626
Építész program
  • Impi
    #466
    Viszont alig aludtál valamit az éjjel :D
    A lényeg, hogy sikerült.
  • eddike
    #465
    Hálás köszönet!
    Működik!!!!!
  • eddike
    #464
    Szia!

    Nem volt még időm kipróbálni amit küldtél, de mindjárt lesz. Írok, hogy sikerült-e, vagy sem.

    A MEP modeler-t nem telepítettem külön, nem is értem, hogy miért hiányolja, csak simám a "tipikus" telepítésre mentem.

    AC14 64bit HUN-t próbáltam felrakni azzal az okosítással, amit küldtél.
  • Impi
    #463
    Egy pillanat, mert úgy érzem elbeszélünk egymás mellett :)
    Van egy AC 14 32 bites változat, amiről én írogatok, ahhoz csak egy hibás okosítást töltöttem fel. Rá 3 napra a csapat kiadott egy javított okosítást, azt gbr8295 töltötte fel és az a működő változat!
    Tehát az AC 14 frissített build 3269 Windows 32 bitre! Ezt kipróbáltam és működik.

    Van az AC 14 build 3018-as 64 bites okosítás melynek linkjét én tettem fel. Barátom kipróbálta és azt írta működik nála. De várom a válaszát arra, hogyan okosította. (exe, dll elfogadtatásos dolog)

    Ezt a MEP modeler-es dolgot meg nem értem, mert ezek szerint Neked sincs hozzá okosításod. Tehát eleve halott az ügy, minek telepíted?

    Úgy kellene leírnod, hogy milyen rendszerre (32-64 bit) melyik build számú dolgot telepíted és mivel okosítod, mert akkor csak beleveszünk.
    Azzal sem mentél semmire amit privátban küldtem?


  • eddike
    #462
    Szia!
    Nem birtokolok én semmit. :) az AC14-et reg. után a graphisoft honlapjáról töltöttem le, és sima install meg az általad belinkelt okosítás után írta ki. De ugyanez már előfordult AC13 install, meg okosítás után is, szóval nem először találkozom ezzel a hibaüzenettel.

    Köszi a segítséget! Egyszer majd sikerül... ;)
  • Impi
    #461
    Szia :)
    Windows reinstall biztosan nem kell.
    A gond az, hogy itt mindenki azt az AC 14-et telepíti, ami kezébe került. Így okosat mondani én sem tudok. Ami megütötte a szememet a soraidban, az a MEP modeler. Tudtommal magyar nyelven sosem jelent meg.
    AC 14-hez még törve sem. Én eddig nem találkoztam vele, bár lehet, hogy birtoklod az okosított verzióját. Az viszont összekavarhatja a nyelvfelületet, bár lehet korigálni.
    Csináltam egy pakkot, majd átadom a letöltési linket, privátban.
  • eddike
    #460
    Szia Impi!
    Próbáltam a 64bites 14-est is felrakni, de ugyanazt a hibaüzenetet írja ki, mint az összes többinél... csak most oroszul. Csatolom, de nagyjából úgy hangzik, hogy a következő kiegészítők (interaktív konszignáció, indítás, MEP modellező) nem találhatóak a könyvtárukban. Nem akarok a nyakadra járni, de itt mindenkinek sikerül feltenni, én meg egyre kétségbeesettebb vagyok. Van valami ötleted? Reinstall winxp? :) (ezt mondjuk nem nagyon szeretném)
    Előre is köszi!
  • Impi
    #459
    Üdv _)
    A tűkön ülő 64 bites rendszert és 64 bites ArchiCad-et használóknak.
    AC 14 build 3018 Hun verzióra:
    Letöltőlink : http://data.hu/get/3111376/ArchiCAD_14_Build_3018_x64_HUN_crk.zip.html
  • Impi
    #458
    Szia :)
    Így elsőre mindent jól csináltál.
    Nincs külön oktatási verziója az AC 14-nek, mind egyben van és választható.
    Telepítés menete:

