1032
  • Bucser
    #352
    Tele vannak a warehousaid és nem tudják a gyárból hova kivinni a ruhákat. Építs warehouse-t vagy még egy basic goods piacot és egy időre állítsd le a gyártást hogy elfogyjon a raktárakból a felhalmozott ruha. (érdemes ilyenkor a gyapjúgyártást is leállítani amíg el nem fogy a felhalmozott gyapjú hisz csak ruha és páncél készül belőle ha jól tudom.)
  • doggy dogg
    #351
    Még egy kérdés: :) Mit jelent az pl a Clothes gyárnál, hogy NO ROOM FOR GOODS ??
  • doggy dogg
    #350
    Ok kössz Bucser.
  • Bucser
    #349
    Építessz marketeket és egy-két taxcollectort, hogy legyen aki be is szedi az adót:)
  • 3P
    #348
    Itthon mikor jelenik meg hivatalosan?
  • doggy dogg
    #347
    És hogy jutok könnyen Dn-hez??? Mindig csak azon veszem észre magam,hogy minuszban van...
  • doggy dogg
    #346
    Okés köszi :))
  • Khalid
    #345
    Építesz lumber millt, és a favágók elmennek fát vágni :) ha nem tudsz ilyen épületet építeni, akkor bezony importálni kell.
  • doggy dogg
    #344
    Ok khaid köszi:) és, hogy lehet fát vágatni az embereimmel?
  • Khalid
    #343
    Hát, mondhatom mindent megpróbáltam. Nem volt munkanélküliség. Mindenki happy volt, fesztiválokat rendeztem mindenki számára, megemeltem a fizetéseket, új piacokat hoztam létre, megdupláztam a prefecturek számát... de mégis. Favor-om egy cseppet sem nő - egy 1000 dénáros ajándék sem képes legalább 1! ponttal növelni a favor-omat. Meg azt legalább elvártam volna, hogy ne abban az utcában gyulladjon ki a tűz, amelyikbe már végső elkeseredettségemben letettem 10 prefecturet egymás mellé...
    Ilyen bug-ok elég kemények, főleg hogy patch után vannak. Meglátásom szerint elődjét nem sikerült túlszárnyalnia, de alul maradt. Grafikailag nem egy nagy dobás, engem például a hasbeszélő emberek különösen idegesítettek, a játékélmény már jobb lenne, de azt pedig ilyen bug-ok tönkreteszik.
    Tehát elég nagy csalódás számomra a negyedik rész...
    Ui: Ha valaki kiváncsi, átküldök neki egy mentett állást, körülbelül egy évre rá tör ki a tűz ami mindent letarol :)
  • Bucser
    #342
    gatehousokat tettél le?
  • Khalid
    #341
    Lehet hogy a parton kövek vannak, azokat először tüntesd el, és csak aztán falazz... lehet hogy pont átcsúszik valami. Az is lehet, hogy egy fa volt a fal útjában, és ezért egy nagyon pici sáv kimaradt.
  • nesto
    #340
    heló, felraktam a játékot miután letöltöttem, meg írták hogy kell valami frissitést csinálni minden megvolt, az a problémám hogy a játékban az út és az épület helyén kék szín van és nem látszik semmi. köszi előre is
  • Rastalessman
    #339
    Köszi a választ, csak az a baj, hogy már tripla vastagságú fal van mindenütt körben (természetesen a tengerparton nincs), de valahogy nem érzékeli. Pedig összeérnek, végig lehet menni rajtuk, bár utak nem nagyon vezetnek végig mellettük. Az lehet baj, hogy túl távol van a lakóházaktól? Nem értem. ?????????????????????????????????
  • Khalid
    #338
    Exotic marketbe tapasztalataim szerint csak külföldről lehet importálni cikkeket, borsos áron.
  • doggy dogg
    #337
    Az Exotic Market-be a cuccokat honnan szerzem meg Bucser?
  • Carlos
    #336
    Lefagyik? LOL.
  • Sonajk @:o)
    #335
    Olvasd el #292
    Nálam segített.
  • Bucser
    #334
    még az SG-n készüt leírásban is megvan mi a teendő de itt sem kell nagyon keresned a megodlást.. a topic alján van kereső...
  • superxaba
    #333
    Fagyik a Caesar IV, de látom nem csak nálam (#326).
    Korábbi pályákon is volt gond, de a harmadikon (Caralis) már totális a gebasz, mert kereskedelmi utat nem is tudok nyitni.
    Amikor rákérdez, hogy fizetek-e érte és Yes-t nyomok, lefagyik, restart kell semmi más nem segít.
    Tud valaki egy cselet, amelyik megoldaná?
    1.1-es patch sz@rt sem ér, az csak online bugon javít...
  • Zoltanus
    #332
