321
Az emberiség hány százaléka képes ölni a háborúban?
  • Sné Zsuzsa
    #80
    Hmm...szerintem én képes lennék ölni a bátyámért. És talán akkor is tudnék ölni amikor eszméletlenül felvágják az agyamat.
  • Magnumrolcsi
    #79
    ?
  • agyhalál
    #78
    Életkor: 14-18 között
  • Magnumrolcsi
    #77
    anyukádat
  • bobey
    #76
    Biztosan örökvesztes vagy!?
  • Magnumrolcsi
    #75
    Én kínyírok mindenkit a fórumon! :)
  • agyhalál
    #74
    sry, #11-re reagáltam
  • bazza
    #73
  • Flórika
    #72
    Nem csak te álmodsz ilyenekről!
  • bazza
    #71
    Én is sokszor elgondolkoztam ilyesmiken. Aztán álmaim végére nem volt se Románia, Szlovákia, Szerbia. Csak Magyarország. De hát ez az én álmom... :)
  • Flórika
    #70
    Egyetértek! Én (nőként) ugyanezt tenném...

    A szeretteim nélkül nem ér az egész semmit...
  • joebacsi
    #69
    addig kéne kitartani elvileg, amíg a szövetséges segítség meg nem érkezik, amire azért van reális esély...bár hála a folyamatos, és egyre hatványozódó magyar seregamortizálásnak, már ezis elég necces, de egyrészt annyira nem értek hozzá, másrészt ezmár kezd offtopic lenni :)
  • Szuperkaraj
    #68
    én nem menekülnék, szvsz minek maradjak életben, ha nincs hol laknom és a szeretteim sincsennek velem? harcolnék amíg tudnék
  • odex
    #67
    Figy azért azt is nézd hogy magyarországnak nincs valami nagy hadi erelye!
    Én inkább menekülnék ha olyan ország támadna!
    Még ha mindenki harcolna akkor is elveszítenénk szal semmi értelme ien részből a csatának!
    A melekülés jobb megoldás lenne!
    De ehez téve mondjuk a nátóba vagyunk szal becsatlakoznának hozzánk 1 páran így mondjuk lehetne már csatázni!
  • Takezó
    #66
    geciszép:o

    amúgy kétlem, hogy bárki is a levegőbe lőne, ha hallja a gépfegyverek ropogását, sztem kemény dolog lehet :\
  • Cabrio
    #65
    jo az aláirásod, gyilkosbébi
  • rosemberg
    #64
    Hát én szoktam járni PAINT BALL-ozni ott igaz hogy nem tudod meg ,hogy képes e lennél ölni de azt megtapasztalhatod hogy háborúban mennyire kevés az esélyed a túlélésre a "csatamezőn"ha a legnagyobb pályán játszunk akkor szokott tartani fél órát és kb 20 emberrel igazi fegyverrel még hamarabb vége lenne.
  • Cat #63
    én simán, csomo teóriám is van a tömeggyilkosággokra, a hatékonyság az elsődleges
  • Cabrio
    #62
    annyian
  • Helcat
    #61
    Ez a National Geographic-os dokumentumfilm szvsz. tipikus "koncepciós" film. Találtak egy meglepő elméletet (100 fronton harcoló katonából 2 képes valójában embert ölni), aztán megkeresték azokat a tényeket vagy adatokat, amelyek igazolni látszanak ezt. Viszont meg kell hagyni, profi módon csinálták meg, így az ember könnyen elsiklik az elhangzó - elég durva - csúsztatások felett. Csak néhány ezek közűl:
    A történelem folyamán a csatákban a távolsági fegyverek okozták a legnagyobb emberveszteséget (merthogy azoknál nem lép fel a 'fajtárs megölésének tilalma' ösztön) - egyáltalán nem igaz, egészen a puskák elterjedéséig a közelharc volt a fontosabb. Volt néhány kivétel (pl az angol hosszúíj vs. francia lovagok), de a közelharc még itt is mindig előjött.
    Egy porosz lövészalakulat a békeídőben tartott gyakorlaton 100x több célt talált el, mint később a csatamezőn (mert az előbb említett ösztön arra kényszerítette a katonákat, hogy célozzanak mellé, amikor emberre tüzeltek) - erre sokkal egyszerűbb magyarázat a körülmények vizsgálata. Vajon mikor van több esély a találatra: egy lőtéren, békeidőben vagy a frontvonalban, ahol füst és lárma van, az ellenség mozog, pár méterre haldokló bajtársak üvöltenek a fájdalomtól, és persze lehetséges, hogy pár percen belül maga a lövész is meghal?
    A világháborúkban a katonákat nem készítették fel az emberölésre, csak a mai modern spec alakulatok kapnak ilyen kiképzést - a kiképzés már régóta arról szól, hogy a másik lövészárokban nem emberek, hanem Ellenségek vannak, akik megölése nem bűn, hanem feladat. Klasszikus példa a szuronyroham homokzsákok ellen - későbba a katonának csak a begyakorolt mozdulatsort kell végrehajtani, az már mindegy, hogy egy tárgyba vagy egy ellenséges katonába szúr.
    Kb. ilyen szintű a film többi állítása is, elsőre jól hangzik, de ha kicsit jobban belegondolunk, akkor nem állja meg a helyét. Ja, és még mindíg nem tudom, mit csinál az a 98% katona a fronton, aki nem tud az ellenségre lőni, merthogy erre csak kitérő választ adtak.
  • Csirke4
    #60
    És akkor ottvannak a orvlövészek. Fönt vagy a toronyban nézed a sötétséget egyszercsak kilukad a fejed.
  • Prof William
    #59
    Hát nemtom...

