33
  • mousee
    #33
    Figyelj srác... Én még maradok a linux mellett...csak azt mondtam, hogy ha gyorsabb lesz, mint az xp, akkor esetleg felrakom, hogy jáccak rajta...ennyi. Továbbra is csak játékra jó, ne forgasd ki a szavaimat...kössz
  • Axon
    #32
    A Lucasarts-os kalandjátékokhoz fejlesztették ki a scummvm-et (www.scummvm.org). Tökéletesen fut rajta mindegyik, remek hangal és javítható grafikával.
    Természetesen van linuxos verziója is, így linux alatt is tökéletesen lehet élvezni ezeket a remek kalandokat.
    Ott van még a másik gyöngyszem a DOSBox. Amit kifejezetten dos-os játékokhoz fejlesztettek ki. Nekem még nem volt olyan játék ami ne működött volna vele.
    Természetesen ennek is van remekül működő linuxos verziója is.
  • Axon
    #31
    Ó mi melletted csak gyenge kezdők vagyunk... felség...
  • pemga
    #30
    Milyen emulátorokat javasolsz? A VDMS egész jó, de nagyon sok játékkal nem megy. (Leginkább a jó öreg Lucasarts játékok miatt érdekelne: Monkey, DOTT, SamNMax)
  • faz
    #29
    akarok con nevű könyvtárat végre...
  • faz
    #28
    és azt is reméljük hogy az alapoktól újraírják végre...
  • NuCLEARScoRp
    #27
    Ne felejtsd el, hogy a 95/98/ME oprendszerek még a DOS-ra épültek....sok játék pontosan e miatt nem megy egyátálán XP-n...

    A Vista azért jóval közelebb van az XP-hez szerintem, mármint ami a kompatibilitást illeti...
  • janyikzs
    #26
    Várjunk 1 évet, lássuk meg mit tud, valójában mit tettek bele az ígérthez képest, hogy reagál a régebbi játékokra, és majd akkor lehet véleményt alkotni. Addig a béta változatok se mérvadóak, hiszen sok dolog nincs is még bennük, illetve nem lesz bennük!
    Amúgy az XP-n se lehet nagyon sok régebbi játékot futtatni, ami 95/98/Me alatt megy. A Vistánál is ez várható (szerintem)!
  • h4x0r
    #25
    Ha nem birnak magukkal... :)
  • kbupdate
    #24
    Büntetőpont csak "MS fanoknak" jár!
  • NuCLEARScoRp
    #23
    Újabb plusz érv a Vista mellett!!

    Hajrá MS!!! A Vista istenkirály oprendszer lesz, a Linux 1-2%-os részesedése tovább fok csökkenni...


    A Moderátorok kiosztjhatnának egy pár büntetőpontot a sok spammerkirálynak... dnes82, axon stb
  • kbupdate
    #22
    OpenGL-t a VGA driverek ugyis felviszik magukkal:)
  • mousee
    #21
    Na, neszeneki... Eggyetlen dolog, amire jó a windóz, az a játék, erre nem teszik bele annak az alapjait...hát...
  • asysoft
    #20
    Valahol olvastam, hogy az OpenGL-t nem akarják integrálni, sőt, állítólag a régebbi DX-eket emulálni fogja... Remélem nem így lesz.
  • mousee
    #19
    Ha jól tévedek, akkor a kernel a rendszermag nem?:P

    winnél kernel32.dll legalábbis a 32 bites vörzsünnél...

