Tíz évvel ezelőtt debütált a Windows 95

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

hunbasser
#89
Drolandnak van it sztem igaza,mit kell fikázni a windowst,amikor ti is azt használtátok és azzal voltatok betelve???akkor mis volt linux,meg minden más,csak éppen nem vagytok hûek egy os-hez.Ugye mindenki windowst használt,és szépen áttértetek más os-re.akkor még jó volt,most pedig nem?fikázni orrba szájba..igen az angyon megy nektek...a linux tudja azt amit a windows nem tud,a windows meg azt tudja amit a linux nem...sztem a vista nem lesz vmi nagy siker...

ReaL MaDRid x siempre

#88
Mllesleg a konzol témához....

Nagyon sokáig nem hittem a konzolban. (nagyon utáltam) de aztán egy kedves barátom bemutatta, hogy a családi videóját hogyan vágja és konvertálja VideoCD -nek konzolban mencoderrel. Az nem volt semmmi, a székrõl majd leestem😊
Azóta nem hiszek a méregdrága vágó cuccokban. (Persze effektezõ kell azért)
NEXUS6
#87
Sok igazság lehet abban amit az öreg mondott, de mindíg érdemes a másik oldalt is meghallgatni. Simonyi nem kívülálló, hanem M$ alkalmazott.
Elég csak másképp fogalmazni és ugyan azok a tények már is más megvilágítást kapnak.

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

#86
Nagyon optimista az a 90%, úgy értem, biztos, hogy a felhasználók 10%-a IT szakember? 😊 Még ha ezt csak az arányok érzékeltetése okán írtad is 😊

#85
Én emlékszem azokr az idõkre, amikor a rádióban lejátszották a programot, és minden hardcore számítógépes a commodore kazettával a magnóban ült, és az ujja rezgett a REC gombon, hogy felvegye😊

Ezt tette tönkre az m$. Ez az elõnye mellett a hátrány, amirõl írtam pár hozzázólással ezelött.
Õk indították el azt a folyamatot, aminek a vége a BSA fejlentések sora lett. Ha ezt valaki most próbálná, bilincsben vinnák el az elsõ adás után. Szép új világ.... Gondolom Nexus erre gondolt, nem a pénz nélküli világra😊))

Eszembe jut a gyûrûk ura, amikor gimli, és legolas beszélgetnek az emberekrõl...
"Minden szép, de jön egy nyári napsütés, egy téli fagy, és semmi sem az aminek indult"
#84
Részemrõl utálom pénz témát, csak megállapítottam, hogy errõl szól a világ.
Voltam partyn eleget, még zx spectrummal kezdtem, de az a világ már elmúlt..
mousee
#83
A titkárnõket kéne valami tanfolyamon megtanítani az alapokra... és máris nem lenne gond a cut/copy/paste-vel 😛

Bár mondjuk manapság a titkárnõknél nem feltétlen a tudást nézik, annál inkább a mellbõséget 😛PP

The EULA sounds like it was written by a team of lawyers who want to tell me what I can\'t do. The GPL sounds like it was written by a human being, who wants me to know what I can do.

#82
szinte látom magam elõt, ahogy egy átlag userlamer szöke titkárnõ, akinek még a cut/copy/paste is fejtörést okoz, az konzolból szövegszerkeszt.. A számítógépet használók 90% nem IT professional.
NEXUS6
#81
"Az meg, hoyg 10 éve még nem a pénzrõl szól az IT az megintcsak ostoba kijelentés. Bármirõl is beszélünk az életben, ha sokáig boncolgatod, kiderül, hogy a pénzrõl szól. Sajna ilyen a világ. Példának millió hasonló dolgot fel lehet hozni. nézz mondjuk a sportra: Forma1, Rally, foci, stb.. ezek szerinted a sportról szólnak? Ne légy naív"

Errõl beszélek!!!!!!
Ezt nevezem agymosásnak (már megbocsáss)
Te se voltál életedben számítógépes partyn, max valami doom/lan bulin.
Remélem azért a feleséged nem pénzért fog hozzád menni, ha már szerinted minden a pénzrõl szól.