    Ha veszéjben lenne a haza én bizos mennék megvédeni. Bár nem nagy ujjongással, mert ugye engem is lelőhetnek.

    A középkor talán jobb volt. Ha volt egy kardod és tudtad forgatni akár túl is élehetted a csatát. Manapság húsz kilóméterről kilőnnek és még csak azt sem tudod mitrafált telibe.

    Most egy nagyon béna példa. Ott voltam amikor egyszer szugeráltak egy embert. Előző életében a második Vh-ban katona volt. Azt mondta ot cigizett meg röhögött a heverjaival amikor jott a sortűz x kilóméter távolságból. Mire rájött volna mi van már pergett az életfilm. :)

    Szóval lehetsz keménykatona de manapság már egy gombnyomásra kiirthatnak téged és az egész századod. Nem a bátorságmeg a helytállás számít, vagy az üygesség, hanem hogy mázlid vane vagy sem.
  • Ahhoj
    #58
    az ma már abszurdum, hogy vki "pusztán" hazaszeretetből menjen katonának? :)
  • odex
    #57
    És mien volt a katonaságon ezt letudnád írni röviden?
    Úgy értem hogy mire tanítottak ott meg ienek!
  • John Wayne #56
    Hát, végigolvastam a topicot.

    Szerintem katonának nem a pszichók mennek. Legalábbis főként nem. Azok mennek, akiknek nem sok választásuk van, melózni kell valahol. Ez így van Amerikában is.
    Pár katonatársam benn maradt a seregben, nem kimondottan gyilkos alkat egyik sem, az idiótákat nem preferálják ott sem. A butákat igen, nos ezek közül biztos akad pár, aki hajlandó ölni. De a bennmaradtak szinte kivétel nélkül korrekt srácok voltak, bár az alakulatom nem kimondottan harcászati célú volt, a fele csapat pincérkedett meg konyhai szolgálaton volt, a másik fele (én ebben voltam) sátrakat telepített a katonai ünnepségekre, meg mindenfelé járt bútorokat pakolászni, meg amit kellett.
    Azt, hogy a katonaság megélhetési foglakozás, azt mutatja a romák meglepően magas aránya a magyar hadseregben. A századparancsnokom roma volt. És nagyon is korrekt fazon. Persze a tábornoki karban nem fogsz egyet se találni, szerintem ezredesi rang fölé egyik se vitte.
  • joebacsi
    #55
    azzal azt bizonyították, hogy mennyire megszűnik a tudatos gondolkodás vészhelyzetben. A csóka kapott egy feladatot. Rá kellett ütnie az ember karjára a bottal (volt rajta valami karvédő, szóval kárt nem tudott tenni benne), háromszor ordítani azt hogy "NEM!", és elsétálni...
    A vége az lett, hogy csak elkezdte kalapálni a kezét az embernek, és nemjutott tovább, majdnem el is botlott közben...egyszerűen azért, mert úgy szugerálta a karvédős ember, hogy teljesen bestresszelt...
  • joebacsi
    #54
    persze, énis ezt mondtam az elején, hogy ugye van túlélni reflex...és énis ezért találtam hihetetlennek a statisztikát...
    de most, hogy láttam a dokumentumfilmet, úgy vettem ki, hogy leginkább a támadó cselekedetekre helyezték a hangsúlyt...
    ott fordul elő, hogy a civilizáltság azt mondja neked, hogy "ölj, mert ezért jobb lesz neked, mert meglesz ez a fontos pont pl", illetve megszólalnak az ösztöneid, "amik" ezt "nem fogják fel", csak egyszerűen gátolják, hogy végezz embertársaiddal...
  • odex
    #53
    Volt a műsorban is hogy amikor valaki valaki ellen verekdik vagy akármi akkor cső látásunk lesz és nem jár más az eszümkbe csak az jár hogy én őt mint hogy ő engem!
    és a körülvevő emberek elsétálhatnak mellettünk nehezen vesszük észre a cső látás miatt őket!
  • Prof William
    #52
    Harctére nem mérlegel az ember. Még régen Friderikusz show-ban faggaták a partraszálás eggyik veteránját. Asszem pont a Ryan volt az apropó.
    - Mit érzett amikor megölte az első embert?
    A harctéren nem hiszem hogy sok ideje volt érezni. Jön felém egy katona és vagy én vagy ő. Ha sokat filózott volna a dolgon akkor most nem lenne itt.
    A utcánkan mesélte egy bácsi hogy az orosz fronton egy támadás során esett túl a dolgon. Semmit se láttak a veszett nagy hóviharban és egyszerre azon kapták magukat hogy szuronnyal+ásókkal felszerelt ruszkik ugrálnak be a lövészárokba. A szakaszparancsnokuk fejét egy ütéssel kiloccsantó veszett nagy termetű katona teli torokból ordítva feléfordult.
    Lelőtte. Nem gondolkodott, nem mérlegelt hogy (ez most hogy befolyásolja az életem+stb)
    Es már jöt a második katona egy szuronyal...
    Ilyenkor nem gondolkozunk hogy a velünk szembe állónak is van mondjuk családja+talán egész jó arc, ilyenkor ő az ellenésg akit (ha nincs halálvágyunk)meg kell ölni.
    Én sem tennék másképp. Még az se enyhíti a dolgot hogy meg vagyok győződve a tulvilági létben. (Ezt inkább nem itt fejtem ki. :) ) Mert azért ha lehet minnél később szeretném megtapasztalni a dolog. Szóval vagy én vagy ő.

