19
  • Antifasiszta
    #19
    ROHADT RASSZSTÁK!!!
  • mainruler
    #18
    A probléma, hogy ilyen zárványok egyáltalán kifejlődhetnek. Sőt elkeserítő, hogy kifejlődésük egyenesen törvényszerű.
    Végtelenül nem érdekel a szabályzás színjátéka, mivel mindkét fél tisztában van vele, hogy színjáték.
    Úgy tűnik azonban, hogy nem mindenki...
  • mainruler
    #17
    A versenyjog önszabályozás. A piacgazdaság rendszerének önszabaályzási mechanizmusa a belőle kifejlődött, ámde létét úgymond fenyegető, monopóliumra törő "zárványokkal" szemben, mint amilyen például a Microsoft is.
    Pont.
  • Kazak
    #16
    A versenyjog nem önszabályozás, hanem az EU egy szabályrendszere, melyet egy hatóság tartat be az érintettekkel (pont azért, mert azok nem hajlamosak az önszabályozásra). Nem látok következetlenséget a rendszerben: az EU-ban piacgazdaság működik. A monopolisztikus piacot nem igazán lehet piacgazdaságnak tekinteni, a versenyjogi szabályozásnak éppen az a célja, hogy fenntartsa a sokszereplős piacot, és ezáltal a piaci versenyt. (Egyébként nem csak a Microsoft az "áldozata" ennek, hanem más ágazatokban tevékenykedő vállalatok is.)

    A versenyjogi szabályok közvetlenül a kínálati oldal többi szereplőjét védik. A fogyasztónál a haszon áttételesen jelentkezik: több szolgátató -> nagyobb választék, alacsonyabb árak. (Természetesen, aki akar, vehet MediaPlayer-es Windowst is.)
  • mainruler
    #15
    Még valami: Mi ellen véd bennünket az EU a picipuhával szemben? Mi hasznom származik nékem abból, hogy MediaPlayer nélküli windowst vásárolok?
    Mit tett az EU az én érdekemben a M$-al szemben?
  • mainruler
    #14
    Bocsáss meg, de ki beszélt itt a kényszerű önszabályozás fellengzősen versenyjognak elnevezett látszatfogalmáról? Amit leírsz, teljesen nyilvánvaló.
    A szomorú, hogy itt is alapvetően fellelhető az a mentalitás, hogy a problémát kezelni kell, nem megoldást találni rá. A mai gazdasági rendszer felépítése teszi lehetővé az olyan cégek létrejöttét, mint amilyen a PiciPuha. Rendkívül ironikus azonban, hogy a rendszer következetlensége folytán a felemelkedés kezdeti támogatása után -ha úgy tetszik, a kritikus nagyság elérése után- trösztellenes hercehurcákba torkollik a dolog. Alapvetően kell gátat szabni az olyan folyamatoknak, amik az ilyen gazdasági entitások kialakulásához vezethetnek, nem utólag kapkodni és fejetlenül, gyermeteg módon, látszatkifogásokkal élve kordában tartani. Egyáltalán nem az adott vállalat hibázatatható, hisz a rendszer lehetőségeit felhasználva jut el a "kritikus tömegig". Végtelenül mulatságos szenvedélyesen gyűlölni a monpolhelyzetben lévő vállalatokat és afféle Robin Hood-ként tekinteni -és ugyanolyan szenvedélyesen támogatni- a versenytársaira, mivel minden monpolhelyzetben lévő vállalat törvényszerűen ugyanolyan elvek szerint kezd működni. Hogy épp AMD-nek, Intelnek, Nvidiának, Atinak, Microsoftnak, Linuxnak vagy akármi másnak hívják...oly mindegy.
    Versenyjog...pfff...
  • Commandante
    #13
    Nagyon csípi az EU szemét, hogy a szoftverekre nem tud védővámot kivetni. Nagyon egyszerű. Mac-ekkel vagy linux-al kellene felszerelni az EU egész szervezetét, csak úgy, az antimonopolista eszme szellemében.
  • Praetor
    #12
    Látszik, hogy egyikőtöknek sincs halovány fingja sem a versenyjogról. Pedig párszor már ez ki lett tárgyalva a fórumon is.