    1. Telepítsd az ArchiCad 14 WIBU hardverkulcsos kereskedelmi verzióját, de ne indítsd újra mikor felkínálja.
    2. Telepítsd a program frissítést az AC14-3269-HOTFIX1-WIN32.exe és IFC14-3427-HOTFIX2-WIN32.exe futtatásával.
    3. Telepítsd a javított könyvtárat LIB14-HUN-3401.173-HOTFIX1-WIN.exe futtatásával.
    4. Másold a telepített ArchiCad 14 mappába az archicad.14.build.3269.FIXED.update-patch.by.x.z.t.exe-t és futtasd.
    A patch-nek (pöcsnek)van egy opciója, válaszd, hogy készítsen mentést az eredeti fájlról, mielött módosítaná.

    Az IFC14 és LIB14 frissítés kihagyható, ha nem lenne meg.
    Sok sikert!
  • eddike
    #457
    ez vicc, vagy komoly? :)
  • n003
    #456
    szerintem pöcsölni nem kéne
  • eddike
    #455
    Üdv gbr8295! és Impi! :)

    Lehet, hogy kicsit béna vagyok, de nekem nem ment a gbr8295 által küldött okosítással a dolog. Elmondom, hogy mit csináltam: letöltöttem a graphisoft oldaláról egy oktatási verziót (lehet, hogy ez a gond, nem tudom, de egyéb helyen nem találtam meg az AC14 hun-t), frissitettem 3269-re, aztán bemásoltam az okosítást, aztán patch. Ezután ismét oktatási verzióban indult el. Ha a letöltött oktatási verzió miatt volt a gond, akkor esetleg egy linket felrakhatna valaki az AC 14 hun-ról, nagyon megköszönném!
    Köszi!! :)
  • Impi
    #454
    Üdv gbr8295 :)
    Nagyon köszönöm a feltöltést, úgy látom ez már javított crk :)
    Reméljük a 64 biten futtatók is örömüket lelik ebben, bár a
    64 bites okosításra még várniuk kell.
    Köszi mégegyszer :)
  • gbr8295
    #453
    Sziasztok!

    Hosszas keresgélés után ráleltem a neten az AC14 build 3269 okosításra.
    Leteszteltem, működik! És a NOD32 sem dudál miatta.

    http://data.hu/get/3103467/archicad.14.build.3269.FIXED.update-patch.by.x.z.t.rar
  • eddike
    #452
    Üdv!
    Nnnna! Én is ezzel küzdök. Mármint 64bites az Xp-m, de semelyik (mások által simán feltett) új ArchiCAD sem működik... Na mindegy, megmaradok egyelőre a 12-esnél otthon, oszt a suliban osztom az észt a 14-essel. :) nincs más választásom.
    Azért köszi az infókat, majd egyszer talán rendeződik a helyzet...
  • Impi
    #451
    Üdv :)
    Az nem baj ha gyenge vagy kínai nyelvből, Japánból kell erősnek lenned :D
    Egyszer sikerült regisztrálnom, de inaktivitás miatt kizártak.
    Pedig tényleg remek oldal!

  • Impi
    #450
    Üdv :)
    Igen meg van, csak a teszt hozott egy nem várt eredményt is.
    64 bites PC-n, 32 bites telepítéssel nem megy :(
    Csak 32 bites PC-n.
    Továbbá szintén vírustalálatos (41-6) Bár engem a 41-27 sem zavart, sokan megdorgáltak érte. Ezért úgy vagyok vele, nem töltöm fel, szidjatok mást :D
  • tsaprad
    #449
    Sziasztok!

    Én is sokat "cseszegelőttem" az ArchiCAD13 crackjével és nekem is csak a vírusos ENGiNE cracket találtam!
    Nem bíztam benne így egy "ratyi - úgyis újratelepítem" gépen kipróbáltam, és megnéztem mit csinál az ArchiCAD-el...
    ...két fájlt kicserélt oszt ennyi! Természetesen az a két fájl nem volt vírusos! Gyorsan le is mentettem őket külön! Kipróbáltam a saját gépemen is és már egy jópáron és MŰKÖDIK! Ez at a két fájlt egyszerűen csak be kell másolnod a program mappájába és felülírni az eredetivel! (és közben sehol semmi vírusriasztás!)

