1032
  • gytaka
    #952
    Hát, megpróbálom 60 %-on tartani. Még szerencse, hogy van tíz mentésem, amiből ki tudom választani azt, aho még viszonylag jól álltam.

    Köszönöm mindenkinek a hardveres és szoftveres tanácsokat!!!
  • GHOST7
    #951
    figyeld hány százalékot kel tejesíteni .
    és annak minimum a 60% kán kell tartanod
  • gytaka
    #950
    Köszi, megoldódott. Végre elindult!
    A C-re kellett tenni, majd lefuttatni külön a registerdll.bat fájlt.

    Láss csodás, utána beindult, mindenféle vacak kompatibilitás beállítás nélkül. És fagyás nélkül fut már vagy húsz órája.

    Most inkább Róma a gáz: mindig lerohannak, pedig pozitív a pénzügyi mérleg (nagy nehezen), közepes ajándékot is küldtem, mégis lerohantak.

    Fene se érti Cézárt. pláne ha a Kre. III. sz-ban létezett volna... :-) max. Consul...
  • Gipsz75
    #949
    Még egy 5letem van így látatlanban, próbáld meg rendszergazdaként telepíteni az alkalmazásokat (jobb egérgomb, és futtatás rendszergazdaként).

    Ha nem megy küld a txt-t, megnézem...
  • GHOST7
    #948
    egyszer regében írtam a runtimére.
    van 1 link is kb 3-4 éve
  • GHOST7
    #947
    szerintem meg az a probléma hogy nem a C vincsire akartad telepíteni
  • gytaka
    #946
    mindent felraktam, már a supporttal is beszéltem (magyarral). Készségesek voltak, de nem oldódott meg a gond.
    Szerintem valami a .net 2.0-val van, mert amikor megjelenik az indítás után rögtön a hibaüzenet, akkor készít egy fájlt, talán debug fájl. És ebben ezt jelöli meg. .net 2.0.
    Nálam meg ugye 3.0-ás van, és erre a rendszerre nem engedi telepíteni a .net2.0-át (x64 persze) mert azt írja ki telepítéskor, hogy a windows komponensek hozzáadása/elvételére kell kattintani és nem egyszerűen csak installálni.

    Az sql obdc connector fennt van.

    Viszont jó hír, hogy végre van valaki, aki válaszol, ráadásul ugyan az az oprendszere.

    A gépem: asus notebook g73 Jh. (szerintem ezzel nem lehet gond)

    (minden más tök jól fut, legalábbis eddig).

    Nagyon örülnék a megoldásnak, mert baromi sokat játszottam a caesar sorozattal (főleg a 3-as résszel). Ha gondolod, szívesen elküldöm neked is a fájlokat, sima txt-k, alap mérettel. Plusz: meg tudom mutatni a felinstallált microsoft cuccokat, amelyeket esetleg össze tudnánk vetni a Te gépeden istalláltakkal.

    Várom a válaszod
    Köszönettel : Gyuri
  • Gipsz75
    #945
    Mindent felinstalláltál a játéknál? Mert van egy ilyen setup is az sql connektorral együtt, mindegyiket fel kell rakni, hogy rendesen működjön. Nálam ua. az oprendszer mint nálad, és szépen működik...
  • gytaka
    #944
    Hali, azt súgjátok már meg nekem, hogy sikeres installálás után miért írja ki ezt a hibát: szerintem Ti jobban érthettek hozzá, mint a "support".

    Microsoft Visual C++ Runtime Library

    Runtime Error!
    This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
    Please contact the application's support team for more information.

    Rendszer:
    windows 7 ultimate 64 bit.

    Úgy tudom, hogy minden c++ cumó fennt van, ami csak kell.

    köszönettel:

  • westmoreland #943
    Hiába, ez nem segít.Minden kérést szinte azonnal teljesítek.Na nem baj,elkezdem újból, pedig olyan jól összeraktam ezt a várost.Azért köszönöm mindkettőtöknek.
  • GHOST7
    #942
    csinálj túltermelést jócskán cézár majd szol hogy passzold le neki és akkor nő a népszerűség
  • blbogus
    #941
    általában futnak be kérések romábaol amiket időre teljesiteni kell, azzal felmegy..
  • westmoreland #940
    Hali.Nem tudna valaki segíteni abban, hogy a népszerűségi mutatót hogyan tudnám feljebb tornászni? Karthágónál járok, minden célt elértem, mindent felépítettem,mindenki elégedett, pénzem mint a pelyva, de nem tudom befejezni a küldetést, mert a népszerűségem egyre esik.Az ajándékok egy idő után már hatástalanok.Köszi.
  • smiley2000
    #939
    loki1990, ha még azóta nem jöttél rá magadtól is :), a vízügyben nem a plebs dolgozik hanem a polgárság. A jólét meg nem a villák számától függ, hanem attól, hogy milyen magasan fejlett. Ha magasabban fejlett és jó az ellátottsága (zöld a feje:) ), akkor többet is adózik. A pénzük miatt éri meg tartani ezeket :)
  • smiley2000
    #938
    egy kis segítség:
    http://caesar4.heavengames.com/gameinfo/housingrequirements
    itt lehet látni hogy a különböző házaknak milyen szintre való fejlődéshez pontosan mi kell. A prosperity calculatorral ki tudjátok számolni hogy melyik házból hány darab és milyen fejlettségi szinten kell, hogy a megfelelő prosperity értéket kapjátok.
    Nekem 9 db villának is elég volt ugyanaz a szolgáltató egység, ha mindegyik elérte. Úgy kell lerakni az épületet, hogy bekapcsolod a jobb felső sarokban a megfelelő nézetet, és az utakon látszani fog hogy meddig ér el a hatása az épületnek. Ha elér a villáig, növekedni fog.
    Ezen az oldalon sok további okosság is van.
  • smiley2000
    #937
    sziasztok
  • GHOST7
    #936
    építs még 1 patrícius hazát és nézd meg hogy legyen környéken klinika
  • hupy
    #935
    Sziasztok! Nekem az lenne a problémám, hogy a szivattyúk & tornyok-nál, nem tudom növelni a munkások számát, holott van vagy 200 munkanélküli plebsem.
    A patriciusok házát meg nem tudom feljebb húzni, mert állandóan tisztálkodni akarnak...(így gyakran kiköltöznek, és visszaesik a jólét)
    Valaki, pls!