    Ha egy cég egy gazdasági területen közel monopol helyzetbe kerül, könnyen társadalmi érdeket sérthet (korlátozhatja a versenyt, tönkreteheti az induló cégeket...stb.). Éppen ezért az ilyen nagy cégeknek korlátozzák bizonyos jogaikat, hogy biztosítsák a piac egészséges működését. Amerikában csomó céget szét is daraboltak (az M$-t stratégiai okok miatt nem).

    Az EU Bizottságnak meg pont az is a feladata, hogy kordában tartsa a hatalmaskodó monopol cégeket. Úgyhogy nem kell szidni, mert a mi érdekünkben kötelezi a picipuhát bizonyos dolgokra.
  • immovable
    #11
    Hajrá EU
  • mainruler
    #10
    Nyilván.
    De teljesen feleslegesen. Ráadásul minek? Milyen EU-s szoftvercég van itt aminek PiciPuháék a tyúkszemére léphetnek? Ráadásul ennyire?
    Nevetséges céltalan vagdalkozás.
  • matrac
    #9
    Az senkit nem erdekel az uzletben, hogy mi a tisztesseges, helyes vagy esetleg nevetseges. Beperelheti tehat meg is teszi. Hulyesegekre kotelezheti? Erdekeben all hogy azt tegye? Megteszi. Machiavelli rlz.
    Az EU csak azert pattog, hogy megvedje az europai cegeket. Az MS-t nem tudtak vamokkal meg torvenyekkel kordaban tartani, odasoznak hat egy-ket pert, hogy elvegyek a kedvet az europai randalirozastol.

    Amugy meg: Hajra EU!
  • mainruler
    #8
    Elnézést uraim, de milyen dolog az, hogy egy akármilyen bizottság azt követeli tőlem, hogy betekintést engedjek más szoftverfejlesztőknek a saját szoftverem forráskódjába?!

    Ez olyan, mintha az EU kötelezné Mari néni sarki kisboltját, hogy "a szomszéd boltban frissebb a kenyér, olcsóbb a tej" transzparenseket helyezzen el az üzletben. Teljes abszurdum bármiféle értelemben.
    Egyáltalán nem szeretem a PiciPuhát, de ostobaság, amit a világ művel. A kapitalizmus abszolút pártolásában létrejön egy mammutvállalat amit ugyanaz a rendszer utána kétségbeesetten próbál féken tartani, teljesen ostoba és szánalmas eszközökkel és főként kifogásokkal.
    Mondjon valaki egy szoftvercéget, ami önszántából -afféle irgalmas szamaritánus attitűddel- betekintést engedett akárkinek is a saját terméke belső felépítésébe...

    Mi jön legközelebb? A Sony Entertainment már túl nagy filmgyártó lett, ezért az ő filmjeiket mindenki legálisan letöltheti majd?

    A Toyota túl nagy előnyre tett szert versenytársaihoz képest? Nosza, ossza meg a világgal motorjainak legapróbb trükkjeit is, hisz így dukál...

    El kéne dönteni gyerekek, hogy akkor most kapitalizmust akartok-e, vagy valami mást.
  • negro
    #7
    Navégre... Csupa Johirek.. Most Jön az Ofisz is!!! Hajrá EU
  • testerlnx
    #6
    A "jobbat" igen csak relatív, amúgy meg kell nekik a per szerintem is, az lenne a jó ha kína is perelné...
  • Equ
    #5
    ha jobbat írni nem tudunk, inkább bepereljük őket... Hajrá!
  • Praetor
    #4
    Ez a szkanderozás sokáig el fog tartani. Viszont győztesként nem tud kijönni belőle a M$. Viszont ott fogja hátráltatni a dolgot, ahol tudja. Igy akár éveket is nyerhet, amíg ténylegesen nem érvényesül az EU akarata.
  • Kis-Bob
    #3
    Már rég meg kellett volna lépni ezeket...
  • smv
    #2
    Hehehe.
  • IoIa
    #1
    Nagyon helyes!