    (magyaron biztosan működik, elvileg angolon is, build 3000)
    ////ArchiCAD 13 crack///
    Fájl letölthető itt:
    http://hotfile.com/dl/76969859/e5cc11a/ACbrakadabra13.rar.html
    jelszó: novirus
  • gbr8295
    #448
    http://www.xincad.com/forum/viewthread.php?tid=41763

    Itt elvileg van link, bár be kellene jelentkezni hozzá, és én elég gyenge vagyok kínaiból.
  • eddike
    #447
    Szia Impi!

    Jó hír! Tudsz valami linket is hozzá, vagy csak hallottál róla?
  • Impi
    #446
    Üdv :)
    Megjelent az ArchiCad 14, legfrissebb javításához az okosítás 32 biten.
    A magyarnyelvű 3269-es buildra is alkalmazható.
  • speik
    #445
    Bocs Archicad13-rol van szó és a build szám 3000 és passzol a crack is 3000-es
  • speik
    #444
    Hello!

    Én Sikeresen fel is telepitettem de nem megy csak Demo modban azaz nem enged menteni... Igy egy kicsit vicces.

    Amikor meg akarom crackelni akkor azt irja ki hogy elotte zárjam be a fájlt. De nincs is meg nyitva....


    Valaki egy gyors segitség?
  • gizigizi
    #443
    Sziasztok, tud nekem valaki archicad 12 hu-re cracket küldeni?
  • szr314
    #442
    végül is. :)
    És az egyes helyiségekben kijelzett alapterületeket össze lehet a valahogy adni? Már számológép nélkül gondolom. :)
  • n003
    #441
    minden elemet a legegyszerűbb törölni ha kijelölöd (shift+bal klikk) és megnyomod a del bill-t ;)
  • szr314
    #440
    Ha helyiségpecséttel megjelölök egy házban minden helyiséget, hogy az alapterületeket lássam, azokat el lehet másként tűntetni azon kívül, hogy "undo"?
  • andrash13
    #439
    Üdv
    Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy a 3d funkció nem jó se a 11.
    illetve a 12. verziónál sem, pedig régebben ugyan ezen a gépen jó volt,
    ja és többször újra raktam és úgy se volt jó.
    Előre is köszi a segítséget!
  • Desiderata #438
    Cigraph kiegészítők ezek szerint törve léteznek AC 12-höz?
    Én eddig 13-hoz kerestem, de bármit letöltöttem mind hardware kulcsot kér, vagyis azok a hivatalos Cigraph oldalról is elérhetők
    tudnál esetleg linket adni? nagyon hálás lennék érte
  • eddike
    #437
    Köszi a segítséget. Valamiért nem sikerül egyik verziót sem feltenni. 64bites a rendszerem, próbáltam mindkét verziót felrakni (64/32 bit), különböző forrásokból, de mindegyiknél csak a demó verziót indítja el.
  • Impi
    #436
    Üdv Eddike :)
    ArchiCAD
    Eddigi gyakorlat az volt, hogy amikor megjelent az ArchiCad valamely verziója Angol változatban, az jó volt a többi nyelvfelületre, így a magyarra is.
    Nos a 14-nél becsúszott a részünkről egy probléma. Míg az INT verzió build száma, amihez az ENGiNE törés készült 3004, addig a magyar nyelvű már 3018-nál jár. Így a törés nem használható hozzá :(
    Reményre ad okot, hogy két napja megjelent az orosz nyelvű AC és annak buildja egyező a magyaréval (3018) Így ha ők megtörik, lecseppen nekünk is a jóból :) Azt pedig türelemmel kivárjuk.

