, de utána lett néhány olyan péntek, hogy nem tudtam a tv-ben megnézni. Majd szépen lassan leszedtem a világhálóról a maradékokat...
  • winnie
    #808
    nem vagy n00b, csak az itteniek általában az aktuális amcsi részekről társalognak:) (ez nem nagyzolás akart lenni, vagy ilyesmi), csak már a magyar sugázás előtt nyxílt a topik.
  • RaveAir
    #807
    Tegnap nekem is sikerült a végére érnem. Egy kicsit felháborodtam, de nem annyira, mint anno a Firefly esetében.
  • nimfas
    #806
    Mindig is mondtam, hogy az amcsik idióták... lásd ennek a sorozatnak a nézettsége.
  • Atisz #805
    Emlékszem amikor kinn voltam az USA-ban és megnéztem a Vészhelyzet egyik részét és elmondtam itthon mi fog történni...ott jókora lemaradás volt. Szerencsére itthon nem volt akkora Vészhelyzet-láz, kinn kiürültek az utcák
  • Atisz #804
    Aha, akkor én noob vagyok, mert én csak péntekenként nézem azt amit lead a tv...
  • Atisz #803
    Ez komoly hogy csak 22 rész van belőle?
    Pedig ebből akár vmi ígéretes is kisülhetett volna. El kell kérni a forgatókönyvet ha ennyire érdekel a vége. Az agyalás magában nem rossz, de ebben az esetben, őőő hogy is mondjam...kissé sok a lehetőség, a nyitva hagyott kapu.

    Feliratokat? Ezt nem vágom. Nem minden szinkronizált?
  • zolee90
    #802
    hát nem igaz....így abbahagyni az egészet
  • Tinman #801
    Ez csak találgatás volt (#785-től).

    Bizony! A 17-22-ig készítettem csak el a feliratokat, mert úgy éreztem "dugulás" van.
    Most is csak azt tudom mondani, amit minden felirat "reklám" elején, hogy aki DVD-re kiírja és archívba teszi az várja meg maffe feliratát, mert az enyémben lehetnek fehér foltok (bár felfelé egyre kevesebb).
  • winnie
    #800
    USA-ban láttál pár későbbi részt, vagy mi?

    szerintem itt mindenki látta már az amerikai részeket. vagyis a teljes 22 epizódos első évadot.

    Mert a mai sorozatoknál nem érdemes ilyen jóslatokba bocsátkozni, mert bármi lehet a végük...

    így van, de ennek a sorozatnak vége van, így tudjuk, hogy mi lett a vége:)
  • winnie
    #799
    nem tinman érdmeeit kisebbítve, de nem minden, hanem pár részhez készített:)
  • winnie
    #798
    a háttrek azok festett díszletek voltak, de szerintem jól néztek ki. ilyen sorozatokat nem tudnak szabadban forgatni, nagyon drága lenne és elég strapás is.
  • Mayday
    #797
    Nezd, agyalas, talalgatas, mint sok sorozat eseteben.
    Nem tenykent irta oket, hanem olyat irt, ami az O fejeben felmerult. Te meg egy percig sem agyaltal rajta, hogy mi miert van?

    Kulonben meg jonehanyan koszonhetunk sokat Tinman-nak, ugyanis minden reszhez nagyon gyorsan (hallas alapjan) O keszitette a feliratot, talan eppen Te is az o munkajat olvastad a sorozat nezese kozben :)))

