1032
  • csiibor
    #912
    ugye?:D
  • Julius Caesar
    #911
    just awesome
  • csiibor
    #910
    Akit érdekel a védelmi rendszer, annak ajánlom ezeket:
    http://csitraii.mindenkilapja.hu/?gallery&picture=12446455
    http://csitraii.mindenkilapja.hu/?gallery&picture=12446457
    http://csitraii.mindenkilapja.hu/?gallery&picture=12446459
  • csiibor
    #909
    GYEREKEK!!!!!!!!!!
    MEGCSINÁLTAM!!!!
    Levertem a római légiókat!!!!
    Isten vagyok!!!:D:D:D
  • GHOST7
    #908
    csinálj sok mérnöki házat.
    és figyeld az épületek állapotát.
  • djambor
    #907
    ja, földrengés ellen nincs valami trükk?
  • djambor
    #906
    nem hagytál ki semmit, köszönöm.
  • Julius Caesar
    #905
    merkúr megnöveli a kereskedelmi bevételt, ceres azonnal megnöveszti a földeken termett kaját, bacchus meg jókedvet hoz. kihagytam vmelyiket?

    kicsit furcsa nekem, mert a 3-masban nem olt jupiter meg bacchus, de volt venus meg neptunus, szóval nekem ezek az istenek picit idegenek :)
  • djambor
    #904
    Tudjátok az istenek mire jók? Pl Jupiter eltünteti a bűnözőket, vagy mars a katonák támadóértékét növeli.De a többi mire jó?
  • GHOST7
    #903
    Sehogy megszűnt utoljára 1 éve működött.
  • tomein
    #902
    Sziasztok!

    Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tudok játszani online a játékkal! Regisztráltam a játék honlapján, beállítottam, megnyitottam a portot, és amikor elindítottam a játékot, választanom kéne, challenge vagy birodalom játékmód között, ekkor jön ki mindig más hibaüzenet. Ez csak nekem van vagy tapasztalta más is?

    Előre is kösz a segítséget!
  • GHOST7
    #901
    kevés lako vagy pont földrengés volt pár perce
  • Julius Caesar
    #900
    hát így nehéz megmondani, de elképzelhető. egy pályán nekem is kilép a játék, miután kikötőt építek. bár azóta felraktam a patchet, szóval lehet orvosolta, nem néztem azóta. nem tom mi lehet
  • djambor
    #899
    persze, úgy, de az eddigi pályákon még soha nem dölt össze semmi, itt, meg percenként összedölt egy ház,még a mérnöki iroda mellett is.
    programhiba lehet?
  • Julius Caesar
    #898
    úgy raktad le őket hogy eljutnak a házakhoz? nézd meg akockázatok menünél.
  • djambor
    #897
    találkoztál már olyan problémáva, hogy hiába van sok mérnöki iroda,
    annyi,amennyi az eddigi pályákon bőven elég volt, mégis indokolatlanul összedölnek a házak.van elég plebejus is, tehát nem az a gond, hogy a mérnöki iroda üres.megőrülök tőle.eddig ilyen gondom nem volt.
  • Julius Caesar
    #896
    nagyobbak lesznek. de szerintem sosem elég. ami nálad van. valahogy a szórakoztatásnak nekem se jut már hely. hármasban arányaiban sokkal nagyobb beépíthető területet kaptál.
  • GHOST7
    #895
    használd a szűrőt
    ja és templomokat nekik addig se járnak piacra és kevesebb élelem fogy.
  • djambor
    #894
    ezt a fesztivált kipróbálom.már 45 a jólét, és az 50-et kellene elérnem.
    úgy vettem észre, kétféle szórakoztató épület kell a villanegyedbe.
    de az a baj, hogy hely az már nincs.későbbiek során nagyobbályák lesznek? most a harmadik köztársaság pályán vagyok szardínián.
  • Julius Caesar
    #893
    lehet, később kell is, mert a szivattyúház valszeg városfalon kívül esik. később csak a lakótelepekel kell majd befalazni, különben drágán jönnél ki :)

    igen, lehet, sokat segít. az íjászok ki is másznak a falra.

    akkor építs még több szórakoztató épületet. esetleg tarts egy fesztivált.
    ha van még kérdésed, csak nyugodtan!
  • djambor
    #892
    azt se tudtam, hogy falba lehet tornyot építeni.ez ötletes, mivel a támadók remekül át tudnak mászni a falon.viszont arra rájöttem, hogy falban lehet vízvezetéket vezetni.
  • djambor
    #891
    köszi,ezt a felhalmozást kipróbálom.a biztosnágom 100%-os,római
    elismerésem is annyi,a polgári lakások 100%-osak.Viszont van néhány villa, ami csak közepes.Szardínián még nincs cirkusz,kolosszeum,meg bazilika építési lehetőség.csak színház odeum,meg aréna van.
    az viszont közvetlen a villa mellett van,szinte összeérnek.tele van színészekkel,ill. gladiátorokkal.tudom,hogy így nehéz tanácsot adni,hogy nem látod a képernyőt,de azért köszönöm,eddig is segítettél sokat.az a baj, hogy ha fórumot akarok építeni,akkor le kéne bontanom egy laktanyát,akkor viszont valamiért lefagy a gép.lehet kezdenem kell elölről, és csak két laktanyát építek, nem 3-at, akkor több hely is marad.
  • Julius Caesar
    #890
    ja és a lakott területeket (alacsonyabb szinteken még az ipari/agrár területet is belehet fogni) vondd körbe fallal (legyen városkapu!) rakj le néhány tornyot a falakba és az növeli a biztonságot plsuz a villák is igénylik egy idő után. a polgári házaknak is kell a maximum szinthez!
  • Julius Caesar
    #889
    ha szórakozás kell nekik kolosszeum + cirkuszt adj nekik, attól (általában) megelégednek. igazság szolgáltatás: bazilika (mellé egy kormányzói szállás, hogy legyenek bírák) meg fórum. ez a kettő, prefektusi hivatal nem sokat ér a villáknak.

