2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • Grenzjager
    #1722
    Szóval most már teljesen bizonyos, hogy korábbi állításaival ellentétben (még azt is mondta Kismocsoki, hogy "többet nem fog haudni") ismét bebizonyosodott, hogy utolsó hazug tróger mocskos senki....

    Ő fogja egyszemélyben eldöntenti, hogy ki legyen a magyar szövetségi kapitány. Én már előre is sok, sok vereséget és lábtörést kívánok mindenkinek aki a kismocskosi klikkhez tartozik, vagy fog tartozni........
  • Grenzjager
    #1721
    Nemes-összefogás
    Kisteleki István MLSZ-elnökké választásáért kampányol Fejér megyei bizalmasa
    Népszabadság • Munkatársunktól • 2006. február 3.


    Lapunk információja szerint Kisteleki Istvánnak, az MLSZ ad hoc bizottsága elnökének bizalmasa, Nemes Ferenc - a Fejér megyei szövetség elnöke - felhívta szinte valamennyi megyei elnököt, hogy mit szólnának ahhoz, ha Kisteleki lenne az MLSZ elnöke.



    Hozzátette: ő személy szerint támogatná ezt, és volt, akinek megpendítette azt is: Kisteleki jelölését Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthivatal elnöke, valamint Csányi Sándor, az OTP Rt. elnök-vezérigazgatója is pártolná. Hogy aztán mi köze ehhez Csányinak, amennyiben már nemet mondott az MLSZ-elnöki felkérésre, az igen nagy kérdés, és fölöttébb valószínű, hogy a bankvezér aligha avatkozna be efféle ügyekbe, inkább csak visszaélnek a nevével.

    Orell Zsolt, a Bács-Kiskun megyei szövetség elnöke megerősítette információnkat. "Nemes Ferenc valóban felhívott azzal, hogy tudnám-e támogatni Kistelekit, ha MLSZ-elnöknek jelölnék. Megjegyezte: Ábrahám Attila és Csányi Sándor szívesen venné, ha az ad hoc bizottság vezetője kerülne az elnöki posztra. Én azt válaszoltam, hogy Kisteleki korábban kijelentette: semmiképp sem akar MLSZ-elnök lenni, azaz meglep ez a fordulat, és gondolkodnom kell a dolgon."

    Ferencz Gyula, a Nógrád megyei szövetség elnöke a következőket mondta: "Nemes Ferenc tényleg megkérdezte, miként vélekednék arról, ha Kisteleki István lenne az MLSZ elnöke. Nálam nem hivatkozott - hogy úgy mondjam - felsőbb szervekre... Azt feleltem: korántsem csupán egy jelölt lehet. Mindenesetre most azért kell szorítanom, nehogy nevetségessé váljék a tisztújító közgyűlés..."

    A szálak egyébként összefutnak. Miként mondani szokás, előre borítékolni lehetett, hogy Kisteleki nem feltétlenül az általa annyiszor hangoztatott "megtisztulás és megújulás" jegyében, hanem azért "forgatta fel" az MLSZ-t, mert elnöki ambíciói vannak, noha azokat nem győzte cáfolni. Emlékezetes: a szövetség korábbi elnöksége akkor vált működésképtelenné, amikor - Horváth Cs. Attila mellett - Nemes Ferenc lemondott. Január 5-én lapunkban már jeleztük: Nemes (aki korábban a Várszegi Gábor menedzselte Bodajk elöljárója volt), valamint Horváth Cs. esetleg kulcsszerepet kaphat az új vezetésben.

    Akkor is hozzáfűzhettük volna, de most is érvényes: már ha ez Kistelekin múlik. Ő persze mindent megtesz a magyar labdarúgásért, akár - mint elnök - fel is áldozná magát érte.

