2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • Láma!
    #1682
    :DDD
  • Grenzjager
    #1681
    na azokat is mind karóba húzatnám
  • Ramore
    #1680
    a züllesztéshez, a kettős könyveléshez, az összeugrasztáshoz, a csaláshoz minden bizonnyal jobban ért, mint a nagytöbbség!
  • Láma!
    #1679
    akkor miért mondta a rádioban, hogy egyhanguan öt fogadták el?
    helyszini tudosito volt...
  • B0B0
    #1678
    A romboláshoz! :)
  • [Jakuza]
    #1677
    Miert Kisteleki egyaltalan ert valamihez ?:P
  • Ramore
    #1676
    miért, kisteleki ért valamit a focihoz?
  • Grenzjager
    #1675
    A Csányi ért valamit a focihoz egyáltalán?
  • B0B0
    #1674
    Csányi még a hét elején visszautasította felkérést
  • Láma!
    #1673
    meghallgattammégegyszer.
    tutira csányit kérik fel!
  • Láma!
    #1672
    sláger rádioban mintha azt hallottam volna a tudositotol
  • Ramore
    #1671
    ez azért vicces, mert egy újabb cimborájukat akarják jól lakatni a magyar labdarúgásból, csak előre, elvtársak!
  • Láma!
    #1670
    jjol hallottam hogy a csányit akarják elnöknek???????!!
  • Ramore
    #1669
    tegnap mészöly arról csipogott, hogy vérfrissítés kell a labdarúgásunkban!mondja ezt egy parazita, aki gyakorlatilag végig saját magáról beszélt, legalábbis én végig arra gondoltam, hogy saját maga a magyar labdarúgás rákfenéje, tehát igazándiból lövésem sincs ő kit akar elzavarni, hiszen 25 éve csak az ő emberei vannak jelen a vezetőségben.
  • [Jakuza]
    #1668
    Megneztem a Sport1-en az elobb, a Heti Helyzetet.
    Minden teren igazat adok Fenyo Mikinek es Novenyi Norbinak, akik vedelmebe vettek Mattheust.
    Ugyanazt mondtak, amit en mar itt ezerszer leirtam.
    A magyar fociban a vezetok gazemberek, miattuk tart ott a labdarugas, ahol tart.
    Mar pedig ha valakit kifurnak 2 ev munka utan ugy, hogy az a valaki valamit akart is tenni a fociert, akkor magukat mar szazszorosan kikellett volna rugni, mert 25 ev alatt semmit nem mutattak fel a botranyokon es a eredmenytelensegen kivul. (Pontosabban egy eredmenyt elertek. Tonkretettek a magyar labdarugast)
    Tehat MLL es a tobbi kutyauto, Kistelekivel es Meszollyel az elen huzzatok a budos picsaba, mert vegre focit akarunk latni es az csak akkor lehetseges, ha ti elhuztok innen melegebb eghajlatra.
  • B0B0
    #1667
    A szemében látszik, hogy egy utolsó gazember:

  • B0B0
    #1666
    Gennyláda az!
  • Grenzjager
    #1665
    hogy is mondta a kisteleki, 1 hónappal ezelőtt???.....hmmmm

  • Láma!
    #1664
    nem akart mlsz elnök lenni, mégis az legalább febr.24ig. ö persze önként lemond, ha az Mlsz elnökség is. nos, utobbiak lemondtak...
    ezsem megáll hogy van aki ezt a patkányt támogatja
  • Láma!
    #1663
    február 24.én lesza tisztújító közgyűlés. addig kisteleki irányit...
  • a.carkey
    #1662
    Ja. Vagy 105x volt rajta a magyar-brazil, meg vagy két másik találkozó úgy, hogy az egyik 0.01 perckor, a másik 23.58-kor kezdődött ...