    Gépigény ? Egy laza 2000 procival és 512 mb ram meg persze egy gyengécske ATI 9200 al tolom. Tökéletesen élvezhető a játékment,az itt olvasott fagyások és egyebek sem bosszantanak (mert nincsenek) Jobb a játék mint amit a fórumban leírtak után vártam...
  • Curesz
    #331
    a gépigényt h lehetne már csökkenteni? vedd el az optionsba a beállításokat lowra vagy mediumra
  • Firerock
    #330
    fasza a játék csak hatalmas a gépigény
    vhog y nem lehet csökkenteni?
  • Khalid
    #329
    Rastalessman! Íme kérdésedre a választ: Nem kell bekerítened a tengert :)
    Tapasztalataim szerint kisebb tavakat be kell keríteni, de folyót illetve tengert nem, elég ha a vízpartig húzod a falakat. Egyébként nagy megkönnyebbülés volt nekem hogy ebben a részben a farkasok és a baltás barbárok már nem tudják lerombolni a falakat :D
    Bucser, a tipped helyes volt, építettem egy nagy gyártelepet, és akkor csak később gyulladt ki... igaz kigyulladt :D De a vicc, hogyha kigyullad valami akkor az egész városban négy-öt pont egyszerre, és porig ég minden. Ami meg kissé idegesít, hogy nem úgy van mint pl. a caesar 3-ban. Építettem prefecturet, végigment a környéken, lenyomott minden vörös oszlopot (tűzveszély nézetben) vagy ha bűnözés volt akkor előkapta a kardját és adott nekik :D A mostani prefektus nagyon gáz, kis béna bottal járkál, ami viszont nagyon érdekes, hogy azzal a kis bottal leverik a támadókat :D (caesar 3-ban ugyan megpróbálták, de egy-két csapással elfáradtak és ledőltek pihenni)
  • Rastalessman
    #328
    lécci, valaki segítsen a #321-re!!!!! köszi
  • 3P
    #327
    Nagy Caesar és családjába tartozó játékok hatalmas rajongója vagyok. Tervbe volt(?) véve, hogy meg is veszem, amint itthon is kijön magyarul (angolul nem jön, ha jól tudom). A vásrálástól két dolog riaszt:
    1. Rettentő bugosság, ami it olvasok, s ahogy látom nem mind a warez forrás eredménye. Ez még patch-ekkel javulhat.
    2. A gépem rettentő gyenge hozzá (Athlon XP2400+, ATi Radeon 9800pro, 1 GB RAM. A gépem paramétereit látva ugye esélyem sincs 1280*1024-es beállításban tólni low grafikával (TFT monitor végett a felbontás)?
    Asszem marad addig a 3. rész amíg nem leszhozzá annyi javítás, hogy ne fagyjon, illetve amíg nem lesz hozzá megfelelő vasam.
    A CivCity Rome-t is próbáltam (na jó most is azt tolom), az sem rosz, de azért nem egy Caesar.
  • bizkit0911
    #326
    megtortent mar valakivel az h. mikor a vilagterkepre kattint lefagy a jatek(s ujra kell inditani az egesz gepet), vagy a windows ad egy errort es kikapcsolja a jatekot? eleinte ritkabban tortent meg, de a republic 3as palyan nem tudok atmenni mivel mas egyaltalan nem enged a vilagterkepre h. importaljak egy par kretenséget.
    S miert akadozik allandoan, barmilyen minosegi szintre allitom? megvan a patch is hozza, s 1G Ram-om van + 6600 GT videokartyam
  • stein
    #325
    Köszönöm.
  • Bucser
    #324
    mothball annyit tesz, hogy lezárja abban az épületbn a termelést amíg ki nem nyitod újra és mindnekit elküld onnan. ÉN ezt pl akkor szoktam ha időleges munkaerőhiányom van akkor néhány gyárat bezárok. HA meg erőforrásnál nyomsz a mothballra akkor az azt temelő összes gyárat egyszerre zárja le.
  • stein
    #323
    Mothball jelentése és összefüggései.....kéne egy kis segítség.
  • doggy dogg
    #322
    Oké Bucser! Kössz a segítséget, skierült.
  • Rastalessman
    #321
    Hali!
    Ugyebár a patríciusok és equites-ok pecója a fejlettség 2/3-át érheti el városvédő falak nélkül( legalább is a help szerint). Egy olyan pályán, ahol megy a tengeri keresekedelem, meg az ipar is nagyrészt a partra van telepítve, az egész pálya körbe van kerítve fallal, meg tornyokkal kivéve a PART! És még mindig azt szeretnék, hogy legyen fal, mert addig ugye nem fejlődik tovább, ami kéne a Prosperityhez. Szal mi kéne nekik még?
  • Bucser
    #320
    A patríciusok igényeit elégítsd ki (zöld legyen a fejük meg minden cuccuk) és akkor lehet emelkedni fog a favor.

