626
Építész program
  • Laya
    #426
    Sziasztok most szeretnék az Az ArchiCAD 12-vel foglalkozni eddig AutoCAD-del dolgoztam de már az elején problémába ütköztem.
    Kérdésem az lenne hogyan lehet a fal hosszúságát megadni szerkesztés közben és módosításkor mert úgy nem működik mint az AutoCAD-ben.
    A súgóban nem találom.
  • gizigizi
    #425
    Szia, falbeállításnál megjelenítés-> csak a honszinten.
    akkor ott lesz a fal azon a szinten, ahol leraktad.
  • n003
    #424
    volna egy kérdésem hátha tudja valaki rá a választ :)

    ki lehet e kapcsolni valahol azt hogy autómatikusan a magasságilag neki megfelelő szintre rakja a falakat födémeket tetőket tárgyakat stb??
  • n003
    #423
    letöltöttem még az északa ncore-ról ha *szr314* ad egy ftp-t feltöltöm oda :)
  • gizigizi
    #422
    Sziasztok, sehol nem találtam magyar 13-as archicadet, ami 32 bites.
    és a link is működne.
    Légyszi légyszi segítsetek!!
    köszi
  • szr314
    #421
    ha valaki hajlandó nekem segíteni, ha menet közben kérdésem van tervezgetés közben, hogy mit hogy kell csinálgatni, kérem vegyen fel MSN-en ([email protected]) vagy skype-on (r.3.14)!Nagyon köszönöm előre is.
  • gizigizi
    #420
    köszi, de az ncore-ra azt írja nincsa szabad regisztrácó. Gondolom meghívásos
  • szr314
    #419
    mi az oldalak pontos neve?
    Torrenttel próbálom én is már napok óta leszedni, de el se indul. :(
    De ha valakinek adok egy ftp-t és feltenné a magyar 13-at XP-hez, lekötelezne.
  • n003
    #418
    google?
    ncore és bitun is fent van amúgy .. azok megbízhatóbbak mint a free torrentoldalak :)

    LDC: nemtudom miért kell hogy visszamentsd de visszafelé nem konvertálhatóak az archicad tárgyak, ajtók, ablakok stb szóval csak egy üres alaprajzod lesz amiben egy csomó hiányzó elemet mutat amit aztán lehet újra belepakolni a 9-s elemkönyvtárából
  • gizigizi
    #417
    Sziasztok!
    Lehet hogy elég hülye kérdés, de ha letöltök egy próbaverziót, azt tudom e crackelni.Vagy tudnátok egy archicad 13 magyar linket mondani. Esetleg crack el együtt :)
    32 bites windows 7 esem van.
    nagyon nagyon köszi. G.
  • LDC
    #416
    Sziasztok!

    A következő a problémám, s nem tudom, hogy tudtok-e segíteni.

    Van több rajzom, ami 12 és 10 verzióba készült, s át kellene konvertálnom 9-esbe...

    Szerintetek mi a legegyszerűbb megoldás??

    Előre is köszönöm!!!
  • Impi
    #415
    Szia :)
    Két lehetőséged van:
    1. Feltelepíted a magyar verziót is és egyenként átmásolod belőle a fájlokat.
    2. Feltelepíted a magyar verziót és letörlöd a másikat :)

    Fréfát fére! Sehogy. Minden nyelvre önálló verziót adnak ki, csak arra ügyelj, hogy a megfelelő build számú programhoz a hozzá illő okosítást tedd.
  • szr314
    #414
    Helo! Archicad 13-at hogy lehet magyarosítani? Köszi.
  • szr314
    #413
    .
  • lac coo
    #412
    Köszi !!!!
    Megnézem ....
  • Impi
    #411
    Szia :)
    Szerintem a talált okosítások működnek! A gond az lehet, hogy nem a megfelelőt használod a megfelelő programon. A build számot is egyeztesd!
    1. telepíted az alap AC 12 verziót.
    2. Ráteszed a megfelelő frissítést.
    3. Okosítod.
    Például ez is megfelelő az alapprogramra!
  • lac coo
    #410
    Haliho!