    Aki pedig hogy a költőt idézzem. "Önként kéjjel öl nem csak parancsra." - az msá kategóriába tartozik.
  • odex
    #51
    Mondjuk láttam már olyat hogy 2 kutya összecsap és az egyik totálra kidől :D
  • haxoror
    #50
    Azt inkább nem feszegetném hogy mi a "természetes" de az igaz hogy normális ember normális körülmények között nem fog gyilkolni és nem a büntetéstől való félelme tartja vissza hanem az egészséges vészfék amit a civilizáltság megkövetel.
    Extrém körülmények között pl. ha vki habzószájjal szuronnyal a kezében rohan felé akkor védeni fogja az életét, ha meg nem akkor meg is érdemli amit kap :P
    Mondjuk egy mesterlövész tényleg nincs közvetlen életveszélyben és megtehetné hogy nem lő de itt megint bejátszik a kondícionálás, ha elhiszi hogy az ellenség lelövésével egy "kis" rossz árán hozzájárul a nagyobb jóhoz akkor megteszi, szintén civilizációs termék, lehet utálni de ez is együttjár a fáról-lemászással.
  • joebacsi
    #49
    jó nemmagamtól találtam ki, hanem ezt mondták az okosok :)
    azért annyi lehet benne, hogy tényleg nem túl természetes, hogy ember embert öljön, azért az emberek nagyrésze nemcsak azért nem teszi meg, mert a törvények tiltják...
  • Pontius #48
    National Geographic-on most megy...
  • haxoror
    #47
    Ez sztem pszihoblabla :P
    Zárj össze 10 csimpánzt egy kis ketrecben aztán moshatod fel a maradványokat, sokmindent tanítottak nekem az iskolában (egy része meg is maradt :) de a fajtárs védelme mint elsődleges állati ösztön vhogy nem rémlik :)
  • _Vegeta_
    #46
    "szihopata"?

    Viccet felreteve, biztos sokan kepesek ra, de en szentem nemlennek. :)
  • joebacsi
    #45
    hátnemtom, nemsokat szarakodtam szarrálőni haverom mellkasát 2 méterről, mikor elémfordult painballban...szóval pszihopata vagyok...király
  • Tower Guard
    #44
    hát ha fognám megnézném
  • joebacsi
    #43
    nat geo, de mondták már egy páran előttem, én is innen tudom :)
  • Tower Guard
    #42
    ezt hol nézed?
  • Tower Guard
    #41
    -van