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

#80
Ebben nem kevés igazság van😊
Sajnos megjelent a "divatlinuxos" fogalom is😞(
mousee
#79
Meg kéne gondolni, hogy ki vesz szgépet... De hát, tech fejlõdést tartani kell mindenkinek... De most tényleg... Van csomó olyan ember, aki csak azért veszi meg, hogy legye, azt asse tudja hogy kell bekapcsolni... De ez nem csak PC-re igaz -sorry, az offért- de van haverom, aki vett gitárt, megvan neki 2 éve, és még jóformán hozzá se nyúlt...ma már ez a divat... anno ilyen volt a win95 is... Divat. mint a magassarkú is a nõknél...értelmetlen, és kényelmetlen sz@r, mégis hordják, mert trendi...

The EULA sounds like it was written by a team of lawyers who want to tell me what I can\'t do. The GPL sounds like it was written by a human being, who wants me to know what I can do.

WGL
#78
strogg: abban mindenkepp egyetertek hogy konzol ezerszer gyorsabb tud lenni mint graf. felulet (kiveve beOS, de annak annyi😊 es vistaban enis udvozolnek vmi fejlettebb konzolt (nem a wxp cdrol indithato ... izet ...)

mousee: igazad van. sot. egyes legendak szerint nt alapu rendszert lehet managelni konzolrol is ... bar en meg sosem lattam 😄

én kérek elnézést...

#77
Akkor talán olvasd el az alábbi cikket:
Beszélgetés Charles Simonyival

Ez lehet, hogy megbízható forrás, hisz Õ ott volt.

Gut. Besser. Presser.

NEXUS6
#76
Amúgy szerintem sincs semmi baj ha egy OS-nek van parancsoros/konzol módja, sok dolog tényleg egyszerûbben megvalósítható általa.
Ez tény.

Az M$ viszont láthatólag úgy próbálja eladni a saját OS-ének parancssoros módjának hiányosságait, mintha ez valami fejlõdés lenne;(

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

#75
Nexus
Ezt a sort a végtelenségig lehetne folytatni.
Gondolj csak arra, hogy am eghajtó kezelés mennyire régi már, és egyáltalán nem a legjobb.Az is 15 éve elavult, de lehet régebben, mégis agyatlan tömegek informatikai tudása döglik me azonnal, ha nem találjaa C:-t 😊)))
Erre mit mondjak? Semmit. No komment...
#74
Badarságokat beszélsz.. lentebb már droland már megfogalmazta a frankót.. a méret a lényeg. Divat azt szidni, ami a legnagyobb.
Nem lehet megjósolni, mi lett volna, ha nem lett volna windóz.. akkor most a linux lenena fos, vagy az épen aktuális nagy.
Az meg, hoyg 10 éve még nem a pénzrõl szól az IT az megintcsak ostoba kijelentés. Bármirõl is beszélünk az életben, ha sokáig boncolgatod, kiderül, hogy a pénzrõl szól. Sajna ilyen a világ. Példának millió hasonló dolgot fel lehet hozni. nézz mondjuk a sportra: Forma1, Rally, foci, stb.. ezek szerinted a sportról szólnak? Ne légy naív
#73
mirinar

Lehet a konzol unalmasabb (szerintem nem, csak meg kell szokni), de nem egy esetben sokkal hatékonyabban gyorsabban lehet vele dolgozni, mint grafikusan. szeretem, amikor amikorm egnyitom (a konzolt), es másodpercek alatt beírom amit akarok, és el is indírom. Mire megnyílna egy grafikus program, és nyúlnék am enühöz, a konzolban a cumó már rég fut. Szóval nem rossz a konzol, csak szokni kell.
És ha elbarmolná az ember az X-et (bár manapság már eléggé nehéz) akkor is van konzolod, ahol gyak. ugyanúgy mindent meg tudsz csinálni a géppel, mintha lenne X. Mondjuk éppen kijavítja az ember az X hibáját. Ezt pl el kéne tanulnia az m$-nek, mert jelenleg winen ha nagyon elhasal a graf felület, a géped egy rakás ócskavassá válik. Sokszor csökkentett módban lehet operálni (pl a rossz drivert leszedni), de többször találkoztam olyan szituval, hogy ez sem segített. Szóval ilyen megoldásokkal kéne telerakni a vista-t, nem a hülyeséggel, mint csinálták...
NEXUS6
#72
Igazad is lenne, ha az OS/2 (ami már nem egy DOS-ra épülõ GUI volt), nem jelent volna meg már 1988-ban!!!!!

A M$ nem tett semit, lenyúlta a piacot és az emberek fejében elkültette a gondolatot, hogy ez a csodálatos fejlõdés az õ mûve.

