41
  • dester
    #41
    Sokan vannak azért olyanok is akik régóta nem sima IE-t használnak, hanem pl. Maxthon-t. Sőt előtte használtam, szinte a kezdetektől AvantBrowser-t. Utóbbi ismert úgy is mint IEOpera.:)

    IEOpera
  • STA
    #40
    A cikk írója kicsit körültekintőbb is lehetne mikor vmiről ír! Kezdjük ott hogy nem volt sosem tele reklámokkal az Opera, kizárólag 1 vékonyka banner volt legfelül amit 1 hónapban 1x, de max. 2x töltött be a cache-éből! Mivel a felső menüsort azonban ki is lehetett kapcsolni, így teljesen reklamációmentessé volt tehető és még a böngészhető felület is nagyobb lehetett! ENNEK mára szerencsére azonban már nincs is létjogosultsága. Én 2000 óta Operálok :) és mikor nemrég rendszertelepítés miatt véletlenül IE-zni és "veresrókázni" kellett egyfolytában hányingerem volt ezektől a szarhalmaz böngészőktől és soronkívül raktam fel a jól bevált Operámat. A FFoxot sokan dicsérik de közelébe se jön az Operának, sem kezelhetőségileg, sem funkcionalításban. Minden benne van ahogy kell! Emil klienstől kezdve sokminden, még chat is! Külön öröm hogy egy szarul szerkesztett weboldalt 1 gombnyomásra lehet áttekinthetővé tenni vele!
    Ugyan van némi problémám is vele (a 8-as verzsöntől kezdve kihagytak egy-két hasznos utilt is és mostanában megakasztja a gépem), de ettől függetlenül sohasem állnék át másik browserre.
    Az a trend is egyre múlni látszik hogy sok weboldal nem támogatja az Operát. Én nagyon kevés ilyennel találkozom és az a véleményem hogy az a pancser aki olyan oldalt ír ami bugos az Operában.

    Ha 1es embereknek lenne némi sütnivalójuk és kipróbálnák ezt a böngészőt rájönnének hogy nincs értelme mást használni, Explorert meg pláne! (gondolkozzunk csak hány évig tabbed windows sem volt az IE-ben? És most is csak pluginként telepíthető bele!)

    IL VIVO OPERA!!!
  • Hegyikecske
    #39
    ha műárt itt tarrtunk kerio4hez nincsen serialod ?:D neten nem találtam müködőt :(
  • Enkil
    #38
    a szoftver bázison már ott a magyar nyelvü
  • fapapi
    #37
    Rengeteg ablaot szoktam nyitva hagyni rengeteget szoktam letölteni. Olyan cégnél dolgozom ahol az internetes keresés elsődleges napi 5-6 órát töltök el töltéssel és kereséssel ezért is próbáltam ki több fajta böngészőt.
    De minek egyis sem tudott többet mint az ie amire nekem szükségem van
  • NuCLEARScoRp
    #36
    Opera LOL a reklámcsík csak annak volt fennt eddig is aki láma volt megkeresni egy serialt...

    anno és is használtam Operát jó volt,szép volt, tán igaz sem volt...


    FF4Ever!!!
  • Mice
    #35
    a ctrl+ és minusz az gecko böngikben és galleonban is hosszú ideje ott van
  • Mice
    #34
    ennyire....
  • Mice
    #33
    az viszont eléggé idegesítő egy csík volt...
  • blaze
    #32
    Itt a legújabb FF!!!!
    Firefox_1.07.
    Jól harap a kicsike.
  • lowdog
    #31
    "mindezt jogtisztán és ingyen"
    nem igaz mert nem volt jogod eltavolitani a reklamcsikot :)
  • dez
    #30
    Dehogy.
  • smv
    #29
    Minimális eltérés. De legalább az Opera közelebb van a W3C szabványhoz, mint az FF ;>