    ha Róma kér mi: tanácsadók -> gazdasági és van egy olyan négyzet hogy "felhalmozás" vagy hasonló, na azt ikszeld be és akkor a raktárakba szállítják és nem is adják el. felhalmozzák

    valamit nem értesz még érdeklődj, sztem itt mindenki szívesen segít!
  • djambor
    #888
    ja, a raktárban dolgoznak elegen, nincs munkaerőhiányom.
    viszont, ha róma kér valamit, akkor valahogy elő kell állítanom.viszont ha a piacon beixelem, hogy nincs ruhaeladás, akkor nem viszik el a ruhát a szabótól.ha visszaixelem, akkor pedig eladják, és a fölösleget nem viszik el a szabótól.
  • djambor
    #887
    sziasztok.először is köszi a segítséget.igazatok van, a villáknak meg kell adni, amit kérnek.egy darabig fejlődtek is,viszont eljutottam oda, hogy kiírja szórakozás,ill. egy másik, hogy igazságügy.az út túloldalán pedig ott a színház, tele színészekkel, ill. van prefektusi iroda közvetlen mellette.vagy többféle szórakozási lehetőség kell, egy nem elég?arra meg nincs hely.nem bírok továbbjutni, míg el nem érem az 50-es jólétet.már az adókat is megszüntettem, 50-es nyelvcsapással nyalom a villalakók seggét, mégsem megyek 38 fölé.
  • GHOST7
    #886
    azért nem viszik el mert csak 1 bizonyos mennyiséget vásárolnak.
    megtudod nézni ha rákattintasz a kereskedelmi központra és ki írja 25/14
    az például azt jelenti hogy egész évben összesen 25 db fog venni és 14 db már megvett
    ha túltermelés van az nem jó.
    A villákat lássad el különböző árukkal az is ki írja ha rákattintasz a villára.
  • Julius Caesar
    #885
    esetleg nézd meg a raktárba van-e dolgozó/nincs-e letiltva az áru.
    jólét: a villák fejlődjenek is, nagyon lesd mi kell nekik és add meg!
  • djambor
    #884
    Sziasztok.
    Én most kezdtem el játszani a IV-el,és szembesültem a problémákkal, amikkel ti is.Mit lehet tenni, Köztársaság, 3. pálya, Szardínián a jólét emelése érdekében?Azt írja a villákkal javíthatom.Már legalább 10 van, és nem nő.
    Lenne még egy kérdésem.Mi van akkor, ha van elég plebejusom,de sűrűn előfordul,hogy pl. szabónál, vagy különböző műhelyekben kiírja, nincs hely a javaknak.Építettem raktárt is,de nem viszik át a nyersanyagot.Ez gáz,ha Rómának kell áru, és én nem tudok termelni, mert 6 nyersanyag után nem viszik el.
    Ha valaki tudna ötlettel segíteni, megköszönném.
  • Julius Caesar
    #883
    pf. na ez azért elég gagyi és amatőr baki... sztem.
  • GHOST7
    #882
    C: re kell telepiteni azért csinálja.
  • Julius Caesar
    #881
    kodek packok jók? DX9? VGA driverek? hang driver? most kapásból ezek ugrottak be. ja és géped OS-ed?
  • Taylor10
    #880
    ezt írta ki nekem.(1): error X1507: failed to open source file: 'D:\Játékok\Caesar IV\Data\Graphics\Effects\e_DrawMovie.fx'
  • Taylor10
    #879
    sziasztok.én feltelepítettem a játékot és amikor indítanám ki íja ezt:effect confile error[s].meg még ezután ki irt valamit csak azt már nem tudtam le írni.valaki tudna nekem segíteni??
  • GHOST7
    #878
    na az azért van mert te nem közvetlen parton vagy és nem onnét indul a hajó.
    Hanem még vonszolják 1 darabig a szárazföldön
  • Julius Caesar
    #877
    ui: dzsozi = Julius Caesar. (hadd ne lépjek át a másik accomba és írjak ide hogy igaz.)
  • Julius Caesar
    #876
    bocs, de már letöröltem :(
  • GHOST7
    #875
    ide olyan picike hogy semmit nem látni.
  • GHOST7
    #874
    PLZ http://noob.hu/
  • jozing
    #873
    a kép minőségéért bocs. a bekarikázott szöveg h szárazföld. a hosszú piros vonal az útvonal (ami vízen átmegy, de szárazföldi) és arra mutat a wtf?! kézzel rajzol jelem.