Ha viszont azt nézzük hogy 95-ben képes volt egy DOS alapú OS-t kiadni akkor min 5 évvel, ha azt nézzük hogy csak a win2000-el szüntette meg a DOSt akkor min 10 évvel, ha azt nézzük 2005-ben viszont még semmi elõre lépés és Vista néven ua OS-t akarja eladni akkor 15 évvel lassította a fejlõdést.

Ez tényleg szenzációs teljesítmény!!!!

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

mousee
#71
Oké, akkor hagyom a két rendszer összehasonlítását...
a másik:
lehet, hogy unalmas a konzol, de gyors, egyszerû és hatékony...mi a francnak kicsicsázni rengeteg dolgot, amit egy szimpla konzollal is meg lehet oldani?

The EULA sounds like it was written by a team of lawyers who want to tell me what I can\'t do. The GPL sounds like it was written by a human being, who wants me to know what I can do.

#70
"Win 3.11 nem volt OS!" ja, betölthetõ manager volt lényegében. Emlékszik még valaki a PathMinderre? <#buck>

WGL
#69
mhm, apt-get ... ami ugyanolyan mintha ranyomnek a windows update gombra es kessz. nemtudom olvasol -e bugtraq vagy barmilyen hasonlo listat; ott sem keves post van am linux hibakrol (remote/local exploit, etc.) akkor mirol is vitatkozunk? ket teljesen mashonnan indulo es mas hozzaallasu rendszert szeretnel osszehasonlitani...
<flame> es tudod mit? tokunalmas a konzol ... de neha eloszedem xpben is mert vmit onnan jobban lehet 😄 </flame>

én kérek elnézést...

NEXUS6
#68
Hát igen ezen az egészen csak az lepõdött meg aki a '90 es években még mindíg DOS-al szerencsétlenkedett.
Az igényes PC júzer is már több éve hozzászokhatott egy jó OS-hez, az OS/2 azért jó pár évvel megelõzte a win95-öt. Még a warp is egy évvel elötte jelent meg.

A w95 egy akkora parasztvakítás volt mint a csuda.

Az IBM folyamatosan próbálta ösztökélni a M$-t az OS/2 programban való lelkesebb részvételre, csak éppen az OS/2 szerzõdés már nem biztosított akkora elõnyöket a számára, mint a dos/windóz. ezért szinte szabotálta a munkát. Aztán ugye hivatalosan is szakított a programmal, vitte a maga részét és elnevezte winNT-nek. Aztán win2000-nek, XP-nek satöbbi.
Szal az OS/2 nem halt meg, ma is azt használjuk, csak más néven😉))))

Ez is a történethez tartozik.

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

#67
Hm.
Egyszerûen értelmetlen vitázni, mert az igazság úgyís félúton van. Egyrészt az m$ sokat ártott az informatikának, másrészt nekik köszönhetõ, hogy a pc minden asztalon ott van.
A win alternatívája az os2 volt, de sokkal erõtlenebb marketinggel. Ezért a win nyert, és kezdett el terjedni.
A linxal szembeni elõnye pedig egyértelmû abból a szempontból, hogy a win már régen graf OS volt, (vagyis inkább ablakkezelõ? Mert a win3.11 alatt az OS a DOS volt. Win 3.11 nem volt OS!) amikor a linux elsõ kernele még az alap I/O mûveletekkel volt elfoglalva konzolosan.Egyáltalán nem indultak egyenlõ eséllyel, mert sok év elõnye van az m$-nek a linuxal szemben.Ez minden.Most kezd majd érdekes lenni a dolog, amikor a mai linux disztribekkel kell versenyeznie a winnek. És számos hátrányt kell ledolgoznia a linuxa szenben, mert többp ontban is megeleõzte a wint. Mondjuk ezek inkább az üzleti stratégiájuk másságából adódik.

Én egyáltalán nem látom pl aa vista-ban a fantáziát. Gyenge eladásokat várok. Sokan fognak kivárni. Szerintem fõleg a cégeknél nem fogják kezüket lábukat törni, hogy vista-ra álljanak át.
Pláne, hogy számos (szerintem is valódi fejlõdést mutató eszközök) okosság nem is lesz benne, pedig ígérték.Nem hiszem, hogy a vista lesz az új aranytojást tojó tyúk.
mousee
#66
Jó volt az, hogy a win volt az, ami elterjedt akkoriban... Úgyis túl trendi volt ahhoz, hogy otthagyják a polcokon... Ha akkor a linux lett volna, ami útjára indul, akkor ma mindenki linuxot használna....tök unalmas lenne a világ...nem kéne senkinek törõdni a vírusokkal, nem kéne olyan híreket olvasni a neten, hogy vírus bénította meg a mittomén milyen repteret... És nem lenne nagy szám az, hogy frissítés, mert minden értelmes ember csak bepötyögné a konzolba, hogy apt-get update, upgrade

Mennyivel unalmasabb lenne a világ nem?

