2080
  • Rusy
    #640
    Hello

    valakinek a segítségét szeretném kérni, mostanában nem megy a hamachi, mind a 2 gép zöld és még sem tudom pingelni a másikat, állaóan villog a jobb felső sarokba egy sárga csillag és valami kliens premium expired hibaüzenettel áll le néha, utána minden fasza de nem látom a másig gépet
  • nyusz
    #639
    sziasztok!
    barátommal régóta fifázunk hamachin! mostanában akikkel hamachin jáccok ahogy elkezdjük a meccset 10-20mp búlva bomlik a kapcsolat, de ha lemek ugyanúgy meg a hamachi.. nemtudjuk mi a baj de biztos h hamachival van mer nélküle megy azzal a játék akinek nincs routere.... pls help!
  • Balumann
    #638
    próbáld ki single-be uygan annyi géppel ahányan játszotok, és ha ott akad akkor a géped gyenge, ha csak neten akkor valószínű a kapcsolat okozza a szaggatást (ezt hívják laggolásnak). Mondjuk nem tudom, hogy a Generals-ba milyen a laggolás, mert minden játékba másképp látszik. Bár szerver készítő nem laggolhat, csak a játékost láthatja lagosan (tehát játékos ugrál vagy akad, de a szerver készítő nem)

    Egyébként ha a géped miatt akad, akkor a gépbővítés lesz a megoldás, ha a net, akkor próbáljátok cserélni, hogy ki legyen a szerver (de lehet ilyenkor is csak a gyorsabb net segíthet, legalább a szervernek gyors kell legyen viszonylag a feltöltése).
    Egyébként nekem azt mondták, hogy a Red Alert 2 sokkal jobb multiba, és nem lagos, meg kevesebb hiba van (én csak a Generals-t próbáltam ki, így nem tudom alátámasztani)
  • ffxi
    #637
    Feltöltés függő.
  • béla
    #636
    sziasztok! hogy lehetne javitani azon h kevésbé akadjon a hamachival a játék? lehet egyátalán? vagy ez teljesen netsebességfüggö?
  • mohojojo
    #635
    Igen Működik ...

  • béla
    #634
    köszi a segitséget
  • atenza
    #633
    Fifa 2007 működik hamachival?
  • Balumann
    #632
    semmit nem kell beállítani, bementek lan-ba, egyikőtök csinál szervert, másikotok join. olvass vissza, nem rég volt szó róla.
  • béla
    #631
    sziasztok! segitségre lenne szükségem! ha a hamachival szeretnék 1 vagy több cimborámmal játszani pl.:a generalsal akkor mit kell beállitani a játékon belül?
  • Balumann
    #630
    király az oldal! Az én FAQ-mat belinkelhetnéd :)
  • ffxi
    #629
    Naon klassz!!
  • mohojojo
    #628
    Sziasztok!

    Nem tudom mennyire ismeritek az oldalt... elég friss oly annyira hogy még fejlesztgetjük ...

    MAGYAR HAMACHI OLDAL

    Megújult rendszerrel és designal, érdemes ellátogatni.


    üdv: dex
  • Balumann
    #627
    50-es ping az még teljesen jó.
    Minden szervernek van egy alap pingje, ha pl. valaki adsl -es nettel hoszol, 128 -as feltöltéssel, akkor a szerver pingje mondjuk ha már 3-an bennvannak akkor biztos hogy 100 felett van :D ilyenkor hiába van akár 100 mbit-es neted, a szerver közvetít mindent mindenkinek, 100 alá nem fog menni a ping!
    Tehát a szerver alapban megad egy pinget, az optimális általába 20-50 között van, és akkor erre jönnek rá a saját nettől függően a saját pingek. (elég hülyén fogalmazok szerintem :S).

