210
Precursors
  • mindero
    #130
    Így végigjátszva én is azt mondom h gyenge. Leírom miért is (hosszú lesz:)

    Grafika:
    Lévén kis cégről van szó, nem engedhetik meg maguknak a brutális motor kifejlesztését, megvásárlását, szóval érthető hogy miért olyan amilyen. Ugyanez vonatkozik a klónemberekre is. A design az van akinek tetszik, van akinek nem (nem).
    Ami már megbocsájthatatlan az az eltérő népcsoportok közötti különbség teljes hiánya. Nem tudom miért nem lehetett valami markánsan eltérő ruhát, fizimiskát kitalálni a civileknek, és akkor nem kéne mindenki neve helyére odaírni a frakciót. Ha meg küldetéseket akarok fölvenni akkor, menjek mindegyik suttyó közvetlen közelébe, mert csak akkor írja a nevet ki (nevesített karakterek általában küldiket adnak).
    Ideveszem még a fizikát, meg a rombolhatóságot, ami kifejezetten kellemesre sikerült. Potyognak az alkatrészek, területre ható sebzés, stb...

    Játékmenet:
    Rendben lenne, de néhány apró hiba teljesen tönkre vágja az egészet. KÖNYÖRGÖM miért ugrál a célkereszt?! Az egy dolog hogy a fegyvernek szórása van, de ezt mért kell átvinni a célkeresztre? Ha csinálnak guggolást, akkor miért nincs kihajolás a fedezékből? Miért nem tudunk mi is pajzsot emelni magunk elé? Elveszik a taktikai része a dolognak, marad az eszetlen lövöldözés.
    A frakcióneves dolgot már írtam.
    Az űrharc egy káosz (negatív értelemben). Nincs targeting (vagy csak olyan jól eldugták hogy én a több éves X3-as tapasztalatommal nem találtam meg) - ilyet még nem láttatok "szimulátorban". Maga az űr baromi korlátozott és unalmas, cél nélkül mennek ide-oda a hajók mindenféle logika nélkül. Néha a nyakunkba ugrik fél tucat ellenség és szétkapnak pillanatok alatt. Kész kínszenvedés az egész.
    Balance: elvileg lehet kereskedni az űrben különféle árukkal. Az egyik legutolsó küldetés kalózkodás volt, és azzal a 10 ládával amit fölszedtem 3X annyit kerestem mint addig összesen. Na most ezekből a ládákból van 3-4000 egy állomáson...

    Történet:
    Az a baj az egésszel, hogy nagyon ütősen kezdődik a játék. Kapunk egy nagy kezdőbolygót, hatalmas játéktérrel, fegyverekkel, számtalan NPC-vel és küldetéssel. Megjegyzi a főhős hogy mekkora porfészek. Dörzsöli a kezét az egyszeri gamer hogy mi minden fog még itt várni rá. Hát megsúgom: semmi jó. A többi bolygó vagy nagyon kicsi (és üres) vagy nagyon nagy és üres. A Clatz bolygón hülye tyúkokat kell lövöldözni valami bolygóelfoglaló offenzíva keretében (amiből semmi nem látszik persze), egyszemélyes hadseregként támogatjuk a lázadókat, akikkel soha nem találkozunk, csak hogy megtaláljunk egy csókát aki valamiért a tyúkokat kedveli. A másik fő bolygón ez még szembetűnőbb, lévén az egy csatatér konkrét háború nélkül. Mért nem lehetett utolsó küldetésként egy nagy csata keretébe elfoglalni a bolygót, csak hogy lássuk: van befolyásunk az eseményekbe.
    Maga a fő sztori szerencsére az elején teljesen elveszik a milliónyi mellékküldetésbe, de a végére rájövünk, hogy ez harmatgyenge. Főleg a befejezés hát az valami tragikomédia
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    rájövünk hogy a megsemmisült anyabolygónkon aktiváltak egy szerkezetet ami ezer másik bolygót is fenyeget. De melyiket is? A csirkeólat, a sivatagot, vagy a banditatábort? Esetleg a nukleáris katasztrófában elpusztult holdat? Azokért tényleg nagy kár lenne...
    . Persze terveznek folytatást, de ez (jelenlegi formájában) legfeljebb demónak elég.
    Ami meg külön bónusz az az enciklopédia hiánya. Sehol egy leírás az univerzum történetéről, semmi mélység, az egész játék egy felszínes, összehányt, statikus univerzum.

