243
  • Frank99
    #122
    hihetetlenek ezeka képek.
    Ezek MŰVÉSZEK????
    bexarok....
    a mirigyen kívül talán egyiket sem ismerem (hallgatom) azokat meg is vettem 1x asszem.
    de mivel csatlakoztak ehhez a nem is tudom mihez, őket sem fogom többé.

    Most látom Dopeman is MŰVÉSZ???

    jujjujjjjj....
  • Frank99
    #121
    ha valahol a *gány Győzikét látom, a pénztárcámhoz kapok, hogy megvan-e még?

    És ilyenkor eszembe sem jut elővenni.....
    és ez zeneügyben így is marad.
    amíg a szabad letöltés zene és film-ügyben él és virágzik.
  • Sliders
    #120
    Egyeül a magyar előadók közül Ákos aki letett valamit az asztalra, és valóban jó a zenéje, ha jól látom nincs is közöttük.
  • Laffite
    #119
    ingyenélők... tőlem aztán éhen is halhatnak...
    érdekes módon sok zenész/zenekar/előadó függetlenként, civil meló mellett is tud létezni/alkotni, nekik jut idejük a művészetre a polgári foglalkozásuk mellett is, csak ezeknek a "profiknak" nem, hát elmehetnek a p.csába a karkötőjükkel együtt...
  • avcom
    #118
    Ákos híres diktatúra ellenes hozzáállása a címből ítélve most mintha lemaradt volna
  • Ingy
    #117
    http://www.psychonautrecords.com/
    az egyetlen kiado akit tamogatok, zeneszek alapitották :)
  • mstummer
    #116
    Ezek a magyar "sztárok" úgyse a CD bevételekből élnek hanem a haknikból, sztem bőven el lehetne felejteni kis országunkban a kiadókat...a zenészeket is csak lenyúlják...bár az itt leirtak közül keveset lehet zenésznek nevezni. Pl ott van Niki Belucci...elvileg adott ki saját számot...amiről bevalotta a hüléje hogy nem ő csinálta :DDD Mindenesetre 1 tanulság van az ő karrierjéből... sokat sz*psz mire híres dj leszel :)
  • hmhm
    #115
    a képen a c. kategóriás győzike látható?
  • Ingy
    #114
    az a pufi elöl Sugár Berci?:D:D:D
    egyébként Győzikének annyi köze van a zenéhez mint bagolynak a gumicsizmához:D
    ebben az országban mindenki sztár...
  • ensomhet
    #113
    A netről pénzért letöltős cuccokkal is van gond, mert egyrészt én fizetem a netem, másrészt mi van, ha meghal a HDD-m? Akkor ingyen leszedhető újra?
  • razsasc
    #112
    Én nagyon szeretem a jó zenét. Sajnos az utobbi idöben, úgy négy - öt éve bármelyik rádiót hallgatom fél óra után nagyon ideges leszek, és ettől felmegy a vérnyomásom. Én a változatosságot szeretem, ezekben a "művekben" az összes varriáció kb.10 perc alatt elfogy, aztán csak ismétlik, csak ismétlik, cvsak ...Ugyanaz a gépzene, ugyanaz a gépritmus és dallam. Van még egyáltalán ZENÉSZ? Ha nincs kinek fizetnénk??, a szintetizátornak? OKÉ, de nem jogdíjat! Ma zénét szerintem csak divatból töltűnk le! Akkor meg mit akarnak? , JA SOK PÉNZT!
  • Justil
    #111
    Ezek nem is zenészek bazz!
  • arty
    #107
    ha az zene, amit a honi sztárok képviselnek, akkor én még nem töltöttem le zenét, nem halgattam zenét, sőt! azt sem tudom mi az a zene :)
  • bugger
    #106
    Nem is hiszem... már megint reszket a lába pár tehetségtelen/kifutott bolondnak, meg persze a zeneiparnak, hogy holnap nem tudják megvenni az újabb sportkocsit!