    Tök jó, még a végén egész emberi lesz a vista... Ha gyorsabb lesz mint az xp, és tudok alatta jáccani, lehet, hogy felpaknyászom egy 10 gigás partícijóra :)
  • Yeti
    #18
    Még szerencse, hogy tudod mi az a kernel.
  • Gregorius
    #17
    XP-t is, csak az a baj, hogy minden szart a kernelbe akarnak integrálni, lásd böngésző, media player, víruspajzs,... nehogy másoktól akard beszerezni!
  • janyikzs
    #16
    Erre sajnos nem lehet mit írni, teljesen igaz. Bár egy korábbi hozzászóló írta, hogy az xp alatt is ezt ígérték. Ott is csak annyit mondtak, mint itt a Vistánál, hogy kevesebszer kell újraindítani, nem azt, hogy egyáltalán nem kell.
    Ezt meg is valósították, az XP-ben tényleg kevesebbszer kell újraindítani a gépet, mint az előző win-ekben. Ha ezt még lejjebb szorítják a Vistában, akkor még jobbak lehetnek.
    De azért a linux (főleg a más felépítése miatt), ebben a tekintetben továbbra is jobb lesz.
  • h4x0r
    #15
    Mielott beindulna a vita csak annyit had offoljak, hogy a Linuxot elvileg csak akkor kell ujrainditani, ha a kernel cserelodik. Normal esetben. Tobbet nem feszegetem a temat, tenyleg.
    Mellesleg Win9x-eknel az tenyleg nagy gaz volt, hogy meg ip-cim cserejenel is kellett ujrainditani. XP-nel is kell egy parszor telepites folyaman, de nem annyiszor.
  • kbupdate
    #14
    de tudod, amikor MS-es hír van akkor az sg.hu-n KÖTELEZŐ az MS fikázás....

    Valahogy ki kell élni a kisebbségi komplexust, megérted, ugye?
    :)
  • Roli
    #13
    Össze is foghatnának a többi céggel és csinálnának egy igazán jó rendszert! Volt már hasonló próbálkozás ha jól emlékszem mégpedig Lindows lett volna a termék de lehet csak kacsa volt
  • janyikzs
    #12
    Csak a szokásos vita ne induljon el megint.
    Remélem beválik amit terveznek, egy kicsit attól félek, hogy elég későn gondolnak arra, hogy ezt is be kellene építeni, viszont az idejük egyre kevesebb lesz rá. Nehogy emiatt is több frissítés legyen hozzá, ha egyszer kiadják a véglegest.
    Ezt pedig tényleg ne hívjuk "lenyúlásnak", egy jó dolgot ami segít, nem rossz dolog máshol is alkalmazni, persze ha jogvédett dologról van szó, akkor más, de most itt nem ez a helyzet áll fent.
    A mobiloknál lehet talán a legkönnyebben felfedezni az "újítások" bevezetését, ami már másik telefonnál már létezett. De ebbe most nem menjünk mélyebben bele.
  • MacrosTheBlack
    #11
    A linuxot meg a minix. :)
  • kbupdate
    #10
    nekem eddig se kellett újraindítani XPt pl ACDSee install után sem. Elég nagy "lami" lehetsz, ha neked ez is gondot okoz(ott).

    mondjuk a te tudatlan agyadat nem nagy szám átverni, ha már magad is így látod:D

    micsoda ötlet lopás.. ne legyen újraindítás.

    Amúgy a BMW perli a Mercedest, mert a BMW találti ki az ABS-t és Mercedesekben is használ ABS...

    A Mazda a Toyotat perli a az ablaktörlő használata miatt.

    stb
  • IoIa
    #9
    Jár ide több is közülük...
  • Axon
    #8
    Hű de klafa lesz! Honnan is lehet majd letölteni ezt a pistát?
  • dnes82
    #7
    Sokaig ebedel a picipuha fizetett embere. :)
  • vg
    #6
    De fárasztó vagy...
  • smv
    #5
    MEg az M$ be kívánja építeni winFS... :D
  • blackeagle
    #4
    Primitiv hülyék rájöttek arra ,hogy az utolsó képnézegető install után sem kell újrainditani a rendszert ? Bár szerencsére nem kell m$-t használnom ,de azt hittem hogy az xp már ilyen volt ,vagy csak átverték tudatlan agyamat újból ?
    Megint egy 5let amit lenyúltak mástól ,kicsit átvariálták ,elnevezik valami hülye névvel amivel a sok felhasználó majd el is hisz nekik és majd le is védik .
  • linuxos
    #3
    Na, most már ebben is hasonlítani fog a Linux-hoz? A végén még a Windows is normális rendszer lesz.
  • ffxi
    #2
    Csak ne legyen kacsa :)

  • vg
    #1
    Ez 1 jó hír!