    Utószó:
    Ha tetszett az eleje, tegyél meg magadnak egy szívességet, és az űrbe való kijutástól hagyd abba...
  • Jakuza001
    #129
    bocsi de ez egy nagyon de nagyon gyenge stuff.
  • lalakov
    #128
    A térképet lehet nagyítani? Olyan kicsi, de nem jöttem rá.
    A zárfeltörést hogyan kell fejleszteni?
    A Boiling Pointban volt olyan bug, hogy az éppen(illetve egyik patch után az utolsó 3 jármű maradt meg) nem használt járművek eltűntek, a benne lévő cuccal együtt. Ez itt hogy működik?
  • lalakov
    #127
    Mindenhol ugyanannyit fizetnek mindenért?
    A hátizsákomban csak max. 50kg-ot cipelhetek vagy ahogy fejlődök növekedhet még?
  • mindero
    #126
    A cutscene-k alatt lehet valahogy feliratot varázsolni?
    Tök jó hogy a fontosabb eseményekkor kapunk ilyen videókat, csak így épp a lényeg marad ki.
  • mindero
    #125
    Hát ez tényleg überjó játék.

    Még ki se jutottam az űrbe, de nagyon jópofa. Az egész kicsit karikatúra szerű, de annyi mindent belepakoltak hogy elképesztő. Ilyet nem kiadni angolul, szégyen.
  • myers90
    #124
    .ini fájlokban keresd. Bocsi, fejből most nem tudom, mert nincs fent a gépemen.
  • Hexex
    #123
    Hi mielött elinditom a játékot hol tudom átállitani a felbontást?? Please!! THX
  • myers90
    #122
    Majd elfelejtettem, az import-export magyarázatért köszöntet badmofo-nak!
  • myers90
    #121
    Én elkezdtem a White Goldot fordítani, eddig csak egyedüli meló volt mer az export/import nem volt valami működőképes, de most már mindkét játékhoz megvan, hogy hogy kell importálni/exportálni, így többen is lehet fordítani, várom a segítőkész emberek csatlakozását. A rejtett angol szövegeket már a megjelenésnél sikerült megcsinálnom, de így, hogy már import is megy, így már nagyobb esély van fordításra.

    mindenerő: nagyon úgy néz ki nem is lesz hivatalos angol, de azért ne legyünk nagyon pesszimisták.
  • mindero
    #120
    Még hivatalosan meg sem jelent angolul, egyelőre szerintem a magyarosítás kizárt.

    Ez nem egy olyan műfaj, amiért tolonganának az emberek. Sajnos
  • Ace McCloud
    #119
    Hi!
    Magyaritásról senki semmit??
  • mindero
    #118
    Jó leírás, kedvet kaptam hozzá én is általa.

    Bár a fertőzött cracktől ugyan kicsit tartok...
  • hapi
    #117
    Isten ez a játék! már jó ideje játszottam lent a bolygón és most kijutottam az űrbe, nagyon nagy. Még az űrhajót is lehet fejleszteni, és tetszik hogy én repülök oda az űrállomásokhoz, nem úgy mint a Mass effectben.
  • Ace McCloud
    #116
    Hi!
    Végre!!! Mióta vártam már egy ilyen játékra..
    Magyaritás várható hozzá ??
  • droidka
    #115
    Hmmm, nem tudom... A monitor kikapcsolását automatikusra az asztal/ tulajdonságok / képernyőkímélő / energiaellátás menüben lehet alapjáraton beállítani.
  • droidka
    #114
    Hát igen, bár lehet benne zúzni is, de ez mégsem a COD megyek oszt' szétlövökmindekitbrutálgrafika nekemvanalegmenőbbszázezerforintosvidkarim -arcoknak való játék.

    A fordítást most próbálom ki. De eddig ez a játék végre hozza azt a minimumot ötletességben és megvalósításban amit régóta vártam!