    3DSMAX után kipróbálnám ezt is szívesen, de nem találok semmi működő crac-et a 12-es verzióhoz... :(

    Ha valaki segítene hálás lennék !

    THX !
  • vjeno
    #409
    Köszi még nem próbáltam, de meglesem!
  • Impi
    #408
    Szia :) #407-re

    Itt próbáltad már? Nagyon felkészült emberek látogatják!
  • vjeno
    #407
    Üdv mindenkinek!
    Legyen szíves valaki, aki magasabb szinten belelát az Archicad be segítsen orvosolni a problémámat.AC13 x 64 et használok, és amikor szeretnék létre hozni egy egyedi összetevőt (pl ajtólapot), akkor ezt a hibaüzenetet írja ki:

    "nincsenek megfelelő konténer altípusok a betöltött könyvtárakban, amelyek aktiválni tudnák ezt a funkciót"

    Sokat kutakodtam a neten, de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban.Arra gyanakszom hogy ez az x64 verzió hülyesége, úgy mint ahogy a kiegészítők sem mennek rajta.
    Nagyon megköszönném ha lenne valaki aki tudna erre megoldást.
  • piti1
    #406
    köszi
  • Impi
    #405
    No leellenőriztem magam :)
    Letöltöttem és belenézve ott csücsül a keresett fájl is.
    Tehát a vírusfigyelőd nemes egyszerűséggel a karanténba tehette!
  • Impi
    #404
    Szia :)
    Lehet bekavartam valamit :)
    No itt van újra és kiegészítettem az ArchiCAD 14 32 bites okosítással is.
    Ugye tudod, hogy ezen fájlok víruskereső érzékenyek!
    Ettől függetlenül tiszták (vak riasztás)De mivel beleírnak (módosítják) az eredeti exe fájlba, sok-sok víruskergető jogosan bejelez rá.
    Emiatt duplán csomagoltam, hátha így átsiklik az ellenőrzésen.
    http://data.hu/get/2763591/AC_13-14_Crk.zip.html
  • piti1
    #403
    Szia Impi!
    a "32bite" könyvtár amit a lin alapján leszedtem üres volt
    Tedd fel légy szíves a 32 bites petchet újra!
  • Impi
    #402
    Üdv mindenkinek :)
    Visszaolvasgattam és csokorba szedtem, pár okosítást:
    Archicad v13 Build 3000 x86_x64-ENGiNE okosítás minden nyelvhez
    Graphisoft EcoDesigner v13.0.0.R1 Build 3000 For Archicad 13 x86-ENGiNE Magyar nyelvű verzióhoz
    Graphisoft EcoDesigner v13.0.0.R1 Build 3000 For Archicad 13 x86-ENGiNE Angol nyelvű verzióhoz
    Graphisoft MEP Modeler v13 Build.3000-ENGiNE Angol nyelvű verzióhoz
    Add-Ons OBJECTiVE for ArchiCAD 13 x86 Angol nyelvű verzióhoz

    Letöltőlink : http://data.hu/get/2725421/ArchiCAD_13.zip.html
  • Strabi
    #401
    Sziasztok!

    Honnan tudok 13as magyar cadhez cracket leszedni?
    32bites windows xp-m van.

    Előre is köszi!
  • n003
    #400
    köszönöm :) akkor lehet meglépjük a váltást
    a bajom az hogy kb 1,5-2 éve 9ről váltottunk erre a 12rettenetre bár ne tettük volna de sajnos a környezetünkben mindenki ezt használja
  • eszes
    #399
    Szerintem érdemes váltani 12-ről 13-ra. Nemcsak bugokat javítottak, de jobb lett a 3D, a fájlkezelés is. Ezt főleg az tudja értékelni, aki sok külső matériát (van olyan aki nem?) és saját gyártású objektumot, esetleg háttérképeket etc. használ.
  • eszes
    #398
    Sziasztok