    Vagy legalábbis az Acid teszten használhatóbb eredményt produkált.
  • cSuwwi
    #28
    maradjunk annyiban, hogy kevesebb, de még mindig van jócskán eltérés a mozi és az opera között
    bár mostanában a kevesebb macera miatt már inkább van kedvem opera alatt is megcsinálni
  • kev
    #27
    Amig az IE, a microsoft op.rendszerek alaptartozéka, addig az emberek többsége (én is ) ezt fogja használni. Amúgy hamarosan itt az IE 7.
  • ironmaiden
    #26
    Milyen veziójú IE-t használsz, mert a legújabb verzióban van pop-up killer már 1 éve. Egyébként én a Maxthon-t használom és még nem láttam az Opera-ban olyat amit ne tudna.
    Ja és Opera-ban van-e olyan funkció mint a Maxthon-ban a Csoportok?
  • 3P
    #25
    Én is hosszú-hosszú idje használom az Operát fő böngészőként. Rettentően kényelmes, sokkal többet nyújt az Explorernél. Nagyon jó a pop-up killerje is, néha IE-t futtatva meglepődök 1-2 oldalon, ahol korábban addig csak Operával jártam, azaz meglepődök a sok felugró ablakon.
    Levelezésre is ezt használom, így nem kell külön levelező progit futtatnom a háttérben.
    A korábbi betegségei is szép lassan eltűntek, ma már elvétve találkozok olyan oldallal, amely problémázik az Operával. Ja, talán jó példa erre a SG oldal is. A korábbi részeknél pl. nem ment az SG oldalakon a forumon belül a válasz funkció, a 8.x-es részekkel ez is már tökéletes.
    Reklám kérdése eltúlzott, a korábbi részekben nekem csak egy 1 cm-es reklámcsík volt a monitor tetején (17"-os monitoron), de pl a Kerio-val (tűzfal) szépen ki lehetett azt is írtatni, azaz nuku reklám, s mindezt jogtisztán és ingyen.
    Én szerencsére jól látok, de van az ismeretségemben gyengébben látó is, nekik álom az opera, mert pl a CTRL+egérgőrgővel lehet állítani a fontok méretet tetszőlegesen a weblapokon. Számtalan pluszt tudnék még írni, de ajánlom a szkeptikusoknak, hogy próbálják ki... :)
  • smv
    #24
    gmunkacsy:
    "viszont volna egy kérdésem. ha most felteszem az opera 8.5-öt akkor a könyvjelző tartalma törlődik?"

    Nem törlődik, sem a könyvjelző, sem a skinek, sem a jelszavak se semmi.

    cSuwwi:
    Te a régi Operákról beszélsz. A 8.50 -es tudtommal új. :) Beszélhetnék akkor én is az ie4-esről...

    CH_Slater:
    "bár ugyanazt látnánk mindegyiken. sok weblapkészítő álma... :D"

    Jaja, detto. :D:D Bárcsak így lenne, és ne kellene mindennel szarakodni, hogy ugyanúgy jelenjen meg ie-n is, mind mindnen máson...

    fapapi:
    Böngésző és böngésző között igen nagy különbségek tudnak lenni. A kép is sokszor nem ugyanaz, amit látsz, máshogy értelmezik, hisz más motor hajtja őket. Ha a biztonságot nem vetted észre, akkor nagyon egyedi user lehetsz.

    "Opera ingyenes változatában tele volt reklámmal!"
    Olvasd el a cikket...

    Mellesleg nagyon jó tud lenni, hogy egyszerre több oldal lehet nyitva, több helyen böngészhetsz. Amíg az egyik töltődik, megnézel másikat, vagy mittom, ahogy szeretnéd. Ez benne a jó. Mellesleg az Operával nem csak 1 böngészőt kapsz (mint FF), hanem egy "programcsomagot" vagymit. A lényeg, hogy rss, mail kliens, irc, stb van benne.

    Lacc:
    Ja remélem, hogy tényleg terjed. De azért ne érje el a "nagy" böngészők statját, mert még a végén erre is megjelennek az ártó kódok. :)

    Na röviden ennyi. :D
  • Inquisitor
    #23
    "ha most felteszem az opera 8.5-öt akkor a könyvjelző tartalma törlődik?"
    Nekem még az előzmények se törlődtek :)
  • vgez
    #22
    nekem azért a maxthon marad a kedvencem
  • cSuwwi
    #21
    Valahogy nem tudnak izgatni a hülye összehasonlítgatások. Tudom, mert látom. Jóideje ezzel foglalkozom, és láttam egyet s mást. A régebbi operákkal még rosszabb volt a helyzet, sokszor kellett berakni az opera tiltó js-t, mert annyira szét volt esve alatta, és olyan alacsony az elterjedtsége, hogy nem volt rá szabad kapacitás.
    IE-ről Mozira csinálni is problémás, de Moziról IE-re kevesebb idő. Pont. Ez tény.
  • gmunkacsy
    #20
    bocs az előbb a 14-es üzire gondoltam
  • gmunkacsy
    #19
    szevasztok.
    én kb fél éve használom és nagyon jó.
    én is úgy vagyok vele mint a #144 üzenet küldöje.