    #1660 10-1 lett ide.
  • Grenzjager
    #1661
    a Filmmúzeum csatorna ezt csinálja
  • JackDaniels #1660
    Tényleg leadhatnák, nem is lenne hosszú műsor.:DDDDDDDD
  • Ramore
    #1659
    Magyarország labdarúgása folyamatosan a múlton rágódik, mert jelenje, és várhatóan jövője sem igazán lesz, én nekem személy szerint már kezd tele lenni a hócipőm a régi szép eredményeinkkel.
  • AnuluWork #1658
    Mészöly lehet, hogy egy tapló, de sohasem felejtem el a Magyarország-El-Salvador meccset a 82-es VB-n ...

    Amúgy csodálom, hogy az ilyen sikereket még sohasem adták le újból a tévében!
    Anno a DSF indított egy sorozatot, melyben az NSZK (majd ismét Németország) összes VB és EB meccsét leadták, mind a 90 percet/meccs.

    Az MTV-nek is van archívuma. Anno leadták ráadásul az a 6:3-at is, ami hatalmas siker volt a nézők körében. Namármost, mennyibe kerülne felkapni a régi archívumból pl. ilyen meccseket, mint a Salvador elleni, vagy a Magyar-Argentín 78-ban, vagy a Magyar-Brazil 66-ban. Ne mondja nekem senki, hogy pont ezek nincsenek meg az MTVnél. Simán lehetne nyerni pár nézőt ennek a mutatványnak, akinek pl. kifordul a gyomra a különböző klinikáktól, éttermektől ...

    Ráadásul ma 105 éves az MLSZ és nincs elnök. Ha százöt éve ezt tudják ...
  • szanics
    #1657
    Leírtam már százszor, amit gondolok, nem fogom minden egyes hozzászólásra még egyszer leírni, ha nem gond.
    Különben olyan kurva mindegy, mikor már nem ő a kapitány. Majd meglátjuk, hogy mire megy máshol. Óriási karrier például Brazíliában munkát vállalni, ez is megérne egy misét...
  • Takezó
    #1656
    ennyit tudsz látom hozzáfűzni a posthoz :o
  • Takezó
    #1655
    grat az íráshoz, teljesen korrekt (y)
  • [Jakuza]
    #1654
    Az utolso ket mondatoddal 100%-ig egyetertek.
    Leirtam mar szazszor s nagy valoszinuseggel ugyanennyiszer lefogom meg irni, hogy en szinte gyulolom a Bayern Munchen csapatat, valamint a volt vagy jelenlegi jatekosait.
    De meg kell hajolnom Mattheus elott, mert az utolso 25 ev alatt en nem lattam egy magyar jatekost,edzot vagy footballban dolgozo vezetot, aki legalabb csak a tizedet akarta tettekben tenni, mint o. (talan ez alol az UEFAban remeklo Videoton volt kivetel)
    Semmi mast nem lattam csak igergetest, csalast, megvesztegetest vagy botranyt.
    Jott valaki aki tenni is akarta valamit a nemet mentalitasaval, es megbuktattak azok, akik tizszer tobb ev alatt mint amennyit o dolgozott, semmit nem mutattak a botranyokon kivul.
    Beszeljunk a Tornyi ugyekrol ? Vagy esetleg a Meszoly totobotranyarol, talan a Kisteleki amokfutasairol, amit elkovetett NB1es csapatoknal ?
    Raadasul olyan indokokkal buktattak meg, amik egyszeruen a rohej kategoriakba tartoznak. (Sok kiprobalt jatekos, sok vereseg a nagycsapatoktol vagy tul gyenge csapattal jatszunk, tul sok magyar jatekos ment kulfodre miatta, tul sok fizetest kap es sorolhatnam).
    Ezert nem lesz itt sohasem labdarugas, mert mindent meglehet ebben az orszagban magyarazni.
    Azert kaptunk ki mert csipos volt a bableves, azert nem tudott az MLSZ dontest hozni, mert a portas szabadnapot vett ki, satobbi satobbi satobbi.
    En megmondom az egyeduli okot, azert nem jut elore a labdarugas, mert olyan emberek ulnek a konder kozeleben, mint Tornyi,Meszoly,Kisteleki,Berczi es a hozzajuk hasonlo tuskok.
    Kerdem en ha ilyen okos volt a Meszoly, akkor kapitanykent miert bukott meg ketszer ?
    Ha a Tornyi akkora szakember, miert nem hallunk masrol csak arrol, hogy melyik klubjat perelte be a fizetese miatt ?
    Olvastak ezek egyaltalan bibliat ? (Mondjuk Meszoly szerintem meg olvasni se tud akkora taplo)
    Az vesse az elso kovet..
  • B0B0
    #1653
  • szanics
    #1652
    Ez igaz, sajna ezt elkapkodtam. :/
  • Láma!
    #1651
    ott az összes pont!
  • djemba-djemba
    #1650
    tehár ajnározás és rózsaszín köd?
    csak viccelődök a duplatagadással(sem nem)...