    Es USA-ban sem lathatott par kesobbi reszt, mert csak ez a 22 resz keszult belole, es ezek mentek le az USA-ban is, folytatas nem lesz (marad nekunk az agyalas).
  • Atisz #796
    ne haragudj de honnan veszed ezeket? USA-ban láttál pár későbbi részt, vagy mi? Mert a mai sorozatoknál nem érdemes ilyen jóslatokba bocsátkozni, mert bármi lehet a végük...
  • Gorvik #795
    Most így az utolsó rész megnézetele után úgy érzem, hogy szét kéne rúgni pár ABC-s fejes seggét...
    Kapják be
  • Hunnenkoenig
    #794
    Ja, neha nagyon studio jellege volt a kulisszaknak, de szerintem ez egy különös hangulatot adott a dolognak es nem vagyok biztos, hogy nem keszakarva volt...
  • icewolf
    #793
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem inkább a nőcik olyan dolgokat szűltek amik a vízben elkapják az emebreket... elég csak megnézni a nyomokat a vízbe, miután Szura lelőtte a lázadó csajt, meg dereket... akkor tökre olyan nyomok vittek a vízhez a holltestől.
  • Tinman #792
    Azért az kissé erős volt amikor azon a bizonyos szigeten járt Russel és Dave és milyen háttér volt már? Meg most is amikor a nőcik a vízbe merültek....
    Meg ha jól megnézed a helyszíneket nem túl változatosak, de nincs is ezzel semmi baj. Ez egy bevezető évad lett volna aminek pénzt kellett volna termelnie... bizonyára később, már sokkal látványosabb lett volna az egész, ha van rá pénz.
  • Tinman #791
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1; Szvsz csak gyorsítani akarta folyamatot... állandóan a természetről gondoskodásáról beszélt, meg arról, hogy a hibridek mennyivel jobb alkalmazkodók az embereknél.
    2; A nőcik szülik meg talán azokat a lényeket, melyek már sokkal inkább a vízhez kötötten tudnak élni.
    3; Azok szerintem egy kihallgatásból bevágott részek, ami nem sokkal a Homestead-i események után zajlik (mondjuk második évad 10. résztől)
    4; Ez egy jó kérdés... talán azt az ürgét még nem láttuk.
    5; Larkin egyertelműen megússza a dolgot. A gyereke viszont - a -DNS megváltoztatása gondolom rá is erősen hat - :
    a, vagy sokkal különlegesebb lesz, mint a többi (mivel, hogy Larkin már pár hónapos terhes)
    b, semmi extra... egyszerűen majd valamelyik részben Larkin a vízben szül.
    Hoppá! De ha ott szül, akkor őt is elviszik a dögök és vajon hová?

    VÁÁÁÁÁÁ!!! Miért kellett ezt abbahagyni nem bírom!?
    Víz alatti várost akarok a 10 évad végére :-(

  • Istencsászár
    #790
    Minőséggel semmi baj nemvolt...
  • Tinman #789
    Szvsz erre ment ki a játék és elég jól megalapozták (a szerény költségvetés azért látszott)... sokra vihette volna ez a sorozat, én láttam benne a lehetőséget, nagy kár, hogy ABC és az amcsi nézők nem :-(
  • mukika
    #788
    nem hülyeség, nekem is ilyen érzésem volt kb. ez az utolsó 2 rész nagyon durva volt... és sok minden nem derült ki így a sorozatból:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1; ugyebár, hogy Szura miért is csinálja az egészet. bár a te magyarázatok jónak tünik, legalábbis nekem. :)
    2; miket szültek meg a nőcik
    3; kiknek dumáltak a bevezetőkben, kik azok akik Rose szerint mindent figyelnek, hogy kapták el őket, stb
    4; ki játszott össze Szurával a hadseregen belülről
    5; mi történt Larkinnal, mi történt a gyerekükkel
    6;
    stb...


    szal megint csak annyit tudok elmondani, hogy kár, hogy vége. :(
  • Hunnenkoenig
    #787
    Meg mozifilmet csinalhatnak belöle.mint a firefly-bol...
  • Hunnenkoenig
    #786
    Szerintem ez jo teoria es jo is lett volna, ha igy lett volna.
  • Tinman #785
    Köszi :-)
    Igen, jogos... gépen nézem a sorozatokat és ott nem okoz gondot, de az asztali Divx lejátszók nagyon fújnak a feliratomra.
    Most már mindegy ennek is vége :-(