    A prefecture-t nem neked írtam egyébként:)

    Nem lehet egyébként, hogy túl sok munkanélkülid van? és azok lázadoznak meg bűnöznek? csainálj még néhány gyárat azt usgyi exportálni:D
  • Khalid
    #319
    Bucser, köszi a választ, de mint írtam, rengetek prefecture van. Az az épület, ami kigyullad az például nem egy, de két prefecture épülettel van szemben... és ami még érdekes, hogy a tűz olyan, mintha megszervezett támadás lenne: Egyszerre gyullad ki a plebejusok, a lovagok, a patríciusok negyede, egyszerre gyullad ki az iparnegyed, a farmernegyed... egyszóval totális káosz, hiába van rengeteg prefecture maximális létszámmal.

    A másik, hogy a pályát már átléphetném, minden feltételt túlszárnyaltam, kivéve egyet: Favor. Ugye ezt kétféleképpen lehet növelni, kérések teljesítésével és ajándék küldésével. De a probléma az, hogy semmi nem növeli. Ha teljesítem a kérést, semmit nem növel, ajándéknál ki is írja, hogy már olyan sokszor küldtem ezt, hogy már nem nagyon növeli... Van valakinek ötlete hogy ezt hogy lehet megoldani, azon kívül hogy alt+F4? :D
  • Bucser
    #318
    A térképen a szűröknél állítgatva meg tudod nézni, hogy adott helyek mennyire elérhetőek. Ha pl túl messze van a a granary vagy túl forgalmas a hely nem fognak elmenni érte. Érdemes több boltot nyitni.. hisz 2 bolt nagyon kevés. nálam jelenleg 4000-es populációhoz van 6 Granary 4 food market és még így is sokszor éheznek pedig 3 féle kaja terem.

    Esetleg érdemes még lezárni azt a boltot a plebs előtt amit arra szánsz, hogy a Patríciusok és az Equiitesek jól lakjanak.

    Tűz ellen pedig érdemes egy rakás jupiter templomot építeni és jó kapcsolatot ápolni vele:D Nekem egyszer Jupiter haragja eltűntette a teljes gyárnegyedemet:D
  • Bucser
    #317
    Építeni kell prefecture-t. És az összeomlás ellen pedig architectural office-t (assz ez a neve régen vettem elő a játékot)

    Aquites-eket meg ugy tudsz behívnbi, hogy 2. típusú lakóépületet építessz (nem a villat hanem ami a plebsek és a patríciusok között van) Érdemes nekik basic good-o is előállítani meg kaját.
  • Khalid
    #316
    Sziasztok!

    Nekem a következő lenne a problémám: "Rutinos öreg róka" caesar-pharaoh-zeus játékos vagyok, úgyhogy gyorsan haladtam a pályákkal, élveztem az új kihívásokat, az új megoldásokat, és nagyon örültem amikor elérkeztem végül a Carthago nevű pályáig, ahol - most először - rengeteg terület állt rendelkezésre, hogy egy igazi nagy kolóniát építsek. Rengeteg házat építettem, kiépítettem az ipart hogy jöjjön be rendesen a pénz, az összes plebejus és lovag házat kimaxoltam, a patríciusok háza is modern volt. Egyszóval, minden szép és jó, 5000 felett van a lakosság, de lett két probléma, ami egyszerűen nem tudom miért van:
    1, Food stocks are low: Találgatni sem tudom hogy miért. Három magtár van, szinte mindig tele, és két food market osztja az áldást, szintén mindig tele. De ettől függetlenül a házakban alig vagy egyátalán nincs kaja, pedig nem is olyan rég még 800-900 egységet is tároltak! A piac messze van, de úgy láttam máshogy nem nagyon lehet megoldani, mert a szállítás igencsak nehézkes, könnyebbnek látom azt hogy a lakosság szépen elsétál és elhozza magának amit kell, még ha messze is van a piac.
    2, Fire...: A tűz. Felfogni sem tudom hogy miért, de egyszer csak kitör, és köbö két hónap alatt az egész város, beleértve az ipar, a farm és a lakókerületeket, lángokban áll. Prefekture van rengeteg, sőt, a tűz gonosz tréfája az volt, hogy pont a prefekturevel szemközt lévő épület gyulladt ki először.

    Előre is köszi a válaszokat :)
  • doggy dogg
    #315
    És olyan eqites-t honnan ? És mé gyulladnak ki a házamin Bucser?
  • Pharaoh
    #314
    1.1 Patch mit javít?

    Fákat lehet valahogy ültetni? Mikor beépítem az egész map-ot a favágóknak nem marad kivágható fa.
  • Bucser
    #313
    A víztározóbl nefolyik a víz ez ad1. És a plebs nem tudja működtetni ezért kell legalább egy equites épület hozzá.