    a lényeg, hogy teljesen úgy van, ahogy az arc leírta...

    Egyébként Matthäus-szal kapcsolatban még én is várnék, hogy mekkora edző lesz, de az élet más területein is igaz, hogy a mentalitás meghatározó tényező a sikerekben! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy Matthäus a fanatikus mentalitása által predesztinálva van a sikerre! Sztem alőbb-utóbb bejön neki!
  • szanics
    #1649
    "Ezzel az UEFA ponttáblázaton mindenképpen előre fogunk lépni azaz - legközelebb éppen Matthausnak és csapatának köszönhetően könnyebb lesz a sorsolásunk."
    Sajna nem...



  • JackDaniels #1648
    Ez igaz, de a horvátok valamivel közelebb vannak a szerbekhez, mint a szlovákok.:) Meg mi köze Matthausnak a "környező" országokhoz?? Ő a szerbeknél ténykedett.

    Matthausnál már is szembetűnő változása volt, hogy legalább 15-20000-en voltaki kint egy válogatott meccsen, nem úgy mint elődjeinél, amikor volt példa arra is, hogy egy válogatott meccsen 350-en voltak. Nah, ez a szégyen! Matthaus nem tanította meg futballozni a játékosokat, nem is tehette, de elért egy olyan szemléletbeli változást, hogy az utolsó percben is hajtott a csapat és nem az ucsó 10 percben kaptunk ki, mint előtte oly sokszor. Aki ezt nem látja, az vak. Kár, hogy nem lehet azt megoldani, hogy akik a legjobban ugattak, most azok üljenek le a válogatott padjára és mutassák meg, hogy miként is kellene csinálni. Mert pofája az sok embernek van jó nagy, de amikor tenni is kellene valamit, akkor rögtön csendben vannak.
  • DJ Bee18
    #1647
    Megnézném melyik edzőnek sikerülne a magyarválogatottal bizonyitania két-három év alatt a tudását... Bárki jön ide, két év után elüldözgetik, a magyar foci meg marad a szarban...
  • [Jakuza]
    #1646
    LOL, te jol vagy ?
    Szerintem gyorsan fogalmazd at a mondanivalodat mert ebbol a hozzaszolasbol sugarzik a szakbarbarizmus.
    Szanics:"Novákot is ünnepelték, aztán szépen eltűnt, pedig a 16-os rendszerben sokkal nehezebb volt a BL-be jutni, mint most."

    Csak hogy tudd, haromszorosan nehezebb azota a BLbe jutni, foleg ugy, hogy szinte mar mindegyik nagy labdarugo nemzet 3-4 csapattal kepviseli magat.
    Es akkor meg nem is beszeltem a tobb fordulos kvalifikacios rendszerrol.
  • [Jakuza]
    #1645
    Amugy egyik ismerosom ezt irta meg nem is olyan reg, ami igen csak elgondolkoztato.Igaz ez meg augusztusban irodott, de minden szavaban ott az igazsag.
    Jol tennek ha a Mattheus szapulok kicsit elgondolkoznanak ezen.