    Ilyen szemetet még ingyen se hallgatnék! Pedig ha jó, akkor meg is veszem a CDt, de ezek nyugodtan haljanak éhen, vagy menjenek el csákányozni, ahhoz nem kell tehetség úgyse!
    Mellesleg sokkal több CD fogyna, ha nem lennének ennyire ordítóan magas árak! Lásd iTunes, ott olcsón megkapsz nagyonsok mindent, ráadásul gennyesre keresik magukat a tulajok, annyira sikeres! nem ez a magyar 4000/album, hanem max 1$/szám, 10/album de csak ami tetszik, azt szeded le!
  • Sanyix
    #105
    Na én gondolkozok most hány magyar előadó zenéjét hallgatom, hát egyet találtam, a Tankcsapdát. Ennyi amúgy iszonyat sok zenét hallgatok, ebből a sokból egy magyar.
    De azért ebben a kezdeményezésben szépen összegyűltek a legigénytelenebb zenéket "csináló" valakik, izék (persze sajnos közéjük keveredett pár normális előadó is ).
  • Mice
    #104
    a cikkírónak meg amúgy gratula az őszinteségért
    ha a cikk közepe / 3/4-énél nem írta volna azt amit, még azt hittem volna ez után a bekezdés után:

    "Példátlan mértékű összefogásnak lehetünk tanúi idén ősszel a hazai zenei életben - így szól az "Együtt a zenéért" kezdeményezés ismertetője, amely azonban rövid idő alatt igen élénk és negatív visszhangot váltott ki a hazai felhasználók körében. Nem csoda, hiszen elítéli a letöltéseket, és a legális példányok megvásárlására buzdít. "

    , hogy szerinte is minden negatív felhangú ember bűnöző. De szerencsére nem :)
  • Mice
    #103
    utólag végigolvasa sok helyről eltűnt a rag/1-1 gondolatfoszlány vége, de nem javítom ki mert le merném fogadni pont azok akikről szól a cikk pont azok nem néznek el ide.

    a hozzám hasonló fórumozó kockák a sok flame-ezések miatt a többi topicban már úgyis advanced gondolatkibogozási képességekkel rendelkeznek :)
  • Mice
    #102
    hát a képeket én is megnéztem s bár nem rossz a vizuális memóriám, de állítom csomó pofát most láttam először

    mivel valaki írta, hát elmentem arra az oldalra ahol egymás után vannak felsorolva az együttesek

    abból az 50ből (ha 50...(valaki írta, nem számoltam)) ha a felét ismertem. kb. 20 olyan akitől tudom, hogy hallottam már valamit. abból a 20ból viszont csak 8 maradt olyan ami tetszett is amikor hallottam...

    főként zséda, ákos, crystal, grooveh. az ő zenéjüket még szeretem is, DE

    a rádióban annyiszor leadnak mindent ismételve, hogy vagy berak a rádió csomó olyan "toplistás zenekart" is a palettájába hogy inkább betapasztom a fülem, vagy az ordító reklámokkal kergetnek el a fenébe

    a másik média amiből még infót szerezhetnék együtteseimről a tv lenne amit az igénytelen műsorai miatt közel 3 éve most már be sem kapcsolok. van egy tuner ugyan a gépemben, de ha csak nem megy valami scifi vagy hasonló jó film nincs ingerenciám nap mint nap uazokat a zenéket végighallgatni amitől már a rádióban is fejfájást kapok a "csapból is ez folyik effekt miatt"

    mi maradna hát akkor?
    net/windowshopping

    külföldön már bevált egy rakat helyen, hogy zeneszámokért lehet fizetni nem magas összeget. van egy accountod és lehúzol x megát x forintért ($-ért) szerintem ez fair. engem a csomagolás (borító/tok) nem igazán érdekel. a kazetta és a cd sem fogott meg soha mint adathordozó mert helypazarló média mind a 2. egy audiocd-re max annyi fér rá mint amit 128kbps-el 70 megába összenyomok. 10 album 1 korongon vagy 10 tok a szobában. 5.1-es hangfalra és társaira sose költöttem mert miből is nagyzoljak ennél magasabbat meg fülhallgatón és 2.1-es hangfalon hol hallok meg? de a mai nettempókkal 320kbps-ben mennyivel lenne lassab leszedni egy full albumot?

