33
  • Alef
    #33
    A hír pedig, ami a cikk alapja volt, az egy gyenge kis Diskeeper reklám. Legalább a magyaroknak is fizettek?
  • Alef
    #32
    Mindenesetre fantasztikus hír. Aki viszont annyira hülye, hogy még ezt sem tudja, annak életveszélyes admin jelszót adni. (Az ilyen újságíró meg írjon tollal a saját kis jegyzetfüzetébe, ne a netszemetet szaporítsa.)
  • Mice
    #31
    formázás vagy egyéb a root jogsi közzététele sehogy sem nevezhető épeszű lépésnek...
  • Mice
    #30
    hát mert az átlag magyar az ugye dugig van rammal :)
  • Mice
    #29
    miért ha te a vinyóról érsz el valamit az nem netezés? az sg-n ha írsz 4 hozzászólást akkor te mindig cache-mentesen sávszélzabálva szeded a friss verziót a netről?
  • Mice
    #28
    vazze, valakinek már megint mennyi szabadideje volt, hogy megint evidens dologról csináljon tanulmányt.....
  • uniu
    #27
    Ezek szerint te mar megosztottad a root jelszot masokkal, akik veletlenul tudnak hd-t formazni. Amugy meseld mar el, hogy csinalod ezt unix/linux alatt, a formazasra vagyok kivancsi foleg.
  • MrPrise
    #26
    Ez tényleg súlyos. Azt írja felesleges paranoia a root-ot jelszóval védeni. Hát, ennek még nem formázták le a hd-jét véletlenül. ;-)
  • lck
    #25
    galocza !
    köszi a tippet - tetszenek
  • h4x0r
    #24
    Nincs kedvem elolvasni. Mi is a baj vele? Nem tudom, de egy "Linux kezdőknek" típusú cikknek tűnik.
    Mellesleg a cikkhez: használj ramdiszket cache céljából, akkor tuti gyors lesz. :)
  • uniu
    #23
    sztem az a cikk durvabb, az elozo meg elment, mert voltak benne hasznalhato dolgok.
  • rBalage
    #22
    http://www.cp.hu/cp/gyakorlat/windows/lilo/index.html

    Egy hasonloan szinvonalas cikk egy "hozzaerto" tollabol, javallott elolvasni annak aki szeret rohogni. Szerintem cenzurazni kene azokat, akik ilyeneket irogatnak. Mert ez a cikk meg nem veszelyes, ami a link alatt talalhato, az mar no comment.
  • Myron
    #21
    Én tudok jobbat:

    "Ha olyan WC-d van amibe ha beleszarsz akkor a popódra fröccsen vissza a víz, akkor a legjobb ha azt teszed, hogy szarás előtt beledobsz egy kis WC-papírt a víz felületére!"

    Tetszelve... OK!
    Működik... OK!
  • uniu
    #20
    A netezest gyorsitja(mint folyamatot) csak a SAVSZELESSEGET nem. De amugy a sok memoria is gyorsit, meg a gyors vincs + proci, vagy ha nem S3 triot hasznalok bongeszesre, szal nagyon "erdekes", "megdobbento" volt a cikk...
  • gz8
    #19
    A windows saját töredezettségmentesítőjét nem tudnám nyomdafestéket tűrő jelzőkkel illetni, ezért nem is teszem.
    Bármelyik symantec cucc speeddiskje ezerszer jobb, gyorsabb.
  • raingun
    #18
    "Eddig úgy tartották, hogy a netezési sebesség főleg a felhasználó internethozzáférésének sávszélességétől és a helyi infrastruktúrától, azaz a gép teljesítményétől függ."

    A defragmentálás a teljesítményt növeli. Szóval ez csak olyan valamit publikálni kellene cikk...
  • Murdoc
    #17
    Jó dolog ez a lemeztöredezettség mentesítő, csak akkor gáz, ha az embernek mondjuk 300 Gb-os vinyója van, és egy ilyen mentesítés eltart jövő tavaszig. Egyébként nekem ugyanolyan gyors volt a netem, mikor alig volt adat a lemezen, meg most, mikor tele van. Persze lehet csak én kezdem megszokni a lassúságot! :)
  • Axon
    #16
    Újabb felfedezést tettem, amit tanulmányban kiadok és bezsebelem érte a dollár milliókat. Nevezetesen:

    "Ha wc-zés után kitörlöm a hátsómat, akkor nem bűzlök mint egy pöcegödör!"
  • HuAn82
    #15
    Ügyes vagy Joe!
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Hihtetlen felfedzésre képesek a LAIKUS ÁLLATFAJTA KÉPVISELŐI ! Köszönjük !
  • Andris
    #13
    Én ültem olyan gépnél ami 2percig hozta be a freemail.hu-t és közbe folyamatosan darált a winyó...
  • Andris
    #12
    Dehogynem. Persze gondolom azt veszik alapul, hogy az ember általában ugyanazokat az oldalakat nézegeti... freemail, sg.hu stb... és már cacheből megy az oldal 80%-a.
  • semi
    #11
    pont ezt akartam írni
    ez f@szság, hogy gyorsítja! az eléréseket a lemezen igen, dehogy a netezést? LOL
  • CyrSyS
    #10
    a töredezettségmentesítés sehogy sem gyorsítja a netezést. Ez fix tény.
  • Le Kurde
    #9
    Nahát...
    A "tudományos" jelző azért enyhe túlzás.
  • galocza
    #8
    tán egy fél éve akadtam rá ezekre:
    dirms+buzzsaw
    parancssori defrag + on-the-fly defrag ingyenesen. kicsik és hatékonyak. a service cuccokhoz kelle reg, és lehet, hogy később fizetni is kell értük, szóval javallottak az exe verziók. ja igen, fél éve használom őket, és nem volt baj, szóval nem kell félni tőlük, ha amúgy szimpatikusak.
  • vincuska
    #7
    es mi ez a ket logikai meghajto az abran?
    6 illetve 13gb? mennyi memoria, mennyi szabad hely szukseges a gyors internetezeshez? igen biztos az is gyorsitja ha kitorlom a history es a temporary internet filest, de mi van ha szeretnek offline is bongeszni?

    annak nincs ertelme hogy valaki ezert a "megallapitasert" penzt kapott.
  • Laci73
    #4
    Nekem is a spanyolviasz ugrott be.
  • acdc
    #3
    Ezért haszlálok diskeeper 9-et
  • kbupdate
    #2
    wow, spanyol viasz...
  • Munch
    #1
    Kopp kopp, ezt eddig is tudtuk.
    Következő cikkben:
    A vírusírtó sok-sok vincseszterellenörzése jelentősen megrövidíti lemezünk élettartamát.