626
Építész program
  • danarancs
    #506
    Hali!

    Minden ma használatos alaplapon és CPU-val működnek a 32 bites rendszerek és programok is még akkor is, ha a részben már 64 bites is lenne. Ahhoz viszont, hogy 64 bites ArchiCad-et tudjál használni, a CPU-nak mindenképpen kell tudnia a 64 bitet. Persze ehhez kell olyan alaplap is, ami kezeli (ha egyben vetted a gépet, akkor biztos jó), aztán kell egy olyan oprendszer (pld. XP vagy bármi újabb), ami szintén 64 biten működik (ez kapásból látszik, ha van a Program Files mappádon kívül egy Program Files (x86) mappa is). Ha ez mind megvan, akkor fogod tudni csak a 64 bites programokat rátelepíteni.

    64 bitre akkor érdemes áttérni, ha van hozzá kellő memória a gépben, amúgy felesleges. Korábban még volt sok olyan periféria a gépekben, amikhez nem volt 64 bites driver, de az elmúlt 1-2 évben vásárolt gépekhez általában már van mindenre megfelelő (persze érdemes először utánajárni, hogy mindhez van-e). Elsősorban akkor javasolt a 64 bit, ha több mint 3GB RAM-ot akarsz használni. Amúgy nincs érdemi különbség.

    üdv,
    Dana
  • Matyi001
    #505
    Sziaszitok!
    ArchiCad 13as verzióm van, és szeretnék betenni hátteret, előteret, füvet...
    Arra rájöttem, hogy ezt az "ábrá"-val tudom elérni, de végig böngésztem a súgót, leszedtem a könyvet, de nem találtam meg sehol ezt a
    lehetőséget.végig néztem minden egyes fület a progin belül, de nem találtam meg a kis "házikó" ikont, amivel ezt tudnám használni!

    Tudna valaki segíteni, hogy hol találom meg, vagy melyik felületen keressem...
    Előre is köszönök minden segítséget, nagyon fontos lenne!!!
  • gabby13
    #504
    És még azt szeretném kérdezni, hogy ez a verzió magyar? Vagy ha nem, akkor honnan lehet leszedni valami magyarosítást hozzá?
  • gabby13
    #503
    Impi , köszi szépen.
  • Impi
    #502
    Szia :)
    Google --> Láss csodát
  • gabby13
    #501
    Sziasztok..
    Honnan tudom leszedni az ArchiCad 9-es verzióját? Légyszi valak ilinkelje vagy írja le az oldal nevét . Előre is köszönöm.
  • Impi
    #500
    Szia :)
    Ha jól tudom a CPU-val
  • szr314
    #499
    Annak, hogy az AC 32 v. 64 bites, mivel kell kompatibilisnek lennie? Mert ha jól tudom az alaplap is meg az XP is lehet különböző bites. Köszi.
  • Impi
    #498
    Szia :)
    A baj, hogy ezeket nem próbáltam ki én sem :(
    Az ENGiNE által készítettre harapnak a vírusfigyelők, kitudja jogosan vagy sem. Az x.Z.t. most töltöttem le és csak az okosságot vettem ki.
    Gyógyszer
    Ennek ellenére azt javaslom tölts le egy komplett anyagot a hozzá illő okossággal. Csak működőképesebb, mint amit így hordunk össze.
    Pl. Innen
  • Pumukli67
    #497
    Szia!

    Gondolom, hogy van, csak nem találtam használhatót. Te tudsz? nekem nem működtek, mert hiába ismeri fel az exe-t, nem csinál vele semmit. Visszadob a kezdeti állapotra. Esetleg egy link?...
  • Impi
    #496
    Üdv :)
    Lehet, hogy összekeveredtek a patch-ek
    Van ENGiNE törés a 3.0.3.2-höz és x.Z. törés a 3.0.3.0-hoz.
  • Pumukli67
    #495
    Sziasztok!

    Miután sikeres volt az előző okosításom, ismét új kérdésem volna. Artlantis 3.0.3as (vagy korábbi) okosítással kapcsolatban valami ötlet. Az eddigi patch-ok ne mentek. Előre is köszönöm a segítséget!
  • Impi
    #494
    Szia :)
    Nagyon szivesen :D
  • Pumukli67
    #493
    Szia!