The EULA sounds like it was written by a team of lawyers who want to tell me what I can\'t do. The GPL sounds like it was written by a human being, who wants me to know what I can do.

#65
nekünk volt egy régi mac a suliban, nem lepõdtem meg...
Bandee1987
#64
emléxem, amikor a suli könyvtárának számítógépén megláttuk elõször a windows 95-öt 1996-ban...tátott szájjal néztük 😊

SG HETI KVÍZ 1. SZEZON: BRONZÉREM :P SCHUMI A LEGNAGYOBB!!!! FORZA FERRARI!!!

NEXUS6
#63
Itt a win hívõk nagy lelkesedésükben egyszerûen nem értik azt, hogy mit ártott a világnak Gates, hiszen milyen csodálatos ember, aki ilyen hatalmas üzleti sikert ért el!

Hát ez az emberek, ez az!!!!!
Az M$ korszak elött az IT NEM a pénzrõl szólt elsõsorban, hanem arról, hogy ki tud jobb programot csinálni. A jó programozó volt az isten és nem azért nézett fel rá Pistike, mert pénzügyileg sikeres volt, meg 50 ferrárija állt a garázsban.
Ma az IT a pénzrõl szól és semmi másról.
Jobb és stabilabb a Linux, vagy más OS, ugyan már kit érdekel! Csak úgy tud elterjedni, ha pénzügyi és marketing szempontból eladható azoknak, akik nem értenek az egészhez, de döntenek róla.

Ezt hozta az M$!!!!!!!!!!!!!!
Ha nem értitek, hogy mi a gond ezzel, akkor ....(gondolj ide valami csúnyát).

Alant elhangzott, hogy igen, milyen rengeteg drájver van a a winhez, más OS-hez képest, meg milyen szuperül lehet (most már) az új hardvert installálni.
Ez nem a win érdeme, hanem a HW gyártóké, akik jól felfogott érdekükbõl vezéreltetve, megírják(íratják) a drájvereket.
Amúgy, szerintem ez még mindíg a béka segge alatt van. El tudtok olyat képzelni, hogy felnyomod az új hw-t a gépre és az nem telepítget meg újraindítgat, hanem mûködik vele (és nem azért mert a OS 8 gigás telepítõjébe, minden drájvert beraktak az õskortól kezdve, a kõbaltától, a lézerkardig).
Elárulom, volt ilyen szabvány 10 évvel a w95 elõtt, ami otthonra szánt számítógépek esetében biztosította ezt, és úgy hívták autoconfig😉))

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

Macc
#62
nukira gondolsz? 😄D

#61
köszönöm, igazán kellemessé tettétek a mai reggelem.
szar lehet ilyen kisebbségi komplexussal élni 😊
GulaSoft
#60
Na a szabványokról annyit, hogy ha a microfosnál kiég egy fénycsõ, akkor szabvánnyá teszik a sötétséget.
Macc
#59
Egyetertek. Mellesleg biztonsagires ide v. oda, az MS programok nem azert kenyelmetlenek es logikatlanok mert tele vannak resekkel... Mas gyartok programjai sem tokeletesek, de azert sokkal hasznalhatobbak.

Macc
#58
Hat ezzel ne is utlaj semmire😊) mert ritka nagy baromsag, mar bocs... Macintosh szamitogeprol 1984 januarjatol beszelhetunk, es a szines grafikara meg egy darabig varni kellett (ugy 87 korulig). A Microsoftnak a kezdetekben annyi koze volt a Macintosh-hoz, hogy masra nem tudta megirni a az exceljet...

gergobaby
#57
Kicsit megdöbbentett a hír...

Toshiba L300-2C5

sz4bolcs
#56
Engem teljesen megdöbbentett a hír.

Punk tudósok bebizonyították, hogy létezik 4. akkord.

#55
Nekem csak az nem tetszik, amikor egy cég nem a jól elkészített termékével, hanem különféle üzleti-marketinges-jogi úton éri el, hogy õ legyen az elsõ. És gyakran elég tisztességtelen módon.
És ez a társadalom hibája, hogy a valódi érték nem számít, csak a kreált, elavult szabályok.