    egy zenésznek mennyi karbantartási költsége lenne arra, hogy éjjel-nappal fusson egy-egy gép ami upload serverként fellőné a usereknek a zenét? jójó első alkalommal biztos fizetni kéne annak aki összedobná az oldalt, de mennyibe kerülne? egy kis webes ismerettel szerintem bármelyik rendszergazda munkája megtérülne már 10 vásárló után még ha félévre is szólna a szerződése...azt meg ne mondja senki, hogy kis hazánk sok millió lakosa ne termelné vissza egy-egy igényesebb lap elkészítését sem...

    szóval ez szerintem életképes alternatíva lenne de vagy nem gyakorolják vagy ha van is 1-1 előadónak marketing hiányában elhal a dolog márpedig szerintem elég lenne pár "kocka" rajongóval beszélni és azok zihu, hogy tudnának hamar reklámot csinálni a jó zenének...

    mivel a netes megoldás kiépítettség miatt elbukik hova tud menni a fiatal még zenéért? pláza és zeneboltok többezer forintos eladóhelyeihez ahol a napi forgalom is olyan mint egy kihalt mellékutcában és akkor még az ott dolgozókat/villanyt/securityt/szállítást/papírmunkát is finanszírozni kell. ha csak 10 városban van egy-egy ilyen butik már hol vannak a költségek és hol termelődik mindez vissza? az átlag fiatal középiskolás/fősulis aki nappalin tanul mennyit keres meg egyéb munkákkal koli/szállás hétköznapi költségek mellett, hogy még ezreket költsön

    és akkor még mindig csak arról volt szó, ha jó a zene! nekem nincsenek ilyen eldeformálódott elképzeléseim a zenéről, hogy ha az vmelyik etnikumtól/bőrszíntől jön már rossz lenne. a Romantictól annó voltak olyan számok amik tényleg még barátnőknek is tetszettek és miattuk megszereztem nekik de mára sajnos már Győzike is lassan egyre jobban távolodik a zenétől. és akkor még mindig ott van az a rengeteg "eladó" akiről fogalmam sincs, hogy mászik fel nap-mint-nap a toplistákra. egyszerűen eligénytelenedik az egész piac és szerintem nem csak én vagyok ezen a véleményen. néhány jobb eggyüttesről (pl annó az Emberektől a Tábortüzet és Mama indulnom kell-t is nagyon szerettem) meg hír sincs már mert hála a "kedves kiadóknak" a sztárolt előadók miatt a régiekre nincs költségvetés és marketing hiányában csak a tényleg szabadidővel rendelkezők tudják kideríteni mi történt az együttesükkel.

    szóval lehet, hogy néhány előadónak már félúton lekonyult a szája amikor elkezdte olvasni ezt a fórumot és szembetalálta magát a sok káromkodással, de írásomban is arra próbáltam apellálni, hogy nem feltétlen a skótság és az adott zene stílusa az ami miatt letöltenek az emberek p2pről vagy mert trendi lenne a bűnözés. sok esetben bármennyire is lehet, hogy a külső szemlélők szemében van, de nincs egyéb megoldás.

