2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • [Jakuza]
    #1642
    Jo akkor talald ugy, hogy mino szerencse, hogy pont eppen a Mattheus csapata jutott ki a kornyezo orszagokbol, amikor rajta kivul volt meg 80 csapat.
    Olyan szanalmas ez az erveles.
    Ennek ellenere o volt az elso a vilagon, aki egy szerb csapatot a BL-be vezetett.
    Kilehet talalni azt is, hogy a Newcastle Utd. gyengebb volt a csapatanal, ennek ellenere mindenki azt allitotta a merkozes elott, hogy az angolok az eselyesek.
  • szanics
    #1641
    Ahogy a horvátokhoz sem. Az egy szerb csapat volt :P
  • JackDaniels #1640
    De ezek nem horvátok, hanem szlovákok. Mattheusnak semmi köze a szlovákokhoz sztem.:)
  • DJ Bee18
    #1639
    azért a körülöttünk lévő országok közül kijut egy csapat, azért annak az egy csapat számára elég nagy siker, nem?? Gondolj bele, ha a debrecen most kijutott volna, az edzőt nem egy kontárként emlegették volna :DD. Egy olyan szar edzővel sikerülne szted? Te már saját magadat is becsapod...
  • szanics
    #1638
    A környező országokból mindig ott volt legalább egy csapat a BL-ben, most is ott van a Petrzalka, úgyhogy azért olyan hatalmas dolognak én ezt nem mondanám.
  • [Jakuza]
    #1637
    Ugyan.
    Meg a feltetelezesed is csak egy szep alom lehetosege nem tobb.(Marmint arra, hogy kepesek lennenek e a kozeljovoben a Horvatokat legyozni.)
    Ezeknek a kutyautoknek kellene egy nagytakaritas.
    Vezetoktol, edzokon at egeszen a jatekosok es azok mentalitasaig.

    Amugy van itt megegy oriasi gond.
    Megpedig a klubtulajdon es a hozzatartozo mas szakagi sportok.

    Kulfoldon nem veletlenul vannak elkulonitve a szakagak.
    Nem veletlenul nincsen az MU-nak pinpongszakosztalya vagy tekebajnoksagban szereplo professzionalis csapata.

    A magyar kluboknak elkell tartania az alszakosztalyokat is, ami meginkabb leszukitti a lehetosegeiket. Ha milliardosnak szulettem volna mar regen megvettem volna a Ferencvarost (nem fujolni :P) kiszortam volna a lehutoket, levalasztottam volna a szakosztalyaikat, aztan mint egy kulon labdarugo klub mukodtetnem.
    Ezt az utat kell jarni, kulonben soha sem lesz felemelkedes.
  • DJ Bee18
    #1636
    Ezt mondom már mióta, a magyar foci egy kalap szar, akkor tennénk jól, ha beszüntetnénk... Nem hiszem, ha bármilyen edzőzseni idejönne, legalább a horvátokat meg tudnánk-e verni.
  • DJ Bee18
    #1635
  • DJ Bee18
    #1634
    Figyu, attól hogy van moderátori jogod, nem kell kényszeredetten használnod is, csak olyan helyzetekben használd, ahol kell is. Szerinted egy magyar edző kapcsán nem lehet beszélni a magyar fociról, az MLSZ-ről, más edzőlehetőségekről, magyar játékosokról, és mindarról a szarról, ami a focit nálunk körülveszi??? Vagy mert Matthaus már nem edző, nyissunk egy NONAME edző topicot is?? :DDDD
  • B0B0
    #1633
  • DJ Bee18
    #1632
    szereted a focit. ok. De aztt te is tudod, hogy nálunk olyan, hogy foci nincs, és ehhez képest aránytalanul sok pénz megy el erre a szarra, és túl sokan, túl jól élnek belőle....
  • [Jakuza]
    #1631
    Mar kiderult.
    Ha jol emlekszem BL-be juttatott egy Jugoszlav csapatot, ami mostanaban nem igazan sikerult masnak.
  • B0B0
    #1630
    Hát igen. Le kell nyelni a békát, hogy a foci messzemenőleg a legnépszerűbb sportág a világon! És mit közvetítenek? A legnépszerűbb sportágakat
  • szanics
    #1629
    Breki, ebben a helyzetben nincs igazad.
    Ramore arra próbált rávilágítani, hogy a vízilabda és a kajak-kenu PIACKÉPTELEN, és ez így is van, mert médiaszempontból mindkettő teljességgel érdektelen.