    Tehát ha a szerver pingje 40, akkor a legtöbb játékosé, akinek pl. 1Mbit/256k -s netje van, azoké általába 50-60, efelett talán csak kicsivel jobb. Akik ennél lejjebb vannak, azok általába vagy letöltenek, vagy szarakodik a netük... :/
  • ffxi
    #626
    Nem értem, nekem kábel netem van. Lemértem 1024 a le és 512 a fel. De még is mind Hama-ban mind neten 50-es a pingem. És akinek 512-es ADSL-je van annak is annyi. Gyanítom hogy a rúterem tehet erről. Mi a megoldás?
  • Balumann
    #625
    -hamachiba a pingelést én se igazán értem, van amikor működik, van amikor nem, ettől függetlenül a játék általába működik (pingelést lehet akadályozza router, vagy tűzfal).
    -Warcraft 3-ban nem tudom hogy hogy van a multiplayer, hogy kell-e valamit csinálni, a CS Source esete viszont tudom hogy kivételes, mert ellenőrzi az ip címet, hogy tényleg lan-e vagy csak programmal csinálják, de kilehet játszani. Ezt leírtam a FAQ-ban, hogy hogy kell, bannerban megtalálod a FAQ-t!
  • Balumann
    #624
    2 Mbit/s = 2048 Kbit/s = 256 KB/s
    1 MBit/s = 1024 Kbit/s = 128 KB/s
    (fél Mbit/s) = 512 Kbit/s = 64 KB/s

    ( kbps = Kbit/s , KB = Kbyte , Mb = Mbit )

    Egyébként olyan ADSL -ről én se hallottam, aminek 512 kbps feltöltése lenne (64 KB/s).

    2 Mb -s netnek lehetséges hogy 256 kbps legyen a feltöltése (32 KB/s), 1 Mb -snek még kevesebbnek kéne lennie :/
  • mendax
    #623
    hi
    mi ketten a haverommal próbáltuk ki és ő meg tud pingelni én viszont nem counter strike source-ban működik de a warcraft 3 ban nem látjuk a szervert de nem lehet csatlakozni, mi lehet a probléma
    válaszokat előre is köszi
  • DeathJr
    #622
    1024/512??
    Én csak azt írtam hogy 1 Mb vagyis 128/64 az eredeti le/fel töltés.
  • CéZé
    #621
    1024/512 kilóbájt/sec ez milyen adsl?
  • bagolyfej
    #620
    ha már itt tarunk 2mb s netem van t-com-nál és max feltölésem 32k és nem tom növelni ez mért van????
  • DeathJr
    #619
    Pedig ezek szerint akkor simán kéne mennie mert nekem gyorsabb a feltöltésem mint neki.De ugyan olyan volt ha ő vagy én csináltam a server-t.
  • Balumann
    #618
    játékoknak nem változik általába a net sebesség igénye, illetve esetleg csak a szervernek kell gyorsabb net. Aki csatlakozik, annak lekell töltenie a játékosok állapotát folyamatosan, és küldeni a sajátját (erre kb. elég akár 32K feltöltés is, és akár 16 K feltöltés is). A szervernek viszont fogadnia kell az összes játékos helyzetét meg amiket csinálnak, és mindnekinek továbbküldeni mindenkiét. Itt viszont ha kevesen játszanak lehet hogy elég 128 K letöltés, akár 64 K is, de feltöltésnek többnek kell lennie. Mondjuk 1-2 játékost elbír mondjuk 20 K letöltés alatt is talán.

    Nekem 380/64 KB/s a le/feltöltésem, és ez elég volt generals szervernek. SW Battlefront 2-ben 12-en tudtunk játszani, de akkor már laggolászott, 8 játékos még optimális volt. Pinget nem tudok mondani :S
  • DeathJr
    #617
    Nekem 1 Mb-es netem van
    vagyis 128-al húz le és 64-el vel

    A Havernak viszonylag lassabb nete van.
    De szentem hülyeség hogy lassú lenne mert ez egy 2003-as gama és ujjabb játékokal megy nomrálisan.
    De nem baj majd most úgy is fogja duplázni a sebességet a T-Com szal nekem 2Mb lesz de neki sajna marad az a sebesség mert Naracom-os.
  • Balumann
    #616
    talán az lehet, hogy lassú a netetek a játékhoz, de nem tudom.
    Ha ADSL -etek van, akkor valószínűleg az lesz a probléma, mert lassú a feltöltése, és szervernél meg inkább az a fontos. Próbáljatok cserélni, hogy ki legyen a szerver, és ki csatlakozik.