    a magam részéről én csak annyit teszek, hozzá, hogy én még nem szedtem le fájlcserélőről zenét. és ezt most nem a bsa vagy egyéb félsz miatt írom (mert mivel van nekem is illegális tartalmam tök felesleges a hófehérke effektet nyomatni), hanem azért mert a fájlcserélő programokban is megvannak az egyes szerverek bevett feltöltési szokásai ami miatt úgy el tudják venni az ember kedvét a letöltéstől (adminok köcsögölése, alacsony upload speed, de rólam 20an szednek), hogy aki tényleg 1KB-sec-es letöltési tempóval leszedi az egyes albumokat 2 nap folyamatos villanyszámlával szerintem az már letette az album árát még ha egyesek szemében ingyenlopás is ez...

    az üres korongokban levő artisjus meg... na m1...
  • Nem3sis At Work
    #101
    Remelem ezek mind ehendoglenek. vajon miert nincs forum a lapjukon?
  • worldwideweb
    #100
    "Aki úgy érzi, hogy a zene ingyen van, kérjük, gondolja végig, mennyi munka áll mögötte."

    És egy freeware program mögött mennyi munka áll és mégis ingyen van!
  • [NST]Cifu
    #99
    Gyors ellenőrzést végeztem. Két magyar előadó zenéi merülnek fel nálam halgatás szempontjából, az egyik Ákos, a másik pedig egy helyi kis csapat, a Razzia. Mindkettő esetén eredeti CD-ről van szó. A Razzia CD-t baráti segítséggel hozták össze kb. két-három éve, és egy ezresért árulták az ismerősöknek. Nem sajnáltam tőlük a pénzt, kedvtelésből, hobbiként zenélnek, mégis jobban bejön személy szerint, mint Zséda vagy bármely egyéb "neves" magyar előadó.

    Egyébként most Rammstein-t hallgatok, ugyan .mp3, de az eredeti CD-ről lett lerippelve, amely szintén a polcon pihen. Azért sem sajnáltam a pénzt.

    Ugyanakkor a fentieket olvasva bennem is erősen negatív érzelmek tódulnak fel. Mi a frászt akar ez a pár önjelölt sztárocska? Kezdjenek el zenét csinálni, és tőlük sem fogom sajnálni azt a párezer forintot. Ha egy fogorvos rosszul látja el a páciensét, ha egy boltos rossz árút ad el a vevőinek, ha egy mesterember rossz munkát végez, akkor a többség nem viszi hozzá a pénzét. Ezt a fenti magamutogató szerencsétlenek nem tudják elfognadni (óóó, jaj, milyen igazságtalan a világ!), úgyhogy most nekiállnak a fáljcserélőket szapulni, mintha ők lennének a felelősök.

    Csatlakozom az elöttem szólokhoz: én sem károsítom meg egy fillérel sem a magyar "sztár" zenészeket. No persze többségük amúgy sem érdemelne meg egyetlen fillért sem a "munkájáért"!!!
  • Béla bácsi
    #98
    És berakják győzikét, mint a nagy zenészt. Annak a süllyesztőben lenne a helye, a lábán egy féltonnás betondarabbal. Marhaság...
  • Unreal1942
    #97
    Arra is kiváncsi lennék, hogy a "művész" világ felháborodott tagjai vajon mindent legálisan vesznek?
    Fogadni mernék, hogy legalább a fél társaság játszik warez játékkal vagy néz másolt dvd-t :)
  • Satufa
    #93
    Ezek zenészeknek hiszik magukat? De tényleg!
    Le is kéne tenni valamit az asztalra mielőtt így jártatják a pofájukat!
  • DVDMester
    #92
    szívemből szóltál!
  • chase
    #91
    Bekaphatják az ilyen "zenészek"!
  • obe
    #90
    azt halottátok hogy az aranylemez határa 5000 db?!LOL
  • obe
    #89
    ezt a trendi f..szopó csőcselék hordát, kardélre mindet..tankcsapda szégyelje magát,korpa közé keveredett:(..megették a disznók.
    nyugi, zenésznek csúfolt horda(cigány, kurva, önjelölt dj-k, trendi buzik)egy árva cd/dvd-t sem mocskolok be a siralmas vinnyogásotokból
    talán ha IGAZI zenészek sírnának, de igy
  • Inquisitor
    #88
    Bár meglehet ott nem 4000Ft haszonnal árulják az Audio CD-t, és nem lesz minden lemez megjelenése napján (vagy elötte!) arany vagy platinalemez.
  • FTeR
    #87
    eszem ágában sincs véde győzikét (a gideg kiráz tőle), de saját bevallása szerint sem tartja magát tehetségesnek vagy jónak a zeneszerzés/előadás terén. Legalább van önkritikája. :)