    Éppen gépet építenék ARC13/14-hez. Tud valaki segíteni, hogy mi az a minimum/ajánlott, amin elfut a 3D-s ablak szaggatás nélkül. (pl.: P4 dualcore 2,7Ghz FSB 800MHz, 4GB 1333Mhz RAM, ASUS EAH 4650 1GB RAM, meg a hozzá való alaplap ?)
    Persze én is olvastam a Graphisoft honlapján a system requirements fejezetet, de nekem az nem elég konkrét - ugyanis gépekhez kicsit gyík vagyok.
  • n003
    #397
    nekem kérdésem lenne ahoz aki 13ast és 12est is próbálta
    érdemes e váltani? javitottak e benne sok olyan dolgot ami 12sben rosszul működött (pl hozd előre-vidd hátrább)
  • ma11
    #396
    Helló!
    Archicad r13 build3000-hez tudna vki okosítást küldeni? Mert amit a neten találtam az mind trojan fertőzött volt.
    Előre is köszi.
  • Dulika1978
    #395
    Helló!
    Nincs meg valakinek a Módi stúdió-féle Archicad oktató videó?
    tudnátok ebben segíteni
    Köszi
  • nagyendreadam
    #394
    Sziasztok...2 éve beleugrottam ebbe az Archicad-ezésbe...mert sok időm volt :D...most megint tervezgetek vele...és annó emléxem megcsináltam h a TV-ben legyen egy saját kép...a paraméteres beállításba van olyan h egyedi kép be...bekapcsolom és a kép helye-hez beírtam már a kép címét is meg már az elérési útvonalat is de sehogy sem működik...valamelyik könyvtárba kéne berakni asszem...de nemtom hova...légyszi segítsetek!!! Köszi: ADAMS...Jah és még annyi...egy kis mellékes kérdés...aki AC13-at használ...van benne beépített szekrény?...és ha van akk hol?...mert multkor mintha láttam volna de ma egész nap kerestem és sehol se találom:S...

    KÖSZI SZÉPEN! ADAMS
  • nyomjadnekkiii
    #393
    szeva! az miért van ha elmentek egy tervet és ujból szeretném csinálni, akkor amikor huzoma flat nem jeleneiti meg csak már ha rákattintok h kész! tehát ilyen segédvonal nincs,de mielőtt nem mentem el azelőtt van! valaki tud rá valamit mondani?
  • kerecs
    #392
    Szép napot !
    A segítségeteket szeretném kérni.
    AC 13 tört verziónál lehetséges e az ECO Designer, valamint más kiegészítő
    telepítése úgy, hogy az ne kérje a reisztrációt, vagy pedig tudtok e valami cracket hozzá ?
    Előre is köszönet a segítségért.
  • mindero
    #391
    Keress rá a cd-n (ha cd-n van) h van e külön telepítője a 64 bites archicadnek. Manuálisan kéne telepíteni.

    Ha nincs akkor csak valami paramétert kéne betenni az "indítás helye" mező után (parancsikont kell csinálni hozzá), de persze nem tudjuk a paramétert.
    Szóval próbálj meg egy 64 bites archicad indító paramétert keresni (ha van ilyen).

    Vagy win7-el még nem kompatibilis.
  • kokopisti
    #390
    SEGÍTSETEK LÉGYSZÍVES!!!!!!! Már kb a 4. féle 64 bites archicad 13-at töltöm le és telepítem, de hiába telepítem újra és újra a 64 bites windows7 rendszeremre, állandóan azt írja a telepítő, hogy automatikusan a 32bites verziót telepíti. és a program files x86 könyvtárba telepíti, tehát nem 64 bites a program? az archicadnek van egy oldala ahol a cad-el kapcsolatban tesznek fel kérdéseket, valami fórumszerű angol nyelvű, és ott is megkérdezték hogyan lehet telepíteni a 64 bites cad-et. ott azt írták, hogy ha telepítik, nem kell választani a 32 és 64 bites verzió között, mert a program automatikusan azt a verziót telepíti, amilyen az oprendszer...de ez nem így megy. jogtiszta win 7 profom van, és tuti hogy 64 bites...van valakinek vmi építő ötlete???ha igen légyszíves magán e-mailt is írjatok!!!!köszi!!
  • BF109
    #389
    hálás köszönet!
  • Synit HUN
    #388
    E!
  • BF109
    #387
    helló!

    van valakinek crack ehhez:
    archicad 13 hun 64 built 3000

    köszi