    1. Eurosport-közvetítések: az Eurosport ugye azokat az eseményeket tudja élőben közvetíteni, aminek közvetítési jogát egész Európára - lehetőleg minél olcsóbban - meg tudja vásárolni. A kajak-kenu ilyen, ezért láthattál élő közvetítést Zágrábból, és láthatsz idén Budapestről.

    2. Vízilabda: ezt is láthattad a tv-ben, mégpedig azért, mert ez együtt volt az úszó vb-vel, amit közvetített az EuroSport. Az úszó vb a csatorna által kiemeltként kezelt események egyike (legfőbb ugye a Tour de France).
    Ez azonban nem változtat azon, hogy a vízilabda közvetíthetetlen, nincs benne pénz, mert az események 80%-a víz alatt zajlik, és ezért a játékvezetők által igencsak befolyásolható.
    Kik veszik komolyan a vízilabdát? A szerbeken és rajtunk kívül még kb. 3 olasz tartományban és Spanyolország egyes vidékein, nem sokan.
    EZ NEM AZT JELENTI, HOGY NEM CSODÁS AZ, AMIT A MAGYAROK ELÉRNEK, AZT VISZONT IGEN, HOGY EGYIK SPORTÁG SEM JÓL SZPONZORÁLHATÓ, MERT A TÉVÉS MEGJELENÉSE EGYÁLTALÁN NEM IZGALMAS.

    Hogy on is legyek, a labdarúgásba nem véletlenül ölnek mindenhol óriási pénzt. Azért teszik, mert megéri.

    Ezért nem Benedek Tibor, hanem Ronaldinho keres heti 100.000 fontot.
  • Breki33
    #1628
    Hát ezek elég nagy hülyeségek.

    1. Eurosport, a Zágrábi Világbajnokságot emelt óraszámban közvetítette, és ez Szegeden is így lesz. Konkrétan az Eurosport hivatalos honlapon külön cikben foglalkoznak ezzel, hogy miért vagyunk ennyire jók kajak kenuban.

    2. Hogy vizilabdát nem közvetít? Ezseigaz
    Én nyáron Szófiában az Eurosporton néztem pl a Jugo-k elleni döntőt.
    Ugye nyáron nem volt olimpia.

    3. Az Eurosport közvetít többek között Snookert, Skeletont, Biatlont.
    Sztem sokan nemis tudják pontosan mind a hármat, hogy mi.
    Nem ez az értékmérője a sportágaknak.

    4. Mind a Vizilabda és a Kajak-Kenu egyike a legtradicionálisabb sportágaknak.
    Érdemes megnézni az első versenyek évszámait.....Olimpiák állandó sportágai nagy hagyományokkal.
    Nem kötelező szeretni ezeket a sportágakat, de meg kéne becsülni a bennük eredményeket elérőket. Pont azokat kéne támogatni akik eredményeket képesek elérni és ezért dolgoznak is elég keményen.

    És itt beszélhetnénk úszókról, kézilabdásokról is akik szintén nem kapják meg azt a támogatást amit megérdemelnének.

    DE mivel nem ez a fórum témája itt le is zárnám
  • szanics
    #1627
    Lehet, csak nem sokáig...
    Amúgy az Isten mentsen meg attól, hogy kiderüljön: Matthäus jó edző, mert ebben az esetben a magyar foci tényleg becsukhatja a boltot, ha murinnyó jön is ide...
  • Ramore
    #1626
    szerintem is, csak idő kérdése
  • Láma!
    #1625
    pl pheelnek meg törlési joga nincs.
    de attól még mod. szal ha szol, akkor minden kérdés nélkül, átrakják.
  • [Jakuza]
    #1624
    Off
    Hat nem egeszen moderator.
    Bunti joga pl nincsen. :P

    ON.