    "Annak aki még nem olvasta (Ezt az írást tiltakozásul mindaddig rendszeresen közzé fogom tenni amíg a magyar médiumok abba nem hagyják gusztustalan és alaptalan lejárató kampányukat a magyar válogatottal szemben)
    Az utóbbi időben rengeteg rosszindulatú, alaptalan kijelentés, rágalom érte a magyar labdarúgó válogatottat és főleg a szövetségi kapitányt. Mindezt azokután hogy megvertük Izlandot és továbbra is versenyben vagyunk a 2006-os VB-re való kijutásért. Sajnos a hazai sportsajtó tények elferdítésével vagy hamis színben feltűntetésével gusztustalan lejárató kampányba kezdett a válogatottal szemben, amivel szemben fel kell lépni. Mindenkinek figyelmébe ajánlok néhány objektív tényt Lothar Matthausról és a magyar válogatottról:
    - A magyar válogatott most került története során a legnehezebb selejtezőcsoportba (a magyar edzőfejedelmek korábbi munkájának gyümölcseként az 5.kalapból húzták), ehhez képest 4 meccsel a vége előtt (amelyből 3 hazai!) megelőzzük Bulgáriát, 2 hellyel előrébb állunk mint ahogy kisorsoltak minket és nem utolsósorban még a továbbjutásra is van - nemcsak matematikai, bár valóban nem túl sok - esélyünk.
    - 1986-óta azaz az utolsó VB-szereplés óta a selejtezők során a legtöbb szerzett pontunk 12 volt (Csank János 1997).Matthaus válogatottja lesz az amelyik AZ ELMÚLT 20 ÉV SORÁN SELEJTEZŐKBEN MESSZE A LEGTÖBB PONTOT fogja szerezni – ez már rögtön a következő meccsen Málta ellen realizálódni fog! Már akkor elérjük a 13 pontot és utána van MÉG 3 MECCS a selejtezőkből. Ezzel az UEFA ponttáblázaton mindenképpen előre fogunk lépni azaz - legközelebb éppen Matthausnak és csapatának köszönhetően könnyebb lesz a sorsolásunk. MÁRPEDIG A SZÁMOKKAL NEHÉZ VITATKOZNI!!! Tudtommal az edzőt az eredményei alapján kell megítélni. IGAZ hogy 12 mérkőzésen könnyebb több pontot szerezni mint 10-en (5 fős csoportban) ez tény de aki erre hivatkozna az egyrészt előbb gondoljon arra hogy azokat a megszerezhető pontokat MEG IS KELL SZEREZNI másrészt ajánlom mindenki figyelmébe a Bicskei féle válogatottat: Bicskei Bertalannak 6-fős csoportban is csak 11 pontot sikerült összehozni pedig akkor még a 4. kalapban voltunk. Most még annál is nehezebb a sorsolásunk az említett 5. kalap miatt.
    - Azt mindig felhánytorgatják neki hogy milyen sok labdarúgót próbált már ki az elmúlt másfél évben DE azt nagyvonalúan „elfelejtik” hozzátenni hogy a tavalyi évben, amikor a magyar válogatott története során a legtöbb mérkőzést játszotta, a mérkőzések majdnem egyharmadára (ciprusi,thaiföldi,kínai túra) nem engedték el klubjaik a légiósainkat. Ezért a kapitány KÉNYTELEN volt másodvonalbeli játékosokkal feltölteni az itthon játszókból álló kereteket. Mégis mit kellett volna tennie? Egyetlen dolgot tehetett volna ezen kívül: azt hogy nem veszünk részt ilyen tornákon. Hozzá kell tenni hogy ha a csak ezen meccseken pályára lépő játékosokat kivonjuk akkor SEMMIVEL SEM próbált ki több játékost mint pl. Gellei
    - A másik dolog hogy korábban soha egyetlen kapitány nem kényszerült még ilyen helyzetbe hogy lemondások és sérülések miatt rendszeresen ennyi játékosa essen ki a keretből: 19 (tavaly Németo. előtt) 10 (a Bulgária elleni hazai mérk. előtt) vagy 12 (mint legutóbb).