\"We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard\" - John F. Kennedy

#54
A DirectX esetében a szabványosítást szerettem volna kihangsúlyozni.

#53
hülyeség.
unix, solaris, és os2 már akkor is volt.

ez is csak agyament marketing.

Ha már kivan a faszod az idióta szignókkal csinálj te is egyet.

#52
Az IE valójában benne lett volna a Win95-ben, de nem készült el idõre, ezért az alap változatból kimaradt. De a késõbbi kiadásokban már benne volt.

Nem lehet a win95-öt a biztonsági rések miatt szidni. Egyrészt az internet akkor még épp csak elindult, és még nem is voltak netes vírusok, másrészt az összes többi OS pontosan ugyanolyan védtelen volt. DOS alatt is rendszeresen kellett víruskeresõt futtatni. Én még emléxem, hogy a DOS lelkét úgy lehetett szanaszét írni, ahogy jólesett. Más OS-ek is biztosan hasonlóan védtelenek voltak. A kivétel a UNIX, meg a többi nagygépes OS, mert azokat eleve hálózatos, sokfelhasználós környezetre fejlesztették (bár mai körülmények közt azokat is percek alat szétcincálnák). Valószínûleg sokkal jobb lett volna a DOS és a win is, ha UNIX alapokra épül, de akkor még senki sem gondolta hogy PC-re valaha is kelleni fog ilyen OS. És valszeg a felhasználók is panaszkodtak volna, hogy a gépük kevéske erõforrását ilyen "felesleges" fícsörökre pazarolja az MS.

#51
Itt az értelemtlen viták közé bezsúfolnék egy kicsiny információt, ami talán lényeges. Anélkül, hogy a windózt védeném (mert egyébként a nyílt forráskódú rendszerek híve vagyok) ha jól tudom 1980-ban az Apple-Microsoft együttmûködésben alkotta meg Simonyi, Gates és Steve Jobs a Machintos színes grafikájú számítógépet.
Ezzel nem akarok utalni semmire. Csak érdekes és ezt valahogy nem hangoztatják.

Gut. Besser. Presser.

#50
arról nem is beszélve, hogy a létezõ szabványokat meg kedvükre megváltoztatják (XML, JAVA)
#49
sok igazság van benne amit mondasz
egy hajszál választ el attól, hogy önkritikát gyakoroljak 😄
pont itt a különbség a "sima" és az opensource oprendszerek között: jön fel a linux ez tény, jönnek elõ a biztonsági hibák itt is, a nyílt forráskód valószínûleg elsõre a támadóknak segít, viszont ezek a rendszerek hamarabb reagálják le a hibákat is, szóval dinamikusabbak fejlõdõképesebbek...sõt hosszútávon elõnyére válik a linuxnak is, ha széjjelk***ják párszor...
#48
"A Windows koncepció mögött azért rendkívül erõs szabványok állnak, amikenek nehéz ellenálni"

Aha, platform-függõ, vagy azzá tett szabványok, amiket kénytelen vagy követni...

"Nem is beszélve arról, hogy a cross-platform fejlesztés sokkal könnyebb Windows alól, mint más oprendszerek alól. Ha mégis találsz ilyet, az 99%, hogy Microsoft alapú vagy Microsoft alá kifejlesztett eszközökre épül 😊 Már a DirectX önmagában nagyon jelentõs eredmény."

Mert a DirectX annyira platform-független... 😛 Azért nincs portolva máshova talán egyetlen DirectX alapú játék... (Az OpenGL-esekkel ellentétben.) És úgy általában a Windows és a Microsoft a platform-független vagy cross-platform fejlesztés segítésérõl híres... A Visual Basic és a Visual C++ megfelel ezeknek az elveknek? A Javát sem akarták Windows-függõvé tenni... Meg pl. az egyre többet használt VXwindows is MS termék... Ugyan.

TothLaci
#47
Igaz, hogy Windowsban rengeteg biztonsági hiba található, de mégis legtöbben ezt használják könnyû kezelése miatt. Ha biztonságra törekszünk, akkor érdemes valami vírusírtót, és tûzfalat feltenni. Ja, hogy lelassítja a gépet? Választani kell: nagyobb biztonság, vagy a pc-nk teljesítménye. Egyébként a legtöbb programot Windowsra írják. Linux szerintem csak a szervereken a legjobb operációs rendszer.
droland
#46
De ti csak vitatkozzatok, legyetek ettõl idegesek, senkit sem zavar, mivel senki nem fizet érte 😉 Tovább figyelem és röhögni fogok a NEM TELJESEN átgondolt hozzászólásokon.