    Majd az ido eldonti, hogy Lothar milyen edzo, szvsz latni fogjuk meg a Bayern kispadjan is talan.
  • B0B0
    #1623
    Nem értem miért baj, ha vitázunk?????
  • Takezó
    #1622
    most meg met?
  • Láma!
    #1621
    moderátor, szal igen:)
  • Ramore
    #1620
    majd pont ő fogja eldönteni, hol a helye ennek a topiknak, nem?
  • Láma!
    #1619
    most miért?
    a válogatottról van szo. a magyar foci topik ugyis halott, hadd beszéljünk már itt rola.
  • a.carkey
    #1618
    :)

    "Kisteleki István esetében rövid gondolkodás után azt mondta Matthäus: 'Legalább annyit árt a magyar labdarúgásnak, mint az elveszített 1954-es világbajnoki döntő.'"
  • gabber_saviola
    #1617
    elég sok az off mostanában,ha ez fog tovább itt menni akkor lehet hogy a gumiba kéne menni a topiknak....
  • B0B0
    #1616
    Van benne valami :)
  • Ramore
    #1615
    Az egyáltalán nem biztos, hogy Matthäus valóban nem a labdarúgás-tudomány nagydoktora, ezt a magyar válogatottal elért eredményei alapján Te ki mered jelenteni? Bátor gondolat, szerintem ilyen hátbatámadások mellett, ilyen kutyaütő játékosokkal ez a maximum, amit ki lehet hozni ebből a trutymóból.
  • Grenzjager
    #1614
    lehet hogy külföldire kéne bízni még az MLSz elnöki pozicíót is
  • Ramore
    #1613
    én a véleményed végével nem értek egyet, támogassa a vizilabdát és a kajak-kenusokat az, akinek nincsen jobb szórakozása! én a focit szeretem, ahogyan a nagyvilágban velem együtt elég sokat, a vizilabda és a kajak-kenu az egy citrom pótló pirula a magyaroknak, ugyanis ott legalább vannak sikereink, amúgy piacképtelen sportágak, és a világ nem igazán foglalkozik velük, a CNN, vagy a Eurosport még nem is közvetített soha, talán az olimpián.
  • [Jakuza]
    #1612
    Meg valamit hozzatennek.
    Mint kedves Szanics es Meszoly "ur" kifogasnak vetette fel, hogy tul sok jatekost probalt ki, amikor 70nel jart ket ev alatt.
    Nos Meszoly "ur" alias Csotany Muki arra mar nem emlekszik, hogy amikor o volt a kapitany hazai edzokent, nem egeszen ket ev alatt 1990-91 kozott, 58 jatekos szerepelt nala, ugy hogy o ismerte is a jatekosokat.
    Az akkor nem volt kifogasolhato ?
    Biralta allitolagos penzfelvetelei miatt, o aki a totobotranyban szerepelt es elmeletileg 10 eves eltiltast kapott.
    A szereto fogadtatasrol meg annyit, hogy az ujsagirok annyira a keblukre emeltek, hogy meg megsem jott de mar elkezdtek szapulni, hogy alairt suttyomban mas csapatokhoz, es hogy nincs edzoi licence.
    Nos en emlekszem akkor meg ez nem volt olyan nagy baj, amikor 18 NB1-es edzo kozul 2nek volt mindossze meg.
    Sot mai napig vannak olyan parthu katonak, akik nem rendelkeznek vele.
  • McFrost
    #1611
    ez így van!!!
  • McFrost
    #1610
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
    [szanics, haver]
  • JackDaniels #1609
  • Grenzjager
    #1608
    Adva van a magyar foci, ami egy rakás szar. Ezt lehet szerintem szépíteni, de az, és még a közeli jövőben az is marad, mert semmilyen javulásnak nem láthatóak már a jelei. Matthäus valóban nem a labdarúgás-tudomány nagydoktora, de PR szempontokból kitűnő. Blazevic, Milutinovic nem lett volna ekkora fogás. (a DSF élőben közvetítte az egyik magyar meccset több milliós némeotszági nézettséggel, ilyen azelőtt sem volt, és nem is lesz soha, max ha VB-n vagyunk)
    Eredményei ? Cirka annyi mint a Csanknak, Gelleinek, mert több pontot nem szereztünk, de legalább segített eladni a magyar focit. X milliót lopott ő, vagy Pellady, vagy a der Ball Kft??? 3X-et tettek be a kasszába. Az majd lehet hogy jön aki semmit sem lop, de majd X-nek a huzsadát tudja majd beletenni.