    - Edzői végzettségéről elég annyi hogy a NEMZETKÖZI szabályoknak minden tekintetben megfelel azaz minden további nélkül dolgozhat vele szövetségi kapitányként.
    - Az MLSZ által biztosított fizetése arányaiban SEMMIVEL SEM MAGASABB mint a korábbi kapitányoké. Igaz hogy összesen 1 millió eurót kap egy évben de ezt kinevezésétől kezdődően olyan támogatók, szponzorok adják össze akik a kinevezésekor, egyértelműen ő miatta szálltak be (nem pedig az adófizetők finanszírozzák ahogy az a köztudatban él).
    - Hosszú idő óta ő első kapitány aki nem arra törekszik hogy "csak ússzam meg", nem Moldova vagy Luxemburg ellen köt le barátságos meccseket hanem rendszeres Vb-vagy Eb-résztvevő csapatok ellen,(Brazília,Németo.Franciao.Argentína,Japán) mert ő MEG AKARJA MUTATNI - nem pedig túl akarja élni. Nagyon jól tudta hogy ezen meccsekben benne van a csúfos vereség lehetősége is, amivel ő egy életre lejárathatná magát a világfutball előtt, ezzel kettétörhetné edzői pályáját de mégis vállalja.
    - Soha egyetlen kapitányt sem fúrt még úgy a sportsajtó, sem a kollégák mint őt. Edzőként kezdőnek titulálják holott ez már a 3. csapata és már van egy bajnoki címe (Partizan) és az első aki szerb csapatot a BL-be vezetett (vesztett állásból fordítva egy bizonyos Newcastle Utd. testén keresztül - tehát nem éppen esélyesként). Ezt az egész világ tudja róla, Magyarországon viszont ezt nemigen hangoztatják!
    - A Németország elleni idegenbeli győzelem után minden sajtó orgánum első helyen hangoztatta hogy az „csak” barátságos mérkőzés volt de azt nagyvonalúan „elfelejtette” hozzátenni hogy azzal együtt a magyar válogatott egyetlen olyan eredménye volt válogatott szinten az elmúlt 20 évben amire felkapta a fejét a világ.
    - Tény hogy Filipovics már a KAPITÁNY ÉRKEZÉSE ELŐTT is Magyarországon az egyik legjobb kapcsolatokkal rendelkező és ennélfogva a játékosok körében is az egyik legnépszerűbb ügynök volt.
    - Hosszú idő óta az első kapitány AKI TÉNYLEG ÉPÍT, hogy miért: ő felfedezett és lehetőséget adott olyan játékosokat akik fiatalok, tehetségesek és még nagyon sok örömet és dicsőséget fognak szerezni a jövőben Magyarországnak: Torghelle,Huszti,Juhász,Rajczi,Vanczák,Vadócz,Takács,Bodor,Pollák és Fülöp - és a névsor még csak bővülni fog. Ez az igazi csapatépítés!
    Amit a fentiekben leírtam az sem nem ajnározás sem nem rózsaszín köd (természetesen ő is mint mindenki aki dolgozik követ el időnként kisebb-nagyobb hibákat és valóban nincs világverő válogatottunk) hanem mind egytől egyig OBJEKTÍV TÉNYEK amiket ajánlok figyelmébe minden tollforgatónak"
  • szanics
    #1644
    Ez még nem jelenti azt, hogy Matthäusból jó edző lesz / hogy Matthäus jó edző.
    Nyilván Supkát ünnepelték volna, ahogy anno Novákot is ünnepelték, aztán szépen eltűnt, pedig a 16-os rendszerben sokkal nehezebb volt a BL-be jutni, mint most.
    Úgyhogy szerintem ugyananakkora siker Matthäusnak a BL-be jutás, mint amekkora bukás a magyar kapitánykodás.
    Vagyis: várjunk, majd meglátjuk, meddig jut. A lehetőséget úgyis meg fogja kapni valamelyik élbajnokságban, meglátjuk, mire megy vele.
  • DJ Bee18
    #1643
    Mindig mondogatod, hogy mi bizonyitja, hogy Matthaus ne rossz edző. Hozunk egy példát, erre mindig az a válaszod, hogy ez nem nagy ügy, ezt egy béna edző is tudja, stb. stb. stb. Nem vagy te strucc, hogy homokba fúrd a fejed :DDDD