    nagyon részletesen elolvastam mindent visszamenőleg, de mint felhasználó - aki csak 1 éve él a gépi rajzolás fényében - nehezen igazodtam a szakzsargonban. köszönöm, hogy összefoglaltad nekem. szóval már letöltöttem az ac14et 32bitest. megy is. a frissítéseket telepítettem sikeresen (Windows 32-bit (all languages)IFC hotfix 32-bit). már ezek is le voltak töltve, csak nem derülkt ez nekem ki, hogy mit hová. de megvan és ez a lényeg. a #453as le van töltve. meg akartam kérdezni, hogy akkor mostb mi következik, de heuréka, aháttérben tettem az instrukciók szerint és élesedett. ezzel folytatom már. köszönöm az irányomban tanúsított negértést és a szájbarágást. műűűűűűűűűűűűűködik.
  • Impi
    #492
    Szia :)
    Kérdésed első részére #458
    Másodikra: 3269-es build az egy javítás, minden nyelvre ez van. A letöltött ArchiCad a magyarnyelvű, ha azt választottad a letöltés elött.
    Harmadikra: Kijelölöd a #453 levél legalsó sorát, bal egérklikkel, majd a kék részen jobb klikk, a táblán másol, majd nyitsz egy táblát az explorerben (nem tudom mit használsz) és oda beilleszted, majd enter.
    Elvisz a data hu oldalára, ahol klikk az ingyenes --> nem élek vele -->
    Letöltés indítása sávra, majd mentés a megadott helyre --> OK
    Hol találod a frissítéseket? Ugyan ott ahol az ArchiCAD 14-et letöltötted. De lásd alul:
    Windows 32-bit (all languages)

    IFC hotfix 32-bit

    A könyvtár frissítést a telepített ArchiCAD 14 --> Súgó --> Ellenőrizd a frissítéseket sorra klikkelve is letöltheted.

    Egy jótanács - ne szégyelj visszaolvasni, minden dolog eddig is itt volt ezen az egy lapon. (SG Fórumról másol --> Google beilleszt)
  • Pumukli67
    #491
    sziasztok!

    én ac11-et használok, de váltanék ac14re. letöltöttem a próbaverziót. hogyan kell okosítani a 3269es builtra (az a magyar verzió?), illetve a #453as linket hogyan kell használni? lehet, hogy kér(d)ésnek sok, de jó lenne, ha sikerülne nekem is élesben használni.

    előre is köszönöm!
  • Impi
    #490
    Az más dolog, hogy ArchiCadből nincs külön Demo, oktató, illetve hardverkulcsos változat. Tehát ha letöltötted az ingyenes AC 14 32 bites verzióját és frissíted a 3269-es buildra, majd
    ugyancsak letöltöd a #453-as hozzászólás linkjét, akár éles verzión is gyakorolhatsz.
  • wokitoki
    #489
    Szia.
    Köszi az infót.
    végzett Magasépítő technikus vagyok, és sok helyen kérik a gyakorlatot valamilyen CAD-del.
    DE!!!Kinek van erre 1 misije?
    Kösz még1x!!
    ;)
  • Impi
    #488
    Üdv :)
    A Graphisoft oldalán ha regisztrálsz, bejelölöd mely ArchiCAD programot akarod letölteni, mely platformra, mely kiegészítőkkel és letöltheted.
    Adnak regisztrációs kódokat a programhoz, melynek minden része full üzemmódban működik. Annyiban változik a hardverkulcsostól, hogy más fájlformátumba ment ás nyomtatásnál a lapra ráteszi, hogy oktatási verzió.
    Ajánlom még a Módistudió honlapjáról letölthető ingyenes oktató filmeket. Nyújt némi támpontot a kezdőknek.

    MódiStudióArchiCAD ingyenes letöltése
  • wokitoki
    #487
    Sziasztok.
    magyar nyelvű archicad-on szeretnék gyakorolni.melyiket ajánlanátok 2GB ram 256 videó kártyához?
    Persze korlátlan felhasználással....
    előre is köszi a segítséget.
    (és persze hogy juthatnék hozzá tőletek?)
  • Impi
    #486
    Szia :)
    Légyszives pontosíts, melyik verzióhoz kellene.
    Mai állás szerint, 64 bites verzióhoz csak az AC 14 Build 3004 INT verzióhoz létezik okosítás. Amit én küldözgetek az AC 14 B-3269 Hun 32-bitre van.
  • danarancs
    #485
    Hát köszönöm, akkor várok én is a következő 64-es okosságra ... :)
  • donbull
    #484
    Szia Impi nekem is eltudnád külden az archicad 14 64 bit hez a megoldást !

    Előre is köszönöm a segítséget !
  • wadak4
    #483
    Szia Impi!

    Köszönöm szépen!
  • Impi
    #482
    Szia :)
    Addig jutottál ameddig mi is. Még nem leltem 64-es crk-et :(
    Csak megszánja már az ENGiNE csapat a jónépet, reméljük nem karácsonyra kapjátok, mint 2009-ben.
  • danarancs
    #481
    Szia Impi!