    btw, mióta zenei adó van az üres cd-n, azóta nem különösebben hatnak meg ezek a mozgalmak.
  • Inquisitor
    #85
    Na azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy pl. Csehországban 6x annyi műsoros CD/DVD és játékszoftver fogy, mint Magyarországon, pedig kicsit ott kevesebben laknak ... és az se Svéd vagy Belga életszinvonalú ország még.
  • Lifeforce
    #84
    Azért, hogy védjem is őket, ez ebben a formában nem igaz.
    ha olcsóbb lenne, akkor igaz jócskán megnőne a vásárlási kedv, de még aki megteheti, hogy megveszi, egy ilyen lépés után is biztos, hogy sokan nem vennék meg, és nem azért mert nem tetszik.
    Be kell látni, hogy nyugaton is sok warez van, pedig ők megtehetnék, hogy megveszik, igaz nagy részük "demoként" használják ezt a formát.
    Sajnos ilyenek vagyunk mi emberek.
    De az tény, hogy ha jóval levinnék az árát, akkor a letöltők 80% megvásárolná azt is amit egyébként nem venne meg.
    Még nem is beszéltem az alternatívákról.
    Ami miatt letöltünk...
    hatalmas időcsúszások, ha egyáltalán megjelenik nálunk.
    A nehézkes beszerzés, és nem utolsó sorban az eszement, irreális magas ár.
    Vegyünk egy játékot, vagy bármi mást.
    Nyugaton, minimum 2000FT-al, de sok esetben fele annyiba kerülnek a cuccok mint nálunk.
    Ha megoldanák azt, hogy a fejlesztőktől, előadóktól letölthessem, és ha én úgy akarom akkor 2-4 játékot kiírhassak 1 DVD-re 6 lemez helyett, akkor szívesen kifizetném a rámeső részt.
    Természetesen a megfelelő áron, leszámítva minden olyan kölséget, ami terhel egy ilyen korongot.
    (-Kiadók díja, nyomtatványok, koron ára, szállítási és tárolási díj, kis és nagyker árrés...stb.)
    Pfff még leírni is hosszú.
    Ha én az SG Atlantist szeretném megnézni, legyen rá lehetőségem, hogy letölthessem pénzért, de legalább ha már digitális müholdvevővel rendelkezem, akkor előfizethessek a csatornára....stb
    Szóval nagyon sokmindenen változatniuk kellene.
  • HuAn82
    #83
    Karszalagos ripacsok!
  • tudatlanka
    #82
    Nekem az tetszik hogy anno a tvben láttam egy irigy showt vmi laptoppal bohockodtak benne és mi ment a laptopon ???? egy fáljcserélő!!!!!

    Amugy jut eszembe ezek kik itt????Hál istennek zenei izlésvilágom elmászott olyan müvészek irányába akik nincsenek már köztünk....
  • Majadi
    #81
    Szegény győzi is. Sokat eszik a Lamborghini is meg az E mecska meg a 7es Bmv meg a Romantik vas mi?? Hát kérem egyre drágább a benzin. Szegény szegény győzike. Szomorú vagyok.. Lehet éhen fog halni. Csináljunk mi is egy etessük győzikét kampányt, gyűjtsünk konzervet nekik.
  • kbupdate
    #80
    Mellesleg, figyeljétek meg http://www.sg.hu/kep/2005_09/0922zene7.jpg gyozike lehokizta a nadrágját:DDD