    Van egy elméletem, de lehet, hogy orbitális nagy spoiler!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már elég régóta bujkál bennem a gondolat, de az utolsó résszel már majdnem biztos vagyok benne, hogy ez a film egy qrva nagy ötlet volt.
    Emlékezzetek Szura mit mondott amikor lelőtte Tom... valami olyasmit, hogy "Ezek a lények rákényszerültek arra, hogy megváltoztassák azt amit a legjobban szeretnek!" Ezek pedig az emberek!
    Szóval ebből azt a következtetést merném levonni, hogy ezek a lények teremtették valaha az embert, mint fajt! És miért kényszerülnek megváltoztatni az emberek DNS-ét?
    Mit is változtattak rajtuk? Hát legfőképpen azt, hogy képesek a víz alatt lélegezni! Mire jó a víz? Mire volt jó a kezdetekkor? Hát arra, hogy megvédje az előlényeket a túlzott UV sugárzástól!
    Tehát azt gondolom, hogy hosszútávon (sokadik évad) ezek a lények levitték volna az emberi fajt az óceánba, hogy ott éljék életüket.
    Mert valami katasztrófa közeleg --> no ózonréteg... és mivel ezek a lények "szeretik" az embereket ezért törődnek velük.
    Szura lehetett az aki ezt felismerte és próbálta felgyorsítani a folyamatot. Nagy hülyeség?


  • icewolf
    #784
    Grat mester. Megnéztem, és nagyon király lett... talán arra figgyelj később, hogy 2 sornál több felirat ne jelenjen meg... De a fordítsába nem lehet beleközni!
  • jointeer
    #783
    (Y)
  • Sil3nt
    #782
    nah enis tulvagyok a season1-on..elso reszek kiemelkedoen jok voltak utana nagyon sok rossz resz jott, nagyon ellaposodott, de az uccso ketto resz megmar megint nagyon jo volt, bar a vege erdekes lett, de itt a vege fussel vele.
  • mukika
    #781
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hát így a végére kb. Surface szintű lett a sorozat számomra. csak abban nem kellene hasonlítania a Surfacere, hogy nem folytatják, de sajnos így van itt is.

    azért kiv. lennék, hogy mi is történik Larkinnal. ha megmarad a gyereke, átalakul-e azzá a micsodává, amiről nem igazán derült ki, hogy micsoda, vagy sem... meg ilyenek. jaj, kár, hogy vége. :(

    kicsit drámai lett ez az utolsó rész. nagyon bejött a hangulata, hamarabb is csinálhattak volna valami ilyesmit.

  • Istencsászár
    #780
    Baffa meg az ABC igy félbehagyni egy király sorozatot... mocskos népség :///
  • icewolf
    #779
    Vicces vagy...
  • The FlashBack
    #778
    csináld meg:P
  • icewolf
    #777
    Ja...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    NEM IGAZ ITT NEM HAGYHATJÁK ABBA! MI LESSZ LARKINNAL? NEEEEEEEEEEEE! 2. évadot akarok!
  • grebber
    #776
    De szarul lett vége :(
  • icewolf
    #775
    Nézd meg vazze... Nehogy már el kelljen mesélnem...
  • R0n1n15
    #774
    mi volt az előző részbe?
  • icewolf
    #773
    Ha ez igaz akkor a baj kizárt. Az előzőek is kivállóak voltak. Főleg ahhoz képest, hogy hallás után csinálod.
  • Tinman #772
    Rendben!
    Egyre jobban figyelek apróságokra is... igazán bízom benne, hogy ez már azért egy lépcsőfokkal feljebb van, mint a korábbiak.
    Nagyon szívesen :-)
  • icewolf
    #771
    helyesírás rulez...
  • icewolf
    #770
    Ezt gyorsan megcsináltad... Majd holnap este megnézem a filmet, és mondok a feliratról is véleményt...

    DE ETTÓL FÜGGETLENÜL ISMÉT KÖSZI!