    Volt, hogy poénból elkezdtem lövöldözni a belvárosban, oszt' letartóztattak és börtönbe vittek...(Bár alapjáraton nem ilyen a mentalitásom:D)

    Volt, hogy távcsöves puskával kúszva, lopakodva (van ilyen extra álcázó képessége, hogy ne vegyék észre) kiirthattam egy kalózbázist. De a fegyverek fejlesztése, a kereskedelem is viszonylag jól meg lett csinálva. Űrharc is tűrhető.

    Eddig kivaszott nagy!!! Fps / Rpg / űrszimulátor elemek nagyon jól vegyítve!!!! Eddig az én szememben ez minden idők legjobb játéka, az tuti!!! Mert nem volt még olyan űrszimulátor amiben fps módban is lehetett volna nyomulni (már ami többé kevésbé igényesen, jól meg is lett volna csinálva.) Le lehet szállni a bolygókra... Van benne sok földi jármű is, ez a rész szerintem különösen jó lett, meglovagolható dinószerűségtől kezdve van benne helikopter, géppityus dzsipek (gyalogoskatonák, + szörnyek ellen nagyon fasza) tankok, meg most már van nagyobb mech-szerű robotom is, kurva jó!!! Sérülésmodellezése többnyire elég jó, a nagyobb űrhajóknak ki lehet lőni az alrendszereit, meg a katonákon ha van páncél, akkor azt a részt kell célozni, ahol nem fedi és ott jobban sérül, ami poén, hogy erre figyeltek a készítők. A bányászat nem fizet jól, de a kalózkodás az már jó biznisz:).Az űrhajó vezetési stílusa és harcrendszere leginkább a Freelancerre emlékeztet (lehet egérrel is vezetni). A katonáktól felszedett cuccokat, fegyvereket el lehet adni a piacon amiből lehet fejleszteni a kézifegyvereket és az űrhajó alrendszereit. Van pontelosztásos fejlődési rendszere a karakternek.

    Az sajnos nem világos, hogy a nagyobb hajókat vajon el lehet-e foglalni?... De a vadászgépben belül is lehet mászkálni. Meg a történetben volt olyan rész, hogy az űrhajómon belül megtámadtak a katonák, meg az előzetesekben nagyon azt írják, hogy elvileg én is elfoglalhatom(???) a mások hajóját. Multi sajnos nincs, eddig úgy tűnik. Bár ígérnek hozzá kiegészítőt, abba tehetnének.2600Xt-mmel nem szaggat, bár az űrös résznek gyengébb a grafikája (a földi rész tűrhetően néz ki.)

    Ennél jobb játékot én még nem láttam!!!

    http://www.gametrailers.com/video/russian-gameplay-the-precursors/37359

    Ebben a második videóban mutatja, hogy milyen faszák az űrhajó sérülései.

    http://www.gametrailers.com/video/trailer-the-precursors/16360

    Crack gamecopyworldön van, bár nekem az avira trójait jelez.

    http://m0001.gamecopyworld.com/games/pc_the_precursors.shtml
  • Hexex
    #113
    Hi.Valaki segítsen. Elinditom és kikapcsol a monitor! Ezt meg tudom oldani?(anélkül hogy veszek egy másikat!xD) Köszi
  • ratgab
    #112
    Valaki aki tolja nem tudna belőle csinálni pár videjót a youtube-ra. Pont ilyenek érdekelnének, mint amit hapi leírt: városok, falvak, fegyverek turbózása, perkek, járműves-űrhajós harc, fejlesztések, egyszóval milyen lehetőségeink vannak a játékban.

