1032
  • jozing
    #872


    azért ez odavág. AD84. kereskedelmi út ítpusa: szárazföld. szardíniára. kétélű szekérrel. hát egen, a ókori rómaiak fejlettek voltak. meg mérnökök!
  • GHOST7
    #871
    le kellene töltened pár mapot hogy megnézed hogy megy a dolog tuti nálad van hiba.
  • jozing
    #870
    helyesbítek: 1,5-1,6 millióan. nemtom miért írtam el.
  • jozing
    #869
    tényleg bénázhatsz, nekem mindeni faja eddig. amúgy lovasokat NE csinálj. azokat nem csoda ha leverik. egy kalap szart ér. én a germán harcosokat (3 lovas hadosztály volt) 1 légióval levertem. egyedül a légió az, ami hazsnálható. a többi szart ér.

    a 1'000'000 fős város nem lehetetlen. becslések szerint a pax romana korában rómár durván 2,5-3 millióan lakták. a circus maximus volt 250ezer férőhelyes stadion.
  • Legend Killer
    #868
    :D
  • csiibor
    #867
    gyerekek...
    ez egy kalap {$#@&}...
    megvettem a boltban 990 Ft-ért.../pár nappal később "legjobb választás"-ban 2000 Ft lett volna/
    hazavittem, felraktam, elindítom, megy-megyeget, de ahogy nő a város szintje, úgy lassul az egész játék...konkrétan 6-8000 fős lakosságnál már szabályosan szaggat az egész, pedig nincs egy kifejezetten rossz gépem...
    -továbbá:minden működik, mindenki tök boldog, kimegyek WC-re, mire visszajövök, az egész város porig rombolva, minden leégett vagy összedőlt, egy darab lakos nincs a városban... pedig nem is támadtak...
    (tiszta olyan a város, mint a karthágói pálya alapból, csak zsúfoltabbak a romok...) de nem csak egy városnál...
    Minden városom egy idő után vagy leég, vagy összeomlik, pedig minden tökéletes, tele van a város mérnökkel meg prefektussal, és mégis...
    -nekem is problémám, hogy 2x annyi fizut kapnak az emberek, tőlük 10 méterre van egy tökig megpakolt piac, és lusták elmenni kajáért...
    -most már komolyan arra megyek rá, hogy legyőzzem a rómaiakat, de ez még nem sikerült(20 római nehéz gyalogos szétverte 40db eléggé/kb.60-asra/kiképzett lovasomat úgy, hogy mindössze kettő római halt meg, de azok sem a lovasoktól, hanem az őrtoronyból kilőtt dárdáktól),
    a rohadékok még akkor is magabiztosak, amikor már csak 2 ember van az egész cohorsukból...
    -szerintem eléggé béna lett a szinkron, mert PL.: hiába full tökéletes az egészségügyi ellátás, mindenki változatosan kajál, az orvosnak mindig ugyanaz pár standard dumája van arról, hogy milyen keveset keresnek, meg hogy mennyire {x@r} az egészségügy...
    -sikerült pár furcsa képet rögzítenem a játékban: egy dimbes-dombos vidékre utat vezetek, és a kereskedők tök simán tologatják a kiskocsijukat...;
    a híd átmegy a városfalon.ezen szakadtam egy sort.../akit érdekel:www.csitraii.mlap.hu itt találsz pár vicces dolgot/
    +viszont lehet tök szép parkokat csinálni a játékban, csak azt az egyet sajnálom, hogy csak a Roma nevezetű pályán lehet lerakni obeliszket...
    +a víz elég szépen meg van animálva
    +tetszik még az, hogy vannak az olyan küldetések, amelyeknél nincs semmi megadva, csak az hogy legyen 1000000 fős városod.../történelmi hűség: abban a korban a világon nem volt ekkora város/,
    de akkora mapra nem lehet összezsúfolni ennyi embert...(max. úgy, ha csak plebejusokkal rakod tele a pályát, és nem csinálsz nekik semmilyen munkahelyet, de egy idő után Jupiter úgyis szétküldené egy laza kézmozdulattal az egészet...:)
    szerintem ez rossz játék, de még mindig fényévekkel jobb, mint pl.:a Mortyr,vagy a Big rigs
  • jozing
    #866
    nagyon szépen köszönöm a segítséget és a fáradozásaid! Majd próbálom meghálálni.

    ha nálad is kifagy akkor lehet, hogy bezony a mentés hibás, mert máshol megy. azért megpróbálom.

    mégegyszer köszönöm!
  • GHOST7
    #865
    Tudod mit elküldtem
  • GHOST7
    #864
    Link
  • GHOST7
    #863
    http://www.microsoft.com/downloads/thankyou.aspx?familyId=8070e1de-22e1-4c78-ab9f-07a7fcf1b6aa&displayLang=en