    Okosításról: Az AC 13-14 törése rendkívűl balul sikeredett. A vírusirtók többsége harap rá. Ennek két oka lehet:
    1. Mivel a patch az ArchiCad.exe fájlt módosítja, algoritmusokkal stb... (hogy kulcs nélkül is használható legyen), míg szép hogy bejeleznek, ez a dolguk. Aki tört programot használ, elfogadja.
    2. Valóban tartalmaz olyan vírust, férget, ami nekünk sem tetszik.
    Ami nekem nem tetszik, hogy sokan kérik az AC-t, a törést és ezzel nincsenek tisztában. A vége, hogy engem csesznek le, hogy vírusos patch-t adok.

    Röviden az AC_13 INT törése jó a magyar nyelvű AC-re, a lényeg, hogy a build egyező legyen. (AC 13 Build 3000)
    http://rapidshare.com/files/306779417/ENGiNE.rar

  • eddike
    #435
    Üdv!

    Elsősorban Impihez szólnék. Másod-, de nem utolsó sorban a többiekhez. Próbálok áttérni ArchiCad 12-ről 13-ra, vagy 14-re. Már csak azért is, mert a 13-ast tanítom egy szakközépiskolában. Tudom, az évenkénti új verzió kiadása nem jelent drasztikus programfejlesztést, de azért jó, ha megvan. Olvastam Impitől, hogy a 14-es magyar verziónak az okosítása nem valószínű, hogy a napokban kijön. Ezt fogtam. De egy régebbi hsz-edben azt írtad: "No itt van újra és kiegészítettem az ArchiCAD 14 32 bites okosítással is." Lehet, hogy itt az angol verzió okosítására gondoltál?
    Én megelégednék a 13-as magyar verzióval is, de töltöttem le magyar 13-ast, viszont nem találtam hozzá okosítást, ami működne is. Ha esetleg valaki meg tudna dobni egy linkkel, vagy privátban írna valamit, ami előbbrevinne a dologban, azt nagyon megköszönném.

    Üdv mindenkinek!
  • szr314
    #434
    Artlantis Studio 3.0.3.2 (vagy esetleg más) verzióhoz nem tud valaki crack-et? Köszi.
  • Impi
    #433
    Üdv :)
    Ha magyarnyelvű kiegészítőkről van szó akkor nagyon szerény a lista.
    Tudtommal csak kettő van belőle (ecodesigner és a virtual Building Exporer)Én többet nem tudok a sajátjain kívül.
    No meg a másik dolog, hogy azért törekedni kell a legújabb változatra.
    Az első igazán 64 bites verzió a 13-as és a több CPU magot rendesen használó pedig a 14-es.
    A kompromisszumokat neked kell megkötni :D
  • raptor22
    #432
    Akkor az AC12-t ajánlod h ha a lehető legtöbb funkicót és kiegészitőt szeretném használni magyarul?
  • Impi
    #431
    Üdv :)
    Külön az AC 14 magyarnyelvű verzióra sosem lesz okosítás, csak akkor, amikor az INT buil szám találkozik a Magyar verzióval.
    Az AC-t Japán Team töri, nem foglalkoznak ilyen pici országgal.
    Sőt sok ember bánatára, még az AC kiegészítőkkel sem. Pl. Cigraph
    az AC 12-höz volt utoljára :(
  • raptor22
    #430
    sziasztok!
    elérhető már az archicad 14 magyar okosítása?
  • npeter
    #429
    Ablak-->Paletták-->Koordináták legyen bekapcsolva, akkor előjön egy lebegő ablak, amin aztán jobb klikkel még több beállítás is lehetséges.
  • Laya
    #428
    Köszönöm a válaszod ez így működik. Amikor beírom nem látom sehol a bevitt értéket, vagy csak én nem látom?
  • n003
    #427
    pl kattintasz oda ahol kezdődik a fal kezded húzni a fal referencivonalát (ezt ki lehet választani hogy jobbos balos vagy a fal közepén legyen) megynomod az 'R' -t és ekkor numerikus bill-vel beadod az értéket .. shift megnyomása közben igazodik a függőleges vagy vízszintes tengelyhez vagy amit beállítottál egyedi szög(ek)-z