    l Ábrahám Attila sporthivatali elnök kérdésünkre a következőket nyilatkozta: "Az állami sportirányítás nem avatkozik az MLSZ belügyeibe; akit a közgyűlés megválaszt, azzal működik együtt. Kisteleki Istvánról az már kiderült, hogy rombolni tud. Az még nem, hogy építeni is tud-e.
  • ugot2know
    #1720
    Azt még ő sem tudja,most egyelőre próbálkozik...minden poszton!
  • Rudee
    #1719
    Matthaus rajongóknak Paranaense háttérképek.
  • B0B0
    #1718
    Kabaré, de még annak is pocsék
  • mesor
    #1717
    Nevetséges az egész jelen állás szerint ha jól tudom nincs szövetségünk se pedig válogatott kapitányunk!
    Kabaré az egész!
  • [Jakuza]
    #1716
    Igy van. Jo pelda volt a tegnapi FTC gyules.
    Egyik benfentes utan, jon a masik.
    Elzavarjak az egyik komcsit (pontosabban lemondott, mert nem lehetett volna meg granattall sem kirobbantani a posztjarol, ha nem akarta volna), helyette jon egy volt TSZ elnok.
    Meg azon sem lepodnek meg ha kiderulne, hogy a Furulyas csokosa lenne es az o nyomasara valasztottak volna meg.
    Ilyenek a hazai viszonyok. Aki meg tenni akar valamit ez ellen, akkor ezek a szelhamosok osszefognak es kicsinaljak.
    Ugyan ez zajlott le emlekezzunk, amikor a Varga Zoltan hazajott es valozasokat akart.
    Majd kesobb Mattheusnal. Nincs ezen mit csodalkozni, hiszen lattuk a BL-be jutott Fradinal, hogy tunt el a penz 1 ev alatt, es utana elinteztek, hogy ne deruljon ki semmi a konyvelesbol.
    Aztan jo pelda Meszoly es galleryjanak esete is a toto botrany utan.
    Ide sorolhato szinten Kovacs Attila MLSZ elnok esete, aki lebukott a mar hirhedte valt mognofelvetellel.
    Raadasul mit hallunk allandoan az edzokrol ?
    Nem azt, hogy milyen jol vegzik a munkajukat, hanem mennyivel perelik a volt klubjukat, miutan kirugtak.
    Reszeli,Tornyi es sorolhatnam.
    A mostani dolgokrol meg jobb nem beszelni, hogyan oszlattak fel az MLSZ-t, raadasul egy olyan tarsulat, ami fogalmam sincs hogy alakulhatott meg, mert semmi letjogosultsaga nincs. (MLL)
    Szoval ertetlenul allok a dolgok elott, hogy mi zajlik a mi "kis" focink korul.
    Csodalkozik itt barki is, ha azt mondjak ez mar a balkan ?
  • Láma!
    #1715
    ha hiszitek ha nem, majdnem teljesen ezt a csoportot álomdtam meg a sorsolás napján, amikor nézegettem,. hogy kik lehetnek. még a szlovákokal jártunk volna talán jobban. ez a lehetö leggyengébb csop. a görögök az eb, a törökök a vb ota semmit sem mutatnak, egyik sincs ott a vb-n, legyengültek. lenne itt esély, de csak normális edzövel. ha magyar ember lesz, akkor legyen nyilasi vagy roth.
    szerintem
  • B0B0
    #1714
    Hogy gondolhatsz ilyet??? :)))

    Sosem fogják beismerni, és azt hiszik, hogy rájuk van szükség
  • Ramore
    #1713
    De hát mi lehet ennek az oka? Csak nem az, hogy 25 éve semmilyen kiemelkedő eredmény nem történt a magyar labdarúgásban, és mindez az edzők képzettségének, felkészültségének, és lelkiismeretességének köszönhető
  • B0B0
    #1712
    Igen. Már beakartam emelni ide de túl hosszú. Mindenesetre: Első sorban Mezey és Egervári mesterekkel! :))
  • Ramore
    #1711
    Mai NS-ben van egy jó cikk: "A magyar edzők szerint a szakma megbecsültsége mélyponton van."

    kac-kac
  • B0B0
    #1710
    Hát igen. Itt a probléma
  • Ramore
    #1709
    Szerintem a görög, török, de sorolhatnám még a csapatokat, szóval két nyugaton edzett gólképes csatár kellene, nem több.
  • B0B0
    #1708
    Mindegy mi fog történni, mert Egervári mesterrel (vagy egy másik Kisteleki bérenccel) még a 6. kalapot is "elcsíphetjük". A Görög a Török és a Bosnyák csapat azok akik ellen a Matthaus féle rakkolós játék eredményes. A Norvégok ellen nem.
  • Ramore
    #1707
    két x a görögökkel, akik ultrabarátságos meccsen nyertek ellenünk?
  • djemba-djemba
    #1706
    -a bosnyákokat itthon tutira elkapjuk, idegenben x, a görögökkel 2db x
    -a norvégokkal itthon x, a törökökkel talán itthon x, de nem hiszem...