    Sajnos egy értelmesebb videót nem lelek ilyen komtextusban a játékról.
    Kérlek segítsetek.
  • mindero
    #111
    Végre én is ki tudom próbálni, bár sok reményt nem fűzök hozzá.
  • hapi
    #110
    Grafikailag éppen hogy rendben van, nekem fut rendesen, irányítás kicsit fura de még játszható. Nekem bejön mert utálom a "cső fps-eket" itt rengeteg mellék küldi, főküldi van, város, faluk, beszélgetés fegyverek turbózása, karakter perkek, járművel a sivatagban harc, és világűrben új bolygók és csaták űrhajóval. Űrbe még nem jutottam, pedig már játszom annyi ideje mint egy most divatos fps teljes játékideje x2.
  • Jakuza001
    #109
    Mar akkor ketelkedtem a "nagy durranas" kifejezeseken amikor meglattam kb 3 eve a kepeket rola.
    Jobban mondva emlitettem egy nagy barna jelzovel. Nem is ertettem miert hypeoltak annyira.
  • hapi
    #108
    Precursors patch és angolosítás

    Szal mindent lefordítottak benne, és én egyenlőre nem találkoztam érthetetlen párbeszéddel sztem teljesen használható.
  • Encore
    #107
    Naná, hogy érdekel, de csak ha tényleg teljes angolosítás, nem olyan, mint az előző, ami tulajdonképpen orosz volt néhány angol mondattal nyakon öntve. :)
  • hapi
    #106
    Van használható angolosítás ha valakit érdekel!
  • droidka
    #105
    Ati kártyám van nekem is, a Gta 4 -nél volt hasonló problémám akkor asszem' a Refresh Lock vált be a legjobban nekem, ha még nem sikerült megoldanod azóta a gondodat. Nekem a felbontást baszta el, ahogy a 90#-es hsz.-ben írtam ami, gázos volt ezzel, de ahhoz Catalystban az EDID-et kellet átállítani.
  • Encore
    #104
    Nem bírtam megállni és még játszottam vele egy kicsit. Bár ne tettem volna... A járművek fizikája iszonyatos, ráadásul az alap kameranézet külső nézetes, abból is a rosszul elhelyezett, amikor nem látod mi van közvetlenül mögötted. A nappalok és éjszakák túl gyorsan váltakoznak, egyik percben még nappal van a következőben már éjjel, persze van átmenet, szürkület, de csak pár másodpercig tart... Az MI érdekes, használ fedezéket (ha épp nincs, akkor előszed egy energia pajzsot maga elé), viszont néha meg tök hülyék, pl. az ellenkező irányba lő, mígnem mikor már ott vagyok egy karnyújtásnyira, akkor fordul felém. Maga az engine sem olyan jó mint mondjuk a White goldban, pedig elvileg ugyanaz, de míg a WG gyönyörűen fut, addig ez időnként megreccen...
  • Encore
    #103
    Hát kár volt elkiabálni ezt az angolosítást... A párbeszédek nem lettek lefordítva pár mondatot kivéve. A főszál gondolom végigvihető, de mivel ez elvileg egy RPG ezért a mellékküldetések lennének a lényegesek, azokhoz meg elengedhetetlen a társalgás. Szóval kár még belekezdeni...

    Az első benyomások:
    A grafika kb 2004es szint, az animációk még rosszabbak. Az első pálya nem egy szerencsés választás, mert este van, egy idegen bolygón, azt se tudod hogy melyik növény ellenséges, melyik nem, kicsit Avatar érzésem volt, de ezután a "training" küldetés után már rendben van. A grafikát és az animációt kárpótolja a hangulat... Nagyon feelinges. Boiling point illetve white gold effektus van itt is, kicsit suta, kicsit gyengusz, de irdatlan jó hangulata van. :D

    Kicsit nehezebb a játék mint a mostani trend, vagy csak simán elszoktam a kihívástól a mai játékok miatt, de nagyon tetszett hogy van benne kihívás. Ha megsérülök nem gyógyulok fel egy kő mögött lapulva...