    Ez töltsed le rakjad fel

























  • GHOST7
    #862
    oké
    küld
  • jozing
    #861
    de csak egy mentés van. ha azt elküldöm, és te megnézed a te gépedfen, hohy jó-e, azt vállalod? ha nem jó akkor újra kezdem, ha meg jó akkor akkor csinálhatsz egy mentést pár másodperccel később és visszaküldöd nekem.
  • GHOST7
    #860
    igen csak autosavét

    De ha kell elküldöm a mapot
  • jozing
    #859
    1.2-es patvh, net 2.0 fentvan, argos a map neve (császári küld. első felvinás)
  • GHOST7
    #858
    nekem végig ment
  • GHOST7
    #857
    pecset raktál fel?
  • GHOST7
    #856
    map neve?
  • jozing
    #855
    miért van az, hogy a legfontosabb mentésem száll el...
  • jozing
    #854
    csak egy autsavet engedélyezek!
  • GHOST7
    #853
    1 régebbi autosavét tölts be
  • jozing
    #852
    érdekes. az autosave és a sima savem minid lefullad. de ha előről kezdem a pályát, avyg más várost öltök be jó.

    a város az első császári. argos. vkinek elküldhetném, és megnézné hogy neki is hibás? mert ha igen a a savem hibás. akkor viszont elég pipa leszek.

    ghost vállalod a próbát?
  • Legend Killer
    #851
    én mondom, h nemtok segíteni, sry. vírus nem lehet?
  • jozing
    #850
    segítség! mindent megpróbáltam már, de szart sem ér...
  • modiga
    #849
    Megcsináltam GHOST7 javaslatát, és bejött ami nem ment egy másik meghajtón, most megy a C-n. Hogy ez miért van nem értem. A technika ördöge??
  • jozing
    #848
    az lesz, de majd csak holnap. de nem hiszem hogy segíteni fog. ha a mentéseket szimplán kiveszem, majd újra berakom akkor minden tuti lesz? vagy más fájlt is átemeljek (ne csak a mentés maradjon meg, hanem pl a császársági hadjárat elérése is).

    mindenesetre ha az se müködne... akkor mi van
  • Legend Killer
    #847
    én nemtom, végső megoldás nem a halál, hanem tedd újra a géjmet, de én nem értek hozzá.
  • jozing
    #846


    minden betöltés után nyomban ez fogad. itt hagytam a gépet, elmentem tusolni. visszajöttem, bekapcsoltam, betöltöttem és ennyi. szóval no komment, hozzá se nyúltam a géphez. de azért help...
  • jozing
    #845
    tök jó. runtime error ha betöltök bármilyen mentést. ez mitől van? gépet itt hagytam, elmentem tusolni, visszajöttem és bármelyik savet nyomom, runtime error... HELP!
  • jozing
    #844
    felraktam a hármast is. S.P.Q.R..
  • GHOST7
    #843
    el kell küldeni nekem megnézem és nem csinálom meg csak megnézem a megoldást.
  • jozing
    #842
    hasonló prbláma mint nálam. azóta ez az első pálya ami nem katonai beállítottságú :D rájöttem azok nezeebbek. de most császári hadjáraton megint békéset kezdtem.

    először is: városfalad van? az kell a domusok max szinthéhez. a villáknak mi kell? olyat rakj. elsősorban a házak fejlettségi szintje határozza meg a jóléti mutatót.
  • SzabóSzabolcs
    #841
    Sziasztok Az lenne a problémám h a jólét 50 fölé kell szökjön de én eddig csak 49-et értem el ...mit csináljak? fizetéseket már maximálisra növeltem, minden lehetséges áruval elláttam őket... áááá segítség :D
  • Legend Killer
    #840
    én meg nem is próbáltam online-t, lol. ok, majd kipróbálom több cuccal, amit mondtál, csak má herótom van alssan, h sose jön össze semmi elsőre.
  • jozing
    #839
    csinálj több bányát, műhelyt meg raktártot.

    caesar IV online nincs már? :(
  • Legend Killer
    #838
    vagy egészség megelőzés, na.

    sok problémám van ezzel a géjmmel, mi? :D legalább viszem a topikot tovább :P.
  • Legend Killer
    #837
    volt, h sokáig nem volt és a szűrőt én eddig csak a klinikánál és fürdőnél láttam, h fehér betűkkel kiírta: tisztálkodás megelőzés :D.
  • GHOST7
    #836
    Használni kell a szűrőt jobb fent


    és a kéken belül kell esnie és várj 1 percet
  • Legend Killer
    #835
    de mégsincs mind1ikben.
  • GHOST7
    #834
    ja és fontanat
    szökőkutat
  • GHOST7
    #833
    hogy vized legyen a polgári házat kel raknod minimum 2 -tőt