    Tesznye cigány...
  • blakshep
    #79
    rájöttem kik ezek...gyűlés volt prosztófalván
  • arsher
    #78
    Akárhányszor olyan cikkeket olvasok amibe már megint arról van szó, hogy valamelyik gyökér jogvédőszervezet ujabb baromsággal áll elő vmi hihetetlenül felhúzom magam. Egyszerűen nem tudom megérteni hogy mért nem képesek felfogni hogy, soha a büdös életbe nem fogják emgakadályozni hogy a zenék, filmek. stb. fájlcserélőkön terjedjenek, pontosan azért ami már többször is elhangzott itt, mert azok a rohadt cdk irreálisan drágák és amíg Mo.-n ilyen szintű keresetek vannak senki nem fog kifizetni 4-5 esteleg 10 ronygot egy olyan cdért ami baromria nem ér annyit (más kérdés hogy előfordul hogy vmi téllegh megéri azt a pénzt, de az tuti hogy egyik se magyar előadótól van). A másik dolog hogy ezek se képesek elgondolkodni kicsit, nyilván mindekinek jobban tetszene ha eredetibe ott lenne a polcán a cucc, de annyit nem ér az egész. Arról nem is beszélve, hogy az idióta veszteségeikért a fájlcserélőket hibáztatják és folyamatosan perekkel fenyegetőznek és ki tudja mennyit költenek ilyen és ehhez hasonló kampányokra, pedig állítom, hogy a zenét letöltögető emberek nagyrészét baromira nem érdekelné az egész és nem venné meg ahelyett hogy letölti, ha nem lenne elérhető neten, ergo ez nekik nem veszteség.
    Megjegyzem azért ezek közt az előadók közt vannak olyanok akik igényes zenét csinálnak de a nagy része valóban vmi hihetetlenül gagyi.
    Amugy kíváncsi lennék egyszer hogy az ilyen asvához hasonló helyeken dolgozó emberek gépén mien dolgokat lehetne találni...
    Nah joh megint feleslegesn lettem ideges, ugyse érek vele semmit, de legalább lenyugodtam, amíg leírtam ezt. :)
  • Fenjoy
    #77
    hogy az a röszmetegSzattyánkeservesödémáskurvákvérefolyonpatakonban már... "ezeknek" milyen megélhetési gondjaik vannak? valóban elkéne menni dolgozni, nem cd-ről tátogni, valóban... másik, meg mi az hogy "bünöző" vagyok? már így is ki van a Hebrákom hogy veszek egy optikai adathordozot (CD/DVD) és előre kell "vámot" fizetnem mert tutti hogy illegális dolgot "teszek" rá... ennyit az alkotmányos jogrol hogy az Ártatlanság védelme, ergo alkotmány ellenes... a belem feljött...ezektől, megint egy ingyenélő probálkozás, és megint egy PLUS matrica lesz most már az adathordozokon? És a legfontosabb... ezek a magyar OTVAROKTOL egy deka mp3 am sincs!!! Most nem azért de ha NEM lenne p2p... akkor sem fogynának ezek a Szarok nem igaz hogy ezt nem látják be... fuuu felidegeltek...
  • Inquisitor
    #76
    ", és mivel ennek alapítói között a közös jogkezelő szervezeteket (ARTISJUS - szerzők, ..."
    Újra és újra felmerül a kérdés azon "szerzőkb" akik soha nem kaptak, és nem is fognak!, az Artisjus hiénáktól, hogy milyen alapon képviselik őket?
    Ha megszálna az ihlet, és holnap írnék egy jó zenét/számot, de ingyen odaadnám mondjuk egy újságnak, hogy adják mellékletbe, akkor megjelent példányonként és számonként be kéne pengetni 80Ft+Áfát, amiből ÉN sose kapnék egy buznyákot SE.