    A játékmenetről mást még korai mondani, mivel úgy nem akarok játszani vele, hogy a dialógokat nem értem. :)
  • zakariás
    #102
    Nos, persze hogy sötét lett. Valami bug hatására berakta a játék az első pályát oda ahol vége lett, mikor a dokkot kellett volna betennie. Még mozdulni sem tudtam . Volt egy másik mentésem ami megoldotta.
  • zakariás
    #101
    Nálad lehet a gond. Az elejét lejátszottam a lépegetőbe lépés utáni videójelenetig. Nem volt semmilyen hiba. Bár, az az utáni játékrésznél be tudtam szállni egy olyan lépegetőbe, ami ott se volt. Sötét lett a képernyő tőle. Még jó hogyí elötte mentettem. A lépegető ugy járkál a játékban mintha uszna a levegőben (ez elég gagyi). Lövéseknél meg nem bírom célra tartani a fegyvert (sorozatnál).
  • STREEX
    #100
    Örömmel mondhatom hogy az angolosítás tökéletes.
    De van egy gondom: a kép eléggé vibrál akármilyen graf beállításokat állítok be. Ötletek?
  • Encore
    #99
    Valaki próbálta, milyen minőségű angolosítás?
  • zakariás
    #98
    Angolosítás. http://www.spacesimcentral.com/downloads.php?view=detail&df_id=263
  • myers90
    #97
    Nem egyszerű egyedül, a kevés szabadidőben :D Sajnos azt hittem olyan lesz mint az első 1 hétben, hogy 3-4 naponta ugorhat a százalék 5-10-el, de ez nem így van :(
  • Glutamin
    #96
    Ezt elég szomorúan hallom. Nemrég keztem el játszani a Mass Effect-tel, de annak nagyon lineáris a sztorija.
  • grebber
    #95
    Semmi.Majd ha a White Goldhoz elkészül esetleg ez is le lesz fordítva!
    Ha így halad ~2-3 év múlva elkezdhetik
  • Glutamin
    #94
    Nagy a csend. Fordításról van valami újdonság esetleg?
  • droidka
    #93
    Vazz!!! Végre kijutottam az űrbe!! Hát ezt nem is hiszem el, hogy megértem, hogy van ilyen játék, ami fps/rpg/ űrszimulátor kombó!!! És hogy viszonylag igényesen van megcsinálva, mert a Parkan 2 gondolom az ilyesmi lehetett, de az nálam nem indult el rendesen, Elite 4 meg sose lesz kész. Mondjuk kicsit árkádnak tűnik az irányítása, nem egy X wing Alliance-szint, de legalább van. Meg a hangulata is tetszik. Az űrős rész az tán tényleg kicsit szarabbul néz ki, nem tom' mér, de a földi rész az még tűrhetőbb ebből a szempontból. Kár hogy nincs pilótafülke nézet. Szemétség, hogy nincs angolul.Bár a főküldetéseket többnyire eddig így is ki tudtam találni, hogy nagyjából mit kell csinálni, mutatja a nyíl, hogy hova kell menni.
  • droidka
    #92
    Na, sikerült megoldani a felbontást. Kivaszott jó játéknak tűnik elsőre!!! Olyan nagyon feltűnő hibát nem látok EDDIG (leszámítva ugye, hogy egy mukkot nem értek belőle..), bár űrhajót még nem vezettem, nem akarom elkiabálni... Ha abból indulunk ki, hogy a helikopter -szerűséget el tudtam viszonylag könnyen vezetgetni, akkor az űrhajókkal se lesz gond, reméljük!!!

    Most el kellett mennem küldetésben egy szigetre, oszt' először csak pisztolyom volt a szörnyek ellen, amiket elsőre vesződséges volt kilőni, (de legalább a húsukat meg lehetett enni és attól ugye gyógyul az ember, nagyon fasza) de aztán találtam egy dzsipet, és azzal már el tudtam gázolni egy csomót könnyen.Tök poén volt. Ezért utálom a szerepjátékok többségét, mert nem elég akciósak. Stalkert, Falloutot is azért hanyagoltam, mert nem voltak járművek benne. Az fpsekből meg többnyire az ilyen ''megeszem a húst meggyógyulok tőle'' stb.- típúsú marhaságok hiányoztak, de ez jól vegyíti eddig, meg van tán némi fejlődés is benne, ha jól láttam, csak azt nem tudom még, hogyan s milyen bónuszokat ad...
  • Encore
    #91
    Nekem ugyan nincs fent a game, de esetleg keress valami .ini vagy .cfg fájlt és nézd át hátha ott át lehet írni. Egymás alatti sorban szoktak lenni pl screenwidth=1024 és screenheight=768 persze nem biztos hogy "screen" szót kell keresni lehet resolution vagy akármi...próbálkozz