    Mi egyébként nem patcheltük, teljesen alap gémmel játszottunk, gond nélkül lejátszottunk kb. 3 menetet, akadás meg szaggatások nélkül. Nekem mondjuk jó netem is van (viszonylag), legalábbis a feltöltésem jobb
  • DeathJr
    #615
    Nem tudod mi lehet a baj???#614
  • DeathJr
    #614
    Nah ment elindult minden csak az a baj hogy szaggat vagy nem tudom lagol vagy passz.
    Pedig a net csak arra összpontosít.
    Mit lehet tenni???
    1.8-as Patch van rajta és le van szedve a honosítás.
    Pls Help!
  • Balumann
    #613
    jah, pontosan így kell lennie mindennek.
    Ellenőrizzétek, hogy biztos ugyan az-e a verziótok, nincs-e patchelve egyikőtöknek, vagy ilyesmi hibák lehetnek :S /esetleg windows tűzfalat meg ilyeneket lőjjetek ki. Főleg ha van nagyobb tűzfal, pl. kaspersky vagy norton, azt is
  • DeathJr
    #612
    Reggelt all!
    Nah itt van a két kép:


    Kép 1

    Kép 2
  • DeathJr
    #611
    Majd Reggel feltöltöm amikor majd megint próbálkozunk.
  • Balumann
    #610
    Ide töltsd fel
  • DeathJr
    #609
    de nem tud bejönni oda vaminek vagy nem tudom neki vagy nekem akkor olyankor mit kell nyomnom???magyarosítva van...most akartam 2 képet feltölteni de 20 kb alá tenni nem nagyon tudtam:D a képfeltöltést meg nem engedélyezi:(
  • Balumann
    #608
    asszem igen :/
  • DeathJr
    #607
    azt mondod hogy amikor ki lehet választani hogy könnyű játkos meg stb??? elvileg oda kell belépni e a másiknak nemde?
  • Balumann
    #606
    egyiknek hosztolni ott, másiknak csatlakozni, aztán választotok színt, meg csapatot, aztán ready go!
  • DeathJr
    #605
    Hát úgy mondom hogy mit kell csin???Mutatja a játkéosoknál a 2 nevet és amikor vaki csinál pályát mutatja a játéknál a nevét
    nah de utána mit kell nyomni???
    ha csatlakozást nyomok azt írja hogy meghiusólt és kacc utána semmi
  • Balumann
    #604
    vesszőket rakj légyszi :S
    Mit nem tudtok elindítani? Én haverral tudtam játszani, elöször teljesen jó volt, aztán köv próbálkozásnál legközelebb már szaroztunk 3-4 percet, mert disconnectelt, vagyis így eltűnt még a menüben mielőtt betöltöt volna, de aztán jó lett. (nem beállításon múlt)
  • DeathJr
    #603
    Sziasztok!

    Ma akartunk egy haverral a Hamachi-n játszani a Command And Conquer Generals-on meg is találtuk egymást és tudtunk is írni egymásnak de egyszerűen nem tudtuk elindítani.
    Hogy kell???Pls Help!
  • Balumann
    #602
    tegnap előtt tettem én is újra a rendszert, természetesen elfelejtettem kilépni
    Mostmár egyik szobába 4.-jére vagyok benne (pontosabbn a saját régi szobámba :D )
  • Toby0501
    #601
    Hát ez bizony kínos! :S :D