---------------------------------------------

UI: Amíg a firefox nem érte el az 5%-ot semmi nem történt, túllépte, érdekes módon azóta vannak biztonsági hibái...

ÉRDEKES NEM? Bocsánat senkit, semmit nem bántok, de hasonlóan a windowshoz, a firefoxhoz, minden más SZOFTVER ami elterjed, erre a sorsa jut. EZ VAN!

droland
#45
"Arról beszéljenek ,hogy mennyi kárt okozott már ez a szemét. 10 év alatt se tudnak egy olyan rendszert összedobni amit az elsõ jöttment virus ne vágna hanyatt."

Ha más lenne ennyire elterjedt, akkor a gányprogram programozók arra összpontosítanának, és akkor az lenne szemét és az hallna meg egy jött, ment vírustól.

Mindíg elfelejtitek, hogy AKÁR MI IS FOG TÖRTÉNNI, mindíg a legelterjedtebb lesz a legvédtelenebb, mert arra fognak szakosodni a "rosszak".

Majd egyszer a windowst meg fogja elõzni egy másik OS, és akkor az okosok (mert lesznek okosok) átállnak annak az OS-nek a megpöcskölésére, és hirtelen az válik szemétté, védtelenné.

Várjátok nyugodtan, hogy más törjön elõre, más legyen a részesdettebb, én is kíváncsi lennék egy másikra, amin ugyanazokat meg tudom csinálni mint ezen, tehát ne kell restartolnom, mert éppen játszani akarok, és így váltanom kell.

Egy a lényeg: MINDÍG MINDEN ESETBEN AZ LESZ A SZAR, AMI A LEGELTERJEDTEBB, ez tény, ez így volt, így van és így lesz.

(Amikor a DOS elterjedt volt, sokan most utólag visszasírják, de megint elfelejtsük, hogy ems hiba, emm hiba, így felsõ, úgy alsó memóriaterület, meg volt azzal is a szenvedés, csak hajlamosak vagyunk elfelejteni, és elhitetni saját magunkal, hogy X szemét, minden más jó. Higgyétek el, ha fordulna a kocka, az a minden más válna szemétté. Ez tény.)

... ez így volt, így van és így lesz...

#44
"A MS nem ült a fenekén hanem ügyes üzleti fogásokkal egy óriáscéggé nõtte ki magát..."

Mások inkább úgy mondják, csalással, illegális szerzõdésekkel, stb.

"mindenki tanulhatna tõlük!"

Ajjajjj, inkább ne!!!

"A Win95 úttürõ volt a maga idejében, az összes hibája és gyermekbetegsége ellenére!!"

Miben is???

#43
hogy ne utálj meg nagyon: elképzeltem, ahogy egy átlag felhasználó feltelepíti a gentoo-t 😄
#42
Fekete napj1a a világnak. Arról beszéljenek ,hogy mennyi kárt okozott már ez a szemét. 10 év alatt se tudnak egy olyan rendszert összedobni amit az elsõ jöttment virus ne vágna hanyatt.
#41
remélem nem a .net -re gondolsz, mint cross platform, ha arra kéne írnom, inkább elmegyek asztalosnak 😊
#40
azért te se beszélj elfogultságról...ugyanaz nyomod csak a másik oldalon
a 90% részesedésnek nem technikai, hanem gazdasági és marketing okai vannak
én nem mondom, hogy egy rakás szar, csak azt, hogy van jobb
én programozó vagyok, és win32 alá kell írnom egy csomó mindent...szóval azé nem hiszem, hogy nem ismerném, jót fogok röhögni a vista biztonsági résein, meg hogy mit miért kell majd átírnom az api függvények változásai miatt, illetve ez utóbbin annyira nem, mer nem tuti megtalálom a "hibákat" a programomban
másrészt az egésznek van egy érzelmi oldala is, amely az ember szabadságérzetét korlátozza, persze van linux, van alternatíva...de hát ha már az oviban is windowst lát a kölök...
másrész nem tudom mit erölködnek a szerver verzióval, munkaállomásra azt mondom a win felhasználóbarátabb, kényelmesebb, de szervernek meg erõforráspazarlás