    Én is kérhetnék x64-hez okosítást? :) Mert most úgy használom, hogy feltettem a 3018-a HUN verziót és fejbevágtam az exe-t a 3004-es INT tört változatával. Így működik, csak indulásnál hibát ír ki. Viszont úgy látom, hogy megjelent egy 3269-es buid, de csak x32-es patch van hozzá. Vagy létezik már x64 is?
  • Impi
    #480
    Szia Wadak4 :)
    Privátra ment a leírás, stb...
  • wadak4
    #479
    Szia Impi!

    Ac14 okosítás szeretném fel tenni, úgy látom ez ügyben Te vagy a mágus!
    Ha megoldható én is szeretném...Előre is köszi a segítséged!
  • n003
    #478
    ühüm fal vagy födém
  • szr314
    #477
    Köszi. A fal kettévágás nekem is eszembe jutott, de gondoltam hátha van rá kevesebb kreativitást igénylő megoldás is, tévedtem. :) A vékony fal nem jutott eszembe hirtelen, de talán az a legegyszerűbb még függőleges osztásnál is.
    És pl. az olyan megjelenítéseket, mint pl. a lenti linken, az ablak körüli fehér, kimelkedő "keret", az ilyet is fallal szoktátok megoldani? Meg pl. az ablakpárkány is hasonló, azt hiszem nem találtam a tárgyak között.
    http://picasaweb.google.hu/terstudio2/CsaladiHaz3Urom#5443944099684046674
  • n003
    #476
    amennyiben függőleges az elválasztás simán kettévágod a falat és az egyik falszakasznak más színt adsz meg .. ha vízszintes irányú (pl lábazat) az osztás egyszerűen húzz a főfalad elé egy 1 mm vtg falacskát ami olyan magas mint a szinváltásod
  • donjose
    #475
    lajikusnak sehogy.... gdl tárgy készítésével tudsz ilyet csinálni, vagy ha artlantissal renderelsz ott a felületeknek tudsz akár külön külön is anyagot adni, de ha ezután módosítasz a modellen akkor a korábban módosított felületeid ismét a archicades texturázásnak jelennek majd meg.

    vagy tegyél egy fékony fődémet vagy 0vastag falat a színezni kívánt felület elé....
  • szr314
    #474
    hogy lehet egy anyagot egy elemnek csak egy részére érvényesíteni? Tehát pl. egy falnak csak egy részét beburkolni. Köszi.
  • Impi
    #473
    No no, olyan magasan azért nem járok :)
    Maradjunk egy átlag emberben, akinek több az ideje a neten lófrálni, mint másnak.
  • eddike
    #472
    Szia! :)

    64 bites rendszerem van, de a 64-es AC14-et nekem sem sikerült azóta sem felraknom az alattam olvasott hibaüzenetek miatt. (amit te is írtál: orosz hibaüzenet, ami nekem megvolt párszor magyarul is, meg angolul is:))
    Azt ajánlom, hinned kell Impi Istenben, amit ő küldött nekem (AC14 32bit+VBE+EcoDesigner) az remekül működik nálam is. Ha megkaptad tőle, próbáld ki!
  • Impi
    #471
    Szia :)
    Sajnos nekem nincs 64 bites rendszerem, így kipróbálni sem tudom.
    A tényleges 64 bites AC 14 build 3269-re még várni kell.
    Az az okosítás amit az oroszok készítettek, egy átmeneti állapot.
    Írtam én mindent Eddikének, de hogyan sikerült működésre bírni azt Neki kell elárulni. Mégis csak az Ő érdeme, hogy végigtaposta a gyakorlati utat.

    Privát levél is ment!
  • Zoten9
    #470
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni. ArchiCAD 14 64 bit Win 7 mellett én is az orosz hibaüzenettel találkoztam. Ha valakinek van rá működő megoldása, hálásan megköszönném a segítségét.
    Zoten9
  • Impi
    #469
    Szia :)
    Privátra ment a cím.
    Igyekezz, mert csak 6 napig tárolják a fájlt és az már percekig tart.
  • donjose
    #468
    Hali

    Én pontosan úgy jártam mint eddike, ac14 hun 3018 gyári lemezt feltelepítettem (64bit) wibu kulcsos támogatással. (win7 oprendszerre)
    Orosz nyelvű hibaüzenettel .... hogy a következő kiegészítők (interaktív konszignáció, indítás, MEP modellező) nem találhatóak ....

    közben látom eddikének küldtél valamit amitől neki elindult, nekem is tudnál segíteni?

    Üdv jose
  • szr314
    #467
    Aki esetleg tudna és hajlandó lenne nekem segíteni AC13-ban renderelés terén, az légyszi vegyen fel valamelyik kommunikációs alkalmatosságon:
    MSN: [email protected]
    skype: r.3.14
    Köszi előre is.