    szerintem

    ez kevés pont így is...
  • szanics
    #1705
    Arra gondoltam, hogy a norvégoknál nincs ilyen nyomás, de így is jobbak...
    Nem vitás, hogy a görögök és a törökök is messze jobbak, a bosnyákokat talán elkaphatjuk itthon (ezen is múlik a harmadik hely)
  • Ramore
    #1704
    ha csak a közönség nyomása lenne a problémánk, sokkal inkább az a baj, hogy egyszerűen jobbak nálunk, és itt nem csak a norvégokra gondolok.
  • szanics
    #1703
    Nem hinném.
    A görögöknél, a törököknél és a bosnyákoknál is a helyi közönség lesz a legnagyobb ellenfél (gyilkos hangulat lesz), márpedig ilyen nyomást a magyar válogatott mostanában soha nem tudta elviselni, mindig összefostuk magunkat.
    A norvégok pedig egyszerűen jobbak nálunk hazai pályán...
  • Guilty01
    #1702
    görögo. és bosznia ellen jók vagyunk x-re
  • szanics
    #1701
    Ki mondott mást?
    De mondd meg nekem, hogy Görögország, Törökország, Norvégia és Bosznia-Hercegovina közül melyik az, amelyik nem fog minket megverni saját pályáján!
    Nekünk sajnos a továbbjutáshoz egyetlen csoport sem elég gyenge.
  • [Jakuza]
    #1700
    Hat nyugodj bele ez 100szor konnyebb csoport mint amilyen a mostani volt.
  • szanics
    #1699
    jaj ne, tudtam, hogy ez lesz. Megkaptuk ezt a gyenge csoportot, de nyugodj bele, hogy Matthäusszal sem lenne esély a továbbjutásra...
  • Ramore
    #1698
    Te nem nézed reálisan a helyzetet, ha tényleg azt gondolod, hogy komoly esélyünk lenne a továbbjutásra egy jó edzővel. Már a 4. hely is szerencsésnek mondható, a reális célkitűzés a bravúros 3.hely szerintem.
  • B0B0
    #1697
    Kis odafigyeléssel és egy legalább Matthaus szintű kapitánnyal komoly esélyünk lenne a kijutásra ebből a csoportból, de ugye ezt Kisgecii úrtól nem várhatjuk el, mert a végén még nem tudja degeszre tömni a zsebét!
  • a.carkey
    #1696
    Szerintem ami tuti, az Málta. Ennyire szarok azért nem vagyunk. Az 6 pont.
    Aztán MAX (!) egy-egy X a norvégokkal, görögökkel, törökökkel, bosnyákokkal ITTHON (!). TALÁN (!) egy lehetséges győzelem ITTHON (!) Moldova ellen, és MAX (!) egy-egy X idegenben a bosnyákokkal és a moldávokkal szemben. Mivel a többi csapattól 100%, hogy kikapunk idegenben (!) - ugyanúgy, mint az elmúlt évtizedekben (nem is jut eszembe tét meccs jobb csapat ellen, amit idegenben 3 pontra, ill. kettőre hoztunk) -, így ISMÉT ZÉRÓ ESÉLYÜNK LESZ A KIJUTÁSRA, AKÁRKI IS AZ EDZŐ (vagy hívjuk bárminek). Az is tuti, hogy ha magyar arc fog a csapat mellett tevékenykedni, akkor még az itthoni "talán 1-1 X a többi menőbb négy csapat ellen" sem fog összejönni, ráadásul még szarul is jár majd a szövetség, különösen, ha Kisteleki és bandája fogja az észt osztani ...
  • szanics
    #1695
    Ez a tragikus.
    Messze a legkönnyebb csoportba kerültünk, mégis max. szerencsével lehet meg a 4. hely...
    Mert én nézegettem a csapatokat, de nem tudom, hogy az előttünk álló négy csapat közül melyiket tudnánk megverni idegenben. Az a gyanúm, hogy egyiket sem.
  • djemba-djemba
    #1694
    ja
  • a.carkey
    #1693
    A sorsolást sokan jónak mondják, de szerintem ennyi volt ...
  • Grenzjager
    #1692
    már azt is naon várom, h ki lesz az új szövkap....

    bár esélyes sincs a válogatottal kijutni....
    .....még az Őrs vezér terére sem vinné ki a csapatot, mert meg lincselnék őket...


    a lényeg, hogy a "matthäus"i hibákat el kell kerülni. és akkor nem fogják fúrni

    - csak 30 fős társaságból álljon a válogatott, ne hívjon be sok embert, sőt újoncot se avasson, iknább hívja vissza Váczi Dénest...
    - ne Brazilíával meg Németországgal játszon felkészülési meccseket, mert mi lesz a híres Magyar-moldáv barátsággal és Türkménisztán meg Kirgízia csapatával sem találkoztunk még.
    - ne merjen neves szponzorokat hozni a magyar labdarúgásba a Questor Holding és a Kisteleki ingatlanbiznisz kft kárára
    - ne merje betetetni a magyar válogatott meccsét valamelyik külföldi tévécsatornába, mert a végén még külföldön is nézni fogják és az is reklámbevétel az MLSZ-nek, ami nem jó
    - ne tegyen be a válogatottba tehetséges fiatalokat, mert a végén a francia, belga, német élvonalbeli csapatok eligazolják az nbI ászait
  • Grenzjager
    #1691
    a bosnyákok papíron nem jobbak???
  • gabber_saviola
    #1690
    2. hely :)
  • Ramore
    #1689
    Én nem így látom, a negyedik hely a papírforma, talán.....

    A görög, török, de még a norvég válogatott is sokkal jobb a mieinknél, ez nem kérdés.
  • B0B0
    #1688
    Háááát gyerekek. Ez a csoport az amiből Matthaus minimum a 2. helyet megcsípte volna:

    Görögország, Törökország, Norvégia, Bosznia-Hercegovina, Moldova és Málta lesz a magyar válogatott ellenfele.

    Most sajnálhatjuk igazán, hogy elüldözték :(((
  • B0B0
    #1687
    Semmi baj
  • Láma!
    #1686
    bocs, tényleg:D
    [szenilis]
  • B0B0
    #1685
    Kérdést tettél fel a #1679-ben
  • Láma!
    #1684
    azt nemis mondtam, hogy elvállalja, csak hogy öt válaszották.
  • B0B0
    #1683
    Az, hogy elfogadták őt még nem egyenlő azzal, hogy el is vállalja