    Az pedig, hogy ilyenek a játékosain???
    Ez mind a Mészöly-Reszeli-Tornyi-Mezey-Kisteleki banda nevelte fel!! Nics egy sztár játékosunk.... Gera?? ő azért messze van a sztár jelzőtől... ott birmingham hamradik számú csapatában, annál az elővárosinál sztár, de nem lesz ő sem a Tottenham sem az Aston Villa játékosa.

    A magyar edzők pedig mind, mind bizonyítottak, hogy mit tudnak. Tornyitól egészen Supkáig. Mert legalább ha olyanok fikázták volna Matthäust akik láátak valaha címeres mezt (nem is 150-szer!!!), akik játszottak volna VB-n (Lothar például 5 VB-n szerepelt) és nem csak bebaszva a kocsmában nézték a meccset a többi alkoholista ifi edzővel a klubból....

    A következő szövetségi kapitány kijutatt minket a 2008-as EB-ére????

    sajnos nem fog

    SZÓVAL, MOST ÍGY MÉG NEM ISMERVÉN KILÉTÉT, DE AZONNAL MONDJON LE !!!!!!
  • Állatvédő
    #1607
    Inkább azt mondom, puha voltál! :) (Hmmm, vajon erre miért nem válaszolt a barátunk? )
  • Állatvédő
    #1606
    Hagyd már. Nincs elég agykapacítása, hogy belássa, nincs igaza. A saját kis világában él, ahol minden úgy van, ahogy azt ő gondolja
  • DJ Bee18
    #1605
    "Magyar szövetségi kapitányhoz még senki nem állt hozzá olyan pozitívan, mint Matthäushoz"

    Normális vagy??? Most mit kell ilyeneket mondani?? Hát még én is, és mindenki csak mondogotta, minek ide külföldi, ezekkel a szerencsétlen magyarokkal nem lehet mit kedeni. Meg rengeteg vicc is született, hogy a megváltó Lothar, stb. Aztán elkezdtek a meccsek érekesek lenni, akkor állt mellé sok ember. Vagy szerinted mindenki naiv, meg nem ért semmit a focihoz, és te meg a társaid, akik fúrták Matthaust, ők a helikopterek? :DDDDD Egyébként meg sztem törődjünk bele, a magyar fociból amig élünk nem esz semmi. De nem értem mit stresszelik ezzel a népet, sielést, meg a baseballt sem erőlteti senki :DD, és tökéletesen elvagyunk törődnének inkább a vizilabdásokkal, vagy a kajak-kenusokat
  • Láma!
    #1604
    dehogy bűn,leygél csak dvtk drukker, és fradista létemre is jobban szeretem öket mint pl a debrecent, de a tornyit nem:P
  • JackDaniels #1603
    Mondom, tedógod.:) Neked kókler. Én a magyar viszonyokban említettem, az tuti, hogy nemzetközileg itt minden magyar edző a senkitől is lejjebb van. Nekem Tornyi picit közelebb áll a "szívemhez" mer hülye DVTK drukker vagyok miskolci létemre.:) Szorri ha ez bűn, majd leülöm.:)))