    Előre is köszönöm!
  • GHOST7
    #934
    Ne légy agresziv csak védekezél !!
    Nem tudod
  • loki1990
    #933
    helló ojan kérdésem lene amik vanak koruloted ellenseges faluk azokat meg lehet támadni ha igen akor hogy
  • GHOST7
    #932
    az arénában meg verekednek a felső sorban a nézők között.
  • Julius Caesar
    #931
    A majmos kép.
  • loki1990
    #930
    koszi a segitséget
  • GHOST7
    #929
    Jólét nagyon 1 szerű mindenki jólete attól függ ,hogy mennyi termékel látod el és élelemmel de ha rákatintasz az épületre kimutatja hogy milyent termékje nincsen.
    de van mikor csak a valás vagy a szorakozás hiányzik.
    Használj szürőt.
  • loki1990
    #928
    hello segitenetek hogyan lehet javitani a joleten mar majd az egesz varost beraktam villákal de akor se megy fel. lécci valaki mondja meg hogyan lehet alekkonyeben felvini. koszi
  • csiibor
    #927
    caesar: mi lol?:P
  • Julius Caesar
    #926
    Driver probléma is lehet. Illetve egyéb szoftveres.

    csiibor: lol?!
  • 55manfred
    #925
    memoria jó, virus nem lehet mert egy másik offline gépen játszok, a töredezetség az lehetséges...
  • csiibor
    #924
    memóriával is lehetnek gondok...
    vagy vírust kaphattál valahonnan...
    esetleg túl töredezett a meghajtód...
    ellenőriznéd ezeket?:)
  • 55manfred
    #923
    Visszabutitottam már korábban is ... 800x600 felbontásra, árnyákok, élsimitások mind kiszedve. Ennek ellenére fagyi. Sőt van hogy nem is olyan népes a városom még is fagy. A proci 3GHz intelpentium, a vid karim meg GF 6600...
  • csiibor
    #922
    Szia
    Szerintem hardware-probléma áll fenn, vedd le a grafikai beállításokat, azok szokták megenni... Mondjuk 10k fős város esetén így is akad rendesen...
  • 55manfred
    #921
    Van vm újabb patch vagy buhera ?
  • 55manfred
    #920
    Sziasztok !
    Nekem az origin Magyar verzió van a gépemen de lépten nyomon fagyizik.
    1,2 patch amivel gyárilag telepíti magát...
  • csiibor
    #919
    Hi!
    nem figyeltétek még, hogy a patrícius villáknál 6os szinten(legalábbis hatoson biztos:D), a ház(/villa/birtok:P) belsejében van egy mosogató majompár? WTF??? vannak még ilyen rejtett humoros dolgok?:)

    http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/csitraii/uploads/ColoniaAgrippina09-11-0814-51-23.jpg
  • Julius Caesar
    #918
    Valószínű régi a kártyád. Geforce 3 TI vagy 4 Ti a minimum, GF4MX-szel ne is próbálkozz, azzal nekem se ment. De azért driver és DX frisstíést megér megnézni!
  • GHOST7
    #917
    milyen kari?
  • Lord Ragnar
    #916
    Sziasztok!
    Egy olyan problémám van a játékkal, hogy miután elindítom, nem látok semmit, csak szürke képernyőt, van a menüzene meg látom az egérkurzort és ennyi. Nem megfelelő a videókártyám?
  • Gabor970
    #915
    Köszi!
  • GHOST7
    #914
    c. RE KELL TELEPITENI
  • Gabor970
    #913
    Sziasztok!

    Új gépet vettem, 64bites XP ment fel rá. Telepítettem a játékot, de nem indul el. Kell valami extra dolog XP64 esetén?
    Köszönöm előre is a segítséget!

    ui.:korábban 32bit alatt ment rendesen, nem volt gondom vele, és eredeti a játék.