    viszont volna egy kérdésem. ha most felteszem az opera 8.5-öt akkor a könyvjelző tartalma törlődik?
  • kicsizoz
    #18
    Már több mint 1 éve használok Operát, de a reklámcsík még sosem zavart....
    Hogy "tele" van reklámmal, az inkább újságírói túlzás :)
  • beef
    #17
    Igen, átméretezi. De csak szélességében, természetesen. :)
  • MacrosTheBlack
    #16
    Ezt hívják sznobizmusnak.
  • Inquisitor
    #15
    Nem próbáltam, de tényleg átméretezi az olalt (bármekkora az ablak), hogy ne kelljen scrollozgatni?
  • tproli
    #14
    fapapi:
    Azért használom az Operát, mert semelyik másik nem tud ilyan élményt nyújtani. Hiába írom le, hogy átszabtam a menüket, gombokat eltávolítottam (és mégis mindent elérek), egérrel tudok mindent nagyon egyszerűen megcsinálni, úgysem fogod érteni, mert ezt érezni kell.
    Annyira megszoktam, hogy ha IE-vel kell böngésznem, akkor úgy érzem, meg van kötve a kezem. És nemcsak a hiányzó lehetőségek miatt, amik az Operában megvannak.
    Valahogy úgy képzeld el, hogy hazamész meló után, és érzed, hogy mindenhol jó, de legjobb otthon.
  • pemga
    #13
    Vagy ennyire átlagon alúl használom a böngészőket?
    Azt hiszem rátapintottál a lényegre. Pl. a nap folyamán hány oldalt szoktál folyamatosan nyitva tartani, ránézegetni? Mindig minden egyes indításnál nulláról indulsz (ld. default homepage). Nem zavarnak a reklámok? Gyakran szoktál váltogatni használat közben az egér és a billentyűzet között? Szoktál több file-t letölteni párhuzamosan? Szoktál olyan nyelvű oldalakat látogatni, aminek a nyelvét nem érted, de számodra fontos információkat rejt?
  • pemga
    #12
    Láttam oldalakat, amik ezt úgy valósították meg, hogy képek voltak az egyes oldalak. (száni-n szoktak lenni webdesign kategóriában) :). Hát ez valóban ugyanúgy néz ki :)).
  • Ch_Slater
    #11
    bár ugyanazt látnánk mindegyiken. sok weblapkészítő álma... :D
  • fapapi
    #10
    Magyarázza már el nekem valami mi a külömbség böngésző és böngésző között.
    ugyan azt látom rajt.
    Nem vettem észre külömbséget biztonság szempontjából sem.
    Szebbek a gombok ?
    Kit érdekel!
    Több a menü?
    Nem tudom elképzelni mi az istenre használjátok a böngészőt hogy több menü vagy lehetőség keljen. mint az IE ben.

    Opera ingyenes változatában tele volt reklámmal!
    Mozilla lassubb volt vagy észre sem vettem külömbséget.

    Testreszabhatóbb?
    Ugyanmár mit kell benne testreszabni? a sok fölösleges gombot le tudod venni róla ami alapból rajt van?

    Vagy ennyire átlagon alúl használom a böngészőket?
  • DWz
    #9
    "Az Operának alapvetően eddig is volt ingyenes változata, ám sok felhasználót zavart, hogy tele volt reklámcsíkokkal."

    Naaaaa, egy darab reklamcsik volt csak, nem 'tele'.

    "Csak a keserű tapasztalat, hogy egy firefox alá fejlesztett oldallal (ami ugye a leginkább követi a szabványokat), kevesebb idő IE kompatibilissé tenni, mint Operára javítgatni..."

    Ez meg alapbol hulyeseg, hisz az Opera koveti a legtobb szabvanyt, nem a Firefox. Ha nem hiszed, nezd meg ezt.
  • vincuska
    #8
    ja, meg a skype-on is vettem 100eurojer percdijat, mert megerdemelnek minden tamogatast. mi?
  • Dzsini
    #7
    én megvettem az operát még több, mint 1 éve és nem bántam meg. megérdemelnek minden támogatást :)
  • CsabiDuke
    #6
    Nekem a kedvenc böngészőm az Opera, nagyon rég óta használom, nagyon bejön, sztem nagyon jó. Annak is örülök hogy ingyenes lett, bár eddig sem fizettem érte. :D
  • Lacc
    #5
    Már régóta használom én is, de pénzt azt nem adtam érte :) Örülök, hogy ingyenes lett, így tényleg jobban fog terjedni.
  • vincuska
    #4
    Bongeszo. azert adsz ki penzt?
    ez olyan mint aki 300Ft-os evian vizet iszik mert, a szentkiralyi nem az igazi.

    hat ne bolonduljatok mar meg.
  • tproli
    #3
    Az opera fórumain azt olvastam, hogy 30 napos pénzvisszafizetési garancia van, így elvileg élni lehet vele.
    De eddig még csak olyan írásokat láttam, akik abszolút nem bánják, hogy pénzt adtak ki érte.
  • Laci73
    #2
    Mennyire örülhet az, aki augusztus 29-én regisztrált 25 USD-ért. Továbbra is kap segítséget :)

    Ettől függetlenül valóban gyors böngésző.